Autor Wątek: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp  (Przeczytany 13224 razy)

Offline PoKeN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Mam 18 lat chce zostac strazkiem od najmlodszych lat..niestety niedługo bede miał sprawe sądowa za narkotyki..i nie wiem czy osoba która jest karana moze zostac strazakiem..bo przeciez to jest mundórowy...Czy moze mi ktos na to pytanie odpowiedziec??

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2008, 16:49:46 »
Nie można.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline PoKeN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2008, 16:55:58 »
Nie można.
a DLaczego nie mozna...jezeli człowiek chce ratowac ludzi...??

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2008, 17:06:13 »
Przeczytaj sobie wymagania przy naborze do obojętnie jakiej Komendy Miejskiej/Powiatowej PSP. Jest tam punkt o niekaralności. Są na naszym forum specjaliści w tej dziedzinie i poczekaj aż oni powiedzą coś więcej niż ja, ja ze swojej strony dodam tylko tyle, żebyś użył opcji szukaj, mam wrażenie, że kiedyś ten temat był maglowany.
pozdrawiam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline PoKeN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2008, 17:17:45 »
Ale ja nie siedziałęm we wiezieniu...a wyrok w zawieszeniu wkoncu minie...wienc nie wiem jak to jest...;/

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2008, 17:20:54 »
PoKen, poczytaj:
Ustawa o PSP
rozdział 5, art 28.

Osobiście cieszę się że taki zapis jest w naszej ustawie, eliminuje on osoby mające już wcześniej konflikt z prawem i mam nadzieję ze go nigdy nie zniosą.
Sorki, ale z osobą karaną nie chciałbym pracować, tym bardziej za prochy. Poszukaj sobie innego zawodu.
i ORTOGRAFIA się kłania!!!!!

ustawa jest do wyszukania w www.google.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 17:51:46 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline PoKeN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2008, 17:36:49 »
PoKen, poczytaj:
Ustawa o PSP
rozdział 5, art 28.

Osobiście cieszę się że taki zapis jest w naszej ustawie, eliminuje on osoby mające już wcześniej konflikt z prawem i mam nadzieję ze go nigdy nie zniosą.
Sorki, ale z osobą karaną nie chciałbym pracować, tym bardziej za prochy. Poszukaj sobie innego zawodu.
i ORTOGRAFIA się kłania!!!!!
A gdzie jest ta ustawa PSP ??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2008, 18:52:45 »
jak będziesz miał zatarte skazanie, to możesz być przyjęty - sprawdzanie kandydatów nie jest tak szczegółowe jak np. w przypadku policji
co do art. 28 Ustawy, to chciałbym zwrócić uwagę szanownych kolegów, że w kształcie obecnym obowiązuje od 1 lipca 2005 roku... wcześniej można było przyjąć osobę karaną prawomocnym wyrokiem sądu; są mi znane takie przypadki i zapewniam was, że było to zgodne z prawem; przed nowelizacją w 2005r. był tylko wymóg korzystania z pełni praw publicznych


Sorki, ale z osobą karaną nie chciałbym pracować, tym bardziej za prochy.

Nie podchodziłbym tak rygorystycznie. Życie potrafi spłatać niezłego figla, i zapewniam Cię robn, że przy obowiązującym w naszym kraju prawie dane znacznej części naszego społeczeństwa mogłyby figurować w KRK:). A że tak nie jest, to zawdzięczamy w dużej mierze niewydolności organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, które nie wyrabiają się z tym co mają do przetrawienia:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2008, 19:06:33 »
Nie podchodziłbym tak rygorystycznie. Życie potrafi spłatać niezłego figla, i zapewniam Cię robn, że przy obowiązującym w naszym kraju prawie dane znacznej części naszego społeczeństwa mogłyby figurować w KRK:). A że tak nie jest, to zawdzięczamy w dużej mierze niewydolności organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, które nie wyrabiają się z tym co mają do przetrawienia:)
lang, zgadzam się ze życie potrafi strzelić figla i z dnia na dzień można mieć konflikt z prawem , natomiast co do sądów to wiesz, że są instytucje odwoławcze, jak ktoś się czuje pokrzywdzony to ma prawo dochodzić swoich praw i przedstawiać swoją niewinność. To że w systemie nie ma większej ilości osób to też racja. Wina niewydolności systemu. Ale jak ktoś ma prawomocny wyrok to sorki..... zamiast  bawić się prochami mógł gościu bawić się w roznoszenie ulotek. Ale to nie jest ważne już - wyrok ma więc koniec i kropka. Do czasu zatarcia wyroku nie ma szans na pracę. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2008, 19:39:32 »
Jeszcze nie jesteś skazany, a w RP obowiązuje domniemanie niewinności (oficjalnie, bo w większości wypadków społeczeństwo skazuje bez rozpoznania przez sąd, wiedząc swoje).

Jeśli jesteś winien (tak wynika z twojej wypowiedzi, bo spodziewasz się skazania) to za głupotę trzeba płacić i nic na to nie poradzisz. Możliwe, że "będą z Ciebie ludzie" i to był młodzieńczy wybryk. Ale to Twoja sprawa, a ja nie jestem Twoim ojcem, żeby cię na moralność naprowadzać. :-).
Koledzy mają rację, musisz się postarać.

Ogólnie:
 Po zatarciu kary jesteś traktowany jakbyś nigdy nie był karany. Masz czyste konto.

Wyrok w zawiasach (zawieszenie na okres próby):
Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

Pozostałe skazania:
Art. 106. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.
Art. 107. § 1. W razie skazania na karę pozbawienia wolności wymienioną w art. 32 pkt 3 lub karę 25 lat pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.

§ 2. Sąd może na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat.

§ 3. W razie skazania na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od uznania jej za wykonaną, od darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.
§ 2. Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem ich wykonania; nie dotyczy to środka karnego wymienionego w art. 39 pkt 5. - obowiązek naprawienia szkody,
§ 4. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.
§ 5. W razie odstąpienia od wymierzenia kary, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia.
§ 6. Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania,
Art. 108. Jeżeli sprawcę skazano za dwa lub więcej nie pozostających w zbiegu przestępstw, jak również jeżeli skazany po rozpoczęciu, lecz przed upływem, okresu wymaganego do zatarcia skazania ponownie popełnił przestępstwo, dopuszczalne jest tylko jednoczesne zatarcie wszystkich skazań.


Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2008, 22:49:03 »
Jedno jest pewne jezeliz dniem dzisiejszym jeteś karany to niemasz szans nawet gdy tego bardzo chcesz nic i nikt ci nie pomorze jezeli masz zawiasy to jak ci mina od wydania wyroku musi upłynąć 7 lat w tedy wsadzie sprawa ulega przedawnieniu i na tej podstawie wydadza ci zaświadczenie o nie karalności  a tak pozatym to sie przejdz do sądu i sie dowiedz jak to wyglada twoja sprawa
                                                                                           pozdrawiam i powodzenia

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2008, 23:42:09 »
 Kolego jak Ty chcesz ratować ludzkie zdrowie i życie, jak Ty je narkotykami niszczysz.  Nie wyobrażam sobie byś mógł pracować pod moim dowództwem. Albo Ty albo ja.
POZDRAWIAM

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2008, 11:37:53 »
Jedno jest pewne jezeliz dniem dzisiejszym jeteś karany to niemasz szans nawet gdy tego bardzo chcesz nic i nikt ci nie pomorze jezeli masz zawiasy to jak ci mina od wydania wyroku musi upłynąć 7 lat w tedy wsadzie sprawa ulega przedawnieniu i na tej podstawie wydadza ci zaświadczenie o nie karalności  a tak pozatym to sie przejdz do sądu i sie dowiedz jak to wyglada twoja sprawa
                                                                                           pozdrawiam i powodzenia

Małe sprostowanie - po pierwsze nie zawiasy, tylko okres zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności, a po drugie, w takim przypadku zatarcie skazania z mocy prawa następuje po upływie okresu zawieszenia + 6 miesięcy (o ile w tym czasie nie nastąpiło kolejne skazanie, gdyż skazania ulegają zatarciu łącznie - innymi słowy, nie ulegają zatarciu skazania pomimo upływu terminów określonych w kpk, jeżeli inne skazania są nadal w KRK)

Skąd ty magik bierzesz takie informacje :huh:

edit: prosze o wybaczenie, ale dopiero po wysłaniu odpowiedzi zauważyłem, że kol. Prewentysta7 przytoczył właściwe przepisy - chociaż z drugiej strony patrząc to post następny powinien budzić jeszcze większe zdziwienie:)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 11:42:47 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2008, 12:02:04 »
Trochę zejdę z tematu:
A jeśli ktoś sie leczy psychiatrycznie może ubiegać się o przyjęcie do straży ??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2008, 12:09:19 »
Trochę zejdę z tematu:
A jeśli ktoś sie leczy psychiatrycznie może ubiegać się o przyjęcie do straży ??

hehhe
dobre pytanie, ale odpowiedź jest prosta: u psychologa wypełnia się ankietę a w niej jest pytanie o wcześniejsze i obecne leczenia psychiatryczne - odpowiedź na to pytanie jest pod rygorem odpowiedzialności karnej
jeżeli kandydat ujawni takie leczenie w przeszłości, albo przyzna się, że obecnie się leczy, nie powinno go to automatycznie dyskwalifikować z dalszego opracowania
jeżeli jednak zostanie stwierdzone któreś ze schorzeń wymienionych w zał. do rozporządzenia, to nie ma zmiłuj
tak na marginesie, to nie każde leczenie psychiatryczne oznacza istnienie jednostki chorobowej - leczenie może być zapobiegawcze, albo też choroba może być uleczalna
jeżeli kandydat zatai tą okoliczność, to może to się niemiło dla niego skończyć:(
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2008, 13:47:43 »
SORY LANG MIAłEM NAPISAć 7 MIESIęCY ALE SIE POMYLILEM I NAPISAłEM LAT WYBACZ :angry:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2008, 11:48:32 »
znam kilku strażaków przyjętych do PSP własnie po zatarciu kary. nie jest więc to problemem uważam. napewno jednak nie przyjmą nikogo w trakcie toczącemu się przeciwko niemu postępnowaniu grożącemu skazaniem za przestępstwo umyślne... w razie czego zawsze można się odwoływać ale nikłe szanse uważam.

Offline PoKeN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2008, 12:18:55 »
Kolego jak Ty chcesz ratować ludzkie zdrowie i życie, jak Ty je narkotykami niszczysz.  Nie wyobrażam sobie byś mógł pracować pod moim dowództwem. Albo Ty albo ja.
Po 1 to moje zycie a po 2 to marichuana jest legalizowana w innych krajach..a ze to panstwo jest tak zacofane i za to dostaje sie wyroki to nie moja wina..elo

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 08, 2008, 13:40:53 »
poken, parafrazując ...... w iranie za picie alkoholu jest kara śmierci (całkiem niedawno skazali chłopaczka za 4 krotne złapanie w stanie upojenia.... za handel narkotykami tez jest kara śmierci, za gwałt też, a nasze państwo takie zacofane........... chyba Ci ta marichuana o jedna komórkę za dużo zniszczyła...... Masz rację, to Twoje życie, ale spadaj od straży z takim podejściem,
EGO = 1 / wiedza

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2008, 19:44:02 »
Kolego jak Ty chcesz ratować ludzkie zdrowie i życie, jak Ty je narkotykami niszczysz.  Nie wyobrażam sobie byś mógł pracować pod moim dowództwem. Albo Ty albo ja.
Po 1 to moje zycie a po 2 to marichuana jest legalizowana w innych krajach..a ze to panstwo jest tak zacofane i za to dostaje sie wyroki to nie moja wina..elo

Dla mnie totalna paranoja ta wypowiedź tego człowieka! Nie jestem strażakiem i pewnie nigdy nim nie będę, ale mam nadzieję, że tacy jak Ty również nigdy w niej nie będą służyć! Osoby karane nie powinny zajmować żadnych stanowisk w firmach, instytucjach i organizacjach podległych ministerstwom "siłowym".

A co zacofania, to te państwa, które narkotyki legalizują są zacofane!

Wracając do Ciebie, to najpierw się zacznij leczyć z uzależnienia od narkotyków. Jak dla mnie każda osoba, która miała jakąkolwiek styczność z tym ŚWIŃSTWEM powinna przechodzić obowiązkowe leczenie! Może jakby taki dureń jak ty, który sprzedaje to G...O, zobaczył co robi innym to by się nauczył. I nie truł juz więcej niczyich dzieci kret.nie!
Pozdrawiam!
Marcin

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2008, 17:48:04 »
Osoby mające wyrok sądowy na szczęście nie mogą pracować w służbach mundurowych. Skoro chciałeś być strażakiem od dziecka to po co paliłeś to gó..no?
Moim zdaniem strażak czy policjant powinien świecić przykładem, a nie zaraz po akcji trawę jarać...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2008, 18:02:32 »
fajna bania po pigulas itd .
ale czlowieku wystarczylo pomyslec ! mogles patrzec w przyszlosc a nie szukac teraz kogos kto powie ci tak ,
Niezzlych masz kumpli ze cie wsypali a z takim czlowiekiem na bani pracowac w strazy sie nie da za duze ryzyko
pozdro
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2008, 20:54:57 »
Prawda jest taka, że kontakt z narkotykami może mieć tylko idiota! Człowiek myślący nigdy tego nie weźmie!

Jakos ucichł ten ćpun co ten wątek zaczął. Może go skazali?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 21:08:12 wysłana przez siara »
Pozdrawiam!
Marcin

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2008, 21:01:13 »
  Nie wyobrażam sobie na haju przy akcji. A nawet na głodzie.
POZDRAWIAM

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem ?? odp
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2008, 08:21:01 »
Zaraz zaraz, a gdzieś na forum był artykuł, iż strażacy podczas akcji nawdychali się maryśki :P  :wacko: :wacko: :wacko:


Proszę wszystkich jak już - pisać nt. wątku, a nie o...!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 21:24:12 wysłana przez Ajax »