Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 82069 razy)

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 21, 2007, 14:49:50 »
Cytuj
Cytuj
A o czym ja trąbię od pewnego czasu na tym forum? Że system 24/72 jest najlepszym systemem pracy zarówno dla podziału jak i SK. To tylko zbieram za to joby na PW

niestety nie masz racji. system 24/72 niesie za sobą różnego rodzaju konsekwencje.
załużmy, że teraz jest nas 11 na pb na kazdej zmianie 33 dzielone na 4 daje 3 zmiany po 8 jedna 7.
 w tym 2 zawsze na wolnym czyli? tak ja teraz tylko gorzej dla tych co studiują, mają jakieś hobby

reasumując żaden system na pb nie bedzie "dobry" jeżeli nie zwiększy się stanu etatów
biwak do jakiej ty szkoły chodziłeś i kto uczył cię arytmetyki bo cztery podstawowe działania to jeszcze nie matematyka

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 22, 2007, 12:14:56 »
Cytuj
biwak do jakiej ty szkoły chodziłeś i kto uczył cię arytmetyki bo cztery podstawowe działania to jeszcze nie matematyka

jasne, masz racje
wielkie SORRY- ale mnie zachwiało jak to zobaczyłem HEHE
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 22, 2007, 13:23:00 »
niestety nie masz racji. system 24/72 niesie za sobą różnego rodzaju konsekwencje.
załużmy, że teraz jest nas 11 na pb na kazdej zmianie 33 dzielone na 4 daje 3 zmiany po 8 jedna 7.
 w tym 2 zawsze na wolnym czyli? tak ja teraz tylko gorzej dla tych co studiują, mają jakieś hobby
osobiście jestem za systemem 12/24 ,12/48 i tyle.

24/72 jest gorszy dla tych którzy studiują albo mają hobby a 12/24 12/48 nie! Trochę pokrętną logiką się kierujesz :)

Cytuj
@sam_go - hobby biwaka jest chyba "manie" dwa razy w miesiącu pięciodniowego wolnego  . I o to tu chodzi...
jeżeli chciałeś mnie obrazić to zrobiłeś coś przeciwnego hehe

Gdzie tu jest jaki powód do obrazy? Wcale nie miałem takiego zamiaru.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 28, 2007, 20:25:50 »
Witam,
służba na PSK jest specyficzną służbą, trzeba dysponować siły i środki do zdarzeń, gdzie ludzie czekają na naszą pomoc, trzeba być wypoczętym, trzeźwo myśleć i robić to z odpowiedzialnością.
Nie można traktować tutaj sprawy odgórnie - trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Z pewnością system powinien być jednolity i to odgórnie, dyżurni powinni pracować w zgodzie z PB (choć nie zawsze się da, ale to już inna bajka). Raporty powinny być jednolite (teraz to jest dopiero jazda, pracuję na 24 i muszę i tak robić 12-to godzinne bo chce góra). Trzeba znać i wiedzieć co potrafi dowódca na miejscu akcji i jakich ma ludzi. Niewątpliwie są to plusy na system 24.
Za systemem 12 przemawia to, iż strażak na PSK jest bardziej wypoczęty - i tego nikt nie zmieni, bo wiem to z praktyki, bo pracując na 12-tki przez pół roku - nie byłem tak zmęczony jak obecnie po służbie. A pierdoły, iż potrzebuje czasu do "hobby" to ściema - nieźle się uśmiałem, przecież każdy wie, że chodzi o dodatkową pracę, albo dużo strażaków dojeżdża i jest to dodatkowy czas i pieniądze, bo trzeba więcej razy dojechać. Tutaj dalej idąc nie powinno być takich sytuacji, ale strażacy zarabiają tyle ile zarabiają - a powinien w wolnym czasie zamiast gonić za kasą by normalnie utrzymać rodzinę - np. szkolić się, jeździć na kursy i robić to z chęcią - tu mieć dodatkowe hobby.
Fakty to takie, że jest za mało etatów na PSK, bo powinno być co najmniej 2 osobowe obsady, a jak trzeba to nawet 3 osobowe w większych komendach - wtedy da się bez dużego obciążenia podzielić czas służby i odpocząć.
Ktoś zapomniał, że jest to służba (i nie powinno się ograniczać bezpieczeństwa ludzi kosztami) i tylko patrzy jak najmniejszą ilością osób obskoczyć jak najwięcej.
Jak jednoosobowa obsada w systemie 24 ma normalnie pracować w dzień i czuwać nocą ?? I może tu też trzeba uderzyć, nie tylko o system, ale i obsady osobowe !!!
A myślicie, że na PB to tak fajnie w 3 osoby jechać SRt do strzału 2 osobówek - po 3 osoby w każdym?? Nie wiadomo w co łapy włożyć - też wiem z praktyki, bo pracowałem również na PB.
Problem jest po prostu większy niż jedynie czas służby na SK. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Podsumowując - myślę, stanowiska powinny pracować w systemie 24 (może być i na 72, bo i tak matematyki nie da się oszukać), ale dyżurnych wtedy powinno być po prostu więcej. Bo tak jak jest to teraz to naprawdę są i tu plusy i tu.
I tyle.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 28, 2007, 20:54:40 »
Pracuję w tym systemie /24/72/ już któryś kolejny m-c i z całą odpowiedzialnością, jakimś tam doświadczeniem /lata służby/ stwierdzam, że jest najbardziej adekwatny do pewnej specyfiki służby SK.
Na pewno wcześnie po 12/12/24 /na okrągło/ nie byłem bardziej wypoczęty niż teraz po 3 dniach wolnych - skoro nie imam się żadnych dodatkowych zajęć. -_-  Wręcz przeciwnie.
Po to chyba jest ten czas - by odpocząć gł. psychicznie!!!
Kwestie finansowe pomijam, bo nie nt. czasu sł.  :angry:
Jednak niektórzy nadal...  Później trudno im nie raz  "przeżyć"  24h w stosownej formie, bo oko się samo zamyka?
W 99% uważam SK, poszczególnych jednostek nie ma możliwości spokojnego /choćby po południu/ leżakowania - kto był choć trochę, doskonale wie!
2-3 osoby to póki co S-f. Nieliczne..! Jak jest ogólnie 4 dyż. + 1 pomocnik to już sukces  -_-
PB czuwa, ale <Tu> oka nie poćwiczysz - na pewno. Zawsze coś... jak nie w mieście - to terenie i inne "atrakcje"   :wacko: Bez względu na godzinę. Zwykle też do 15.30 Sekretariat, centrala, pkt. info. itd.!
System się bynajmniej u Mnie sprawdza i nie widzę /nie tylko/ obecnie lepszego z wielu wcześniej /posty jw./  ^_^
Przypuszczam, że podobnie również będzie... na PB  :huh:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 22:15:56 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:43:37 »
Cytuj
Za systemem 12 przemawia to, iż strażak na PSK jest bardziej wypoczęty - i tego nikt nie zmieni

Jakoś tyle lat pracowałem na 24 i nie narzekałem (przeciwnie) , a w obecnym systemie nie czuję się bardziej wypoczęty przeciwnie dojazdy mnie wykanczają. Zresztą coś w tym jest skoro duża większość jest za systemem 24. Zwolennicy 12 to jednostki
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 06, 2007, 15:23:38 »
Zakładam nowy wątek bo ten ze zmianą systemu SK już jest za długi i trochę nie na temat.
Zbliża się nowy rok 2008 a tu "ani słychu ani widu" zmian w stanowiskach kierowania odnośnie systemu pełnienia służby. Co województwo(a nawet w tym samym) to inny system pracy :
12/24,12/48 - 24/48 - 24/72 . Czy znajdzie się ktoś w tym kraju(KG) który to wszystko unormuje.
12/24,12/48 - ludzie pracujący w tym systemie narzekają(częste dojazdy),
24/48 - tu z kolei narzeka Komendant że dużo wolnego i tworzą się nadgodziny,
więc pozostaje 24/72 jako najbardziej optymalny.
Te osoby które pracują w tym systemie chwalą go sobie,strona służbowa też , więc w czym problem ??????????
Odrobina dobrej woli KG i odgórnie należy wprowadzić ten system w całym kraju( tu na poszczególnych Km.Woj. nie ma co liczyć)
  Komenda Główna to wprowadziła(12/24,12/48) to Komenda Główna powinna to zmienić na 24/72 !!!
Ale chyba już nie ten KG wraz z zastępcami ........................................
Pozdrawiam i mam nadzieję że może na odchodne

Nie ma potrzeby jw. Scaliłem!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 00:47:59 wysłana przez Ajax »

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 06, 2007, 15:26:54 »
słyszałem opinię, że 24h na stanowisku to zbyt długi czas i że wtedy człowiek nie jest w stanie dobrze pracować a na stanowisku tak być nie może (opinia oczywiście strony służbowej). Tak tłumaczy komendant niechęć wobec systemu 24/72 (nie mówię, że popieram) Pozdro.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 07, 2007, 19:31:41 »
Hm witam…
Znowu ktoś chce mnie uszczęśliwiać na siłę???  Dlaczego kolego proponujesz wszystkim odgórnie 24- 72 ??
Nie zastanowiłeś się przez moment ze może nie  wszyscy tak dobrze zarabiają jak ty?? Że może strażacy musza dorabiać aby utrzymać rodziny?? 
Dla tyk którzy musza dorabiać system 24- 48 jest bardzo dobry,
Zresztą daj mi  1000 euro i mogę pracować ja tylko ci odpowiada
Pozdrawiam..

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 07, 2007, 19:39:45 »
... i NIC

znowu będzie kilka miesięcy plotek,  prognoz, spekulacji, wzajemne pretensje i żale dlaczego tak a nie inaczej (patrz wyżej ) a i tak sie nie zmieni nic! Bo to sie komendant zmieni jeden drugi trzeci... a to związek coś oprotestuje, a jak nie jeden to drugi bo nigdy żadnym rozwiązaniem  wszystkich nie zadowoli i nadal będą testy przymiarki a konkretów 0. Tak więc nie ma co się podniecać bo i tak tyle z tego co sobie tu pogadamy...

Pozdrawiam M

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 08, 2007, 23:10:20 »
A ja mam nadzieję, że w mazowieckim Kom. Woj.,który jako pracodawca wolałby 12-tki to  zrobi nam  prezent na nowy rok i będziemy na P/MSK pracować 24/72. Czego sobie i wam dyżurnym życzę.

wariant

  • Gość
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 18, 2007, 12:51:53 »
Czy coś wiadomo jak będziemy pracować od nowego roku w łódzkiem??????????
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 13:18:33 wysłana przez wariant »

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 01, 2008, 20:33:50 »
czy w jakimś województwie zmienia się od 1 stycznia system pracy na PSK z 12-tek na 24 h?

Offline pebble

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:08:05 »
Czy zmiana KG pomoże nam w zmianie systemu pracy? Czego Wam i sobie w Nowym Roku życze !!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 03, 2008, 22:54:46 »
Witam!
Fakt tego trzeba życzyć  ^_^
Od dłuższego czasu niemal /bodaj/ całe już woj. pracuje w systemie 24/72 i na prawdę jest to najmniej "uciążliwy" dla Dyżurnych i nie tylko - pod wieloma względami system.  :wub:
Tylko skąd się bierze ten opór materii? Pewnie z tego, że jak zwykle góra wie lepiej, co robi dół i czego mu tak wogóle.. potrzeba  :wacko:
Powodzenia kol. więc życzę!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:30:45 »
Panie Nowy Komendancie my chcemy 24h na PSK!!!!!!!!!!!!! ^_^

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 05, 2008, 16:40:10 »
Fajnie by było gdyby nowy KG od czasu do czasu tu zajrzał i poczytał co sądzi większość. Jak patrzę na posty kolegów z SK to miażdżąca większość wnioskuje za 24h służbami. Wiem że to takie trochę wołanie na puszczy, ale kto wie...
Mi osobiście jako dojeżdżającemu 25 km byłoby na rękę pracować 24. A tłumaczenia że się przepracowuję na 24 godzinach to między bajki proszę włożyć. 12stki rozwalają tryb życia bardziej i skuteczniej i męczą bardziej. Przynajmniej w przypadkach które obserwuję u siebie. A jako stażyście na 1 grupie utrudniają dorobienie kilku złotych do jałmużny :(

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8281.msg84410.html#msg84410
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 17:57:02 wysłana przez Ajax »

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 08, 2008, 20:08:15 »
W jakim systemie na PSK pracują w województwie śląskim?

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 08, 2008, 20:48:38 »
W jakim systemie na PSK pracują w województwie śląskim?
24/48
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 20:52:46 wysłana przez pkpsp »
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:02:06 »
to może wszytkim załatwi Skulich 24/48? :mellow:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:14:44 »
to może wszytkim załatwi Skulich 24/48? :mellow:

To ja już wolę jak obecnie 24/72  ^_^ Na prawdę wg. mnie /nie tylko/ najlepszy i sprawdzony już w SK - system służby!  :wub:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:24:14 »
24/72 jest najbardziej optymalny!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 12:33:49 wysłana przez Z.Z...o »

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 11, 2008, 08:48:17 »
Czy na odprawie w KG było coś mówione o PSK/MSK,z komunikatu wynika że nic!!!!!!!!!!!!
Czyli zmiany systemu nie będzie(na 24/48 lub 72).
Chyba że się mylę??
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:28:50 »
kamo001 - nie ma obligatoryjnego nakazu 12-godzinnego systemu pełnienia służby przez Stanowiska Kierowania.
Co prawda SWD jest tak jakby cały czas przystosowane do systemu 12godzinnego ale zależy to akurat od decyzji komendanta wojewódzkiego a potem powiatowego/miejskiego.
W dolnośląskim wojewódzki dał wolną rękę powiatom w tej kwestii.

Tak, że Główni niech zajmują sie ważniejszymi sprawami a nam niech zostawią kwestie techniczne :)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 11, 2008, 23:45:08 »
Cytuj
W dolnośląskim wojewódzki dał wolną rękę powiatom w tej kwestii.

Co nie znaczy ze wszystkie z tego skorzystały , moja ukochana KP jako jedyna niestety nie - powód jedna osoba z 5 postawiła Veto i gdzie tu demokracja?
ab alio exspectes, alteri quod feceris