Autor Wątek: To se celnicy wymyślili...  (Przeczytany 20513 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 27, 2008, 21:11:46 »
    Co do celników to moim zdaniem wykorzystują sytuację ,a rząd robi błąd ,że obiecał im po te 500 zł.
Jeśli ma być podwyżka w budżetówce to w sposób zaplanowany i dla wszystkich ,a nie ile kto zdąży wydrzeć to jego.
    Celnicy przed likwidacją granicy zachodniej i południowej byli grzeczni i na kolanach prosili żeby ich nie przenosili na wschód .I wymyślono jakieś patrole lotne itp żeby ich nie przenosić.Paru młodych przeniesiono i na tym skończyła się reorganizacja.I to są skutki takiej polityki kadrowej. :angry:

Cytuj
Przypomnę Ci (bo myślę, że ty tego nie pamiętasz bo chyba za młody wtedy byłeś) - transformacja ustrojowa zaczęła się w roku 1989. Prawie DZIEWIĘTNAŚCIE LAT temu.
    A obiecywano nam 10 lat trudów i wyrzeczeń po których mieliśmy zacząć żyć dostatnio.
Czego ty oczekujesz od społeczeństwa które dało się omamić prostemu chwytowi p/t "zabierz babci dowód" i poszło do urn pozwalając wygrać PO? Że będzie teraz czekało następne dwa lata widząc, że PO nie ma żadnego planu na przyszłość?
Chcesz czekać następne półtora roku? Powodzenia - jesteś naiwny i łatwowierny sądząc, że Ci którzy już wiele razy rządzili zrobią komuś dobrze (nie licząc oczywiście samych siebie)

     mario, pamiętam transformacje i życie przed w trakcie i teraz .Jeśli ktoś nie widzi różnicy to niech jedzie na Białoruś rozpędzać demonstracje opozycji.
Tak jestem zwolennikiem PO (a właściwie przeciwnikiem PiSu) ,a ty jaki masz pomysł, może powrót PiSu z wicepremierem DON HUANEM PERONEM GOSIEWSKIM ,a może Leper,on też szedł do wyborów z hasłem -tylko my jeszcze nie rządziliśmy (i porządzili) :wacko:.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2008, 21:34:51 »
a ty jaki masz pomysł, może powrót PiSu z wicepremierem DON HUANEM PERONEM GOSIEWSKIM ,a może Leper,on też szedł do wyborów z hasłem -tylko my jeszcze nie rządziliśmy (i porządzili).

Jaki pomysł?
Pomysł jest jeden - wreszcie zgoda wszystkich sił politycznych i wspólne działanie dla dobra wszystkich a nie dla dobra działaczy partyjnych.
Jasne, stabilne  i czytelne przepisy.
Uzdrowienie gospodarki.
Rozliczenie wszystkich złodziejskich afer i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności.

To jest według mnie recepta na sukces :)

Co do tego czy ktoś widzi różnice czy nie - WSZYSCY je widzą. Ale po tylu latach przemian gospodarczych i ustrojowych powinniśmy żyć na przyzwoitym poziomie a nie żebrać o śmieszne podwyżki i licytować się z innymi grupami zawodowymi kto powinien dostać więcej.
Proste?

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 27, 2008, 21:55:34 »
Cytuj
Powodzenia - jesteś naiwny i łatwowierny sądząc, że Ci którzy już wiele razy rządzili zrobią komuś dobrze (nie licząc oczywiście samych siebie)

   To odpowiedz twoimi słowami :rolleyes:

I dodam tylko
Cytuj
Pomysł jest jeden - wreszcie zgoda wszystkich sił politycznych i wspólne działanie dla dobra wszystkich a nie dla dobra działaczy partyjnych.
, a ty głównie napi....lasz na PO i gdzie tu zgoda :huh:.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:04:35 »
Wiecie co. Ja bym sie tu nie kłócił o to kto lubi PO kto PiS a kto Partię Kobiet :) bo to nie jest polityczna sprawa tylko walka o pieniądze. Wydaje mi się że jeśli chodzi o celników to niech dostaną nawet i po 3 tys., bo uważam że każdemu powinno należeć się godne życie za godną płacę, a jeśli my mamy za mało to też powinniśmy się upomnieć o swoje i tyle.
Jeśli chodzi o metody celników. Jeśli są zgodne z prawem, to chwała im za to że potrafią w ten sposób spowodować, że się o nich mówi i bierze pod uwagę ich postulaty.
Jeśli zaś chodzi o kierowców, to im akurat nie zazdroszczę i niech im strażacy pomagają. I jak napisał ktoś, chyba mario68, my mamy jeszcze czyste konto żądań.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:05:27 »
Cytuj
Powodzenia - jesteś naiwny i łatwowierny sądząc, że Ci którzy już wiele razy rządzili zrobią komuś dobrze (nie licząc oczywiście samych siebie)

   To odpowiedz twoimi słowami :rolleyes:
To w takim razie czekam na Twoją receptę.
Poza tym pytałeś mnie o rozwiązanie a odpowiadasz mi moimi słowami na temat tego co się dzieje. Lekka niekonsekwencja.

Cytuj
I dodam tylko
Cytuj
Pomysł jest jeden - wreszcie zgoda wszystkich sił politycznych i wspólne działanie dla dobra wszystkich a nie dla dobra działaczy partyjnych.
, a ty głównie napi....lasz na PO i gdzie tu zgoda :huh:.
Widzisz - nie nap..lam tylko krytykuję. I to z uzasadnionych powodów. I mam do tego prawo.
A co do zgody to ja wcale nie muszę być w zgodzie z PO, tak jak ty z PiSem.
Ważne żeby oni byli w zgodzie z sobą nawzajem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 22:14:07 wysłana przez mario68 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:24:20 »
Cytuj
A co do zgody to ja wcale nie muszę być w zgodzie z PO, tak jak ty z PiSem.
Ważne żeby oni byli w zgodzie z sobą nawzajem.
     
      Co do pierwszego zdania zgadzam się w 100% :mellow:.
Drugie jest nie wykonalne :angry:.
 
     Recepty nie mam , mam tylko nadzieje ,że ten rząd jeśli dostanie trochę czasu poprowadzi Polskę w dobrym kierunku :rolleyes:.

     Do trb, jeśli ty przeją byś nagle firmę i twoi pracownicy na przywitanie chcieli  by 100% podwyżek to co byś zrobił :huh:.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 27, 2008, 23:18:00 »
Tomstrażak. Po pierwsze zastanowiłbym się dlaczego inne firmy mając podobne warunki mogą płacić pracownikom więcej pieniędzy. Po drugie gruntownie zbilansowałbym wydatki i koszty. Bo nie muszę mieć limuzyny za kilkaset tysięcy dla siebie i moich 10 doradców z których każdy weźmie po 50 tys. odprawy po pół roku pracy. Zastanowiłbym się po co mi 400 osobowy zarząd firmy gdzie każdy członek dostaje 10 tys. diety i jeszcze kilkanaście klocków na prowadzenie biura. Nie mówiąc o zbyt rozbudowanej administracji i nieudolnej polityce prywatyzacyjnej. Wiesz... tu by można mnożyć błędy bez przerwy.... na dworcu we Włoszczowej i Eureko kończąc. Nie mówię że udałoby się wszystko zrobić od razu i dać wszystkim pracownikom pensje 100% więcej, ale wiedziałbym gdzie zacząć naprawiać. I napewno nie odmawiałbym pracownikom prawa do legalnej formy protestu, bo jeśli sam ich zatrudniałem i zostawiłem im taką a nie inną lukę na protest to już moja wina...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 28, 2008, 00:54:44 »
trb, nieźle kombinujesz tylko te Twoje oszczędności dały by jakieś 1% , a po roku konkretnych reform kilkanaście.

 
Cytuj
Nie mówię że udałoby się wszystko zrobić od razu i dać wszystkim pracownikom pensje 100% więcej, ale wiedziałbym gdzie zacząć naprawiać. I napewno nie odmawiałbym pracownikom prawa do legalnej formy protestu, bo jeśli sam ich zatrudniałem i zostawiłem im taką a nie inną lukę na protest to już moja wina...

    Ale oni chcą już teraz , strajkują ,biorą urlopy na żądanie , idą na zwolnienia lekarskie itp.Robota stoi ,przychodów nie ma,ale oni chcą tak jak ich koledzy w sąsiednim zakładzie i gówno ich obchodzi ,że kredyty się kończą ,że jesteś nie wypłacalny. "MY CHCEMY KASY , DYREKTORA NA TACZKI ,MY CHCEMY KASY!!!, NAM SIę NALEŻY!! :wacko:.
   

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 28, 2008, 07:57:43 »
trb, nieźle kombinujesz tylko te Twoje oszczędności dały by jakieś 1% , a po roku konkretnych reform kilkanaście. 

No właśnie. Bo jaki stan kasy zastała ta ekipa takim zasobem może dysponować. Wiesz... tu nie ma jednej słusznej drogi i uniwersalnego lekarstwa od ręki, bo to nie Kana Galilejska gdzie cudownie zamienimy wodę w wino. Gdyby ktokolwiek znalazł się kto umiałby to uzdrowić od ręki to już dawno dostalibyśmy i my i policjanci i celnicy, lekarze i pielęgniarki też a koleś dostałby nobla w przedbiegach.
A jak na razie stoję "po drugiej stronie barykady" i będę raczej bronił celników niż rządu. Choć i rządzącym nie odmawiam prawa do słuszności, w końcu sam na nich głosowałem i wierzę że niech choć próbują.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:56:21 »
 Dajcie już spokój z tymi Waszymi mądrościami , bo jakoś żaden z Was nie zauważył, że przez tyle lat WSZYSCY łącznie z nami siedzieli cicho , bo każdy zdawał sobie sprawę z tego ,że nie ma z czego.
 Ale jak się okazuje ,że jednak jest z czego to właściwie jest już za późno , bo znowu nie ma z czego.Tylko jakoś posłowie zauważyli,że życie w Polsce jest dużo droższe i zdążyli podnieść sobie środki m.in na utrzymanie biur.
 Jeszcze jeden przykład - pamiętacie nasze protesty i porozumienie,które zakładało zrównanie naszych płac z innymi w MSWiA w ciągu kilku lat . Ja pamiętam i dlatego popieram w 100 % górników,lekarzy,celników.Oni poprostu k..wa wiedzą co robią.Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 10:02:22 wysłana przez 112 »

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 28, 2008, 10:26:24 »
Prośba żeby zakończyć  o celnikach. Każdy kto jezdził przez granice troche częściej niż na wycieczke wie oczym mowie. Kiedyś za stary mebel wieziony z niemiec płaciło się 20 marek w paszporcie albo nazat. Potem za lodówke 20 euro. Przy większych zakupach należało zostawić butelke lub dwie kolorowego alkocholu. Oni nigdy nie wiedzieli ile zarabiają naprawde. Każdy się pobudował, a przy alokacji na wschód więkrzość się zwolniła i poptwierała jakieś własne drobne biznesy bez pomocy kredytu.  Tak że prosze nie stawiajcie mi tych ludzi za wzór. Oni upominają się o swoje , potrafią się zorganizować ^_^. Przestańmy pisać o tych ludziach na naszym forum , oni gardzili ludźmi biednymi, nieliczyli się ci panowie świata z nikim . Pozdrawiam mieszkaniec pasa nadgranicznego.

Offline dziadek45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 28, 2008, 18:44:10 »
Panowie macie wszyscy rację tylko kto nam pomoże bo tylko obiecują ,czy PSP czy WSP.jak tylko coś dazą,to następne zabiorą.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:04:56 »
Panowie.
To z dzisiejszych aktualności z telegazety TVP1: godz.16.29...
Najpóźniej do końca kwietnia zostanie ostatecznie zredagowana ustawa modernizacyjna, która da służbie celnej pozycję "ZBLIŻONĄ " dp innych służb mundurowych - zapowiedział premier Donald Tusk.
Na konferencji w Białej Podlaskiej premier poinformował też że zobowiązał się wobec szefów urzędów celnych,że rozporządzenie ministra finansów zostanie zmienione tak aby zaległe nadgodziny celników mogłybyć płatne, a nie tak jak dotychczas zwracane wyłącznie poprzez czas wolny.
Ponadto premier poprosił o powrót do pracy(służby) i powtórzył iż propozycja podwyżki na etat 500 zł jest nadal aktualna.
hehehehe....hehehe....

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 28, 2008, 21:23:28 »
27-01-2008 Znalezione w sieci:
=================
 List otwarty do wszystkich zainteresowanych protestem Służb Celnych

Proszę Państwa!

W ostatnich dniach większość funkcjonariuszy celnych w całym kraju wzięło urlop na żądanie w akcie desperacji przeciwko:
- rażąco niskim warunkom płacowym w Służbie Celnej (1200-1500zł netto dla szeregowych funkcjonariuszy) w stosunku do wielkiej odpowiedzialności, jaka na nas ciąży podczas wykonywania obowiązków służbowych, brak podwyżek od 2004 roku,
- kominowym płacom na stanowiskach kierowniczych i eksperckich (5000-7000zł),
- braku ochrony prawnej podczas wykonywania obowiązków służbowych (celnika można zwolnić za pomówienie z dnia na dzień, a przywrócenie do służby graniczy z cudem),
- niejasnej drogi awansowej w całej Służbie Celnej (awanse średnio co 6-8 lat, dla wybrańców 2 awanse w odstępie kilku miesięcy),
- brak przywilejów służb mundurowych (w ustawie o Służbie Celnej jesteśmy nazywani służbą mundurową, ale z tego tytułu wynikają już tylko same obowiązki, w przypadku domagania się takich samych przywilejów jak inne służby mundurowe, to już nagle przestajemy być służbą mundurową, a jesteśmy jednostką budżetową podlegającą pod Ministerstwo Finansów)

Szanowni Państwo, Służba Celna w każdym roku wypracowuje do budżety Państwa ponad 40% wszystkich jego wpływów. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 110 miliardów złotych. Biorąc pod uwagę już teraz niespełna 15 tysięczną Służbę Celną- daje nam to ponad
7 milionów złotych rocznie wypracowanych przez 1 funkcjonariusza celnego. Roczne wydatki
z budżetu na tego właśnie funkcjonariusza to średnio tylko 40 tysięcy złotych (wliczając w to wszystkie dodatki i marne premie).
W związku z taką sytuacją w ostatnim czasie ze służby na własne życzenie odeszło prawie 10% doświadczonych funkcjonariuszy.

W związku z rozpoczęciem protestem już w zeszłym roku, w dniu 21.09.2007r. z okazji Dnia Celnika odczytany został nam list od ówczesnego Szefa Służby Celnej p. Mariana Banasia,
w którym m.in. obiecał nam podwyżki średnio 600 zł brutto na etat. Oczywiście to nie zostało spełnione. Pod koniec roku otrzymaliśmy informację, że będzie to średnio 245 zł brutto na etat. Dziś nie wiadomo czy i to będzie spełnione, a jeśli nawet to nie będą równo dzielone.
Granice naszej wytrzymałości dały upust w postaci protestu, jaki mamy w dniu dzisiejszym.

W mediach pokazują nas jako ludzi bez serca. Nie liczymy się z kierowcami oczekującymi
w gigantycznych kolejkach. To nie prawda. Oni są pokrzywdzeni tak samo jak my. Nasz protest rozpoczął się w momencie, kiedy to kierowcy zablokowali na wschodzie granicę na dwa dni, w związku z małą obsadą celników na przejściach granicznych. My niestety nie mamy na to wpływu. To jest tylko i wyłącznie w gestii Ministerstwa Finansów czy przyzna pieniądze na kolejne etaty. Dzięki MF musimy pracować na kilku etatach jednocześnie, co prowadzi do rozstroju zdrowia fizycznego i psychicznego.
Niestety Rząd nie patrzy na obywateli kraju którym rządzi, a brak dbałości o pracowników administracji państwowej doprowadził dzisiaj do frustracji celników którzy obsługują też obywateli tego kraju - m.in. kierowców TIR-ów.

Niepokojące jest jednak to, że nasi parlamentarzyści, a także niekompetentni dziennikarze nie mają pojęcia o działaniu Służby Celnej. Mylą celników ze Strażą Graniczną, mówiąc, że to po wejściu do Schengen powstał problem, posłowie z PIS-u pytają, dlaczego po wejściu do Schengen celnicy z zachodniej, północnej i południowej granicy Polski nie zostali przeniesieni na wschód.
Proszę Państwa celników nie ma na tych granicach od 1 maja 2004 roku!!! Po wejściu do Schengen z granic zeszła Straż Graniczna.

Dziś w TVN24 przedstawiono rozmowę z naszym przedstawicielem p. Sławomirem Siwym. Został on zaszczekany przez prowadzącego frazesami typu `Czy nie żal wam tych biednych kierowców ', `że jesteśmy służbą mundurową i czy możemy nie przyjść sobie do pracy..'. Otóż raz jeszcze informuję Państwa, że żal jest nam wszystkich, którzy cierpią z powodu naszego protestu. Kierowcy popierają nasz protest, bo wiedzą, w jakich warunkach musimy pracować, jednak woleliby żeby protest ten prowadzony był w innej formie. Niestety wszystkie dostępne formy protestu wyczerpaliśmy w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, z powodu braku zainteresowania naszymi problemami przez poprzedni i obecny Rząd.

Zastanawia tylko, dlaczego dziennikarze nastawili się na nagonkę na naszą Służbę, przedstawiają nas jako bohatera negatywnego całej tej sytuacji.


Z poważaniem funkcjonariusze celni
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 28, 2008, 23:07:07 »
NO DOBRA WSZYSTKO JASNE. mam teraz pytanie czy my jako funkcjonariusze PSP możemy w taki sam sposób załatwić sprawę. czy możemy wybrać urlop na żądanie? jeśli tak to niech centrale związkowe poinformują ten rząd , że PB w dniu takim i takim np. w walentynki bierze urlop na żądanie . ciekawi mnie jak zareagowałby p.Tusk i osoby odpowiedzialne za nasze niepłatne nadgodziny. kurcze może warto spróbować.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 29, 2008, 09:48:25 »
27-01-2008 Znalezione w sieci:
=================
 List otwarty do wszystkich zainteresowanych protestem Służb Celnych

.................Szanowni Państwo, Służba Celna w każdym roku wypracowuje do budżety Państwa ponad 40% wszystkich jego wpływów. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 110 miliardów złotych. Biorąc pod uwagę już teraz niespełna 15 tysięczną Służbę Celną- daje nam to ponad
7 milionów złotych rocznie wypracowanych przez 1 funkcjonariusza celnego.........................

Z poważaniem funkcjonariusze celni

Większej bzdury dawno nie czytałem... mogę tylko dodać, że pozostałe 60% wypracowuje Urząd Skarbowy .... a wszyscy pozostali poprostu sępią na tych zapracowanych instytucjach...

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 29, 2008, 11:12:18 »
nie wiem czy to juz padło, ale co powiecie na to, że w nowelizacji swojej ustawy celnicy chcą zawrzeć zapis coś w rodzaju: każdy celnik awansuje wraz z upływem 5 lat.
...
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 29, 2008, 12:21:17 »
Wiesz, ma się instrument nacisku (czytaj: "szantażu") to się wysuwa śmiałe żądania.

Jak my zaczniemy strajki to proponuję zażądać, żeby każdy strażak raz w ciągu kariery (najlepiej przed emką) był co najmniej zastępcą komendanta :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2008, 12:48:53 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 29, 2008, 12:46:13 »
Ale instytucja urlopu na żądanie funkcjonuje u nas również, więc w czym problem??
Ja myślę, że problem jest w mentalności strażaków. Pozostawienie potrzebujących bez pomocy będzie odebrane negatywnie nie tylko przez społeczeństwo, ale przede wszystkim, przez resztę strażackiej braci i całe szczęście że tak jest, bo inaczej stracilibyśmy resztkę sensu naszej roboty.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 29, 2008, 12:57:16 »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 29, 2008, 13:03:02 »
Ja myślę, że problem jest w mentalności strażaków. Pozostawienie potrzebujących bez pomocy będzie odebrane negatywnie nie tylko przez społeczeństwo

@sam_go ma tu całkowitą rację. Nie żebym był jakimś "debeściakiem" :) poświęconym dla służby ale miałbym opory moralne i etyczne co do takiego  sposobu postępowania.
Myślę, że jak większość z Was....

Chociaż gdyby to była skoordynowana akcja związkowa to......
"kto nie ryzykuje ten .... nie dostaje podwyżki" :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2008, 13:06:00 wysłana przez mario68 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 29, 2008, 13:08:29 »
NO DOBRA WSZYSTKO JASNE. mam teraz pytanie czy my jako funkcjonariusze PSP możemy w taki sam sposób załatwić sprawę. czy możemy wybrać urlop na żądanie? jeśli tak to niech centrale związkowe poinformują ten rząd , że PB w dniu takim i takim np. w walentynki bierze urlop na żądanie . ciekawi mnie jak zareagowałby p.Tusk i osoby odpowiedzialne za nasze niepłatne nadgodziny. kurcze może warto spróbować.


Z tego co mi wiadomo to żaden komendant nie da ci (nam) urlopu na żądanie , ponieważ musi zachować  tak zwane ciągłość służby ,więc minimalny stan musi być zachowany , a reszta może sobie iść bo i tak ich nie ma  bo są na WS-urlopie-itp.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 29, 2008, 17:33:20 »
Własnie przed chwilką tvn24 podało (w pasku), że Rząd Najjaśniejszej zgodził się na płatne nadgodziny dla celników !

Jest to nastepny dobitnie jaskrawy przykład, co można osiągnąć wybierając "wariant siłowy protestu", efekt niewspółmierny z akcjami organizowanymi przez nas - flagowanie strażnic i pojazdów, informacje w mediach, nieprzesyłanie danych do warszawy (blokada informacyjna)...

Zaraz mnie chu... strzeli!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2008, 17:50:04 »
No... faktycznie chyba jedyna droga /jak widać/ do uzyskania czegokolwiek? Skoro nawet oni, mogą wbrew zasadom uczciwości zaw. i zwykłej przyzwoitości!  :angry: O lekarzach i innych nawet nie wspomnę!
Pomagajmy dalej:
"Mały pożar" - spróbuj ugasić sam. "Większy" - powiadom sąsiadów i znajomych. "Duży" zadzwoń....
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/78/110/  :wacko:
Podobnie z "MZ"  -_-
E... mrzonki - nie realne  ^_^
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2008, 17:51:58 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

leszno

  • Gość
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 29, 2008, 18:07:15 »
ale od razu beda miec przepis o placeniu za nadgodziny a u na s juz ile czasu nad tym radza a my ile dostaniemy 500 na 2 lata jestesmy niby gorsi od nih trzeba tez protestowac a nie zadowalac sie ohlapami