Autor Wątek: Fala w PSP  (Przeczytany 24538 razy)

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Fala w PSP
« dnia: Maj 08, 2007, 13:47:59 »
Witam, dobre nie ma „FALI” w PSP – taki wątek przeczytałem na forum. A jak to nazwać po 15 latach służby w JRG A przeniosłem się do JRG B w innym mieście no i pierwsza służba strażaka dyżurnego, i  co mi oznajmia podoficer dyżurny? - że mam pełnić za niego służbę o 2.5 godziny dłużej – czyli od 00:00 do 06:30 zamiast od 02:00 do 06:00 - cytat jego wypowiedzi „bo taki jest mój przywilej” ! Takich przypadków jest więcej że muszę coś za kogoś robić.

-------------------- Dotyczy poprzedniej JRG w jakiej pracowałem -------------------------------------------------------------
Muszę jeszcze powiedzieć że „Fala” istniała  jak się przyjmowałem w latach 90. ale w miarę upływu lat umarła śmiercią naturalną. Nie ma już czegoś takiego że młody non stop jest konserwatorem powierzchni płaskich lub pracuje jako pomywaczka itp. Każdy od strażaka do kapitana ( kapitana z podziału bojowego ) ma dyżur na kuchni lub koszarach.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pewnie zaraz mi ktoś powie – jak ci nie pasuje to się zwolnij !

Czy ktoś mi powie jak walczyć z „FALĄ” w PSP ?

Pozdrawiam,
Bobol
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 13:11:19 wysłana przez bobol »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2007, 14:14:52 »
 :huh:Każdy młody musi swoje odbębnić!!!Ale bez przesady,jesteś w pracy i mniemam,że nikt cię nie zgnoi tak jak w MON-ie.A co do słuzby dyżurnej to zaczynasz i kończysz o ustalonych godzinach!!!!Nie będę Ci podpowiadał jak to szybciutko wyegzekwować....wystarczy po Twojej służbie tel. i oficer ma gościa na widelcu... Pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2007, 14:23:59 »
Krótko, napisz notatkę do swojego komendanta z zaistniałej sytucaji i tyle. Po 15 latach służby nikt cię nie powinień ignorować a tym bardziej twój komendant.
Albo załatw to po męsku i nie daj sie jak bym miał takiego gościa na zmianie który robi ,,fale,, to dawno już by popłynął !
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 15:39:27 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2007, 14:36:19 »
Już mu zazdroszczę po 15 latach gość z JRG A do B i zacznie w takich tematach do komendanta z notatkami. No to będzie miał klimat.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 19:36:30 wysłana przez fireman »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2007, 14:44:20 »
 :huh:Nastepnym razem powiedz mu ,tylko na osobności ,żeby pocałował Cię w dupę!! A jeśli nie zrozumie to przy najbliższym święcie strażackim,wiesz ,jakaś imprezka,w gronie chłopaków,weź go za szmaty i wstrząśnij a jak nie pomoże to w ...     i będzie spox.Pozdrawiam i nie daj się gnoić!

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2007, 14:45:14 »
Już mu zazdroszczę po 15 latach gość z JRG A do B i zacznie w takich tematach do komendanta z notatkami. No to będzie miał klimat.

Stary, a ty byś co zrobił ? Ja osobiście jedną fale przeżyłem w MON drugą na przełomie ZSP / PSP i teraz trzeci raz – mam już 40 dych na karku.

Pozdrawiam,
Bobol
 


Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2007, 14:53:00 »
 ^_^To masz doświadczenie,i prawdopodobnie twardą dupę.Nie pękaj ^_^zobaczysz,jak wyczują,że z Tobą nie przelewki to szybciutko odpuszczą.Ale jak dasz sobie wejść na łeb,to będą na Tobie jeździć nawet młodzi ,bo pomyślą,że tak wolno.Nie daj się!! Pozdrawiam.Trzeba być "twartkim" ^_^

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2007, 14:58:20 »
^_^To masz doświadczenie,i prawdopodobnie twardą dupę.Nie pękaj ^_^zobaczysz,jak wyczują,że z Tobą nie przelewki to szybciutko odpuszczą.Ale jak dasz sobie wejść na łeb,to będą na Tobie jeździć nawet młodzi ,bo pomyślą,że tak wolno.Nie daj się!! Pozdrawiam.Trzeba być "twartkim" ^_^

Przyjacielu, za młodych ( dopiero co przyszli po kursie podstawowym ) to ja już z garami w kuchni zapierdalam...


A chciałem sobie tylko ułatwić życie z dojazdem, teraz mam do KP 5 min spacerkiem – to jest jakaś paranoja.



Pozdrawiam,
Bobol
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 10:27:09 wysłana przez bobol »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2007, 15:21:04 »
 :wacko:Moje zdanie znasz!!Jeśli widzisz inne rozwiązanie ,to działaj!!!!Ale ciągła ucieczka przed problemami to nieporozumienie!!Posłuchaj mnie,ja już to przechodziłem.Wyobraź sobie ,że nawet policja była w JRG bo chcieli zrobić ze mnie złodzieja!!!!To jeszcze pryszcz ,bo ja to jakoś zniosłem,ale po moją żonkę pojechali radiwozem do domu i wyprowadzili ją w kajdanach :huh: :huh: :huh:I co Ty na to???? Bierz ich za ryj i nie pękaj!!Na dzień dzisiejszy cieszę się szacunkiem i poważaniem i to nie tylko wśród młodych,bo i już niektórych starych przeskoczyłem!!! Pozdrawiam

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2007, 15:30:00 »
:wacko:Moje zdanie znasz!!Jeśli widzisz inne rozwiązanie ,to działaj!!!!Ale ciągła ucieczka przed problemami to nieporozumienie!!Posłuchaj mnie,ja już to przechodziłem.Wyobraź sobie ,że nawet policja była w JRG bo chcieli zrobić ze mnie złodzieja!!!!To jeszcze pryszcz ,bo ja to jakoś zniosłem,ale po moją żonkę pojechali radiwozem do domu i wyprowadzili ją w kajdanach :huh: :huh: :huh:I co Ty na to???? Bierz ich za ryj i nie pękaj!!Na dzień dzisiejszy cieszę się szacunkiem i poważaniem i to nie tylko wśród młodych,bo i już niektórych starych przeskoczyłem!!! Pozdrawiam


Dzięki za wsparcie psychiczne.
Wiesz co jest gorsze od tej „FALI” – że nie ma z kim porozmawiać teraz zaczął się temat suszy, żniw i jak tu szambo na lewo opróżnić.

Temat tego wątku będę kontynuował wraz z rozwojem akcji…:(

Pozdrawiam,
Bobol


Offline franz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2007, 16:25:18 »


bobol


wg mnie "fale"robia Ci zakompleksieni,ktorzy z czasow do 92 dostali w dupe.Ja tez przenioslem sie...Nie bede pisal skad(miasto)ale duze;)i byla to jrg...uklad normalny,przyszlismy po kursie podst.we 3 i przez jakis czas dyzurnego mielismy na zmiane.Ale wszystko w normalnych granicach.Bez przegiec.Teraz jestem w jrg przy KM...sa tu specyfiki - ludzie,ale to dlatego,zewlasnie maja az:)po 6 lat sluzby i sa "starzy"na co odpowiadam im,jak stary to na emeryture:)Teraz jest ok,ale nie chce oczywiscie obrazac nikogo,u mnie pracuje duzo osob z wiosek,ogolnie sa ok,ale sa jak dla mnie specyficzni...inne podejscie maja do tych z miasta i jakies swoje przyzwyczajenia...Ale moze to ich mentalnosc...

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2007, 16:42:42 »


bobol


wg mnie "fale"robia Ci zakompleksieni,ktorzy z czasow do 92 dostali w dupe.Ja tez przenioslem sie...Nie bede pisal skad(miasto)ale duze;)i byla to jrg...uklad normalny,przyszlismy po kursie podst.we 3 i przez jakis czas dyzurnego mielismy na zmiane.Ale wszystko w normalnych granicach.Bez przegiec.Teraz jestem w jrg przy KM...sa tu specyfiki - ludzie,ale to dlatego,zewlasnie maja az:)po 6 lat sluzby i sa "starzy"na co odpowiadam im,jak stary to na emeryture:)Teraz jest ok,ale nie chce oczywiscie obrazac nikogo,u mnie pracuje duzo osob z wiosek,ogolnie sa ok,ale sa jak dla mnie specyficzni...inne podejscie maja do tych z miasta i jakies swoje przyzwyczajenia...Ale moze to ich mentalnosc...

Witam, jak w pierwszym poście napisałem że „FALA” już istniała i nie sądzę że to się zaczęło od roczników 90-92 a wręcz przeciwnie od 92 „FALA” pomału zamierała i dziś nie został nawet ślad po niej przynajmniej w poprzedniej mojej JRG przy KM. Dziś atmosfera pracy w tej JRG jest taka że do pracy chodzi się z przyjemnością nawet młodym którzy w tym roku wstąpili do służby.

Pozdrawiam,
Bobol


Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2007, 16:45:58 »
bobol zapytam sie tylko gdzie jest dowódca zmiany???? czyżby on był w tej grupie ,,starych ,, jeżeli tak to moge tobie tylko współczuć takiego dowódcy. Jeżeli on pozwala na taką atmosferę i nic nie robi aby to zlikwidować to niech zwolni miejsce dla osoby kompetęntnej. Co do tych wideł to skoro masz obawy, to daj do zrozumienia że każdy kij ma dwa końce, chyba wiesz o czym mówie.

Zrób coś ze sobą , bo jak dalej bedziesz dawał tak sobą manipulować to może dojść do nieszczęścia.

Pozdrawiam.

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2007, 16:58:57 »
bobol zapytam sie tylko gdzie jest dowódca zmiany???? czyżby on był w tej grupie ,,starych ,, jeżeli tak to moge tobie tylko współczuć takiego dowódcy. Jeżeli on pozwala na taką atmosferę i nic nie robi aby to zlikwidować to niech zwolni miejsce dla osoby kompetęntnej. Co do tych wideł to skoro masz obawy, to daj do zrozumienia że każdy kij ma dwa końce, chyba wiesz o czym mówie.

Zrób coś ze sobą , bo jak dalej bedziesz dawał tak sobą manipulować to może dojść do nieszczęścia.

Pozdrawiam.

Witam, tak – dowódca zmiany wie o wszystkim i jak napisałeś jest w tym gronie przykre ale prawdziwe. A co do tych „wideł” to tylko takie powiedzenie i nie miałem zamiaru nikogo nim urazić, ja osobiście nie dziele ludzi na kategorie lepszy czy gorszy z miasta czy ze wsi - wszędzie są czarne owce.

Pozdrawiam,
Bobol


Offline fire5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2007, 20:49:00 »
ludzie o czym wy piszecie znajcie mi zakład gdzie niema młodych pracowników a to ze młody plecaka gan do pracy tylko nie wszyscy sie nadajom do tej pracy sam  znam takie osoby a pracuje jusz 23 lata i nigdy nie widzałem fali to nie wojsko.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2007, 21:07:56 »
a ja bym normalnie nie poszedł pełnić tej służby od 00.00 tylko od 02.00 i bym był na prawie. przecież jest chyba regulamin pełnienia  służby przez strażaka dyżurnego i podoficera i są określone ramy czasowe no chyba że w waszej jrg nie ma czegoś takiego to czas to zmienić

Offline truteen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2007, 21:19:49 »
nowy998 a ty tak u siebie regulaminem jedziesz???? fakt teraz młodzi stażyści przychodzą i mają luzik - jak jest dow. jrg kumaty to robi tak że jak jest czarna robota na jednostce to wiadomo kto bez względu na stopień młodego :D... ale to nie ma reguły...
Ja za starych czasów ;) jak gość wyciął raz drugi taki numer że się nie zjawił na warcie to sobie poszedłem w piździelec... nie możesz pokazać że się boisz!!! podstawa nawet jak Cie stłoczą w kondonie, ale notatki do k-ta to też przesada...
pozdr. trzymaj się bobol

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2007, 21:22:43 »
ludzie o czym wy piszecie znajcie mi zakład gdzie niema młodych pracowników a to ze młody plecaka gan do pracy tylko nie wszyscy sie nadajom do tej pracy sam  znam takie osoby a pracuje jusz 23 lata i nigdy nie widzałem fali to nie wojsko.

Jak nie widziałeś "FALI" to jedz nad Bałtyk będziesz miał okazję zobaczyć tą fale :) I naucz się pisać "jusz" itp. ! Więcej takich jak ty to PSP zejdzie na PSY.

Pozdrawiam,
Bobol
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 23:22:12 wysłana przez bobol »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2007, 09:10:44 »
Bobol, albo z Tobą coś jest nie tak i odwaliłeś jakiś numer na samym wejściu albo rzeczywiście trafiłeś na stado "proli". To jest nie do pomyślenia co piszesz. Pracuję już na drugiej jednostce ale czegoś takiego jak "fala" jeszcze nie spotkałem. Wiadomo, z "kotów" się żartuje ale nikomu nie przyszłoby do głowy żeby zrobić coś na podobieństwo tego co się dziej w "syfie".
Nic nie dzieje się bez przyczyny. Może jesteś protegowanym komendanta, może dałeś nowym kolegom odczuć swoją "lepszość"? Bo żeby tak bez przyczyny tak traktowali "starego" (15 LAT SŁUŻBY!!)?

Anonim

  • Gość
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2007, 11:39:06 »

Stary, a ty byś co zrobił ? Ja osobiście jedną fale przeżyłem w MON drugą na przełomie ZSP / PSP i teraz trzeci raz – mam już 40 dych na karku.

Pozdrawiam,
Bobol
 


Porozmawiałbym z gościem na osobności, pójscie do 01 to IMHO średni pomysł, załatw to najlepiej w cztery oczy: jak gościu będzie silnie uparty, to powiedz mu, żeby się grzecznie od ciebie odpierdol.ł

Anonim

  • Gość
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2007, 11:43:49 »


Stary, a ty byś co zrobił ? Ja osobiście jedną fale przeżyłem w MON drugą na przełomie ZSP / PSP i teraz trzeci raz – mam już 40 dych na karku.

Pozdrawiam,
Bobol
 


Narazie nie idź do 01, postaraj się załatwić temat w cztery oczy, nie wiem zresztą jaka jest sytuacja na Twojej zmianie i jaką pozycję masz Ty i ten koleś, jedno jest pewne: nie dawaj sobą pomiatać, bo nie pracujesz w PSP miesiąc czasu, głowa do góry i ostro na dziada -_-

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2007, 12:16:58 »
niewiem jak się do tego odnieść dzięki bogu na mojej jednostce nie dochodzi do czegoś takiego nawet jeżeli są jakieś niesprawiedliwe ruchy to nigdy nie odczułem w tym jakiegoś olania mnie. Wszyscy starają się równo dzielić obowiązki dla wszystkich myślę że jest dość mądre przekonanie że nasza służba to nie tylko koszary ale i akcje a tu musi być zaufanie i zgoda. Moim zdaniem olej gościa i jak będzie chciał to samo powtórzyć od razu dzwoń do szefa zmiany chyba na dyżurce jest telefon gdyby cię i on olał pisz raport, Tylko nie rób głupoty i nie opuszczaj posterunku bo łamiesz podstawowe nasze prawo. Mogę o tamtym powiedzieć jeżeli ma ci ulżyć, że tamten to prostak i palant. Co można więcej

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2007, 10:31:43 »
Cytuj
niewiem jak się do tego odnieść dzięki bogu na mojej jednostce nie dochodzi do czegoś takiego nawet jeżeli są jakieś niesprawiedliwe ruchy to nigdy nie odczułem w tym jakiegoś olania mnie. Wszyscy starają się równo dzielić obowiązki dla wszystkich myślę że jest dość mądre przekonanie że nasza służba to nie tylko koszary ale i akcje a tu musi być zaufanie i zgoda. Moim zdaniem olej gościa i jak będzie chciał to samo powtórzyć od razu dzwoń do szefa zmiany chyba na dyżurce jest telefon gdyby cię i on olał pisz raport, Tylko nie rób głupoty i nie opuszczaj posterunku bo łamiesz podstawowe nasze prawo. Mogę o tamtym powiedzieć jeżeli ma ci ulżyć, że tamten to prostak i palant. Co można więcej
Pozostaje się cieszyć, że ty masz spokój w pracy, ale nie jestem do końca przekonany, czy wariant agresywny w w/w poskutkuje. Zresztą - możemy sobie pogdybać, bo nie znamy stosunków panujących na przedmiotowej zmianie.
Czasem jednym telefonem lub napisanym raportem można sobie bardzo popsuć atmosferę na bardzo długi czas, czego chyba chcemyt uniknąć:)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 10:33:57 wysłana przez bulon »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2007, 10:36:50 »
Cytuj
– mam już 40 dych na karku.
Na pewno chodziło Ci o 4 dychy.

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2007, 10:51:34 »


Na pewno chodziło Ci o 4 dychy.
[/quote]

Taki nasz pożarniczy Noe ^_^