Autor Wątek: Fala w PSP  (Przeczytany 24537 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2007, 22:29:41 »
No a co powiecie na zadanie, które zlecił mi d-ca JRG.
- Do wieczora na placu ma być jesień.
- Nie zależy to od mojej osoby kalendarza nie przyśpieszę.
- Widzę, że mnie nie zrozumiałeś, do wieczora wszystkie liście mają spaść. Rano odbiór terenu z 2 drzewami bez liści.
- Tak jest polecę liściom natychmiastowe opuszczenie drzew. (gromki śmiech)
Po zmianie ogn. XxX mówi:
- Stary nie żartował tak tu jest co roku,
- GCBA wyciągniemy i będziemy chyba działkiem jechać. Na co usłyszałem, że właśnie się tak robi.
Wiele ciekawych zajęć wymyślano bez potrzeby ale dzisiaj do nich z sympatią i sentymentem podchodzę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
W okresie kiedy ropowano pojazdy, wydano mi polecenie abym wyropował wszystko co czerwone.
jakież było zdziwienie jak znikło 20 literków ropy. Gdzie ropa ?? jak to gdzie na czerwonych blachach samochodów. Gdzie reszta?? Nie ma reszty. Przyłożyłem się i samochody ociekają. Od tego momentu ropowanie mnie omijało bo byłem nieoszczędny.

No cóż mogę powiedzieć - historie absurdalne, ale na swój sposób śmieszne ^_^
Tak się tworzy historia :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2007, 23:01:41 »
Z tego dziś można się nieźle pośmiać, a kilka latek wstecz też się z tego śmiałem, choć miałem świadomość, że jak polecają coś wykonać to trzeba to zrobić. Wiedząc o tym, że wszystkie uwagi z mojej strony będą działać na moją niekorzyść wykonanie było takie aby polecającym odechciało się wydawać głupie polecenia.


Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2007, 14:10:14 »
Każdy sposób na walkę z głupotą jest dobry ^_^

Offline BOLO!

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 13, 2007, 22:31:25 »
Szanowny Panie BOBOL ^_^ nie dorósł pan do pracy w PSP EMOCJONALNIE I PSYCHICZNIE!!! to co pan tu opisuje to nie jest problemem...  "nowy zawsze będzie NOWYM"!!! i musi swoje "FRYCOWE" zapłacić. Pana WIELKI błąd ze Pan opisuje tak dziecinne sprawy na forum!!! (bo najgorszy ptak, który w swoje gniazdo SRA) Jeśli sie Panu taka krzywda dzieje to może z mamusia w domku siedzieć i czytać romansidła dla starych DEWOT!!!! a nie wykonywać odpowiedzialnego i zaszczytnego ZAWODU jakim jest STRAŻAK!!!a nie być LALUSIEM!!!tak długo Pan nie pociągnie:) i przeniesie sie Pan do JRG C a alfabet jest DłUGI!!!!  :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2007, 22:43:13 »
BOLO albo jest już za późno albo przełóż z waszego na nasz język. Co autor miał na myśli?? To jakaś wypowiedź pod twoim adresem?

Offline BOLO!

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2007, 22:54:25 »
Mam duże doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych!!!!! TAK BYŁO JEST I BĘDZIE!!!a Bobol niech nie robi z siebie męczennika. Bo to jest żenujące aby 40-latek tak skomlił....

Offline teresa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2007, 23:38:22 »
Biedaki. Bądżcie poprostu facetami a nie dupkami. Nawet Komendant ładnie popłynie z falą. nCzy może nie wiecie co to honor. Przypomnijcie takiemu treść naszej roty.

Offline teresa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 13, 2007, 23:42:36 »
!!!!!!!!!!!!Do Fire5 !!!!!!!!!!!!!!!!
Właśnie takich i w naszej Komendzie nabrali do służby. Po 8 - miesięcznym kursie średniego wykształcenia. Wstyd i chańba. Ani toto rozumie, ani pisze, ani mówi. Dam Ci radę : Nigdy nie pisz . Nawet w notatniku.

Offline franz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 14, 2007, 03:31:04 »
nie chciałem urazić porządnych  ludzi ale u mnie  jak juz maja problemy natury dziwnej to wlasnie ludzie ze wsi niestety , a ze marchewka jest w niskiej cenie to już nie mój problem i nie muszą tego w pracy nerwami pokazywć


pozdrawiam wszystkich porządnych ze wsi

niestety też się pod tym podpisuję

Offline dario

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 14, 2007, 09:55:30 »
Ja myslałem że w straży nie ma fali, że tylko w MONIE jest

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 14, 2007, 10:00:16 »
Cytuj
Szanowny Panie BOBOL ^_^ nie dorósł pan do pracy w PSP EMOCJONALNIE I PSYCHICZNIE!!! to co pan tu opisuje to nie jest problemem...  "nowy zawsze będzie NOWYM"!!! i musi swoje "FRYCOWE" zapłacić. Pana WIELKI błąd ze Pan opisuje tak dziecinne sprawy na forum!!! (bo najgorszy ptak, który w swoje gniazdo SRA) Jeśli sie Panu taka krzywda dzieje to może z mamusia w domku siedzieć i czytać romansidła dla starych DEWOT!!!! a nie wykonywać odpowiedzialnego i zaszczytnego ZAWODU jakim jest STRAŻAK!!!a nie być LALUSIEM!!!tak długo Pan nie pociągnie:) i przeniesie sie Pan do JRG C a alfabet jest DłUGI!!!!  :wacko:

Dobra to jeszcze tylko powiedz, jakim prawem oceniasz człowieka? Człowiek ma problem i pisze na forum - czy jest w tym coś dziwnego?
Znam wielu ludzi którzy nie są lalusiami, a mają podobne problemy.
Nowy z 15 letnim stażem?
A te uwagi o romansidłach to sobie daruj - witki opadają słuchając takich bzdur panie NAJTWARDSZY STRAŻAKU W PL.. ^_^
Przy tobie to chyba Chuck wymięka :mellow:

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 14, 2007, 10:04:13 »
Cytuj
Biedaki. Bądżcie poprostu facetami a nie dupkami. Nawet Komendant ładnie popłynie z falą. nCzy może nie wiecie co to honor. Przypomnijcie takiemu treść naszej roty.

Sory, ale nie widzę związku między treścią roty, a byciem jeb.nym przez jakiegoś niedowartościowanego gamonia tudzież gamoniów.
Ty widzisz? Jeśli tak - oświeć mnie. -_-

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 14, 2007, 10:31:54 »
Cytuj
Ja myslałem że w straży nie ma fali, że tylko w MONIE jest

Fala za duże słowo, chodzi o uprzykrzanie pracy, taki light mobbing :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 14, 2007, 11:20:04 »
Anonim ja rozumie, że ostatnio Twoje życie to Forum - więcej takich forum będzie żyło ale nie wal 3 postów pod sobą jest taka funkcja jak modyfikacja postu :):):) Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 14, 2007, 17:23:48 »
Jak fala młody troszkę po sprząta , będzie miał troszkę więcej służby dyżurnego niż starsi koledzy to jeszcze nie fala , a co do tego z 15 letnim stażem no to już lekka przesada , taki chyba to już powinien brać wszystko na zimno , a nie bawić się w fale .Komedia jak dla mnie . pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 14, 2007, 21:20:20 »
Witam.
Przeczytałem wasze wszystkie wypowiedzi i chce mi sie tylko śmiać bo coś takiego jak FALA nie istnieje i istnieć nie bedzie i zaraz postaram się wam to wyjaśnić.
W dzisiejszych czasach (przynajmniej w moim rejonie) zatrudniani są do pracy tzw młodzi którzy mają układ z kimś wyżej postawionym (wujek ciocia itp itd) i każdy stary musi sie grubo zastanowić czy może wykonać jakiś ruch w strone tegoż to osobnika aby nie być za chwile zawołanym na dywanik w sprawie upomnienia wzrokowego:).
Inną sprawą która tu opisujecie jest: że młody musi robić za dwóch i na niego wszystko spada i jestem za tym całym sobą ponieważ uważam że jak nie sprubuje wszystkiego nie bedzie umiał niczego to że pojeździ na szmacie plus bo jak sie tu nauczy i przyzwyczai to przeniesie to do domu (żona zadowolona) że poczyści wozy - plus bo pozna sprzęt (nie bedzie latał jak mucha nad kupą dookoła samochodu podczas akcji, a siedzenie na warcie - można uznać za odpoczynek od pracy fizycznej.
Generalnie mówiąc wychodze z założenia że każdy młody powinien być zjechany (oczywiście w ramach ludzkiego rozsądku) po to tylko aby znał swoje miejsce w szyku.
Przypominam że jesteśmy formacją mundurową i każdy młody czy stary ma takie swoje miejsce w szeregu czy mu sie to podoba czy nie.
PS przytocze teraz wam wszystkim sytuację z mojego JRG w której młody nie znał swojego miejsca chyba :
zastęp pojechał na przysłowiową plamę oleju. Dowodził oficer (st. kpt) dowódca zmiany, a w załodze było dwóch ogniomistrzy i jeden strażak (świeżo po przyjęciu do służby) o nazwisku zbieżnym z wysoko postawionym oficerem w KW. no i więc zajechali dowódca wydał polecenia chłopaki zabrali sie do roboty (oczywiście zabezpieczyli posypali sorbentem) i czekają aż troche zasorbuje.
Po paru chwilach dowódca (przyp. st. kpt) do młodego (stażysta) mówi:
młody weź miotłe i pozamiataj
stażysta na to:
są inni
dowódca:
powtarzam pozamiataj
stażysta:
a ty nie możesz też stoisz.
i to jest właśnie tzw brak "FALI"
Inaczej podchodząc do sprawy może zacznijmy ich traktowac bezstresowo:)
Pozdrawiam wszystkich tych co szukają FALI w straży.

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 14, 2007, 21:50:10 »
Można powiedzieć, że popieram przedmówcę w prawie całej rozciągłości.
Tak jak piszesz - tak powinno być - poza tą ostatnią sytuacją z tą plamą ^_^.
Ale widocznie są jeszcze jednostki, gdzie zmianowe relacje są zachwiane - autor postu chyba o takiej właśnie sytuacji pisze..

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2007, 08:14:58 »
...zastęp pojechał na przysłowiową plamę oleju. Dowodził oficer (st. kpt) dowódca zmiany, a w załodze było dwóch ogniomistrzy i jeden strażak (świeżo po przyjęciu do służby) o nazwisku zbieżnym z wysoko postawionym oficerem w KW. no i więc zajechali dowódca wydał polecenia chłopaki zabrali sie do roboty (oczywiście zabezpieczyli posypali sorbentem) i czekają aż troche zasorbuje.
Po paru chwilach dowódca (przyp. st. kpt) do młodego (stażysta) mówi:
młody weź miotłe i pozamiataj
stażysta na to:
są inni
dowódca:
powtarzam pozamiataj
stażysta:
a ty nie możesz też stoisz.
i to jest właśnie tzw brak "FALI"
Moim zdaniem to nie brak fali, lecz brak zdyscyplinowania.
Utrzymanie dyscypliny i wskazanie właściwego miejsca w szyku nie ma nic wspólnego z falą.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 15, 2007, 17:47:38 »
I o to miejsce w szyku chodzi. niektórzy zupełnie o tym zapominają. Problem na dziś i jutro.

Offline WOJ998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Fala PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 15, 2007, 18:41:51 »
Witam wszystkich na forum.

Mam pytanie do pana bobola który płacze nad swoim losem, że jest goniony jak młody choć ma 15 lat służby. Proszę mi odpowiedzieć ile służb Pan przepracował do tej pory w nowej jednostce? Dlaczego pan nie dostał po 15 latach służby w PSP awansu na wyższy stopień a wynika to z „forum o płace w PSP”, gdzie przedstawia się pan jako starszy strażak o ile mi wiadomo bez niczego można skończyć szkołę podoficerską?. Pisze Pan, że musi gary myć, w straży nie gotuje się obiadów jest to mała jednostka, skoro Pan twierdzi, że jest 24 strażaków na zmianie a skoro gotują obiady to Pan też prawdopodobnie jada i po sobie też należy umyć. Oczywiście nie mówię o talerzach tylko o garach, jak to Pan określił, a co do tego czy pan jest młody to w większości zakładów pracy nowe osoby są postrzegane i traktowane jako młode i nie widzę tu związku z żadną falą. Niezależnie czy ma Pan 15 lat służby czy nie. Jest to nieporozumienie i źle postrzegane przez Pana skoro w służbach mundurowych ktoś starszy stopniem wydaje rozkaz przełożony powinien go wykonać. Nadmieniam gdzie jest pańska droga służbowa od dowódcy zmiany do komendanta. A teraz jak nazywa Pan to fala, mogę nazwać Pana rasista skoro dzieli pan miasto i wieś, gdzie w mieście są lepsi a na wsi gorsi. Wynika z tego, że skoro Pan jest w KP a nie w KM traktuje Pan ludzi z wiejskich obszarów jako gorszych, a Oni oprócz  szlachetnej pracy będąc strażakami pracują w pocie czoła na polu, aby Pan i inni ludzie mieli co jeść a nie siedzieć na forum i płakać nad tak błahą sprawą! Wstydzę się za Pana, że jest Pan strażakiem tak jak ja, a strażak powinien być bez stronny nie pacząc na polityczne przekonania, kolor skóry, wiarę i nieść pomoc innym, a Pan wyśmiewa się szyderczo z ludzi, którzy mają takie poglądy i tematy jakie Pan przedstawia. Widać, że jest Pan niedowartościowany  skoro się Pan tak zachował jak Pan to opisał, mogę Panu powiedzieć z moich spostrzeżeń a pracuje już 26 lat w straży pożarnej że przegrał pan na całej linii wśród całej rzeczy kolegów będących w tej jednostce. Współczuje Panu że stanie się Pan  odludkiem że nie będzie Pan mógł zamienić żadnego słowa i zdania z kolegami i zostanie pan sam a u nas działa jedność . Nie zazdroszczę Panu tych wszystkich przeżyć w nowej jednostce.

Z poważaniem strażak z 26 letnim stażem i 50 na karku, który przeszedł wszystkie szczeble służbowe w dużym mieście.


P.S. Przepraszam za tak długi post osoby które są na forum ale pewne sprawy trzeba wyjaśnić

Offline klos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 15, 2007, 19:53:11 »
Szanowny Bobolu.
To co piszesz o wieśniakach na zmianie świadczy tylko o tym że jesteś człowiekiem bez honoru, ambicji, inteligencji. Twoja postawa i podobnych sobie klakierów jest krytyczna i śmieszna, wstydź się dziadu że określasz się  mianem strażaka, co ty wiesz o pożarnictwie?? Nie mam dla ciebie żadnej litości.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 15, 2007, 20:11:01 »
Jedna zasada: nie falowo to regulaminowo, do tego co napisał Piotr998 mozna tylko dopisac że na takich kozaków jest jeden sposób regulamin oraz zlewka gnojka na zmianie, a szybko sie nauczy szacunku i zadne zbieżne nazwisko mu nie pomoże, także zlewac takiego z góry na dół aż w końcu sam przyjdzie z przeprosinami.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Fala PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 15, 2007, 21:10:29 »
... ale pewne sprawy trzeba wyjaśnić
Do tego nie trzeba zakładać nowego tematu, wystarczy pociągnąć dotychczasowy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 15, 2007, 22:03:55 »
Cytuj
Szanowny Bobolu.
To co piszesz o wieśniakach na zmianie świadczy tylko o tym że jesteś człowiekiem bez honoru, ambicji, inteligencji. Twoja postawa i podobnych sobie klakierów jest krytyczna i śmieszna, wstydź się dziadu że określasz się  mianem strażaka, co ty wiesz o pożarnictwie?? Nie mam dla ciebie żadnej litości.

Ale kolegę strasznie okrzyczałeś - to też o tobie nie świadczy za dobrze.
A już zupełnie nie widzę związku między wiedzą o pożarnictwie, a stosunku do mieszkańców wsi..
Przecież na logikę - można kogoś/czegoś nie lubieć, a fachowcem być bardzo dobrym..
No mercy - to dopiero podejście.
Każdego tak ostro traktujesz??
Mam nadzieję, że nie..
Pozdrawiam mimo wszystko -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 15, 2007, 22:28:04 »
Każdy musi znać swoje miejsce w szeregu.
Nie do pomyślenia, żeby podwładny w ten sposob się zwracał do d-cy, nawet gdyby był to syn prezydenta. U mnie miałby juz przeje...ne.
Fala była i będzie, była brutalna 20- 30 lat temu w wojsku.
Teraz to nawet w szkołach gnoje (szcególnie jak są w grupie) wymyślają fale, która często kończy się tragicznie.