Autor Wątek: Kto faktycznie rządzi,1,2 dzień z życia KG PSP  (Przeczytany 44060 razy)

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Kto faktycznie rządzi,1,2 dzień z życia KG PSP
« dnia: Maj 17, 2007, 15:46:56 »
To pytanie od dawna mnie nurtowało. Czas najwyższy je zdać. Po dzisiejszych zmianach  na stanowiskach z-ców KG już chyba wiadomo, że pierwsze skrzypce w naszej formacji grają ZZ. Czy to normalne zjawisko? Co wy o tym sądzicie?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 16:50:19 »
Odpowiadam na pytanie w tytule wątku: Kto faktycznie rządzi w PSP?

art.10 ustawy o PSP - w całosci, polecam lekturę.

Cytuj
Po dzisiejszych zmianach  na stanowiskach z-ców KG już chyba wiadomo, że pierwsze skrzypce w naszej formacji grają ZZ.
A przy wczesniejszych powołaniach kto grał pierwsze skrzypce też zz, czy może Tevie ze "Skrzypka na dachu"?

Cytuj
Co wy o tym sądzicie?

Ja sądzę, że z tymi Talibami w Klewkach to Leppera poniosło  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2007, 17:11:00 »
To pytanie od dawna mnie nurtowało. Czas najwyższy je zdać. Po dzisiejszych zmianach  na stanowiskach z-ców KG już chyba wiadomo, że pierwsze skrzypce w naszej formacji grają ZZ. Czy to normalne zjawisko? Co wy o tym sądzicie?
Rządzą politycy będący aktualnie u steru rządów za pośrednictwem Wiceministra SWiA odpowiedzialnego za PSP przy pomocy Komendanta Głównego i jego zastępców dobieranych w zależności od opcji rządzącej. Prawica najczęściej posiłkuje się osobami powiązanymi z daną partią lub NSZZ "Solidarność", lewica pilnuje bardziej układu partyjnego.
Żaden z dotychczasowych 01 nie podjął poważniejszej decyzji bez konsultacji z MSWiA. Przepraszam, był jeden wyjątek (R.K.) i szybkie odejście ze stanowiska z uwagi na stan zdrowia.  -_-
Dlatego też nie łudźmy się że zmiana 01 będzie skutkowała poważniejszymi zmianami w służbie bez zgody Ministra.  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 19:32:57 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Anonim

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2007, 17:19:27 »
Cytuj
To pytanie od dawna mnie nurtowało. Czas najwyższy je zdać. Po dzisiejszych zmianach  na stanowiskach z-ców KG już chyba wiadomo, że pierwsze skrzypce w naszej formacji grają ZZ. Czy to normalne zjawisko? Co wy o tym sądzicie?

Nie wiem, czy ZZ rządzą, ale na pewno co nieco mają do powiedzenia. I nawet nie chodzi o zastępców 01, po prostu widać wpływ związkowców na pewne sytuacje w firmie.
Zresztą nie jest to nowa sprawa i mam nadzieję, że ZZ będą miały dobry wpływ na PSP, bo w przeszłości to bywało z tym różnie..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2007, 23:50:01 »
Najgorsze jest to że jak ZZ nic by nie robiły to tradycyjnie krzykacze trąbiliby na cały głos że ZZ są do dupy....
Jeśli ZZ starają się coś robić i mieć na coś wpływ to znów się znajdzie paru krzykaczy (najczęściej ci sami) którym to się nie będzie podobało..... i zaczną krzyczeć "kto w tej Straży rządzi" ??!!
Jeśli ZZ walczą o lepsze zarobki to dla wszystkich bez względu na przynależność i dla tych krzykaczy też. Ale nie daj Boże jeśli ktoś kto jest w ZZ awansuje na wyższe stanowisko to zaraz rój krzykaczy wrzeszczy, że jest to "kolesiostwo" itp....
Więc teraz też można powtórzyć pytanie:
Cytuj
Czy to normalne zjawisko? Co wy o tym sądzicie?
 
ja sądzę że u nas jest to normalne ...... bo to Polska właśnie.
Na całym świecie ZZ starają się mieć wpływ na decyzyjność i kierunek rozwoju nie tylko firm państwowych, ale rówinież prywatnych. Wiąże się to z walką o przestrzeganie praw pracowniczych, sprawy socjalne itp..
A u nas (w PSP)?    U nas ciekawostką jest to, że największe korzyści z jakichkolwiek wywalczonych podwyżek mają Ci co są uparcie przeciwni ZZ. :D Paradoks...ale taka jest prawda.
A krzykacz zawsze pozostanie krzykaczem.
Nie zapisze się do związku bo jeszcze narazi się przełożonemu... i co wtedy będzie ?
On tylko będzie krzyczał zza winkla i krytykował wszystko, oczywiście będąc zawsze na bezpiecznej pozycji.Oczywiście najlepiej byłoby żeby ZZ nic nie miały do powiedzenia bo przecież wszystko zawdzięczamy naszym Ministrom i Komendantom Głównym Amen.

 

Anonim

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2007, 00:08:16 »
A czy uważasz, że związkowcy naprawdę walczący o dobro strażaków powinni być np. forowani przy powiedzmy obsadzaniu ważnych stanowisk w zamian za chęci, walkę o wspólny interes, za inicjatywę?
Zawsze byłem zwolennikiem tego typu zachowań. Uważam, że jak ktoś stara się bardziej od reszty, powinien w jakiś sposób być za to nagrodzony - za to, że nie tkwi w marazmie, tylko działa, jest motorem napędowym organizmu.
Tylko, że łapię się na tym, że gdy przy obecnej sytuacji ludzie ze ZZ obejmują stanowiska, czuję się jakoś nieswojo i chyba już wiem, czemu.
Mimo, że może im się należą te stanowiska, to boję się dwóch rzeczy:
zmonopolizowania firmy przez ZZ  poprzez objęcie ważniejszych stanowisk i tego, że być może nie każdy związkowiec obejmujący stanowisko jest naprawdę oddany sprawie.

Tylko, że to działa w dwie strony, bo równie dobrze można przenieść tę sytuację w czasy, kiedy ZZ miały słabszą pozycję i ludzie nie ze ZZ kierowali firmą.
Targa mną w/w paradoks, jednak cały czas ufam, że niezależnie, czy stery będą w rękach ZZ czy ludzi spoza, w firmie będzie się działo coraz lepiej.
Naprawdę, mam taką nadzieję..


I co ważniejsze napisałem 20000 wiadomośc na forum zawodowców :mellow: ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 00:19:31 wysłana przez Anonim »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2007, 00:25:05 »
Cytuj
być może nie każdy związkowiec obejmujący stanowisko jest naprawdę oddany sprawie.
No właśnie ! Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. I nie jest to kwestia tylko związkowców ale każdego człowieka. Ktoś kto zajmuje niższe stanowisko wydaje się być całkiem normalnym i bardzo otwartym na wszystkie problemy. Ale już kiedy dostanie naprawdę wysoki stołek.... czuje się tak jakby dostał władzę od Boga i wtedy w głowie zapala mu się neon z napisem: "Ja wam teraz kur..a pokażę"...  :wacko:
Przykład : chociażby poprzedni KG. Też był kiedyś związkowcem (mimo że nie wspominał nigdy o tym) a jak dostał stanowisko to chciał te ZZ poskramiać....

Zawsze istnieje jednak nadzieja, że taki człowiek jako związkowiec będzie działał dalej w interesie pracowników bo przecież walczył wcześniej z nieprawidłowościami i bronił praw pracowniczych więc należy się spodziewać że zna nasze problemy....
oby..
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 00:29:27 wysłana przez Geddeon »

Anonim

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2007, 00:34:00 »
I właśnie tego się boję. A wiesz, co moim jeszcze może się zacząć dziać?
Ludzie zobaczą: 01 - związki, jego otoczenie - związki. Pomyślą: to może i ja zapiszę się do ZZ - będzie bezpieczniej jakby co, teraz ZZ są silne, będzie się w grupie trzymającej władzę.
Myślę, że jest to realne, bo już kiedyś była podobna sytuacja.
Ludzie w obawie "pchali się" do ZZ, bo akurat ZZ było silne.
Tylko rok później zaczęli psioczyć na ZZ, bo "cośtam".
A teraz dajmy ludziom czas - niech popracują, niech pokażą, co chcą zrobić.
Potem zobaczymy jak będzie -_-

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2007, 01:13:14 »
@ firek998
Pytania są tendencyjne! (na jakim to filmie mogło być....?)
A na tendencyjne pytania, odpowiedzi są zwykle tendencyjne lub enigmatyczne.   :]

@ Geddeon
Na stadionie też wrzeszczą tysiące ( i wiedzą lepiej), ale piłka kopana przez circa 90 min
 - należy do tych dwóch jedenastek.

Jestem od dawna zafascynowany, jak wiele można objaśnić Prawem Murphy'ego i pochodnymi.
Polecam kolegom, a na zanętę dla nie znających, ze trzy sztuki:

     Nic nie jest takie proste, jak się wydaje.
     Sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję, aby zmieniać się ze złych na jeszcze gorsze.
     Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy.
Contra facta non valent argumenta.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2007, 09:41:13 »
A moim zdaniem został zawarty "pakt z diabłem". Obsadzicie stanowiska swoimi ludźmi, ale bądą robić to co my (czytaj góra, MSWiA) będziemy chcieli. Ślepo bedą wykonywać nasze polecenia, albo polecą jak poprzednik. Ugrali co chcieli. Mają swoich ludzi we władzach PSP. Myślę, że w niedługim czasie zobaczymy jak wygląda władza w rękach KG związkowego. Oby całe te działania nie doprowadziły do skomunalizowania PSP, która jest solą w oczach niektórych dygnitarzy. I teraz ZZ z tylnego siedzenia będzie kierowało PSP.

Anonim

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2007, 10:17:52 »
Nie demonizowałbym z tym diabłem.
Zreszta - gdyby związkowcy na samej górze rządzili dobrze dla ludzi i firmy - to moga rządzić i rządzić.
Dajmy ludziom czas na rozruch ^_^

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2007, 12:03:28 »
Cytuj
A moim zdaniem został zawarty "pakt z diabłem".
Ciekawe....
A jak nazwiesz to że bez pieniędzy nie można było przeprowadzić żadnych reform w straży a jednak się znalazł taki co powiedział "ja to zrobię bez pieniędzy..." i rozwiązał problemy niskich obsad dokładając nam godzin.
To nie był pakt z diabłem i do tego naszym kosztem ?
Dziwne że teraz dajesz takie porównania... przedtem tego nie zauważyłeś.
Wygląda na to że teraz będzie źle i tragicznie. Z góry zakładasz że czeka nas katastrofa itp..
Cytuj
Myślę, że w niedługim czasie zobaczymy jak wygląda władza w rękach KG związkowego.
czy obecny Komendant Główny jest związkowcem ??  Pytam bo nie wiem...
Widzieliśmy już jak wyglądała władza w rękach Komendanta kiedyś związkowca... Zamiast rozmów były  wykłady o nie omylności i o tym co z tego podatnik ma że w mamy łóżka. Zamiast wysłuchania problemów było straszenie, że nie do końca jesteśmy na forum anonimowi lub straszeniem, że jeśli nie załatwimy swoich spraw sami (czyt. zgodzimy się na jego pomysły) to inni załatwia to za nas. Nigdy nie dowiedzieliśmy się co to za inni i jak to załatwią ..... I interpretacja czasu służby na nie korzyść strażaka i dawanie podwyżek dawno zatwierdzonych.
Czy to bardziej nie przypomina "paktu z diabłem" ?


Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2007, 14:29:43 »
Pakt może nie, ale jakiś układ "może".

Offline donkoyote

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2007, 15:51:47 »
a u mnie w KP rządzi pełniacy obowiązki komendant powiatowy przez małe  k. został wstawiony przez komendanta wojewódzkiego, jednak tej nominacji nikt nie rozumie. człowiek został przywieziony w teczce- ok niemam nic przeciwko temu ale niech bedzie to oficer, który zna się na robocie pożarniczej. Nowoprzybyły to totalny laik strażacki mimo ponad 20-letniego stażu pracy. Ze świnoujścia go wysiudali bo związki nie pozwoliły mu na rządy w stylu " prywatny folwark" na domiar złego napewno słyszeliście o proteście strazaków w mysliborzu przeciwko likwidacji jednostki Rat-gasn. oraz wsadzeniu na stanowisko komendanta goscia ze świnoujścia . W chwili obecnej jest już wszystko ułożone. Nowoprzybyły wraz z zastępcą dogadali się z przewodniczącym zzs florian -M.G. aby dłużej nie robić młynu w zamian za to że dotychczasowy KP zostanie obdarzony cieplutką posadką zastęcy. Niestety na mój nos, marny bedzie jego los /zastępcy/ Przypuszczam, że został po zastępcy na 2 miechy aby pozałatwieć panu M. wejścia u starosty, który wczesniej rękami i nogami bronił się przed zaakceptowaniem kandydatury pana M ze świnoujścia na stanowisko KP- w tej chwili jest cicho i spokojnie. aha - ze zzs florian tez jest załatwione, więc niedługo szanowny 01 z hukiem pozbedzie się 02- co było w pierwotnym zamyśle komendanta wojewódzkiego. może 02 w końcu przejrzy na oczy i zobaczy wilki wokół siebie pospiesz się bo będzie za późno!!!! :wacko:Oj i jeszcze jedno; nowy Komendant mimo tego że ne jest jeszcze nominowany na stałe zapowiada zwolnienia zstrażaków, dla których nie widzi miejsca u SIEBIE W KOMENDZIE- JEGO KOMENDZIE. jest to perfidne i obżydliwe zachowanie, które zasługuje z moich oczach tylko na zwalenie ze stołka. ludzie nie potrzebujemy laików na stanowisku Komendanta, już raz mieliśmy Benka - 4 lata trzeba było po nim wszystko prostować. Terez mamy zastępnego ORŁA i to chyba lepszego. Panie  Zachodniopomorski Komendancie Wojewódzki proszę o przemyslenie sprawy i oddalenie od naszej Komendy widma katasrofy / w postaci pana M/

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2007, 20:44:19 »
Kto rządzi - chyba nieważne jaka opcja - i tylko to jest ważne
by ludzie ci nie zapominali jakie zadania mają do wykonania i w jakim celu zostali powołani - cały czas mówimy oczywiście o przestrzeganiu prawa stanowionego, powiedzmy jeszcze obowiązującego. Już jest bodajże robione 3 słownie TRZECIE podejście do regulaminów organizacyjnych i jak do tej pory Ci wszyscy ZZ - "ich zadania określa Ustawa o ZZ - przede wszystkim dbanie o przestrzeganie prawa w stosunku do pracownika - naprawdę zakres szeroki!!!- jedno pytanie ???? - Czy gdziekolwiek swoje zadania związki realizowały w pełnym zakresie określonym w Ustawie o ZZ - ja takich przypadków nie znam. " mijają się dziwnym trafem z obowiązującym stanem prawnym - I dalej tak będzie ? i znowu poprawki - to mają być Ci lepsi, Związkowcy - których zadaniem jest  .. Ustawa o ZZ. Czyżby tylko stołeczek kilka miesięcy, a potem już przez wiele lat wysoka pensyjka, aż do wyrównania w kolejnych podwyżkach. Jeżeli są naprawdę tak dobrzy to może przydałoby się, aby ICH DROGA AWANSóW BYłA PUBLIKOWANA, DOSTęPNA abyśmy nie byli rozczarowani, kto nadal rządzi - tzn. JAKIE MA KOMPETENCJE, KWALIFIKACJE, DOśWIADCZENIE - CZY TYLKO WIERNY. - marzenia ???? czy uczciwość w końcu ..

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2007, 23:23:38 »
   Nie jestem przeciwnikiem ZZ (wszystkich w PSP ), ale widząc ruchy kadrowe na swoim podwórku jestem przerażony.
   Jeśli nie ma zaplecza to nie wrzucajcie na stołki miernot ,są w PSP pracownicy niezwiązkowi, ale merytoryczni dajcie im szansę. Jako strażak PB nie miałem pojęcia jak upolityczniona jest nasza firma .
    To straszne i śmieszne :wacko:.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2007, 23:32:14 »
Jeżeli są naprawdę tak dobrzy to może przydałoby się, aby ICH DROGA AWANSóW BYłA PUBLIKOWANA, DOSTęPNA abyśmy nie byli rozczarowani, kto nadal rządzi - tzn. JAKIE MA KOMPETENCJE, KWALIFIKACJE, DOśWIADCZENIE - CZY TYLKO WIERNY. - marzenia ???? czy uczciwość w końcu ..
To nie jest zły pomysł, może należałoby dokładnie informować np na stronach internetowych o nowo mianowanych komendantach i naczelnikach - ich osioągnięcia, kwalifikacje, doswiadczenie, kompetencje. Z jednej strony zamkneło by to usta krzykaczom i pieiaczom i byłaby jasność w dlaczegoten człowiek tu jest na tym stanowisku. Osiągnięciami wszak trzeba sie chwalić a nie je skrywać. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2007, 00:09:07 »
   Publikowanie nic nie zmieni, każdemu można wystawić laurkę bo każdy coś tam kończył. Pracuję z wieloma po SGSP i są w śród nich super goście , ale i są miernoty.To samo dotyczy oficerów po cywilnych .Dla  mnie powinien liczyć się człowiek i to co sobą prezentuje , a nie szkoła jaką udało mu się ukończyć.

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2007, 19:33:33 »
JAKIE MA KOMPETENCJE, KWALIFIKACJE, DOśWIADCZENIE - CZY TYLKO WIERNY. - marzenia Huh? czy uczciwość w końcu .. - to nie tylko ukończona szkoła. Przede wszystkim pełnione funkcje oraz staż pracy na poszczególnych stanowiskach, oczywiście nie kilka miesięcy przed odskocznią w górę.
Pozdrawiam, ale wierzmy, że kiedyś przyjdzie rozum i uczciwość do głowy

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2007, 08:56:42 »
jedno jest pewne ktos musi rządzić bo dopiero bedzie rozpi....
moga być i ZZ, aby nam to tylko czkawka się nie odbiło
przychylam sie do wypowiedzi tomkastrażaka że najważniejsi są ludzie i ich fachowość, bo nóż sie w kieszeni otwiera kiedy na stanowisko KW mianują człowieka, który całą służbę uwarzany był za ofermę i cienkiego merytorycznie zastępce wydziału kadr KW np. a dostaje się tylko w zwiazku z poparciem ZZ.
Zeby było jasne nie mam nic do ZZ, tylko trzeba mieć umiar i reorganizacja i zmiany nie muszą polegać przede wszystkim na masowej wymianie kadry dowódczej i zastapianie jej nową nie koniecznie lepszą. Trzeba nowej krwi ale powoli...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2007, 10:30:50 »
Jak wszędzie tak i w PSP rządzą pieniądze. Jest takie stare klingońskie przysłowie...
"nie liczy się rasa ani masa tylko kasa"

Chory Świat, chore zasady jak nie masz w dzisiejszych czasach kasy jesteś NIKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2007, 12:53:51 »
Dawno, dawno temu był taki post "Dwuwładza w PSP. Rola oficerów politycznych...." Dużo tam na ten temat było opisane. Wydaje się, że sytuacji wymknęła się spod kontroli obu stronom, tj. zarówno ZZ jak i MSWiA. Jeżeli tak jest to nie jest źle. Gorzej, gdyby to było świadome działania jakiejś opcji. Puśćmy wodze fantazji: Od dawna mówi się i pisze o reformie PSP i ochrony przeciwpożarowej w PL. Wiadomo, że KSRG i PSP nie mają odpowiednika w UE i taka silna (sic!!!) pozycja naszej formacji jest wielu nie na rękę. Jak to można zmienić?? Otóż, jest parę sposobów np. via WSI- chłopcy tak się upolitycznili i zamotali w przepisy, że nie dało się nic z WSI zrobić- nie dało się zreformować. Co zrobiono ??? Rozwiązano WSI i utworzono wywiad i kontrwywiad wojskowy. Mam nadzieję, że taką drogą nie pójdziemy ale na pewno do niej zmierzamy(znowu powstałaby ZSP, ale nie wszędzie, tylko w dużych miastach). Inna możliwość: wzmocniona rola OSP (oczywiście nie mam nic przeciwko OSP podczas działań) niszczy PSP, tylko ślepy tego nie widzi. Dobrze, że PSL nie jest w koalizcji bo byłoby jeszcze gorzej. Wyobraźcie sobie budżet przeciętnej komendy bodajże jakieś 2,6 mln zł do podziału - to przeciż nie lada gradka dla OSP . Oczywiście nasze słuszne dążenia do 40 godzinnego tygodnia służby mogą obrócić się przeciwko nam (nota bene w UE np. w Niemczech strażacy zawodowi pełnią służbę 58 godzin./tygodniowo i do 56 roku życia, a mi mówiono, że to Unia Europejska wymusza 40 godzinny tydzień służby strażaków). Jak wystrzelamy się ze wszystkich argumentów typu nadgodziny to nam wezmą nam wszystko i zrobią cywilów (urlopy, lata służby)

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 23, 2007, 13:24:20 »
Cytuj
Oczywiście nasze słuszne dążenia do 40 godzinnego tygodnia służby mogą obrócić się przeciwko nam (nota bene w UE np. w Niemczech strażacy zawodowi pełnią służbę 58 godzin./tygodniowo i do 56 roku życia, a mi mówiono, że to Unia Europejska wymusza 40 godzinny tydzień służby strażaków). Jak wystrzelamy się ze wszystkich argumentów typu nadgodziny to nam wezmą nam wszystko i zrobią cywilów (urlopy, lata służby)

w początkowej części Twojej wypowiedzi trochę się z Toba zgadzam,ale na koniec to pojechałeś :wacko:
w Niemczech owszem pracują dłużej,ale tuż przed odejściem na emeryturę oddaje im się większości te godziny i wtedy maja po pół roku wolnego,nie wiem tez czy pracują aż 58 godzin, natomiast wiem, że w Angli pracują 40 godzin,we Francji również,a w Irlandii 39,przykłady można mnożyć
...a przede wszystkim za ile oni pracują,ale to juz z innej beczki :mellow:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2007, 13:26:03 wysłana przez dżagulator »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2007, 18:37:41 »
yoko schowaj głowe w piasek, nic nie mów , nic nie pisz bo nam coś zabiorą. Ja to słysze od 15 lat , tak ciągle było siedzmy cicho bo jest dobrze , to biurowcy tak mówili bo mieli dobrze, kasa szła i idzie do ich przepastnych kieszeni.Ale moze nadszedl czas żeby ktoś na górze dowiedzial sie, że zwykłemu strażakowi krzywda się dzieje, i ma przynajmniej to forum gdzie się może wyżalic bo kto inny tj, przelożony go nie wysłucha i nie pomoze bo on zawsze mowi : jest dobrze siedzmy cicho! 
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 24, 2007, 09:02:28 »
Wg mnie linia działalności ZZ powinna opierać się na takich aksjomatach:
1. Jesteśmy strażakami, podporą bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, bez nas będzie źle, ludzie mogą ginąć częściej.
2. Za mało zarabiamy, ale dla Waszego bezpieczeństwa musimy dłużej pracować bo jest nas za mało.
3. Dlatego powinniśmy mieć przywileje i więcej zarabiać.
A wszystko poszło w innym kierunku, tj.:
1. Za dużo pracujemy, za mało zarabiamy (nota bene słuszny pogląd)

Osięgnęliśmy 20-25% podwyżkę w rozliczeniu godzinnym, niektóryz to dokładnie wyliczyli. Ale nie wiadomo co dalej możemy stracić.