Autor Wątek: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy  (Przeczytany 12733 razy)

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2007, 14:36:20 »
Witam.
Koledzy można to jeszcze rozwiązać w ten sposób, że DD pełnimy przed swoją służbą. Będąc np. na zmianie nr 3 dyżur pełnię dzień wcześniej na zmianie nr 2. Polecam takie rozwiązanie. Kwestia dogadania się wszystkich zmian służbowych. Wtedy ratownicy z PB nie mają DD kosztem wolnego.
Pozdrawiam

bez sensu. dyżury domowe są po to abyśmy mieli wolne, czyli wybierali nadgodziny lub nie produkowali nowych. Jednocześnie przy małych stanach osobowych w razie potrzeby nie trzeba nikogo prosić tylko wzywasz i juz. Jednak przynajmniej u nas nigdy się zdarzyło aby z DD kogoś wołali.

To co Ty tu podajesz to dodatkowe udupienie nas, a przypominam, że po służbie 24 godzinnej należy nam się 48 wolnego a nie żeby nam dyżur domowy wdupiali!!!!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2007, 16:36:03 »
To ja wam podam jeszcze ciekawszy przypadek kiedy dostaję wolne na kolejną służbę i dyżur domowy w tym samym czasie, a z góry już wiem że muszę przyjść na 12 godzin na noc za dyspozytora! Przerobili swoje sztywne 40 godzinek i nie ma kto na MSK usiąść! A zdarzyło się to nie dwa i trzy razy!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2007, 17:16:21 »
7. W ramach codziennego rozkładu czasu służby strażak może być
           wyznaczony do pełnienia, w dowolnym czasie, dyżuru trwającego nie
           dłużej ni 24 godziny, po których udziela się godzin wolnych od służby
           w odpowiednim wymiarze, lecz nie więcej ni 48 godzin, w dniach od
           poniedziałku do piątku.

Czy to oznacza że dyżur może być pełniony tylko od poniedziałku do piątku .

Gwoli uściślenia,nie wydaje Wam się,że ten punkt odnosi się do pracowników ośmiogodzinnych ? Np.d-ca jednostki przychodzi na służbę na MSK służy tam 24 h,no i później ma 48 wolnego???

Takie jest moje rozumowanie ,odnośnie tego zapisu  :rolleyes: my PB,SK nie pracujemy w systemie codziennym.

                                                                                            Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 18:17:08 wysłana przez sly »

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:55:42 »
Że 8-mio godzinni mogą to my wiemy!( a nas napewno nie będą się pytać czy mogą)!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:47:35 »
Witam. Po pierwsze po służbie strażkowi przysłyguje oblig. 12 godz wolnego a nie 48. 48 wynika tylko z naszego systemu pracy. A co do dyżuru to wolno mieć tylko 2 służby w miesiącu. Trzecia będzie już złamaniem prawa.
Jeżeli chodzi o oddawanie czasu za dyżur to tylko w wymiarze czasu pełnienia służby po ściągnięciu. Nie ma ustalonego czasu w jakim masz się wstawić do służby. Jeżeli nie masz np. samochodu to informujesz osobę dzwoniącą po ciebie o tym fakcie i albo ewentualnie zostanie po ciebie wysłany samochód (nierealne) albo udajesz się do służby komunikacją publiczną.

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2007, 19:51:04 »
Brawo!
Ściągnąć to ja sobie mogę.......
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline dolby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2007, 20:07:34 »
Witam Szanownych Kolegów.
Proszę o wyjaśnienie bo mimo zobowiązujacego średniego dalej nie kumam.
Dzial kadr wymaga aby ilosc dni na wniosku byla wielokrotnoscia 3, tak wiec wypisaleiom wniosek na 15 dni od 17XII do 31 XII.
Dni urlopu zabiora mi 15!. Po wielkich bolach ze to świeta i blablabla, wniosek zostal podpisany ^_^, patrze w nowa liste na grudzień, a 31XII mam DD :huh:, wiec mam urlop czy huk wie co? urlopu miało byc 15 dni, chyba ze dyzury domowe dotycza takze urlopów wypoczynkowych. 31 mialem wracac z Zakopca do Łodzi, aby dzielnie zacząc Nowy Rok  :rolleyes:, a moze jak mnie zawezwa to sie stawie w Krakowie tam pewnie tez nie maja ludzi.
Wie ktos czy takie postepowanie jest zgodnie z przepisami.
Pozdrawiam

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2007, 21:17:24 »
Witam. Po pierwsze po służbie strażkowi przysłyguje oblig. 12 godz wolnego a nie 48. 48 wynika tylko z naszego systemu pracy. A co do dyżuru to wolno mieć tylko 2 służby w miesiącu.

Ty chyba sobie kpisz! Po słuzbie mam mieć wolne 12 godzin? Wolne żarty. Robimy 24 godziny to tak jakbyśmy robili trzy dni po 8 godzin. Po za tym nie tylko u nas, ale w każdej innej pracy np. preferowany u nas przez niektórych 12/24 12/48 po nocce masz podwójną ilość wolnego. robisz 12 w dzień masz 24 wolne, robisz 12 w nocy masz 48 wolnego.

I przestań piep.....ć że to wynika z systemu. Skąd Ty to wziąłes?  Jężeli by tak było jak Ty mówisz to gwarantuje Ci, że nie pracowałbyś w systemie 24/48. Nie wspomne tu już o godzinach jakie mielibyśmy w miesiacu.

AAA, już wiem skąd ty to wziąłeś!!  12 godzin wolnego to przysługuje wolnego po 8 godzinach pracy, w systemie codziennym ( biuro). My strażacy robimy 24 godziny :P
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 05, 2007, 21:58:30 »
Witam Szanownych Kolegów.
Proszę o wyjaśnienie bo mimo zobowiązujacego średniego dalej nie kumam.
Dzial kadr wymaga aby ilosc dni na wniosku byla wielokrotnoscia 3, tak wiec wypisaleiom wniosek na 15 dni od 17XII do 31 XII.
Dni urlopu zabiora mi 15!. Po wielkich bolach ze to świeta i blablabla, wniosek zostal podpisany ^_^, patrze w nowa liste na grudzień, a 31XII mam DD :huh:, wiec mam urlop czy huk wie co? urlopu miało byc 15 dni, chyba ze dyzury domowe dotycza takze urlopów wypoczynkowych. 31 mialem wracac z Zakopca do Łodzi, aby dzielnie zacząc Nowy Rok  :rolleyes:, a moze jak mnie zawezwa to sie stawie w Krakowie tam pewnie tez nie maja ludzi.
Wie ktos czy takie postepowanie jest zgodnie z przepisami.
Pozdrawiam
Co sie przejmujesz, to nie Tobie, to ten kto to wypisywał strzelił sobie gola, tym że Ci wstawił DD. Jak Ci do przerwą (bo 31 masz jeszcze urlop) to poniosą konsekwencję zgodne z przepisami.
szczerze mówiąc nie powinno sie wstawiać DD na dniach kiedy masz urlop!!! Więc siedź sobie śmiało na urlopie w Zakopanem i niczym sie nie przejmuj. Jak Cię wezwą to powiedz że wyjeżdżasz :D:D:D Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:02:57 »
koledzy. u nas nie ma dyżurów jest 60% stanu, i po przeczytaniu tego wątku dochodzę do wniosku, że wcale nie jest to głupie (są tylko niezapłacone nadgodziny, ale to inny wątek). nie mam problemu kiedy i gdzie mam jechac sobie na wolnym. nikt mi nie wciska DD. mogę się napić kiedy chcę (poza służbą) i rzadziej się kłócę z żoną (bardziej mnie kocha-rzadziej się widzimy):wacko:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 11:39:32 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:26:21 »
Witam Szanownych Kolegów.
Proszę o wyjaśnienie bo mimo zobowiązujacego średniego dalej nie kumam.
Dzial kadr wymaga aby ilosc dni na wniosku byla wielokrotnoscia 3, tak wiec wypisaleiom wniosek na 15 dni od 17XII do 31 XII.
Dni urlopu zabiora mi 15!. Po wielkich bolach ze to świeta i blablabla, wniosek zostal podpisany ^_^, patrze w nowa liste na grudzień, a 31XII mam DD :huh:, wiec mam urlop czy huk wie co? urlopu miało byc 15 dni, chyba ze dyzury domowe dotycza takze urlopów wypoczynkowych. 31 mialem wracac z Zakopca do Łodzi, aby dzielnie zacząc Nowy Rok  :rolleyes:, a moze jak mnie zawezwa to sie stawie w Krakowie tam pewnie tez nie maja ludzi.
Wie ktos czy takie postepowanie jest zgodnie z przepisami.
Pozdrawiam

Przypuszczam że pracujesz w systemie 24/48, jeżeli tak to po wyliczeniu wychodzi że urlop kończy sie tobie 30 XII (29/30 ostatnia służba na urlopie), wiec 31 jeżeli wstawili tobie DD to nie zrobili nic niestosownego, poza złośliwością.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 12:34:33 wysłana przez sam998 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:59:12 »
Coś mi nie gra w rachunkach. Jeżeli urlop zaczyna się od 17.12. i jego wymiar wynosi 15 dni, to oczywistym jest, że kończy się 31.12., a strażak przychodzi do służby 1.01.2008. Z tego co zrozumiałem, koledze przydzielono 12 dni urlopu, dając mu jednocześnie ws zamiast ostatnich 3 dni urlopu. Czy tak?, bo jeżeli nie, to w ogóle nie powinien istnieć problem. Na urlopie raczej nie ma możliwości dania DD.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:19:00 »
A jeżeli logiczne myslenie, w tym wypadku matematyka na poziomie szkoły podstawowym sprawia spore problemy?

Widać takie są stosowane praktyki w niektórych JRG. Nie dać sobie w kasze dmuchać. To to samo co 40=48 i przejechał się na tym sam 01 :)

W koncu kto jak kto ale skoro 01 mówi, że 48=40 to przecież nawet dziecko w drugiej klasie szkoły podstawowej powie takiemu, że się myli. :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:28:01 »
A jeżeli logiczne myslenie, w tym wypadku matematyka na poziomie szkoły podstawowym sprawia spore problemy?

Widać takie są stosowane praktyki w niektórych JRG. Nie dać sobie w kasze dmuchać. To to samo co 40=48 i przejechał się na tym sam 01 :)

W koncu kto jak kto ale skoro 01 mówi, że 48=40 to przecież nawet dziecko w drugiej klasie szkoły podstawowej powie takiemu, że się myli. :)

my to wiemy tylko nawet sąd rozpatrzył skargę na korzyść 01. więcej na stronie kw katowice wyrok i uzasadnienie ot i tyle
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 14:31:05 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline dolby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:27:22 »
--------------------------------------------------------------------------------
[i
Cytuj
]Coś mi nie gra w rachunkach. Jeżeli urlop zaczyna się od 17.12. i jego wymiar wynosi 15 dni, to oczywistym jest, że kończy się 31.12., a strażak przychodzi do służby 1.01.2008. Z tego co zrozumiałem, koledze przydzielono 12 dni urlopu, dając mu jednocześnie ws zamiast ostatnich 3 dni urlopu. Czy tak?, bo jeżeli nie, to w ogóle nie powinien istnieć problem. Na urlopie raczej nie ma możliwości dania DD.[/i]

Zgadza sie 1-stycznia przychodze do pracy, a WS mam wstawiana w urlop ale w srodek chyba 20 XII, wiec urlopu wychodzi 12 dni. w grafiku mam wstawione na 29-W16, na 30-W8 a w dniu 31 XII - DD.
z tego co piszecie nie mam sie co przejmowac i spokojnie siedziec w zakopcu, dobry i jeden  dzień :wacko:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:56:22 »
to w końcu pisałeś wniosek na 12 dni czy na 15?????? Nie wiesz co podpisujesz???? Bo jak masz 15 i do tego w środek wstawioną wolną służbę to automatycznie przedłuża Ci się to o 3 dni? a jak dwanaście to oki, przychodzisz do pracy 1 stycznia (z założeniem ze też masz tą WS 20 grudnia).
 :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
EGO = 1 / wiedza

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2007, 18:57:44 »
Koledzy planowanie wolnego i odbiór w obecnym systemie to TOTO-LOTEK ,pomyłki z urlopami ,generowanie nadgodzin i inne nieprzewidziane historie.Tylko system 24/72 da nam normalność ,ale kto się odważy to wprowadzić ,zyska u mnie miano bohatera PSP.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2007, 21:27:29 »
Cytuj
Zgadza sie 1-stycznia przychodze do pracy, a WS mam wstawiana w urlop ale w srodek chyba 20 XII, wiec urlopu wychodzi 12 dni. w grafiku mam wstawione na 29-W16, na 30-W8 a w dniu 31 XII - DD.

Tak czy owak, ten, który robił ten grafik, ma coś nie pokolei w główce. Czy na 31 grudnia wstawił ci całą dobę DD ? Czy tylko 8h ?

Offline dolby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 07, 2007, 07:02:30 »
urlop pisałem na 15 dni, a WS wstawiaja zeby sie pozbyc troche nadgodzin, DD obowiazyje u na s przez 24h a nie przez 8.
Jeszcze raz.
-wniosek wypisany os 17XII-31-XII
-pracuje w systemie 24/48h
-WS wstawili mi bez zadnych konsultacji ze mną (bo i po co) 20XII
-DD mam wstawiony w grafik 31XII( w ostatnim dniu wypisanedo przezemnie wniosku)

Niewiem czy to jest zgodne z przepisami czy poprostu złośliwość układającego grafik no bo jak by nie patrzeć ti mam swieta wolne i powinienem sie z tego cieszyc, zwłaszcza ze i tak 40% stanu zmiany ma wolne ( wtym ja)

-wqurwijaca atmosfera sie robi przez rózne takie nie domówienia, bo osobiscie gosc nie pofatygował aby mnie poimformowac o DD.
Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 07, 2007, 16:05:52 »
urlop pisałem na 15 dni, a WS wstawiaja zeby sie pozbyc troche nadgodzin, DD obowiazyje u na s przez 24h a nie przez 8.
Jeszcze raz.
-wniosek wypisany os 17XII-31-XII
-pracuje w systemie 24/48h
-WS wstawili mi bez zadnych konsultacji ze mną (bo i po co) 20XII
-DD mam wstawiony w grafik 31XII( w ostatnim dniu wypisanedo przezemnie wniosku)

Niewiem czy to jest zgodne z przepisami czy poprostu złośliwość układającego grafik no bo jak by nie patrzeć ti mam swieta wolne i powinienem sie z tego cieszyc, zwłaszcza ze i tak 40% stanu zmiany ma wolne ( wtym ja)

-wqurwijaca atmosfera sie robi przez rózne takie nie domówienia, bo osobiscie gosc nie pofatygował aby mnie poimformowac o DD.
Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.


Jak czytam co napisałeś, to aż się dziwie, kto zatwierdził taki grafik???????
Po pierwsze urlop masz do 30.XII (w dni, kiedy masz służbę 3 dni za służbę, czyli ostatni dzień 30 XII)
Po drugie wstawienie, WS w urlop po to tylko, aby się pozbyć nadgodzin to nadużycie, a skoro już jest wstawiona to o 3 dni powinieneś mieć przedłużony urlop (17 XII-urlop, 20 XII WS, 23-02 I urlop)i wtedy 4 stycznia na służbę.
To, że masz wstawione ws w urlopie nie biorąc jej, nie pomniejsza twoich nadgodzin, to, że ktoś tak sądzi jest w bardzo wielkim błędzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2007, 16:44:00 wysłana przez sam998 »

Offline dolby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 07, 2007, 19:48:59 »
tak bywa, jeden wymysla inny zatwiedza, a ktos i tak po D... dostanie.
Zawsze chcieli aby wypisywac wniaski od dnia słuzby, do dnia przed sluzba (w sumie logiczne na dana sluzbe nie przuchodze i odpoczywam do nastepnej sluzby -w tym przpadku do 1-I. wiec  nie wiem jak Sam wyszlo Ci ze urlop konczy mi sie 30 XII tak czy owak liczba dni sie nie zgadza, zreszta co mi mogą zrobic za nie stawienie sie w jednostce w dniu DD? jak nie wiele to nie ma co sobie tym glowy zawracac, a własnie moze ktos mial wyciagane konsekwencje z tego tytułu??????
Dzieki za odpowiedzi.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 07, 2007, 21:15:27 »
hmm, jak będziesz miał DD coś się stanie, akurat będą Cie ściągać a Ty się nie stawisz, to hmm mogą być tego konsekwencje. Zależy jakie masz układy z D-cą. Ja uparłbym się i wybiłbym mu jednak ten DD z mojego urlopu. Jakim prawem, urlop to urlop.

Ja tak kiedyś walczyłem o urlop. Chciałem urlop od 1-ego stycznia. Nie chcieli mi dac. Ja wyjeżdżałem w grudniu 29 grudnia miałem W-10 wtedy jeszcze. Mówili, że święto itd, chciałem, żeby mi pokazali przepies który by mówił, że nie moge wziąć w święto. Pisałem raport do KM czy nawet KW nie pamiętam. W końcu dali :)

Więc nie daj się i pokaż, że oni rozumów nie pozjadali i nie stanowią przepisów. Jednak powinni je znać i się do nich stosować.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 07, 2007, 21:33:15 »
..... nie wiem jak Sam wyszlo Ci ze urlop konczy mi sie 30 XII ......

Niwe wiem czy jest tobie wiadome że strażak otrzymuje urlop w dni kiedy w/g grafiku ma służby, wic:
17 -2 dni (2x8 godz.)
18 - 1 dzień (8 godz.)
20 - 2 dni (2x8 godz)
21 -1 dzień (8godz)
23 - 2 dni ...
24 - 1 dzień....
26 - 2 dni.....
27 - 1 dzień...
29 - 2 dni...
30 - 1 dzien... co w sumie daje 15 dni urlopu.
Więc 31 jest dniem wolnym przed służbą, w którym nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał DD. A to że masz akórat wyjazd, wiec osoba która robi grafik powinna sie z grzeczności zapytać czy aby ni bedzie kolidował ten DD z twoimi planami.
Chyba przedstawiłem dość jasno wyliczenia i już nie bedzie żadnych niedomówień???

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 07, 2007, 23:12:46 »
 " Sam "  Fajny słupek zrobiłeś , ale u mnie w JRG urlop od 17 kończy się 31 i nikt nie ma prawa w tym czasie dać mi DD. Dyżury domowe mamy na swojej zmianie jeśli odbieramy wolne ,zaległe itp.(dawne U-10).
   
   Co do zasadności DD mam krytyczne zdanie , ale DD jest wyznaczany  rozkazam , a z rozkazami się nie dyskutuje  :rolleyes:.

   I dyskusje w jakim czasie i czy na pewno powinienem się stawić w jednostce śmieszą mnie . Jeśli ktoś uważa , że rozkaz jest bezprawny to musi reagować wcześniej , a jeśli go wysłuchał i pod nosem szepcze pocałujcie mnie w d... to nie ma racji.
    Rozkaz jest na piśmie i pozostaje go wykonać , jeśli ktoś ma inne zdanie niech dochodzi swoich praw później , przecież jesteśmy jeszcze służbą mundurową  :huh:.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 08, 2007, 07:38:55 »
" Sam "  Fajny słupek zrobiłeś , ale u mnie w JRG urlop od 17 kończy się 31 i nikt nie ma prawa w tym czasie dać mi DD. Dyżury domowe mamy na swojej zmianie jeśli odbieramy wolne ,zaległe itp.(dawne U-10).
   
   Co do zasadności DD mam krytyczne zdanie , ale DD jest wyznaczany  rozkazam , a z rozkazami się nie dyskutuje  :rolleyes:.

   I dyskusje w jakim czasie i czy na pewno powinienem się stawić w jednostce śmieszą mnie . Jeśli ktoś uważa , że rozkaz jest bezprawny to musi reagować wcześniej , a jeśli go wysłuchał i pod nosem szepcze pocałujcie mnie w d... to nie ma racji.
    Rozkaz jest na piśmie i pozostaje go wykonać , jeśli ktoś ma inne zdanie niech dochodzi swoich praw później , przecież jesteśmy jeszcze służbą mundurową  :huh:.

Kłania sie ustawa o PSP art. 71e
http://www.zzsflorian.pl/files/File/prawo/ustawy/ustawa_o_psp.pdf