Autor Wątek: Fala w PSP  (Przeczytany 24536 razy)

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2007, 11:16:09 »
robie 2 lata i jak czytam co czytam to uffff , 15 lat sluzby mlody??? jakas kpina!!!!mlody to ja jestem ale takich jazd nie mialem , rejony wszyscy jada równo i nie ma ze boli , nawet szef zmiany cos bierze i robi , a jak stary nygus cos nie zrobi to  na zmianie sluzby smiga na góre i poprawia rejon ,

nie daj sie wiesniakom !!!!!! niech zują beton i czepia sie pługa !!!!!!
 A PRZYSLOWIE MóWI TAK ----KAZDY ZE WSI MOZE W KAZDEJ CHWILI SIE WYNIESC  A WIES Z NIEGO NIGDY NIE WYJDZIE ......KONIEC KROPKa  nie daj sie .....

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2007, 11:43:39 »
do fireman99 rozumiem że jesteś zdenerwowany i nerwy puszczają jak się czyta na forum żale nasze. Czasami się coś w nerwach chlapnie, pamiętaj w JRG PSP gdziekolwiek są pracuje w nich 80% chłopaków urodzonych i wychowanych na wsi i w małych miejscowościach są to przyzwoici ludzie zawsze znajdzie się jakiś pokręcony ale to są nieliczni a może ktoś ma czasami zły dzień i zachowuje się źle. Ja się urodziłem w Warszawie w dumnym mieście wychowałem się w Warszawie kocham naszą stolicę tęsknię za nią, od pół roku mieszkam na wspaniałej wsi Garbatka Letnisko i nie żałuję bo jest piękna i tu mogę przeżyć za te niskie płace jakimś dziwnym trafem działa stare powiedzenie wieś żywi. Z poważaniem asp. Morawski 

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2007, 12:11:19 »
nie chciałem urazić porządnych  ludzi ale u mnie  jak juz maja problemy natury dziwnej to wlasnie ludzie ze wsi niestety , a ze marchewka jest w niskiej cenie to już nie mój problem i nie muszą tego w pracy nerwami pokazywć


pozdrawiam wszystkich porządnych ze wsi

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: "FALA" w PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2007, 13:16:57 »
nowy998 a ty tak u siebie regulaminem jedziesz???? fakt teraz młodzi stażyści przychodzą i mają luzik - jak jest dow. jrg kumaty to robi tak że jak jest czarna robota na jednostce to wiadomo kto bez względu na stopień młodego :D... ale to nie ma reguły...

chłopie ja swoją odpowiedź pisałem pod tą konkretną sytuację, gość ma 15 lat służby a tu taki numer wobec niego odwalają bo jest nowy w jednostce więc w tej sytuacji uważam że regulamin ma zastosowanie jak najbardziej 

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 10, 2007, 13:44:31 »
jesli Cie tak traktuja to jest jakas dziwna jednostka 

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2007, 18:12:50 »
Witam, to ja sprawca tego wątku. Jakiś czas temu mnie rozłożyło na łopatki – dowiedziałem się za kogo zasuwałem z myciem garów, a mianowicie na zwykłych ćwiczeniach z rozwinięcia ( symulacja gaszenia samochodu) facet nie wiedział co to jest prądownica pianowa. I co wy na to – no normalnie mnie gościu w pierwszej rudzie rozłożył na łopatki tym pytaniem „kurwa jak wygląda ta prądownica pianowa”  O sprawie nie regulaminowego pełnienia służby powiadomiłem 02.  Mam to już głęboko w Du… ! Jak wyjdzie to idę na emeryturę – niech się sami     pozabijają na sekcji.


Poz.
Bobol

« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 14:57:46 wysłana przez bobol »

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2007, 18:22:44 »
Cytuj
na zwykłych ćwiczeniach z rozwinięcia ( symulacja gaszenia samochodu) facet nie wiedział co to jest prądownica pianowa.
Chłopie gdzie ty pracujesz? W straży na PB trzeba się rozwijać, a nie bawić się w falę.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 10, 2007, 18:55:54 »
Cytuj
na zwykłych ćwiczeniach z rozwinięcia ( symulacja gaszenia samochodu) facet nie wiedział co to jest prądownica pianowa.
Chłopie gdzie ty pracujesz? W straży na PB trzeba się rozwijać, a nie bawić się w falę.

Ale to nie ja bawię się w falę, tylko "stara drużyną harcerzyków". Przeczytaj uważnie mój pierwszy post, to będziesz wiedział, o co mi chodzi.

Pozdro

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 10, 2007, 19:01:59 »
Czytałem uważnie wszystkie posty i nie twierdzę,  że to Ty bawisz się w falę. Tylko Ciebie pytam gdzie jest ta jednostka gdzie bawią się w falę zamiast się rozwijać.

PS jak źle mnie zrozumiałeś to sorka.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 19:04:21 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 10, 2007, 19:07:36 »
chak - no chyba Cię źle zrozumiałem. Dzięki za odpowiedź. :mellow:

Pozdro

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 10, 2007, 20:45:22 »

nie chciałem urazić porządnych  ludzi ale u mnie  jak juz maja problemy natury dziwnej to wlasnie ludzie ze wsi niestety , a ze marchewka jest w niskiej cenie to już nie mój problem i nie muszą tego w pracy nerwami pokazywć

Właśnie wylazła z ciebie małomiasteczkowośc i brak kultury, brawo...

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 10, 2007, 22:06:01 »
taka prawda chłopie , jak zaczolem pracowac to jeden  rolnik do mnie ze cos tam tydzien temu brudne bylo i ze jak jeszcze raz sie powtórzy to zobacze  !!! u groźba !!! a ja mu na to ze moze mi laske zrobic i zeby czepił sie swojej krowy .....efekt po problemie juz nie ma problemu !!!!!  inna sprawa ze ten rejon co mu sie tam ubzdyczył to nie mój był !!
 

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 10, 2007, 22:07:27 »
Kol. Bobol jak ja czytam co ty piszesz o służbie dyżurnej, prądownicy itp. to ja się dziwię że tam się robi ćwiczenia, pełni służbę dyżurną i wogóle przychodzi do roboty a nie jest się pod telefonem
Gdzie takie rozprężenie jest.??   

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 10, 2007, 22:27:39 »
taka prawda chłopie , jak zaczolem pracowac to jeden  rolnik do mnie ze cos tam tydzien temu brudne bylo i ze jak jeszcze raz sie powtórzy to zobacze  !!! u groźba !!! a ja mu na to ze moze mi laske zrobic i zeby czepił sie swojej krowy .....efekt po problemie juz nie ma problemu !!!!!  inna sprawa ze ten rejon co mu sie tam ubzdyczył to nie mój był !!
 
Nie chodzi o sytuację, tylko o twoje zachowanie i podejście.
Też pracowałem na podziale i głąbów nie brakowało, nie ma reguły czy miasto, czy wieś.
Tylko szkoda, że zniżasz się do ich poziomu...

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 10, 2007, 22:49:35 »
Kol. Bobol jak ja czytam co ty piszesz o służbie dyżurnej, prądownicy itp. to ja się dziwię że tam się robi ćwiczenia, pełni służbę dyżurną i wogóle przychodzi do roboty a nie jest się pod telefonem
Gdzie takie rozprężenie jest.??   

Witam, Północno - Zachodnia cześć polski, więcej ci nie powiem.

Poz.

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 10, 2007, 22:58:25 »

Witam, Północno - Zachodnia cześć polski, więcej ci nie powiem.

Sytuację masz naprawdę niewesołą...
Staraj się w pracy, nie rób głupich błędów, wykazuj profesjonalizmem.
Innymi słowy nie daj się złapać na czymkolwiek złym.
Wiem, że czasem na układy nie ma rady, ale pracuje na swoją DOBRĄ opinię non stop.
I nie daj się!!

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 11, 2007, 09:05:14 »
Witam
Ja też jestem z tego regionu,ale u mnie czegoś takiego nie ma.Jeżeli wszyscy młodzi są na wolnym to młodym jest ten co ma najmniej służby.
Wydaje mi się,że ta fala w twojej JRG zależy tylko od samych ludzi.Bo "moje koty" nawet często do sklepu nie chodzą,a fala kończy się na żartach.
Czy nie ma młodszego służbą od ciebie(zgoń na niego robotę-wydasz mu rozkaz).
I nie daj sobą pomiatać czasy wyzysku już dawno sie skończyły.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 11, 2007, 11:03:35 »
U mnie to coś tzw.fala skończyło się kilkanaście lat temu. Skończyło się łażenie po zakupy do czterech różnych sklepów po samo pieczywo bo jeden pan hrabia musi jeść chlebek z tej piekarni a drugi z tej piekarni. Jednemu trzeba zapłacić rachunki, drugiemu ratę w banku itp.
Oczywiście wszystkie służby i prace młodzi, a starzy wypoczynek, bo w domu żniwa lub wykopki.
Dzielenie pieniędzy na podwyżki --> starzy u d-cy zmiany--->efekt : starzy ogniomistrzowie (z podstawówką i po kursie tańca towarzyskiego) otrzymali(czyt. ustalili) podwyżkę 10 X większą niż strażak z 2-3 letnim stażem...
Bo przecież młodzi maja czas jeszcze się "dorobić" a im zawsze było potrzebne bo to trzeba ogrodzenie  przy domu zrobić, albo "dzieci dużo kosztują"   ^_^ takie teksty.....
Najgorsze jest to że teraz odwiedzają nas jako emeryci i pierd..ą jak to dobrze było za ich czasów i jak to My mieliśmy dobrze.
Czasem mam ochotę powiedzieć im prosto w ryj co o nich myślę, ale przez szacunek (a właściwie jego resztki) do nich odpuszczam...
Teraz zakupy robi sobie każdy indywidualnie przed służbą a dyżurny idzie do sklepu tylko w skrajnych przypadkach i na prośbę a nie na rozkaz.
Konserwacja, porządki - wszyscy. I jakoś nikt nie stracił na powadze rangi czy stanowiska.



Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 11, 2007, 11:38:59 »
U mnie to coś tzw.fala skończyło się kilkanaście lat temu. Skończyło się łażenie po zakupy do czterech różnych sklepów po samo pieczywo bo jeden pan hrabia musi jeść chlebek z tej piekarni a drugi z tej piekarni. Jednemu trzeba zapłacić rachunki, drugiemu ratę w banku itp.
Oczywiście wszystkie służby i prace młodzi, a starzy wypoczynek, bo w domu żniwa lub wykopki.
Dzielenie pieniędzy na podwyżki --> starzy u d-cy zmiany--->efekt : starzy ogniomistrzowie (z podstawówką i po kursie tańca towarzyskiego) otrzymali(czyt. ustalili) podwyżkę 10 X większą niż strażak z 2-3 letnim stażem...
Bo przecież młodzi maja czas jeszcze się "dorobić" a im zawsze było potrzebne bo to trzeba ogrodzenie  przy domu zrobić, albo "dzieci dużo kosztują"   ^_^ takie teksty.....
Najgorsze jest to że teraz odwiedzają nas jako emeryci i pierd..ą jak to dobrze było za ich czasów i jak to My mieliśmy dobrze.
Czasem mam ochotę powiedzieć im prosto w ryj co o nich myślę, ale przez szacunek (a właściwie jego resztki) do nich odpuszczam...
Teraz zakupy robi sobie każdy indywidualnie przed służbą a dyżurny idzie do sklepu tylko w skrajnych przypadkach i na prośbę a nie na rozkaz.
Konserwacja, porządki - wszyscy. I jakoś nikt nie stracił na powadze rangi czy stanowiska.

Otóż właśnie czasy się zmieniają, swojego rodzaju signum temporis moim zdaniem dobrze wpłynął na stosunki na jednostkach.
Stara gwardia powoli odchodzi w niebyt - rzecz jak najbardziej naturalna - a ludzie podchodzą do siebie na nieco bardziej partnerskiej stopie.
Paru gości może i próbuje starych zagrywek, ale będąc w mniejszości nie bardzo dają radę.
Fala umiera śmiercią naturalną, a z tego wynika to, że zwłaszcza młodym pracownikom pracuje się przyjemniej.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie druga strona medalu.
Młodzi pracownicy nie czując przysłowiowego bata nad głową często gęsto za bardzo obrastają w piórka.
Dlatego trzeba stosować zasadę złotego środka - nie przeginać w każdą ze stron - wtedy powinno być ok.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 12, 2007, 13:58:24 »
Myślę że problemu fali w PSP niema, może czasami jest za mało szacunku i tyle.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 12, 2007, 14:34:18 »
W szkole jak biegałem w mundurku to fala, jako taka była chlebem powszednim, w JRG jako młody swoje musiałem przejść i wcale tego nie żałuję, w Komendzie też istnieje zjawisko fali, napływa ona w okolicy podwyżek lub jakichś zmian strukturalnych, wówczas w okolicach biur decydentów można zobaczyć dosłownie falę tych wchodzących na stojąco w ..... to taka odmienna fala ale jednak fala przy czym okresowa.

To co piszecie sklepy, rachunki itd, czy jechanie na szmacie to już wg mnie nie jest przejaw fali.
Dowódca, który nie potrafi ułożyć pracy na zmianie wysługuje się młodymi bo jest mu tak wygodnie, poza tym co by koledzy d-cy powiedzieli gdyby zamiast młodego do sklepu pokłusował ktoś starszy służbą??
Młody frycowe płaci a później ma wolne.
Anonim Masz rację młodzi nie czują bata nad głową. Czuć go nie muszą ale muszą sobie zdawać sprawę z tego, że ten bat jest i jak przegną to spadnie na ich plecy. To co mamy dziś to totalne rozluźnienie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2007, 15:42:27 »
Może to co napiszę wyda się dziwne ale,no właśnie ale mam to szczęście, że w Komendzie gdzie pracuję nie widzę problemów w relacjach stary - młody. Moim zdaniem panuje świetna - jak na formację mundurową atmosfera choć nie ma tępienia - niektórzy czują się tępieni, choć nie ma ścigania - niektórzy czują się ścigani, nie ma kliki. Ale tacy znajdą się chyba wszędzie. Też kiedyś byłem ,,młodym,, i żyję, oczywiście było gorzej - za młodego jeździłem taczką po placu i udawałem, naśladowałem wóz strażacki.   ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2007, 16:00:07 »
Też kiedyś byłem ,,młodym,, i żyję, oczywiście było gorzej - za młodego jeździłem taczką po placu i udawałem, naśladowałem wóz strażacki.   ^_^ ^_^
Chyba wspominasz czasy jak odbywało się zastępczą służbę wojskową w OOC. Bo teraz takie numery to nie przejdą.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2007, 16:09:53 »
No już nie zdradzaj tak moich tajemnic  ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2007, 16:55:14 »
No a co powiecie na zadanie, które zlecił mi d-ca JRG.
- Do wieczora na placu ma być jesień.
- Nie zależy to od mojej osoby kalendarza nie przyśpieszę.
- Widzę, że mnie nie zrozumiałeś, do wieczora wszystkie liście mają spaść. Rano odbiór terenu z 2 drzewami bez liści.
- Tak jest polecę liściom natychmiastowe opuszczenie drzew. (gromki śmiech)
Po zmianie ogn. XxX mówi:
- Stary nie żartował tak tu jest co roku,
- GCBA wyciągniemy i będziemy chyba działkiem jechać. Na co usłyszałem, że właśnie się tak robi.
Wiele ciekawych zajęć wymyślano bez potrzeby ale dzisiaj do nich z sympatią i sentymentem podchodzę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
W okresie kiedy ropowano pojazdy, wydano mi polecenie abym wyropował wszystko co czerwone.
jakież było zdziwienie jak znikło 20 literków ropy. Gdzie ropa ?? jak to gdzie na czerwonych blachach samochodów. Gdzie reszta?? Nie ma reszty. Przyłożyłem się i samochody ociekają. Od tego momentu ropowanie mnie omijało bo byłem nieoszczędny.