Autor Wątek: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.  (Przeczytany 27102 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 19, 2007, 15:58:53 »
Cytuj
czyzbys byl sam go nowym komendantem ze CIe stac

SELa można kupić za grosze, fakt, że dziadka, ale można ^_^
Nie trzeba zatem być komendantem :mellow:

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 19, 2007, 16:09:20 »
oj kocham te sel srebrne super jazda jeszce te z literka F

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 19, 2007, 18:13:49 »
       Witam, 9lat na PB (+ 2lata w SA PSP) 6 grupa, 1850zł, w tym dodatek 145zł, ogółem 13 lat pracy, prawko BC, kursy: chemik, nurek, kier. ruchem, pomoc medyczna, sportowiec, wykszt. wyż.
 Województwo Podkarpackie.
     
    Mam nadzieję, że na coś to sie przyda, pozdrawiam i życzę powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 18:18:31 wysłana przez głos »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 19, 2007, 18:13:50 »
sam_go, ale nie powiedziałeś prawdy do końca, że na paliwo to się do tego SEL-a ja dorzucam :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 19, 2007, 18:20:18 »
tak Robard wy zwiazkowcy macie krzywde he he przepraszam za watek jednozdaniowy ale mnie goscio w......

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 19, 2007, 18:22:40 »
tak lukaszp, my związkowcy mamy najwyższe dodatki i wogóle zarabiamy dwa razy więcej, dopiero się dowiedziałeś? Wstą do zz bdziesz tezmiał same korzyści.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 19, 2007, 21:01:46 »
Dla sądu jest ważne co dzieje się z naszymi podwyżkami należy przedstawić jaka jest dysproporcja w zarobkach w kraju bo od kilku lat ktoś nie chce zrozumieć że nasze podwyżki od pewnego czasu są niepodzielne. Rozbijane tych podwyżek na kawałki jest bezprawne. To chcę dowieść przed sądem. Należy położyć kres bezprawiu. Pod koniec lat 90 tych ubiegłego wieku Prezes Narodowego Banku Polskiego ogłosił wejście naszej waluty na odpowiedni poziom a co za tym idzie gospodarka nasza się ustabilizowana potwierdziły to państwa Unii  Europejskiej  i na bazie takiego poparcia  Polska stała się członkiem UE itd, itd. Od tego czasu nasze podwyżki zmieniły swój status i tytuł uprawnijący rząd wypłacania corocznych podwyżek miedzy innymi funkcjonariuszom PSP i nie tylko. Gdyby te podwyżki nie istniały nastąpiłby gwałtowny spadek poziomu życia obywateli jest to nieodłączny czynnik funkcjonowania gospodarki rynkowej. Tzn. Każdy z nas narażony jest na nieuniknione podwyżki poprostu waluta musi albo spadać albo wzrastać w wartości do innych walut. i to jest to. A nasi w KG i ZZ. myślą że cały czas jesteśmy w dołku inflancyjnym naszej waluty i traktują to jako spadek realny złotego. A to podstawowy błąd. Do nauki Uczyć się a potem rozrabiać

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 19, 2007, 22:27:53 »
tak Robard wy zwiazkowcy macie krzywde he he przepraszam za watek jednozdaniowy ale mnie goscio w......
widzę że coraz lepsi wchodzą na forum...... ^_^
ja pie...lę :D

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 20, 2007, 08:17:12 »
Jest rozwiązanie inne by rozpocząć rozprawę w sądzie już w tej chwili potrzeba mi do 10 ludzi i sprawa będzie prowadzona przez prokuratora tak mi powiedział w sądzie asesor tak to zrozumiałem. wniesienie w tej samej sprawie 10 pozwów z automatu sąd przekazuje sprawę do prokuratora. Według prawa sprawa staje się jakby poważniejsza. Moje oskarżenie to
1. zwrot do 3 lat za przepracowane nadgodziny i prawidłowe naliczanie wypłat do godzin przepracowanych.
2. Prawidłowe naliczanie szkodliwego zwrot do 3 lat.
3. Udowodnić że nasze podwyżki od od kilku lat są żle naliczne.
Moim zdaniem wszyscy na tym zyskają. Bez prawnika nie będę mógł 3 punktu bez bólu załatwić pozytywnie dwa pierwsze są pewnikami ze wygram bez wsparcia adwokata. Z moich wyliczeń z punktu 1 tracę miesięcznie około 400 zł., z 2 punktu około 240 zł miesięcznie, z 3 punktu to jest trudno dziś mi zliczyć ale przypuszczam że na tych kilku podwyżkach jakie były od 2000 roku straciłem do pensji około 150 zł. czyli razem moja pensja z dodatkiem za szkodliwe jest mniejsza o około 800 zł. czyli powinienem zarabiać około 3000 zł a zarabiam 2200 zł. Odchodząc na emeryturę będę miał trochę wyższy poziom jest to bardzo logiczne i zdrowe dla nas wszystkich. Ci co mnie znają wiedzą że nie ustąpię jak coś postanowię to tak będzie. Dlaczego proszę o pisanie jakie są w kraju dochody z dwóch powodów pierwszy nie mogę zdobyć takich danych od PSP. Co powiem w sądzie że z tego co słyszałem to w Płocku zarabia się tyle a Radomiu to tyle. Po drugie do wszystkich zgromadzonych moich dokumentów brakuje mi tylko informacji że forsa ta jest przekierowywana przez KG do innych komórek organizacyjnych czyli z KP danej miejscowości forsa idzie do  np. KW do KG itd itd. Zeby sąd to chciał sprawdzić musi mieć jakieś pojęcie o tym co się dzieje. Tego się dowiedziałem i to chciałbym mieć. A tak naprawdę to nikt na tym nie straci co szkodzi komuś wpisać ile zarabia i jaki ma dodatek i jaka to miejscowość. Proszę tylko o to piszcie krótko i zwięźle. Oskarżenie do sądu najpóźniej będzie we Wrześniu chodzi tylko o zdobycie pieniążków na adwokata. k..rwa do końca miesiąca zostało mi około 200 zł by przeżyć jak długo to potrwa panie KG. dość tego 16 lat czekania trochę za długo wasze pensje Ile pan zarabia jako KG bo ja 2200 czy to tajemnica ale jestem wk.....wiony. Jak trzeba będzie to poszukam forum strażaków za granicą i to wszystko tam opowiem jesteście bezkarni bo nie możemy strajkować jak lekarze i robicie co chcecie. W tych niższych szczeblach funkcyjnych pracują sami biedaki bez drugiej pracy poumierają z głodu. Nie dociera to do was.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2007, 08:54:45 wysłana przez donhihotpsp »

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 20, 2007, 09:23:19 »
Gdybym jednak nie zdobył forsy na adwokata to pozostał mi jeden tylko sposób strajk głodowy do bólu nie ustąpię choćbym miał zdechnąć nie dla Straży ale zrobie to dla sprawiedliwości DOŚć tego. Jest mi wszystko jedno. Nie będę specjalnie zapierdalał w innej pracy by przeżyć. Takie mam prawo i tak należy do tego podejść. Mój czas prywatny jest moim czasem nie PSP. I sam będę decydował czy sobie dorobię czy nie. Za godziwą pracę godziwa zapłata tak mówi Konstytucja RP a prawo mówi pracowałem tyle i tyle to płać nie ja ustalam godziny pracy ja je tylko wypracowuję dociera to do was.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 20, 2007, 10:06:58 »
donhihotpsp - podziwiam Twoją odwagę i gorąco życze Ci wygrania sprawy.
Jestes pierwszym ktory odważyl się podjać walki.
Mam taka mała dygresje tylko...
Wyobrazasz sobie co dzieję się w momencie gdy strazacy w naszego kraju dowiaduja się o Twojej wygranej sprawie z "panstwem" ?
Do sądów w całym kraju naplywają pozwy w tej samej sprawie.
Wszyscy druchowie też chcą odzyskać pieniadzę.

Dlatego nie wygrasz tej sprawy przynajmniej w Polsce.
Państwo za dużo by wtedy straciło.

Nie lepiej było by złożyć ten pozew do jakiejs jedostki Europejskiej ?

POZDRAWIAM I POWODZENIA !!!
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 20, 2007, 10:54:43 »
Od tego są Zwiazki zawodowe by wyprostowały prawnie to co może nastąpić lub załagodzić ten problem to jest ich jedyna szansa zapracowali sobie przez 16 lat na to. Czy wygram nie wiem lecz w dwóch przypadkach zadziała prawo na moją korzyść, przepracowane nadgodziny i szkodliwe. Dużo studiowałem czy można coroczną podwyżkę wypłacaną z tytułu kosztów utrzymania dzielić, nie wolno tego robić. A u nas wolno. Gdy na starość człowiek idzie na zasłużony odpoczynek dopiero docenia jak został w trąbę zrobiony. Dziś dostałbym maksa 75% z 2200 zł gdyby mi wypłacono uczciwie to co państwo przewidziało otrzymałbym 75% z minimum 3000 zł można to przeliczyć jakie konsekwencje są dla takich szaraczków jak ja w PSP do konca życia w plecy. Nie chcę nikomu zabierać ale skoro jest tyle przeznaczone to należy go przydzielić. Skoro nawet w brew prawu przewidziano do 50% dodatku służbowego jak rozumiem wszyscy mogą go otrzymać to należy go wypłacić wszystkim 50% chyba że coś narozrabiał to pomniejszyć mu lub coś takiego, ale niech bazą wyjściową bądzie 50%. Skoro jest taka możliwość to niech tak zrobią. Nie uda im się to ponieważ zeby komuś dać 50% dodatku należy zabrać innemu taka jest niesprawiedliwa zasada. A czy ja gorzej i mniej efektywniej pracuję od innych pytanie za sto punktów jakie są kryteria uzyskania 50% dodatku służbowego a może strażak w JRG nie jest zagrożony i nic mu się przy akcji nie może przydażyć nie wiem a może o ileś tam procent mniej wydajniej pracuje. Nie odpuszczę i koniec zdechnę z głodu i tak na dobrą sprawe strażak czy w biurze czy w JRG z tej pensji na nizszych szczeblach musi głodować. Napewno nie usłyszę w Sądzie że PSP umożliwiła mi dorobienie do pensji. I nie mogę narzekać jacy oni są kochani każdy kto poprosi o pozwolenie na dodatkową pracę bez wachania mu to zezwolą tylko całować KG po rękach taki dobrotliwy. Nawet marzę o tym by jakiś oszołom zabronił pracować dodatkowo ale by się narobiło tego nie zrobią bo wiedzą co ich czeka. Nie pozostało mi nic innego jak tylko się sądzić lub strajkować. Może innym otworzę furtkę o sprawiedliwsze pensje to dobrze ale mam już rok 2007. A był 1991 16 lat bezprawia i braku kontroli nad decyzjami i brak odpowiedzialności personalnej. Dla mnie czas praktycznie w PSP skończył się i mi tak naprawdę to powiewa czy za 10 lat się poprawi ja odchodzę i walczę tylko o to co mi zabrali niechcę mówić ukradli
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2007, 11:09:03 wysłana przez donhihotpsp »

Offline mz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 20, 2007, 12:00:11 »
13 lat w psp, 3 cywilne,st. asp d-ca zast. ,2000 netto z brakiem lokalu, 200 dodatku -wielkopolska; tak trzymaj nie zalam sie, widze ze stazysci mają prawie tyle co ja a podobno w naszej jednostce to taka tradycja ze podzial ma mało-hoć są garby co maja 2 razy taki dodatek przy tych samych obowiazkach-stanowisko wysługa

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 20, 2007, 12:15:20 »
dowódca zmiany
asp. sztab.
18 lat służby
3.167,54 brutto
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Anonim

  • Gość
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2007, 12:39:28 »
Cytuj
Gdybym jednak nie zdobył forsy na adwokata to pozostał mi jeden tylko sposób strajk głodowy do bólu nie ustąpię choćbym miał zdechnąć nie dla Straży ale zrobie to dla sprawiedliwości DOŚć tego. Jest mi wszystko jedno. Nie będę specjalnie zapierdalał w innej pracy by przeżyć. Takie mam prawo i tak należy do tego podejść. Mój czas prywatny jest moim czasem nie PSP. I sam będę decydował czy sobie dorobię czy nie. Za godziwą pracę godziwa zapłata tak mówi Konstytucja RP a prawo mówi pracowałem tyle i tyle to płać nie ja ustalam godziny pracy ja je tylko wypracowuję dociera to do was.

Oj widzę, że ostro pogrywasz.
Prawo prawem, konstytucja konstytucją, a życie to zupełnie inna bajka.
Z tym głodowym to poważnie mówisz??
Ja bym nie dał rady, za mientki jestem ^_^

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2007, 18:55:15 »
Złożyłem przysięgę że dla rodziny nie będę pił alkocholu przez dwadzieścia lat nie piję już 16 rok jak się na coś uprę to słowa dotrzymam. Ci co mnie znają wiedzą że tak będzie jak komuś obiecam to dotrzymam powiedziałem chłopakom z JRG-4 w Warszawie zmianie pierwszej i trzeciej że przed odejściem na emeryturę zrobię wszystko by odebrać forsę którą mi zabiera PSP  było to 3 lata temu na rok przed odejściem robię pożyteczną sprawę dla siebie i tych co pozostaną. Mam zamiar w najbliuższym czasie udać się do MSWiA z prośbą o wyjaśnienie mi co się stało z moimi zarobkami Postanowiłem opowiedzieć też i opinii publicznej jaka panuje dysproporcja finansowa w PSP ile zarabia strażak a ile komendant  jak są wydawane ich podatki Jak trudno jest służyć w PSP gdy nie można wykorzystać w normalny sposób urolopu bo brakuje etatów i zachęty finansowej dla kandydatów jak zabiera się nawet funkcje bo taki ma ktoś kaprys i wizje. 

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 20, 2007, 23:13:35 »
Witam!!
Bardzo szanuje Twoje racje bo masz je na pewno.5 gr 315 zł dodatek 1740zł netto 5 lat służby.woj opolskie.
Pozdrawiam
PS Ja poważnie rozważam wyjazd za granice .Nie bedzie to łatwe ale praca w straży za granicą jest w naszym moim zasięgu.

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 21, 2007, 09:35:08 »
Złożyłem przysięgę że dla rodziny nie będę pił alkocholu przez dwadzieścia lat nie piję już 16 rok jak się na coś uprę to słowa dotrzymam. Ci co mnie znają wiedzą że tak będzie jak komuś obiecam to dotrzymam powiedziałem chłopakom z JRG-4 w Warszawie zmianie pierwszej i trzeciej że przed odejściem na emeryturę zrobię wszystko by odebrać forsę którą mi zabiera PSP  było to 3 lata temu na rok przed odejściem robię pożyteczną sprawę dla siebie i tych co pozostaną. Mam zamiar w najbliuższym czasie udać się do MSWiA z prośbą o wyjaśnienie mi co się stało z moimi zarobkami Postanowiłem opowiedzieć też i opinii publicznej jaka panuje dysproporcja finansowa w PSP ile zarabia strażak a ile komendant  jak są wydawane ich podatki Jak trudno jest służyć w PSP gdy nie można wykorzystać w normalny sposób urolopu bo brakuje etatów i zachęty finansowej dla kandydatów jak zabiera się nawet funkcje bo taki ma ktoś kaprys i wizje. 

tak trzymaj  walcz  o swoje i nasze jesteśmy z tobą
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 09:39:15 wysłana przez fireman99 »

Offline skdz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 21, 2007, 10:17:34 »
Kolego donhihot jeśli mógłbyś przybliżyć w jaki sposób wyliczyłeś dodatek za szkodliwe na poziomie 240 zł miesięcznie? Popieram twoje dążenie do sprawiedlwości, ja też walczyłem o to żeby nie obniżać dodatków strażakom (bo ktoś się pomylił w obliczeniach) i dostałem od tych za których walczyłem nóż w plecy. A wyliczając strażakom czas przepracowany w warunkach szkodliwych spotkałem sie z zarzutem, że fałszuję i potwierdzam nieprawdę w dokumentach. I myślisz że wypłacili za szkodliwe? Nie!!! i do dziś nie płacą! Pozdrawaim i życzę zdrowia, bo swoje nadszarpnąłem i to po 6 latach służby. Za młody byłem na wskazywanie nieprawidłowości w PSP.

Offline paweł_wawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 21, 2007, 10:19:47 »
gr.4 ,2356.4 brutto, dodatek 450, 15 lat służby.
I tak trzymaj  donhihotpsp.

Anonim

  • Gość
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 21, 2007, 10:22:07 »
Cytuj
tak trzymaj  walcz  o swoje i nasze jesteśmy z tobą

Jestem bardziej niż pewny, że w wypadku zwycięstwa w przedmiotowej sprawie rzesza ludzi stanie za donkihotempsp, w przypadku porażki człowiek zostanie sam jak palec.
Zwycięstwo - wiely ojców - porażka - sierota - smutny standard :huh:

Offline strazak_c

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 23, 2007, 14:16:40 »
890 zł - 2 lata pracy (cywil) :( Nie ma co liczyć na podwyżkę:(

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 23, 2007, 18:26:03 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:28:25 wysłana przez solosar »

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 30, 2007, 15:39:04 »
O czym mówic na PB o dużo za mało.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: jakie mamy pensje i po ilu latach w PSP proszę przedstawić.
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 30, 2007, 16:48:44 »
4 lata i tylko 3 grupa wspólczuję wam na podkarpaciu