Autor Wątek: To se celnicy wymyślili...  (Przeczytany 20514 razy)

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
To se celnicy wymyślili...
« dnia: Styczeń 26, 2008, 02:57:20 »
Ja osobiście nie miałbym sumienia w ten sposób protestować... Zwolnienia lekarskie i urlopy na całą komendę... nawet mi się nie chce wyobrażać co by mogło się stać...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2008, 07:21:10 »
ale będą może skuteczniejsi?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2008, 07:50:27 »
tylko u nas jest inna specyfika pracy....u nas może ktos zginąc dom sie spalic a u celnikow??? najwyżej rozwścieczeni tirowcy spalą im posterunek celny albo poturbują ze trzech :wacko: ale wcale im sie nie dziwie przecież jak głosno było po zniesieniu granic Unii że ich będą przenosic na wschodnią granicę...wyobrażacie sobie że was z komendy np. w Żaganiu albo Gorzowie Wlkp.przenoszą do Białej Podlaskiej albo Białegostoku????? jednym słowem mówiąc celnicy mają większe strajkowe pole do popisu  i tyle i ja jestem za tym aby wszyscy strajkowali bo nigdy zawsze nie ma w państwie na nic kasy a po strajkach jakoś przeważnie sie znajdują

http://wiadomosci.onet.pl/1680585,11,item.html
widzicie???? ciekawe czy dla nas po takim strajku by sie znalazło te 500 zł
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 08:01:35 wysłana przez Butel »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2008, 09:29:25 »
może i mają 500zł podwyżki, ale mają też dwie osoby na sumieniu ,które zmarły na skutek ich protestu. śmiercią kierowców w kolejce powinien zająć się prokurator i upier....lić centralę związkową , która zorganizowała ten protest. (teraz powinni im odebrać tą podwyżkę i wypłacić rodzinie odszkodowanie)

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2008, 09:39:13 »
  Popatrzcie nie było kasy, przepisów wykonawczych,uzgodnień między resortowy, brak zapisów w ustawie budżetowej itp. STRAJK skuteczny i wszystkie przeszkody znikają w przeciągu doby wszystko jest. A co u nas nie można na L4 ale nie my umiemy biadolić że bezpieczeństwo obywateli  i inne tego typu frazesy a nasze i naszych rodzin bezpieczeństwo tym się nikt nie przejmuje skoro my sami nic w tym kierunku nie zrobimy. Powiedzenie kolegi Piotra998 "a batem tego co nie pilnuje swego" :rolleyes: :wacko:
POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 09:54:13 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:18:45 »
 Bardzo fajnie sobie wymyślili.Poprostu doszli do wniosku (tak jak lekarze), że mają dosyć ru...nia ich przez nasze Państwo i powiedzieli STANOWCZE basta.Gratuluje jedności i samozaparcia w ich szeregach mimo nacisków jakim napewno byli poddawani.
 I jeszcze jedno - znamienne jest to ,że w TVP Info na pasku informacji ukazała się wiadomość - celnicy otrzymają 500 zł. podwyżki na ETAT a nie ŚREDNIO.Widać jednak , że można coś wspólnie osiągnąć (tam przecież też mają kilka ZZ ) a nie tylko pogłębiać różnice płacowe ,co u nas ma miejsce z każdą podwyżką.Pozdrawiam.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:22:57 »
Dostali podwyżkę bo robią dużą kasę dla Ministerstwa Finansów, któremu podlegają... Ale patrząc obiektywnie to te pięćset złoty w porównaniu np. z lekarzami to "ochłap"...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:27:31 »
  Tak tylko u celników te podwyżki nie wywalczyli ZZ tylko komitet protestacyjny, który nota bene nawet nie został zaproszony do Ministra Skarbu. To Minister miał nóż przy gardle. Poczekamy na rozwój wydażeń.  :wacko: :rolleyes:
POZDRAWIAM

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:33:39 »
Wykorzystali lukę w przepisach. Też nie mają prawa do strajku. Ale mają prawo do kilkudniowego urlopu na żądanie... Jak wszyscy naraz go wzięli, to udało im się sparaliżować ruch graniczny... Osiągnęli swoje dzięki "podstępowi". My niestety nie możemy z nich brać przykładu.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:20:19 »
  A właśnie że możemy brać urlopy na żądanie w mojej komendzie jest to zapisane w Regulaminie Służby a u Was nie sprawdźcie w regulaminie :rolleyes: :wub: :wacko:
POZDRAWIAM

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:31:11 »
Możemy... Ale nie wszyscy! Po pierwsze składaliśmy przysięgę... Po drugie chyba nie po to pracujemy w Straży aby zostawić potrzebujących pomocy samym sobie...

Jednak nie ma żadnego porozumienia z celnikami. Rząd mydli oczy... Wypracowana i skuteczna metoda... Tak samo jak zz naszym wzrostem wynagrodzeń o ponad 500 złotych. Jednak w przypadku celników to się nie udało!!! Rozkręcili "zadymę" na cały kraj... "Góra" chyba sobie nie wyobraża co potrafią zrobić rozjuszeni kierowcy tirów... Oj źle się dziejew naszym pięknym kraju. Wobec tak widowiskowych akcji innych resortów, PSP znalazło się na szarym końcu. Chyba nie mamy szans na nic więcej w tym roku. Bo rząd już stoi pod ścianą...


scaliłem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 18:11:33 wysłana przez Butel »
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2008, 15:37:02 »
Ja to bym się zajął tymi lekarzami co im wystawili zwolnienia. Co to znaczy, że celnicy wzięli sobie zwolnienia. Nagle wszyscy zachorowali?? Welcome in Poland. Szkoda słów

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2008, 16:11:59 »
Obserwując to co się dzieje w ostatnim okresie dochodzę do wniosku że jest naturalna konsekwencja demagogicznej kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej.
Miał stać się cud, wszyscy mieli lepiej zarabiać (lekarze, nauczyciele, służby) a tu szara rzeczywistość.
Nie dość, że nikt się nie kwapi do powrotu do kraju to jeszcze następni wyjeżdżają.

Czarno widzę przyszłość tego rządu.
Górnicy rozniosą ich kilofami a kierowcy TIRów rozerwą ciężarówkami jak Azję Tuhajbejowicza.....

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2008, 18:50:59 »
właśnie że każdy z nas może żądać urlopu na żądanie, a jeżeli będziemy mówić że my nie możemy bo inna specyfika służby lub coś tam:? to zawsze będziemy w dupę kopani trzeba zewrzeć szyki i pokazać że strażacy też potrafią protestować - a to nam wolno

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2008, 18:53:40 »
może i mają 500zł podwyżki, ale mają też dwie osoby na sumieniu ,które zmarły na skutek ich protestu. śmiercią kierowców w kolejce powinien zająć się prokurator i upier....lić centralę związkową , która zorganizowała ten protest. (teraz powinni im odebrać tą podwyżkę i wypłacić rodzinie odszkodowanie)

Jak mawiał pewien  doktor w czechosłowackim serialu - coś o gołębicy to było, nie zacytuję dosłownie, bo ktoś poczuł by się obrażony.

Facet, może przestań ogląda TVN24, bo nie bardzo możesz samodzielnie wyciąga wnioski i powtarzasz głupoty redaktorków. Z twojego rozumowania wychodzi, że jak ktoś się zesra w kolejce do kasy, to kasjerka ma mu prac gacie. Oczywiście współczuję rodzinom kierowców, ale obarczanie celników winą za tą śmierc jest dużym nadużyciem. To, że tvn próbuje wykreowac taki obraz rzeczywistości, to mnie nie dziwi, w końcu nigdy nie starała się nawet zachowywac pozorów obiektywizmu, dziwię się tylko "oglądaczom".
Swoją drogą zawał od stania w kolejce? a gdyby ten zawał nastąpił przy 100km/h na drodze, przy 30 tonach na pace?

Ja popieram protest celników, bo miałem okazję pozna ich problemy ( nie chodzi o płace). Wystarczy, że gośc przemycający 2 kartony fajek złoży doniesienie, że celnik uderzył go w twarz, skutkuje to wywaleniem celnika z roboty, a potem dopiero dochodzeniem, czy oskarżenie było prawdziwe. Co wy na to?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:00:36 »
właśnie że każdy z nas może żądać urlopu na żądanie, a jeżeli będziemy mówić że my nie możemy bo inna specyfika służby lub coś tam:? to zawsze będziemy w dupę kopani trzeba zewrzeć szyki i pokazać że strażacy też potrafią protestować - a to nam wolno

I tu się z Tobą nie zgodzę , specyfika piszesz a wziąłeś pod uwagę jakie czynności wykonuje celnik ? on może sobie urlop brać na żądanie, ja osobiście nie.
ponieważ ja ratuje bezpośrednio czyjeś życie mienie itp.
Więc napiszę krótko aby uciąć jakiekolwiek spekulacje  w tym temacie i
My bezpośrednio narażamy i ratujemy czyjeś życie i to jest ta różnica i dość często z powołanie a nie dla kasy.
Nie każdy funkcjonariusz olewa sobie swoją pracę i podchodzi tak lekko do tego tematu i do swojego zawodu.

Jak najbardziej popieram ich protest.
Bo mają takie możliwości, że mogą sobie na to pozwolić a my niestety często nie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 20:16:15 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:19:39 »
Popieramy policjantów, lekarzy, górników... celników... A kto nas poprze? Ciekawe jak od poniedziałku będziemy jeździć do zdarzeń... Kiedy TIRy zablokują główne arterie komunikacyjne... Narazie mówi się o Warszawie... Ale nie wykluczone, że zablokowane zostaną także inne miejsca... Biorąc pod uwagę najbardziej pesymistyczny scenariusz, to jeszcze zaangażują nas do "udrażniania" tych dróg. No ale może do poniedziałku wszystko rozejdzie się po kościach -_-
Co do 2 kierowców, którzy zmarli w kolejkach... Nie wiem czy ten Pan, który zmarł na zawał jest na sumieniu celników, ale ten, który spłonął to napewno!!!
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:32:11 »
może i mają 500zł podwyżki, ale mają też dwie osoby na sumieniu ,które zmarły na skutek ich protestu. śmiercią kierowców w kolejce powinien zająć się prokurator i upier....lić centralę związkową , która zorganizowała ten protest. (teraz powinni im odebrać tą podwyżkę i wypłacić rodzinie odszkodowanie)

Jak mawiał pewien  doktor w czechosłowackim serialu - coś o gołębicy to było, nie zacytuję dosłownie, bo ktoś poczuł by się obrażony.

Facet, może przestań ogląda TVN24, bo nie bardzo możesz samodzielnie wyciąga wnioski i powtarzasz głupoty redaktorków. Z twojego rozumowania wychodzi, że jak ktoś się zesra w kolejce do kasy, to kasjerka ma mu prac gacie. Oczywiście współczuję rodzinom kierowców, ale obarczanie celników winą za tą śmierc jest dużym nadużyciem. To, że tvn próbuje wykreowac taki obraz rzeczywistości, to mnie nie dziwi, w końcu nigdy nie starała się nawet zachowywac pozorów obiektywizmu, dziwię się tylko "oglądaczom".
Swoją drogą zawał od stania w kolejce? a gdyby ten zawał nastąpił przy 100km/h na drodze, przy 30 tonach na pace?

Ja popieram protest celników, bo miałem okazję pozna ich problemy ( nie chodzi o płace). Wystarczy, że gośc przemycający 2 kartony fajek złoży doniesienie, że celnik uderzył go w twarz, skutkuje to wywaleniem celnika z roboty, a potem dopiero dochodzeniem, czy oskarżenie było prawdziwe. Co wy na to?
ten lekarz to był doktor Sztrosmajer (pisownia polska).
a co do oskarżenia to myślisz że u nas jest inaczej. jak gość Cię oskarży że dałes mu w mordę.to co?
tez jesteś zawieszony w służbie.
a co do tvn24 no niestety mam informację tylko od nich ,czy innych mediów bo mieszkam za daleko, abym mógł zweryfikować informację. ale widzę że kolega wszystko sam sprawdza i nie wieży nikomu.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:42:51 »
Wierzy wierzy, tylko kontroluje ( F. Dżierżyński)
No trochę u nas jest inaczej niż u celników, przynajmniej od strony prawnej, nie mówię tu o nadgorliwości przełożonych.

Co do TVN24 to proponuję cokolwiek ostrożniej przyjmowac ich oczywiste oczywistości.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:50:01 »
Wierzy wierzy, tylko kontroluje ( F. Dżierżyński)
No trochę u nas jest inaczej niż u celników, przynajmniej od strony prawnej, nie mówię tu o nadgorliwości przełożonych.

Co do TVN24 to proponuję cokolwiek ostrożniej przyjmowac ich oczywiste oczywistości.
jeżeli chodzi o tvn24 to do ich rewelacji to podchodzę z pewną dozą niepewności.  -_-

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 26, 2008, 20:08:53 »
może i mają 500zł podwyżki, ale mają też dwie osoby na sumieniu ,które zmarły na skutek ich protestu. śmiercią kierowców w kolejce powinien zająć się prokurator i upier....lić centralę związkową , która zorganizowała ten protest. (teraz powinni im odebrać tą podwyżkę i wypłacić rodzinie odszkodowanie)
Nie znasz dnia ani godziny, więc nie mów że to wina celników. Może kogoś tutaj obrażę , ale oni przynajmniej potrafili sie zorganizować.

Offline POwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 26, 2008, 20:21:00 »
Panowie , odwalcie się od TVN, oni tylko mogą nam pomóc.Robią to co muszą , czyli szukaja sensacji. Ale nie mają punktu zaczepienia!!!!!!!!!!
Policja- akcja widelec , lekarze-głośne protesty, celnicy- zwolnienia.A strazacy??????????? Na forum tylko. A co do czego to nikt , albo mało kto wyśle "coś tam" do KG. Panowie forumowicze zostawmy związki!!!!!!!!!!! Znajdzimy sposób sami na to żeby nas zauważono!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem gotowy na wszytstko!!!!!!!!!!!!!
Panowie związkowcy wszyskich "marek" też mogą zgłaszać swoje propozycje :wacko:
Policja też ma obiecane podwyżki i co,  chce więcej. Tylko u nas nie ma kto o to zawalczyć . Panowie  tylko teraz bo później nie będzie nic!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 20:27:46 wysłana przez POwiec »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2008, 20:28:51 »
To ja proponuję ogłosic Ciebie Królem Wszystkich Strażaków.
Prowadź Wodzu.
(A najlepiej przestań robic ludziom wodę z mózgu, bo doskonale wiesz, że forum, z całym szacunkiem dla forumowiczów nie ma możliwości ani prawnych, ani organizacyjnych do przeprowadzenia skutecznej akcji protestacyjnej. Z naciskiem na PRAWNYCH).

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:08:17 »
jedni dostali to i my chcemy a jak oni dostali tyle to my chcemy więcej bo.. bo ..bo  a jak nie to.. to.....

ja to bym się ani chwili nie zawachał wpieprzył tyle kontroli ile się da, zaczynając od przeswietlenia zwolnień chorobowych, już mnie to wkur...a lekarz ma pacjenta w dupie bo chce kasy a niech zdycha co mi, celnik ma w dupie kierowców bo chce kasu a niech sraja pod siebie w kolejce a co minie. Ten kraj spada na psy, pycha i debilizm zaczyna żądzić ludzmi w tym kraju. Każdu chciałby więcej zarabiać więcej od sprzątaczki po prezesa, ale jak słysze związkowca celników "trudno, żawsze jest to kosztem kogoś" to bym w morde mu dał i kazał srac pod siebie w kabinie przez kilka dni.

bo to polska własnie.... ehh

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:23:22 »
Ogólnie sfera budżetowa jest powołana po to, aby służyć ludności. Więc na każdym proteście, czy strajku pracowników "budżetówki" straci większa lub mniejsza grupa ludności. Nie ważne czy to Polska czy inny kraj.
Druga sprawa, że niektórzy stali się "nietykalni". Przykład - lekarze. Normalnie państwo w państwie.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił