Autor Wątek: To se celnicy wymyślili...  (Przeczytany 20512 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:18:47 »
jedni dostali to i my chcemy a jak oni dostali tyle to my chcemy więcej bo.. bo ..bo  a jak nie to.. to.....

ja to bym się ani chwili nie zawachał wpieprzył tyle kontroli ile się da, zaczynając od przeswietlenia zwolnień chorobowych, już mnie to wkur...a lekarz ma pacjenta w dupie bo chce kasy a niech zdycha co mi, celnik ma w dupie kierowców bo chce kasu a niech sraja pod siebie w kolejce a co minie. Ten kraj spada na psy, pycha i debilizm zaczyna żądzić ludzmi w tym kraju. Każdu chciałby więcej zarabiać więcej od sprzątaczki po prezesa, ale jak słysze związkowca celników "trudno, żawsze jest to kosztem kogoś" to bym w morde mu dał i kazał srac pod siebie w kabinie przez kilka dni.

bo to polska własnie.... ehh

   Mnie też to biadolenie już wku...wia i przyznaje racje emerowi.
Niech rząd da wszystkim trzy razy tyle jak zarabiali dotychczas,niech inflacja pierd...ie o 1000%, wtedy wszyscy znów będziemy milionerami jak przed 1995 rokiem :angry:

   Normalnie jak bym słyszał swoją żonę "a sąsiad to jeździ jeepem ,kiedy my kupimy?","jak to nas nie stać , jak jego stać to nas też " itd.itd itd. ,a jak nie to wiadomo co , ciągłe bóle głowy i niedyspozycja ^_^.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:30:26 »
   Brawo w PSP służę jak naj lepiej potrafię skończyłem szkoły i chcę zarabiać adekwatnie do tego co robię. A  jak chcę pomagać ludziom za friko działam w OSP.  :wacko: :rolleyes:
POZDRAWIAM

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:58:40 »
   Brawo w PSP służę jak naj lepiej potrafię skończyłem szkoły i chcę zarabiać adekwatnie do tego co robię. A  jak chcę pomagać ludziom za friko działam w OSP.  :wacko: :rolleyes:
   
     Ja też kończyłem szkoły i na tych szkołach był taki przedmiot jak ekonomia,  uczyli mnie też ,że ekonomii nie da się oszukać :rolleyes:.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 27, 2008, 00:41:03 »
Czy to wam się podoba czy nie strażacy wezmą czynny udział w „strajkowym przedsięwzięciu”. Tyle tylko, że po stronie kierowców.
Przeczytajcie sobie to: Strażacy będą pomagać kierowcom TIR-ów

No i oczywiście ciekawe opinie internautów. Jak zwykle pojawiają się tam bezgraniczni znawcy tematu.

Swoją drogą a kto pomoże strażakom? Hę?

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2008, 10:07:14 »
Obserwując to co się dzieje w ostatnim okresie dochodzę do wniosku że jest naturalna konsekwencja demagogicznej kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej.
Miał stać się cud, wszyscy mieli lepiej zarabiać (lekarze, nauczyciele, służby) a tu szara rzeczywistość.
Nie dość, że nikt się nie kwapi do powrotu do kraju to jeszcze następni wyjeżdżają.
Czarno widzę przyszłość tego rządu.

Czytam i nie wierzę. To jest wlaśnie nasz ciemny Naród. Chlopie, studiuje ekonomię od 5 lat i powiem Ci, że nie ma takiego kraju na świecie, w którym zmiany gospodarcze można wprowadzić w 3 miesięce. Czy sluchając Tuska naprawde wierzyleś, że na Twoim koncie po pierwszym stycznia będzie 500 zl więcej?? Jeżeli tak to odsylam do ksiązki pt. "Makroekonomia" autorstwa Begga.

Sorry z tą politykę, ale nie mogę wytrzymać jak się rząda cudów po 3 miesiącach. Ja osobiście poczekam conajmniej 1,5 roku a później wyciągne wnioski co do rządu.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2008, 10:52:29 »
Czytam i nie wierzę. To jest wlaśnie nasz ciemny Naród. Chlopie, studiuje ekonomię od 5 lat i powiem Ci, że nie ma takiego kraju na świecie, w którym zmiany gospodarcze można wprowadzić w 3 miesięce. Czy sluchając Tuska naprawde wierzyleś, że na Twoim koncie po pierwszym stycznia będzie 500 zl więcej?? Jeżeli tak to odsylam do ksiązki pt. "Makroekonomia" autorstwa Begga.
Sorry z tą politykę, ale nie mogę wytrzymać jak się rząda cudów po 3 miesiącach. Ja osobiście poczekam conajmniej 1,5 roku a później wyciągne wnioski co do rządu.

Dziękuję Ci bardzo za docenienie.
Chyba obudziłeś się wczoraj po okresie dłuższej fizycznej nieobecności.
Nie dość dokładnie śledziłeś chyba kampanię wyborczą sprzed kilku miesięcy i nie pamiętasz argumentów i retoryki używanej przez PO w jej trakcie. W to co PO mówiła uwierzyli Ci którzy teraz wyciągają łapę po kasę. Ja osobiście nawet się nie łudziłem że będzie lepiej - za długo żyję na tym świecie i wiem o co chodzi w takiej demagogii - o dorwanie się do władzy.
Przypomnę Ci (bo myślę, że ty tego nie pamiętasz bo chyba za młody wtedy byłeś) - transformacja ustrojowa zaczęła się w roku 1989. Prawie DZIEWIĘTNAŚCIE LAT temu.
W tym czasie na pseudo-prywatyzacjach i przekrętach wyrosły fortuny obecnej middle class a reszta społeczeństwa została zrobiona w "giewonta". Nasi rodzice zostali okradzeni  z majątku państwowego który budowali  przez cały okres powojenny.
A obiecywano nam 10 lat trudów i wyrzeczeń po których mieliśmy zacząć żyć dostatnio.
Czego ty oczekujesz od społeczeństwa które dało się omamić prostemu chwytowi p/t "zabierz babci dowód" i poszło do urn pozwalając wygrać PO? Że będzie teraz czekało następne dwa lata widząc, że PO nie ma żadnego planu na przyszłość?
Chcesz czekać następne półtora roku? Powodzenia - jesteś naiwny i łatwowierny sądząc, że Ci którzy już wiele razy rządzili zrobią komuś dobrze (nie licząc oczywiście samych siebie)
Chyba w złej grupie mnie umieściłeś Panie Oświecony Przedstawicielu Narodu. :)
pozdro
mario68
reprezentant Ciemnego Narodu Polskiego (lekarzy, pielęgniarek, celników, strażaków, policjantów itp itd)

PS/ a na przyszłość czytaj uważnie i staraj się zrozumieć to co inni piszą - napisałem, że
Cytuj
dochodzę do wniosku że ....
. A nie, że oszukali mnie bo nie jest lepiej  jak to jednoznacznie interpretujesz

Ja z kolei polecam Ci jakąś literaturę dotyczącą socjologii politycznej - może zrozumiesz pewne mechanizmy ...
I jeszcze to - http://www.polonica.net/rzeczpospolita_klamcow.htm - wtedy zrozumiesz to co się od kilkunastu lat dzieje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 11:02:46 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:33:23 »
Nic dodać, nic ująć.
To ja dorzucę tylko:
http://www.informacje.int.pl/
szczególnie polecam "Skąd się biorą protesty" - to tak dla równowagi dla TVN24

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:21:09 »
 Natomiast mnie wk...wia ciągłe powoływanie się na szczytne cele naszej służby.Jak ktoś uważa,że za dużo dostał podwyżki to zawsze można przelać kasę na inne SZCZYTNE cele.
 Ja tylko obawiam się , że z tych 500 zł. podwyżki dla nas o której można przeczytać w mediach (swoją drogą nie wiem skąd oni to biorą) niewiele nam zostanie tak , jak to miało miejsce z kasą w 2007 roku.
 

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 27, 2008, 12:58:48 »
Przeczytałem jeszcze raz uważnie Twoją wcześniejszą wypowiedź i nie cofam moich słów. Stwierdziłeś, że PO obiecała cud a tu szara rzeczywistość. Tak, ciągle jest szara rzeczywistość, ale tak jak pisałem do potrzebnych zmian potrzeba czasu. Przypominam, że kadencja rządu trwa 4 lata. Ja jestem akurat z pokolenia, które nie będzie tylko narzekało, iż w kraju nic się nie zmieni. Ja w to wierzę. Głupi?? Być może. Czas pokaże.

Co to za argument, że nie żyłem w czasach transformacji?? Dość się o tym uczyłem, aby mieć wyrobione zdanie. A ta średnia klasa to obecnie fundament gospodarki. To przecież oni stanowią podstawę zatrudniania. Inna sprawą jest fakt, iż wielu z nich doszło do majątku poprzez przekręty. Krzywdzącym jest stwierdzenie, że wszyscy w niejasnych transakcjach.

Żeby była jasność. Jestem za podwyżakmi szczególnie w budżetówce( mama nauczycielka, ciotki pielęgniarki), ale jeżeli nagle ktoś rząda podwyżki 70%, 100%, 150% no to coś tu jest nie tak. Rzadna gospodarka tego nie wytrzyma. Dla mnie jest naprawde sprawą oczywistą, aby lekarz zarabiał 10 tys zl, nauczyciel 4 tyś itd. Wierzę, że jest to możliwe, ale dajmy czas rządowi.

Przepraszam Mario za stwierdzenie "ciemny Naród"

Czekam na riposte, ale pozwolisz, że ja już nie będe się w tym temacie wypowiadał
Pozdrawiam


Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2008, 13:25:11 »
Riposta będzie krótka i niezłośliwa bo zaczynamy pisać "nie na temat".
Jeżeli sobie sięgniesz pamięcią PO nie dała poprzedniej ekipie rządzącej nawet kilku miesięcy rządzenia tylko od samego początku śmiertelnie się obraziła i nie dość że nie weszła do koalicji to jeszcze od razu zaczęła krytykować wszystkie posunięcia Kaczyńskiego. A teraz wymaga się dwóch lat żeby mogli sobie spokojnie porządzić (i sprywatyzować służbę zdrowia zgodnie z pomysłem pani posłanki XXX).

Niestety PO ponosi teraz bolesne konsekwencje swoich nierozważnych obietnic. Jeżeli ktoś komuś mówi że będzie zarabiał więcej, zostanie doceniony nie mówiąc na dodatek kiedy to ten któremu się obiecuje podświadomie oczekuje tego "już" i "natychmiast".

Więc PO nawarzyło sobie piwa. Już Minister SZ przebąkuje o wcześniejszych wyborach.

Poza tym nigdy nie będzie u nas dobrze jeżeli się nie dogadamy (dogadają).

pozdro

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 16:27:30 wysłana przez mario68 »

Anna

  • Gość
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2008, 16:21:43 »
Mało mam wypowiedzi na tym forum ale czasami muszę jednak zabrać głos bo bardzo gorace dyskusje (w tym polityczne) i wzajemne obrażnie nic nie daje. Strażakiem zawodowym jestem już od bardzo wielu lat i obietnice płacowe to ciągle powracające problemy, gdy sytuacja dochodzi do stanu krytycznego zaczynamy swoje protesty, wieszamy flagi i proporczyki na autach,nie wysyłamy meldunków do WSKR (i tak robią to po cichu komendanci) bo domagamy się zrównania płac z policjantami. I co oczywiście po pewnym czasie przychodzi uspokojenie dostajemy obietnice, strażak już chodzi i liczy ile dostanie a na koniec wychodzi że to miało być średnio (jeden dostał drugi nie). Gdy zaczynamy protest to podnosimy kwestie że nie możemy bo przysięga, dbałość o bezpieczeństwo itp. A czy ta przysięga nie ma działać w obie strony, czy nie mamy mieć zapewnionego godnego wynagrodzenia za swoją pracę, czy co drugi po zmianie musi lecieć do kolejnej pracy aby wiązać koniec z końcem, śmiech. Podali w tv że młody celnik dostaje ok. 1800zł. a doświadczony  3000 zł. i oni chca dostać teraz 1500 zł podwyżki. Te kwoty mówią same za siebie, my to dziady ale we własnych oczach niezastąpione i ze szczytnymi zasadami.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2008, 16:30:21 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9600927&rfbawp=1201447031.099
Czyli celnicy wywalczyli swoje. No może na razie nie 1500 zł podwyżki ale 500 i nie wywalą ich pod służby skarbowe.

A tak już abstrahując od całej sytuacji - czy celnicy do tej pory przez wiele lat nie wiedzieli że mało zarabiają? Wiedzieli ale dorabiali sobie na boku łapóweczkami od przemytników. A teraz nie dość że na zachodzie nie ma granicy, część celników została "przeflancowana" na granicę wschodnią (większa konkurencja do tzw "wziatek") to jeszcze trochę strach wymagać łapów od ruskich bo można "kulkę" zarobić. I nie starcza do pierwszego na paliwo do Mercedesa....

Kilka dni temu, przy okazji rozmów pomiędzy celnikami a rządem podano informację, że każda złotówka którą kosztuje państwo służba celna to ponad 70 zł które wraca w postaci cła do Skarbu Państwa.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2008, 16:42:53 »
A ja napiszę bardzo prowokacyjnie – na swoim przykładzie:
Nie odpowiadały mi warunki finansowe w poprzedniej firmie, w której pracowałem. I co? Strajkowałem? NIE zwolniłem się i znalazłem inną pracę!! Lepiej płatną.
A celnik to, co to za figura? Jakieś specjalne studia kończy? Nie – mam koleżankę, która była celnikiem. Sama mi opowiadała, że śmiech na sali – kurs i już stała na granicy.

Kurde wiadomo każdy chce więcej, ale dlaczego kosztem zwykłych obywateli?! Śmieszne.
W mojej ocenie celnicy przegięli pałę maksymalnie. Zwyczajnie nie podoba się to wypad. I niech już nie przesadzają, że mają grosiki. Niech przejdą do PSP na staż zobaczymy jak będą mieli kolorowo. Idąc tokiem ich myślenia to jak? Strażacy mają iść na masowe urlopy?

Moja opinia jest emocjonalna – celnicy wręcz w chamski sposób wykorzystują swoją pozycję i tyle.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2008, 18:57:38 »
 No faktycznie , to  co napisałeś o zwolnieniu jest prowokacyjne. To może i ja trochę sprowokuje : a co sądzisz o lekarzach ? Im się właśnie nie podobało i masowo zaczęli składać wymówienia i to też się nikomu nie podoba.
 Tak dla rozluźnienia opowiem Wam dowcip , jak to do piekła przybyła wycieczka.Szatan pokazuje przybyłym : w tym kotle siedzą Francuzi,w tym Niemcy,w tym Anglicy.Co jakiś czas z każdego kotła ktoś próbował się wydostać ale stojący obok kosmaty diabeł potężnym razem zmuszał delikwenta do powrotu.W końcu znaleźli się przy kotle,którego nikt nie pilnował.Wycieczkowicze pytają ździwieni a tu kto siedzi ? A tu są Polacy. Ich nie trzeba pilnować , bo jak tylko jeden próbuje wyleźć ,to reszta go zaraz wciąga spowrotem.Pozdrowienia.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2008, 19:07:54 »
No faktycznie , to  co napisałeś o zwolnieniu jest prowokacyjne. To może i ja trochę sprowokuje : a co sądzisz o lekarzach ? Im się właśnie nie podobało i masowo zaczęli składać wymówienia i to też się nikomu nie podoba.
 Tak dla rozluźnienia opowiem Wam dowcip , jak to do piekła przybyła wycieczka.Szatan pokazuje przybyłym : w tym kotle siedzą Francuzi,w tym Niemcy,w tym Anglicy.Co jakiś czas z każdego kotła ktoś próbował się wydostać ale stojący obok kosmaty diabeł potężnym razem zmuszał delikwenta do powrotu.W końcu znaleźli się przy kotle,którego nikt nie pilnował.Wycieczkowicze pytają ździwieni a tu kto siedzi ? A tu są Polacy. Ich nie trzeba pilnować , bo jak tylko jeden próbuje wyleźć ,to reszta go zaraz wciąga spowrotem.Pozdrowienia.

Lekarze? No nie porównujmy celnika do lekarza… Nie porównujmy celnika do policjanta, strażaka! W mojej ocenie celnik nie jest jakimś nadzwyczajnym zawodem. Celnik jak pracownik urzędu skarbowego czy szeregowy urzędnik państwowy. Owszem godziwa pensja należy się wszystkim! Świat nie kończy się i nie zaczyna na jednym zawodzie.
I wbrew opinią nie zarabiają mało – więcej od was!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2008, 19:43:41 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9600450&rfbawp=1201390340.837&ticaid=15414

Strażacy będą pomagać kierowcom TIR-ów
PAP 22:20
Kierowcom TIR-ów oczekujących na wyjazd z Polski w woj. podkarpackim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim pomagać będą strażacy - taką decyzję podjął komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz.


Jak poinformował jego rzecznik Paweł Frątczak, decyzja zapadła po konsultacji z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.


REKLAMA   Czytaj dalej



Do kierowców oczekujących na wyjazd z Polski w województwie podkarpackim wysłane zostały dwa kontenery - sanitarny i logistyczny, do tych oczekujących w woj. lubelskim - kontener logistyczny - poinformował Frątczak.

Jak wyjaśnił, w kontenerach logistycznych znajdują się specjalne namioty. W każdym z nich, w cieple, noc może spędzić 10 osób. Strażacy rozwożą też kierowcom wodę (w woj. lubelskim także do mycia), napoje i jedzenie.

Będziemy im też zapewniać pomoc medyczną i czuwać nad ich bezpieczeństwem - podkreślił rzecznik. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o interwencje związane z ewentualnymi pożarami spowodowanymi dogrzewaniem się przez kierowców w autach.

Podobną pomoc otrzymają kierowcy w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim - zapewnił.



Nie wiem jakie jest wasze zdanie, ale dla mnie to już totalna farsa, przez duże "F". Jeszcze ToiToje powinniśmy im podstawiać i rozdawać papier toaletowy. Nic dodać nic ująć służba komunalna. Szlag mnie trafia. Czy do tego jest przeznaczona PSP? Czy my nie mamy już nic innego do roboty. A niech pan Jaśnie Panujący KG odda im swojego nowiutkiego Passacika poj. 3,2 niech się w nim dogrzewają. Następny polecenie to może rozcieranie zmarzniętych stóp kierowców.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2008, 19:52:15 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9600450&rfbawp=1201390340.837&ticaid=15414

Strażacy będą pomagać kierowcom TIR-ów
PAP 22:20
Kierowcom TIR-ów oczekujących na wyjazd z Polski w woj. podkarpackim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim pomagać będą strażacy - taką decyzję podjął komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz.


Jak poinformował jego rzecznik Paweł Frątczak, decyzja zapadła po konsultacji z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.


REKLAMA   Czytaj dalej



Do kierowców oczekujących na wyjazd z Polski w województwie podkarpackim wysłane zostały dwa kontenery - sanitarny i logistyczny, do tych oczekujących w woj. lubelskim - kontener logistyczny - poinformował Frątczak.

Jak wyjaśnił, w kontenerach logistycznych znajdują się specjalne namioty. W każdym z nich, w cieple, noc może spędzić 10 osób. Strażacy rozwożą też kierowcom wodę (w woj. lubelskim także do mycia), napoje i jedzenie.

Będziemy im też zapewniać pomoc medyczną i czuwać nad ich bezpieczeństwem - podkreślił rzecznik. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o interwencje związane z ewentualnymi pożarami spowodowanymi dogrzewaniem się przez kierowców w autach.

Podobną pomoc otrzymają kierowcy w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim - zapewnił.



Nie wiem jakie jest wasze zdanie, ale dla mnie to już totalna farsa, przez duże "F". Jeszcze ToiToje powinniśmy im podstawiać i rozdawać papier toaletowy. Nic dodać nic ująć służba komunalna. Szlag mnie trafia. Czy do tego jest przeznaczona PSP? Czy my nie mamy już nic innego do roboty. A niech pan Jaśnie Panujący KG odda im swojego nowiutkiego Passacika poj. 3,2 niech się w nim dogrzewają. Następny polecenie to może rozcieranie zmarzniętych stóp kierowców.


Czytaj wątek dokładnie pisałem o tym wczoraj.

Chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta. Straż to jedyna formacja, na której tak naprawdę można polegać. Inną sprawą jest to, że zakres obowiązków, jakie bierze na siebie straż zaczyna być pomalutku przerażający!
Po pożarach, wypadkach, ratownictwie medycznym, wodnym czy górskim, – co następne?
Wybuchła boba atomowa? Ok. Ok. wyślijcie tam straż! Spadło UFO no to już pod 998! Polska Akcja Humanitarna  nie daje rady? Noo to już wiecie, po kogo dzwonić!

A co do Twojej opinii - A czy to kierowcy są winni zaistniałej sytuacji?? Pojawiło się zagrożenie i jak do tej pory tylko PSP zareagowała!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:00:52 »
kolego a gdzie tu zagrożenie ? a od spraw organizacyjnych i zabezpieczenia (namiotów i klopów) to chyba jeszcze nie my, chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem.

Offline POwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:04:55 »

 Wszystkie służby mundurowe sie domagaja podwyżek, no narazie sł. więzienna siedzi cicho, ale wiem że nie długo. Czas coś  z tym zrobić. Panowie i Panie !!!!! Nam obiecano  ok. 900 zł przez 3 lata , co z tego dostalismy!!!!!!!! a celnik chce 1500 od razu. Coś tu jes nie tak. Dlaczego związki siedzą cicho!!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:09:30 »
Jeżeli przyjmiemy, że kolejki na granicach to klęska żywiołowa, to jak najbardziej powinniśmy tam być i pomagać - być może tak to zostało przyjęte. Panowie i panie, kolejki na granicach były również bez strajku celników, nie takie jak dzisiaj, ale również kilkudziesięciogodzinne. Jakoś nikomu nie przychodziło do głowy wysyłać tam strażaków. Wtedy współwinnym kolejek był rząd (w osobach swoich funkcjonariuszy - celników). Dzisiaj winni są tylko celnicy, a rząd udaje dobrego wujka i wysyła na ratunek inne służby.
A może pani Ochojska by pomogła - e raczej nie, bo to słabo medialnie się sprzedaje.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:10:49 »
kolego a gdzie tu zagrożenie ? a od spraw organizacyjnych i zabezpieczenia (namiotów i klopów) to chyba jeszcze nie my, chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem.

Zagrożenie hmm setki ciężarówek stojących ponad 70 godzin na drodze z różnorodnym towarem w tym łatwopalnym. Zima może i nawet mrozy.
A co do namiotów i innych takich -  to POMOC!
Z jednej strony fakt to nie straż jest od tego, ale z drugiej jak nie straż to, kto??
__________________________________________________________
Jeżeli przyjmiemy, że kolejki na granicach to klęska żywiołowa, to jak najbardziej powinniśmy tam być i pomagać - być może tak to zostało przyjęte. Panowie i panie, kolejki na granicach były również bez strajku celników, nie takie jak dzisiaj, ale również kilkudziesięciogodzinne. Jakoś nikomu nie przychodziło do głowy wysyłać tam strażaków. Wtedy współwinnym kolejek był rząd (w osobach swoich funkcjonariuszy - celników). Dzisiaj winni są tylko celnicy, a rząd udaje dobrego wujka i wysyła na ratunek inne służby.
A może pani Ochojska by pomogła - e raczej nie, bo to słabo medialnie się sprzedaje.

Masz rację ale patrząc na sprawę bez politycznego pryzmatu jest w mojej ocenie działanie OK

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 20:12:41 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:13:13 »

 Wszystkie służby mundurowe sie domagaja podwyżek, no narazie sł. więzienna siedzi cicho, ale wiem że nie długo. Czas coś  z tym zrobić. Panowie i Panie !!!!! Nam obiecano  ok. 900 zł przez 3 lata , co z tego dostalismy!!!!!!!! a celnik chce 1500 od razu. Coś tu jes nie tak. Dlaczego związki siedzą cicho!!!!


Panowie, spokojnie. Pamiętajcie, że myśmy sie jeszcze o podwyżki nie upominali.
To co dostaliśmy to wynika z Ustawy Modernizacyjnej.
Tak, że mamy czyste konto do wysuwania żądań....

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:21:35 »
Zagrożenie hmm setki ciężarówek stojących ponad 70 godzin na drodze z różnorodnym towarem w tym łatwopalnym. Zima może i nawet mrozy.
A co do namiotów i innych takich -  to POMOC!
Z jednej strony fakt to nie straż jest od tego, ale z drugiej jak nie straż to, kto??


ciężarówki zawsze stały na wschodniej granicy, i to w jeszcze większych kolejkach. Taki zawod tego kierowcy a zimy to już nie ma od paru lat i mrozów a od oczyszczania to są służby zieleni w każdym mieście.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:29:02 »
ciężarówki zawsze stały na wschodniej granicy, i to w jeszcze większych kolejkach. Taki zawod tego kierowcy a zimy to już nie ma od paru lat i mrozów a od oczyszczania to są służby zieleni w każdym mieście.

I właśnie z takim nastawieniem trafiliśmy na salony europejskie… A szkoda.
Taki mały cytat:

Cytuj
W związku z sytuacją na granicy w piątek wieczorem lwowska administracja poleciła stworzyć w miejscowościach pogranicznych sztabów, które będą zajmować się dostawami wody i jedzenia dla kierowców w kolejkach.
A u nas? Straż. I co w związku z tym? No właśnie.
Już wiem pozamykajmy bramy, wyłączmy światło. PSP nie od tego!

Jeszcze raz powtarzam nie patrzcie na to przez pryzmat polityki! Tylko tak zwyczajnie czysto po ludzku.
To nie jest wina kierowców.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: To se celnicy wymyślili...
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:36:58 »
mimo to my nie do tego jesteśmy powolani od tego typu (uslug) bo tak to można nazwać  są inne służby do tego stwożone i przygotowane.
Tylko nasi komendanci chcą się wykazać i z tąd taki efekt.