Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 82038 razy)

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 12, 2008, 00:01:24 »
Panowie niema co się łudzić były zachodniopomorski Komendant wojewódzki pan nadbrygadier Marek Kowalski dał komendantom powiatowym wolną rękę " tylko niech któryś się wychyli " i w całym wiewództwie mamy ten system 12/24/12/48

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:45:23 »
Jak będzie ktoś cos wiedział na temat zmian służby niech napisze . nie chciał bum żeby ten temat został zapomniany. Bardzo mi zależy na powrocie na 24-cztero godzinny system pracy.
PS. Jak myślicie czy nowi Komendacji Główni czytają nasze forum i wiedza jak my chcemy pracować?? jak jest dla nas lepiej???

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:36:22 »
Co ze zmianą systemu pracy na 24h, czy ktoś wie o jakiś zmianach?

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:41:47 »
Proponuję akcję protestacyjną na wzór celników. Weźmy gremialnie zwolnienia i urlopy kacowe. Proponuję zacząć od 4 lutego i na razie niech to potrwa do 9 lutego. Zobaczymy czy straż da sobie radę bez SK, czy tylko JRG jest niezbędne. Podnieśmy głowę i nie dajmy traktować się jak ludzi trzeciej kategorii.

Offline królik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:49:07 »
Popieram kolege z tymi zwolnieniami, traktują nas jak chłopców do bicia, statystyki ,pisma , zestawienia, biurokracja i pełnienie służby w systemie 12h w cztery osoby, a gdzie urolp.  Służba w SK jest chyba za kare.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 31, 2008, 22:42:11 »
Hm..
Dzieje się tak niestety, bo Jesteśmy mało znaczącą ogólnie /choć ważną/, grupą zawod. - jednocześnie nadal odgórnie /MSWiA, KGPSP/  "olewaną" formacją mundurową i służbową  :wacko:
Pozdrawiam!
Ps.
Nasze gdybanie /sobie/ i stawianie się - mają gł.gdzieś... Zawsze można przecież posadzić <Tu> nawet stażystę (niemal) z ul. Jak już ma zresztą to miejsce!!  :angry:
System <24/72> się sprawdza i co z tego? Odn. reszty /gr.dodatki -płace, postrzeganie/ szkoda... nerwów!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2008, 22:52:07 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 01, 2008, 16:00:11 »
Straż Pożarna to dziwna instytucja. Przypomnijmy jak to się stało że system pracy na PSK został zmieniony. Komendant Główny-wizjoner (p.Skomra) opierając się na przepisach Kodeksu Pracy stwierdził iż nie jest w stanie zapewnić  właściwego odpoczyku po 14 godzinach służby dla strażaków pełniących służbę na SK i w związku z tym wprowadził dla nich system 12/24 12/48. Jego następca w jednym z pierwszych pism jakie wyprodukował określił iż powraca system pracy 24/48 dla obsad SK z zachowaniem 40-to godzinnego tygodnia pracy. Ani pierwszy ani drugi z nich zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mają prawa zmieniać systemu pracy. Jedyną osobą która może to zrobić jest KM/P. Poszczególni KM/P musieli o tym wiedzieć a mimo to trzepiąc ,,kopytami" wprowadzili taki system jaki życzył sobie KG. Czytając forum widzę iż nie wszędzie w Polsce powrócono do ,,starego systemu". I teraz nie rozumię. Z jednej strony wykonano prośbę jednego KG a następnie zlekceważono jego następcę. Można się domyśleć iż KW również w tym uczestniczą i poszczególni KM/P nie chcą się ,,wychylać". I to jest przyczyna dla której nie powrócono do starego systemu w całej Polsce. Trochę z innej beczki. Trzeba podziwiać niektórych ludzi w PSP jak umiejętnie operują przepisami Kodeksu Pracy. Z jednej strony opierając się o nie (patrz wyżej) a z drugiej tłumacząc iż nas nie dotyczą ponieważ my nie pracyjemy tylko służymy (40=48 i decyzje sądów).

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 03, 2008, 00:08:05 »
To dlatego że jakiś ............. (lepiej wykropkować) pomyślał, że świetnym żartem będzie połączenie pragmatyki służbowej służby mundurowej z kodeksem pracy dotyczącym pracowników niemundurowych. I wszystko jest OK. Jedno nie działa i drugie nie działa. Strażak nie wie czy obowiązują go przepisy mundurowe czy cywilne. I teraz wiecie dlaczego nikt nie chce tego zmienić. Z tym przekazaniem uprawnień KP to też strzał w sedno. Niby może decydować, ale nie zdecyduje, bo niby dla kogo ma ryzykować, dla strażaków.
Pozdrawiam.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 03, 2008, 18:39:03 »
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=28065 Szczególnie zainteresował mnie pkt. 10 spotkania. Co o tym sądzicie?

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 04, 2008, 11:26:17 »
Chcą się czymś wykazać na samym początku, a najłatwiej im bedzie z SK, wiadomo dlaczego... Coś się zmieni, już przychodzą pisma z dziwnymi zapytaniami itp...

Pzdr trb ;)
Tricks are for kids.

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 04, 2008, 14:43:50 »
Witam,

Chodzą słuchy, że od 01.03.2008 wszyscy /cały kraj/ mają służyć w systemie 24/48.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 04, 2008, 17:06:27 »
Witam,

Chodzą słuchy, że od 01.03.2008 wszyscy /cały kraj/ mają służyć w systemie 24/48.


W ostateczności mogę tak służyc ^_^

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 04, 2008, 17:29:16 »
Mysle, że to krok w kierunku normalności.
Ale jedna zmiana w całym kraju jest do usunięcia.
Tymi z KP  i dolnośląskiego / część komend służy w 24/72/ się i tak nikt nie przejmuje, ale są jeszcze ludzie z KW oraz co najważniejsze z KCKR.
Co zrobię z tak dużą grupą ?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 05, 2008, 13:14:45 »
normalność to będzie gdy wejdziemy w system 24/72  ^_^ - nie generujemy nadgodzin a i po 24-godzinnej służbie jest zwiększony czas na odpoczynek i zregenerowanie sił do następnej służby. :rolleyes:
Tylko czy bez zmian w ustawie będzie można obejść przepis o 12 godzinach wykonywania zadań służbowych  :wacko:
(i jeszcze lepszy numer) wykonywanie zadań służbowych przez 4 godziny w porze nocnej od godziny 21-szej do 7-mej rano. :wacko:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 05, 2008, 19:15:07 »
Witam!
Cytuj
normalność to będzie gdy wejdziemy w system 24/72  cheesy - nie generujemy nadgodzin a i po 24-godzinnej służbie jest zwiększony czas na odpoczynek i zregenerowanie sił do następnej służby.
Dokładnie! Z tego, co wiem zdecydowana większość dyż. SK, raczej nigdzie na boku nie dorabia m.in. ze względu jw.  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 07, 2008, 10:28:13 »
Czekam na ten system 24h jak na boże zmiłowanie. Wróciłem po kursie podoficerskim na S i niestety już do mojej dawnej dodatkowej "fuchy" nie wrócę. Nie tyle nie wrócę co ktoś już znalazł na moje miejsce. A żeby zacząć coś nowego muszę mieć te 24-godzinne służby. Więc do dzieła panowie :)

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 16, 2008, 20:25:24 »
Często zaglądam na forum z nadzieja że się coś zmieni w tym temacie, ale widzę tylko zastój. Większość województw pracuje już na 24h i tym wątkiem jest coraz mniejsze zainteresowanie. Mam tylko nadzieje że jak się coś zmieni to ktoś tu napisze jakąś radosna nowinę, która ucieszy nie tylko mnie.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 17, 2008, 23:16:32 »
a co jeśli by przejście w system 24-godzinny spowodowało 48-mio godzinny tydzień pracy bez oddawania tych nadgodzin,
(znamy sprawę ze śląskiego rozpatrzoną w stronę nieoddania nadgodzin)
- teraz mamy 40 zarówno w 12/24 12/48, 24/48 i 24/72 ??

Czy też większość by chciała na 24 robić ??
- pracować więcej ok 500 godzin rocznie ?? - oczywiście za friko, bo przecież jeśli nie do oddania to tym bardziej nie do zapłacenia   :huh:

mgoleb

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 18, 2008, 00:12:39 »
a co jeśli by przejście w system 24-godzinny spowodowało 48-mio godzinny tydzień pracy bez oddawania tych nadgodzin,
(znamy sprawę ze śląskiego rozpatrzoną w stronę nieoddania nadgodzin)
- teraz mamy 40 zarówno w 12/24 12/48, 24/48 i 24/72 ??

Czy też większość by chciała na 24 robić ??
- pracować więcej ok 500 godzin rocznie ?? - oczywiście za friko, bo przecież jeśli nie do oddania to tym bardziej nie do zapłacenia   :huh:

mgoleb


Ja wolałbym 48h tygodniowo niż te je... 12-stki!!!!!!!!!

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 18, 2008, 07:48:06 »
Ja też bym wolał pracować w takiej sytuacji na 24. Wyliczyłem to dokładnie stracił bym około 184 godzin rocznie – odliczyłem czas jaki bym zyskał nie dojeżdżając do pracy tak często (liczba jest grubo zaokrąglona na moją nie korzyść myślę że jak bym dobrze policzył liczba ta zeszła by poniżej 100).

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 18, 2008, 09:02:11 »
Ja mimo 12-stek posiadam 150 nadgodzin. Fakt są one do odbioru, ale kiedy, któż to wie...?

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 18, 2008, 09:28:57 »
Ja cały czas mówię wszystkim że 12-stki nie rozwiązują problemu nadgodzin!!!!!!!!!!!!

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 18, 2008, 09:49:17 »
Już się czytać nie chce tych wpisów. jedni za 24/48 drudzy 24/72 itd. Wszyscy chcą pełnić służbę w systemie 24 godzinnym,byle nie 12=stki. Czy tego nie widzą w KG ??? Miała być "decyzja o systemie służby w najbliższym czasie".I co ?? Nic!!!!!
Myślę że SK są po prostu"olewane" i tyle.
Jak ktoś będzie miał informacje PEWNE o zmianie systemu to niech napisze,a jak nie to szkoda oczu na te czytanie.
Pozdrawiam

strażak79

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 19, 2008, 08:57:02 »
kamo001 forum jest po to aby luzie mogli gdzieś wyrazić swoje zdanie. Ja wolę 12 bo bardzo mi odpowiada taki system ale rozumiem kolegów, którzy chcą powrotu do starego systemu choćby ze względu na dojazdy.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 20, 2008, 23:51:05 »
kamo001 forum jest po to aby luzie mogli gdzieś wyrazić swoje zdanie. Ja wolę 12 bo bardzo mi odpowiada taki system ale rozumiem kolegów, którzy chcą powrotu do starego systemu choćby ze względu na dojazdy.

Hm...
Oczywiście, że masz takie prawo . Jednak z całym szacunkiem i poważaniem!
Nawet Ci ,którzy wcześniej byli również na ogół b.sceptycznie nastawieni - obecnie nie wyobrażają sobie innego /lepszego/ systemu służby na SK-_-
Pozdr.
Ps. Bynajmniej u Mnie w PSK i z tego co wiem w wojewódz.. Nikt nie tęskni już za 24/48, a tym bardziej 12/12/24  :angry: !
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.