Autor Wątek: Kto faktycznie rządzi,1,2 dzień z życia KG PSP  (Przeczytany 44059 razy)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:01:44 »
yoko kto ty jestes ? ja to już słyszałem od przełożonych, ile to strażak zyskał godzin wolnego a oni 8-godzinni nic. My chcemy pracować w nadgodzinach ale niech ktos powie ile za to dostaniemy.  Jezeli chlopaki maja dorabiac do głodowych pensji w dziwnych firmach to niech pracują na podziale, zaoszczędzą wszyscy tj, budżet państwa  na nowych etatach i wszyscy będą zadowoleni.Ale to boli gdyby chłopaki z PB zarobili trochę więcej a gryzipórki nic z tego by nie ugryżli.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:49:26 »
Kto ja jestem ?? Sam sobie zadaje to pytanie coraz częściej. Piszę o tym, że wytrącamy sobie sami argumenty z ręki (prądownicę z ręki przy pożarze) Bo powinniśmy zachować obowiązki (nadgodziny) i żądać zachowania przywilejów i zwiększenie pieniędzy. Czy ktoś mnie rozumie na tym forum???. Czy jest tu tylko jedna "słuszna linia" zasilająca ZZ

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 25, 2007, 13:23:14 »
Nie jestem zwiazkowcem ani fanem związków.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2007, 14:56:49 »
... Czy ktoś mnie rozumie na tym forum???. Czy jest tu tylko jedna "słuszna linia" zasilająca ZZ
Próbuję Cię zrozumieć, lecz mam z tym kłopot - być może jestem ograniczony. Ale jaki związek ma czas służby strażaka i ew. nadgodziny z tematem "kto faktycznie rządzi PSP" ?  -_-
Jeżeli poczytasz dokładnie wypowiedzi na forum, to znajdziesz wypowiedzi zgodne z Twoim stanowiskiem dot. czasu służby i płacenia za nadgodziny, lecz nie w tym temacie.  ^_^
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 19:33:37 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2007, 15:14:49 »
Wg mnie linia działalności ZZ powinna opierać się na takich aksjomatach:
.....
Cytuj
Kto ja jestem ?? Sam sobie zadaje to pytanie coraz częściej. ..... Czy ktoś mnie rozumie na tym forum???.
Stary, za trudne pojęcia używasz i dlatego nikt Cię nie rozumie.......
a teraz poważniej
zgadzam się z Twoimi poglądami, z tym że przytoczone przez Ciebie punkty (z cyt nr 1) i tak sie sprowadzają do tego jednego że "Za dużo pracujemy, za mało zarabiamy" Ale teraz, jak rosną wszędzie pensje grzechem byłoby nie walczyć także o swoje, skoro jest okazja. Uważam że na wejście strażak powinien mieć teraz 1700-2000 zł (w zależności od kwalifikacji, posiadanych papierów) a nie tą jałmużnę... Myślę że w końcu dojdzie taka ekipa do władzy, która do tego bedzie dążyć (nie ważne skąd będą) ważne by osiągneli cele i za bardzo nie zepsuli dotychczasowych praw strażaków. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 25, 2007, 22:34:11 »
Tylko jeden fakt (z wielu)

15-lecie PSP - spotkanie TWÓRCÓW PSP - oficjalne doniesienia na www.kgpsp.gov.pl, wielka impreza. Patrzę, czytam i nie wierzę - jak za Wielkiego Brata: wycieli kilku twórców. Za Stalina też wycinali niewygodnych. Ciekawe, czy "Przegląd Pożarniczy" sprzed 15 lat też poprawili?:)

Odpowiedź na postawione pytanie: rządzą uczniowie tych sprzed lat - tylko inaczej się nazywają, lecz mówią tymi samymi sloganami.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:45:55 »
Cytuj
Czy ktoś mnie rozumie na tym forum???. Czy jest tu tylko jedna "słuszna linia" zasilająca ZZ
Tradycyjnie yoko !  jak Cię nie mogą zrozumieć to muszą być związkowcy :D


Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2007, 11:07:33 »
Ja na pewno nie rządze, ja jestem od roboty (nie tylko czarnej).

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2007, 13:56:47 »
Pewnie żwirek i muchomorek , widząc jaki jest syf  :rolleyes:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 02, 2007, 00:15:30 »
Witam
Mam pytanie- jestem zajebiście niezadowolony z działalności ZZ do którego należe w JRG gdzie służę. Chcę wypisać się z niego i mam pytanie czy wystarczy w tym celu napisać pismo do przewodniczącego naszego koła, czy muszę dostać od niego coś na wzór deklaracji członkowskiej?
Pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 02, 2007, 07:02:44 »
Witam
Mam pytanie- jestem zajebiście niezadowolony z działalności ZZ do którego należe w JRG gdzie służę. Chcę wypisać się z niego i mam pytanie czy wystarczy w tym celu napisać pismo do przewodniczącego naszego koła, czy muszę dostać od niego coś na wzór deklaracji członkowskiej?
Pozdrawiam

Nie uważasz że pytanie nie w odpowiednim miejscu ??
Ale w celu wypisania się ze ZZ piszesz pismo do przewodniczącego ZZ działającego w Twojej KP i oczywiście nie zapomnij aby przeszło przez sekretariat.
Normalne pismo z prośbą o skreślenie z listy członków i zaprzestania pobierania składek i tyle.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 02, 2007, 10:12:29 »
Cytuj
Mam pytanie- jestem zajebiście niezadowolony z działalności ZZ do którego należe w JRG gdzie służę.
Zawsze są dwa wyjścia:
1. Zaczynam głośno tym mówić, zajebiście się angażuje i startuje na stanowisko przewodniczacego żeby to zmienić, zajebiście naciskam na obecnego przewodniczącego żeby to zmienić i mówię co wg. mnie jest złe.
2. Uwazam ze jestem za słaby i nie chce mi się angażować, wolę się wypisać i przejść do zajebistych krzykaczy i krytyków jednak na krytyce tylko pozostających. :(

Może najpierw spróbuj pierwszego punktu. Może więcej jest niezadowolonych takich jak TY.
Powodzenia

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 02, 2007, 13:20:29 »
Witam
A czy gdzieś napisałem że chcę przejść do grona zajebistych krzykaczy?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 02, 2007, 13:28:41 »
@dezerter112 czytaj między wierszami !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 02, 2007, 20:05:04 »
smieszna dyskusja . wprowadzmy inkwizycje... kto krzyczy ten zginie, albo z nami albo ....do biura!!!
kazdy po czesci ma racje ale . po co nam konsensus.... zarżnijmy si - upadek jest bliski!!!
aa kto rzadzi w psp...? ultra zwiazkowe frakcje z woj małopolskiego i donosląskiego wspierane autorytetem ... nie wiem czy własciwym zastepców kg pochadzących z ,,jedwabnikowa,, - szara eminencja władzy ... pan O.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 02, 2007, 20:29:06 »
i kto to pisze..... brat pojednania i miłosierdzia ?  :huh:
możesz rozwinąć szerzej
Cytuj
ultra zwiazkowe frakcje z woj małopolskiego i donosląskiego
bo co znaczy wg. Ciebie ULTRA związkowa frakcja ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2007, 21:27:01 wysłana przez Geddeon »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:15:47 »
oj gedeonie, dobrze ,że oszczedziłeś mi swojego moralizowania.
pewne jest jedno bratem milosierdzia juz nie jestem . robie swoje i jest mi z tym dobrze. okres buntu mam za sobą ... wiem ,ze kopanie boli. czytajac twój post zastanawiam sie czy wypuszczasz mnie czy naprawdę twój idealizm jest taki slepy. ale wytłumacze ci etymologicznie;
ULTRA - to cos co przekracza; to co zwykłe, normalne, słuszne i własciwe, poza umiarkowaniem... by była jasność to cytat z Kopalinskiego.
ZWIAZKOWA - to trzeba tłumaczyć? chyba nie
FRAKCJA - na pewno nie chodzi o chemię, tylko o grupe ludzi krórzy w formacji zwiazkowej tworza pewien radykalny odłam
dla pewnosci napisze co rozumiem pod słowem  - radykalny
RADYKALNY - krancowy, skrajny, drastyczny.

myślę ,że wyjaśniliśmy sobie co miałem na mysli . mam nadzieje ,że także zapuscisz tekst o tym co sadzisz w powyższym temacie a nie bedziesz rozliczał uczestników forum z ich poglądów.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 03, 2007, 14:15:28 »
Czyli mamy do czynienia z zarządzaniem PSP w stylu "Albo z Mieciem albo go wymieciem"  ^_^

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:04:37 »
nie o to mi chodziło...(też potrafię korzystać z Wikipedii)  co wg. Ciebie oznacza ULTRA związkowa frakcja z woj. małopolskiego.... ?  Jakieś szczegóły, przykłady, fakty  ?

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 06, 2007, 13:26:24 »
wystarczy popatrzyc; kraków szkoła  komendant ignorant strazackiej baraci i zastepcy - działacze,  czestochowa, za-ca też z krakowa - działacz, nie mówiac o komendancie - super działacz, wczesniej pan od ,,piwa,, - ponoc przechowywany w lodówce - powrotnie wraca w łaski, o krzowskim nie wspomne , ale macki jego rozrastają się.

Offline omcoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 06, 2007, 13:40:28 »
A czy mogę grzecznie o coś zapytać?

Chodzi o Kraków - komendant oraz zastępca J.C. - działacze. Ale zastepca J.Z. - gdzie on działa? - chyba w PZW.

A co w Poznaniu Drogi Intruder? Who is who?

Czasami, gdy pluniesz, trzeba wrócić aby posprzatać.

Pozdrawiam Szanownych

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 07, 2007, 09:36:29 »
Cytuj
o krzowskim nie wspomne
- co z Krzowskim ? Został związkowcem ? :huh:
Poza tym że jeden wg.Ciebie to ignorant to reszta jest tylko winna ze są (lub byli) w ZZ.
Fajne pojecie ... jesteś w związkach nie masz prawa do zadnych awansów !!!
Tradycyjnie anyzwiazkowcy powinni tylko zajmować wyższe stanowiska....

Przedstaw jakies argumenty przeciw tym gościom że nie powinni zajmować takich stanowisk...
Jaka ignorancja ? Przykład...? O ile pamietam jak jeszcze nie był Komendantem wielu zwracło sie do gościa o porady prawne w różnych sprawach (nawet nie koniecznie związanych ze służbą) i nie słyszałem żeby komuś powiedział : spier...aj ... ? Co wg. Ciebie jest ignorancją ? (Tylko mi nie pisz znaczenia słowa bo już patrzyłem w Wikipedii )
Czy oni nie spełniają wymaganych kryteriów do zajmowanych stanowisk ?
Cytuj
ale macki jego rozrastają się.
:D
Tak rozrastają się ... to fakt ponoć do związku ma się zapisać KM w Krakowie i wojewódzki ponoć tez a słyszałem nawet coś o tym że Prezydenta Krakowa i wojewodę maja wciągnąć...i kogoś z ONZ-etu.

Cytuj
smieszna dyskusja . wprowadzmy inkwizycje... kto krzyczy ten zginie, albo z nami albo ....do biura!!!
kazdy po czesci ma racje ale . po co nam konsensus.... zarżnijmy si - upadek jest bliski!!!
Kolejny raz widzę już oburzenie że ktoś dzieli strazaków na biurowych i podziałowych....
Na związkowców i nie zwiazkowców można dzielic do bólu - to jest prawidłowy podział.
Tak trzymaj !

« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2007, 09:59:19 wysłana przez Geddeon »

Offline omcoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 07, 2007, 10:18:44 »
Słuszne spostrzeżenie Geddeon - ktoś stara się nas podzielić. I zapewne ma w tym interes.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:07:48 »
nie chodzi mi o dzielenie a o zwykłe fakty. wszesniej gadano ,ze czerwoni karty rozdają bo komendanci tacy to a tacy ciagna swoich ... - bylismy przeciw, potem 1999-2001  sytuacja jakby normalniała komendy woj , pow , szkoły wracały do normalnosci była ciagłość itd....- ale zadowoleni nie byliśmy bo... zawsze coś..., i znów czerwoni  przyszli choć zmian nie było za duzych .... jakis constans sie zrobił....no i ostatnie lata.... miało byc lepiej a co jest ... wielkie zamieszanie , powołanie , odwołania, ten bee tamten dobry i tak w koo macieju to dobre dla psp ... ? patrze na to juz z boku , uwolniłem sie od zwiazków bo nie bede popierać politycznych aparatczyków... łapiecie mnie za słowa a tak naprawde to wiecie o co mi chodzi... zwiazki zostały instrumentem do walki politycznej i tyle... nie o takie związki mi chodziło i nie za takie zwiazki w tyłek sie dostawało - socjal tak, godziny -tak, waka o prestiz i godne wynagrodzenie - tak ale nie polityka i kolesiostwo ; nie to nam przed wyborami obiecywano. wiec nie serwujcie mi ddeemagogii czy ktos był czy nie był w zwiazkach.
aaa i na nikogo nie pluje ... ludzie opluwaja sie sami  - swoim postepowaniem.
co do poznania, jak nie wiem  nie piszę.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kto faktycznie rządzi,1 dzień z życia KG PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 07, 2007, 23:55:03 »
W takim przypadku to, że biurowi maja większe dodatki niż PB to jest tez fakt. A jednak Ty uznajesz to za dzielenie ! Uważam, że nie słusznie.....
Wiem o co Ci chodzi tylko wyjaśnij mi jak temu zapobiec.... ??  Skoro uważasz ze to "kolesiostwo" to sorry ale w każdym innym przypadku można powiedzieć to samo. Naprawdę w każdym.
jak się chce to zawsze znajdzie się powiązania.....
Przykład: Zostaje powołany KW, który dobiera sobie (czyt.powołuje)zastępców. Kogo weźmie ?
Obcych czy takich których zna i pracował z nimi i wie co są warci ?
Wiadomo, ze tych drugich :) I co ? już masz "kolesiostwo" - nieprawdaż ?
Sytuacja druga:
Zostaje powołany KW, który dobiera sobie (czyt.powołuje)zastępców. Wybiera ludzi którzy cieszą się dobra opinia w swoich Komendach Miejskich czy Powiatowych. Nie zna ich nie miał z nimi nigdy do czynienia a jesli już to sporadycznie... Ale słyszał że są w miarę dobrymi gospodarzami więc ich bierze....
Teraz ok ? Nie ma "kolesiostwa" ?
To teraz wyobraź sobie że ten przykładowy KW i ci których mianował na zastępców to (byli lub obecni) zwiazkowcy !!!!
:D:D:D i znów "kolesiostwo" - nieprawdaż ?
Jak się nie obrócisz dupa zawsze z tyłu

Czy naprawdę uważasz ze krzywda sie działa w Straży gdy KG był Krzowski ?? Jaki z niego aparatczyk skoro zrezygnował z funkcji, dlatego żeby nie zrobić tego co zrobił jego następca ?
Miał zrobić z siebie świnię twierdząc ze mamy czas pracy 160 godzin i zaplanowane podwyżki a za chwile stwierdzić: " jednak wrócimy do 48 godzin miesięcznie" ?  To byłoby fair ? Oczywiście zaraz odezwał się tłum mądrusiów którzy stwierdzili że : chciał iść na emeryturę z lepszego stanowiska dlatego został KG a potem po prostu uciekł. Niestety "mądrusie" nie znają pewnych faktów o których głośno się nie mówi... ale oni wiedzą najlepiej - wygodne dla nich a nie zgodne z prawdą...

No i jaki to ignorant ten Komendant Szkoły ?? Kogo tak ignoruje ?
Nie znam tego gościa osobiście na tyle żebym mógł coś stwierdzić.  Miałem kiedyś z nim do czynienia na kursach i dla mnie jako wykładowca był bardzo wymagający, ale nie stwierdziłem przejawów ignorancji braci strażackiej.
Cytuj
wiec nie serwujcie mi demagogii czy ktos był czy nie był w zwiazkach.
Sam sobie ją zaserwowałeś.
No popatrz:
Cytuj
....a kto rzadzi w psp...? ultra zwiazkowe frakcje z woj małopolskiego....
Później:
Cytuj
wystarczy popatrzyc; kraków szkoła  komendant ignorant strazackiej baraci i zastepcy - działacze,  czestochowa, za-ca też z krakowa - działacz, nie mówiac o komendancie - super działacz, wczesniej pan od ,,piwa,, - ponoc przechowywany w lodówce - powrotnie wraca w łaski, o krzowskim nie wspomne
Więc skąd te zdziwienie i zarzuty ?

Dla mnie Komendantem może być nawet jak to określiłeś: pochadzący z ,,jedwabnikowa,, i może mieć dziadka w Wermachcie czy cioteczną siostrę ze strony babki w Al-Kaidzie.
Dla mnie liczy się co My (szaraczki z PB) z tego mamy i czy nam jest przez to lepiej.

Przepraszam z góry za moralizatorstwo
Pozdrawiam