Autor Wątek: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy  (Przeczytany 12729 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:42:15 »
................
30 - 1 dzien... co w sumie daje 15 dni urlopu.
Więc 31 jest dniem wolnym przed służbą, w którym nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał DD. A to że masz akórat wyjazd, wiec osoba która robi grafik powinna sie z grzeczności zapytać czy aby ni bedzie kolidował ten DD z twoimi planami.
Chyba przedstawiłem dość jasno wyliczenia i już nie bedzie żadnych niedomówień???
Urlop ten kolega ma napisany OD DNIA 17.12 DO 31.12 Czyli 31 jest jeszcze na URLOPIE. To że ten dzień nie ma tych "8" godz zapisanych w grafiku to nie znaczy że ten dzień jest wolny i można z nim robić co się chce (czyli zabierać, DD, albo ściągnięcia do pracy). Urlop to urlop. I to mnie dziwi że jak Ci wstawią WS w urlop to nie masz przedłużonego urlopu!!!!!! To jest max przegięcie ze strony d-ców.
Z ze strażaków najbardziej mnie to wkurza niektórzy to ŁYKAJĄ wszystko co im się poda. Niedługo za darmo będziecie chodzić do pracy, bo wam powiedzą ze tak wolno.......  Sorki że tak ostro ale ileż można... czekam na minusy  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:  pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 12:23:58 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:57:26 »
A za co te minusy?? za powiedzenie prawdy w oczy?
 Prawdę powiedziawszy, to przeraża mnie czasami, jak niektórzy strażacy dają się dymać, tylko dlatego, że nie chce się im zapoznać z podstawowymi przepisami regulującymi służbę. Prosta ustawa o PSP, to nie trylogia,można ją przeczytać w kilka minut, aktualne rozporządzenia mają przeważnie po kilka stron, ale to też kosmos. Panowie, w obecnym czasie internetu, nawet nie trzeba wertować tomów przepisów - google zrobią to za nas. Więc na przyszłość dobrze by było najpierw zapoznać się z przepisem, a potem wrzucać temat na forum - o ile ktoś interpretuje przepis wbrew temu, co jest w nim zapisane.
Pozdrawiam.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 08, 2007, 13:16:46 »
Witam !
 Dziwne jest to co napisałeś sam bo z tego wychodzi,że 19,22 itd.całkiem logiczne jest,że można każdemu strażakowi wlepić DD,bo nie jest w tym czasie na urlopie.Kiedyś nasz urlop był  rozliczany po 8 godz.za każdy dzień i nie było żadnych problemów.
  Jeśli chodzi o przypadek  kolegi - to mogłaby zaistnieć taka sytuacja w przypadku wykorzystania 11 dni urlopu wypoczynkowego,który kończyłby się właśnie 30.12. ( 20.12 do 30.12 to 11 dni.).Pozdrawiam.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 08, 2007, 15:29:41 »
Panowi naprawdę dziwię się wam !!
Skoro tak trudno zajrzeć do art.71e Ustawy o PSP to go przedstawiam:

Art. 71e.
1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są
dla strażaka dniami służby
lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym
mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby,
w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego
czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom
służby lub dyżuru.
2. Do urlopów, o których mowa w art. 71 i 71a, w zakresie nieuregulowanym niniejszą
ustawą, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974
r. - Kodeks pracy.

Chyba jasno pisze, że urlop jest udzielany w dni służby, czyli 29 i 30 XII, a dzień 31 grudnia już nie jest dniem służby.
Nie chodzi mi o wywołanie ostrej polemiki, ale jeżeli sądzicie, że macie racje to ok trwajcie dalej w swoim błędnym przekonaniu.
Nie wiem, co miał na myśli sam-go mówiąc, że o minusach i prawdzie, czyżby to, co napisałem było nieprawdą?
Uważam, że z mojej strony zostało powiedziane wszystko jasno.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 18:44:12 wysłana przez sam998 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 08, 2007, 17:40:52 »
sam998 musisz zrozumieć; URLOP TO NIE TO SAMO CO WYPEŁNIANIE CYFEREK 16/8 W GRAFIKU!!!!!!!!!!!!!!! Wniosek piszesz od dnia do dnia (kończy się na dzień przed służbą WŁĄCZNIE Z TYM DNIEM). Dlatego 31.12 też jest dniem urlopu i nie może być tam dyżuru domowego!!!!!!!!! Bo jakby  kolega został ściągnięty to ma przerwany urlop. poniał???? pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas wolny po słuzbie a dyżur domowy
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 08, 2007, 18:49:54 »
Dokładnie. No chyba, że w twojej komendzie strażacy piszą inaczej, ale to by był ewenement. A przyjmyjąc twoją wersję sam998, wychodzi na to, że mamy w tym konkretnym przypadku (dolby) do czynienia z wyjątkowym przejawem s....stwa, czy jak to tam zwą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 18:53:04 wysłana przez sam_go »