Autor Wątek: ogn sztabowy  (Przeczytany 22039 razy)

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
ogn sztabowy
« dnia: Maj 01, 2007, 20:17:48 »
w wojsku jest sierżant sztabowy w policji jest sierżant sztabowy a w psp nie ma co wy na to drodzy strażacy .

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2007, 20:24:56 »
no co ty ile bedziemy tworzyc stopni moze jeszcze marszalek PSP general brygady general dywizji  i co jeszcze

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2007, 20:44:01 »
a przypadkiem nie ma czegoś takiego jak aspirant sztabowy.....

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2007, 20:58:03 »
Chyba ,że taki siedzałby na SK , PSK albo w biurze ,ąle poco nam następna grupa ,już za KG II  dostaliśmy zastępcę d-cy zmiany ,no i dalej jakby to trwało to i zastępce d-cy sekcji , d-cy zastępu  ^_^itd itd ....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2007, 21:23:49 »
A może jeszcze starszy sierżant sztabowy???????????

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2007, 22:03:11 »
panowie tu nie chodzi o stanowiska itp tylko jak aspiranci dostali asp sztabowego w wojsku i policji mają sierżanta sztabowego to czemu w psp podoficerowie nie mają mieć ogniomistrza sztabowego pozdrowienia dla asp oficerów ha ha nie ma obaw żeby wam podoficerowie zajeli biura kol mor .

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2007, 22:25:11 »
panowie tu nie chodzi o stanowiska itp tylko jak aspiranci dostali asp sztabowego w wojsku i policji mają sierżanta sztabowego to czemu w psp podoficerowie nie mają mieć ogniomistrza sztabowego pozdrowienia dla asp oficerów ha ha nie ma obaw żeby wam podoficerowie zajeli biura kol mor .

20 lat temu zaczynałem od srażaka i nie pracuję w biurze a te wam jeżeli już chcesz mieć nowy podział na tych czy tamtych co się nie udało KG II to ci go mogę nadać sztabowego i co dalej .Nie zapomnij ,że w wojsku jest jeszcze stopień starszego plutonowego ,mł.asp.sztabowego. rozbudój sobie widełki w stopniach i jeżeli nam tak te biuro wciskasz ( bo nie wiesz  z kim masz do czynienia )to je sobie weź ze sztabowym. Miłej Majówki i nie pij więcej

TMX

  • Gość
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2007, 22:32:31 »
A jeżeli się nie mylę to w policji nie ma 2 belek, 3 belek, 4 belek - tylko jest posterunkowy, st.posterunkowy a nastepnie sierżant ??

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2007, 23:03:29 »
kol mor ja się nie pcham do biura i jeszcze nic nie piłem jestem podoficerem z 22 letnim stażem napisz jaki masz stopień i już wszystko będzie jasne pozdrowienia w tej chwili ważne są awnse dla oficerki aspirantki a dziady [podoficerowie] niech sobie biadolom a docenienie tego korpusu niech sobie z głowy wybijom kol mor miłej majówki ci życze.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2007, 23:08:29 »
Józef998 - nie dołuj się tak przy majówce. Mi się tam z wszystkimi dobrze współpracuje jednak stwierdzam i wcale się tego nie wstydzę, że kiedyś na podziale najwięcej nauczyłem sie od strażaków niskich stopniem a za to doświadczonych latami służby, cenie to ceniłem sobie i cenić będę.


Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2007, 23:23:00 »
Kol jozef998 więc nie mamy co sobie ubliżać :rolleyes: i odgryzać się nawzajem Sztabowy będzie mi się zawsze kojażyć z grubymi i opitymi i nietrzeźwiejącymi sierżantami z wojska .Zresztą sama nazwa mówi za siebie sztab to biuro  i może się mylę ale nie potrzeba więcej rozdrabniać stopni. A co do do awansów w wyższych  korpusach  to poczytaj trochę forum wszyscy się skarżą bo najlepiej mają ci co siedzą cicho(oni już dostali ). A tak odbiegając od tematu na allegro widziałem fajne odznaczenia lepsze od tych co chcą mi dać nawet niedrogo.Żeby nie odwołanie protestu to tych co nam przyznali  może byśmy nieprzyjeli   

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2007, 23:50:15 »
Do jozefa998
Stopnie służbowe z określeniem "sztabowy" są, a przynajmniej powinny byc nierozerwanie związane ze sztabem, co wskazuje sama nazwa "sztabowy". Sztab zaś, to główny organ dowodzenia występujący w oddziałach i związkach wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz na szczeblu centralnym. Sztab kieruje, planuje i organizuje działania bojowe w wojsku. Dlatego w wojsku jest rzeczą normalną występowanie stopni służbowych z określeniem "sztabowy". Nie ma to natomiast (a przynajmnie nie powinno miec) zastosowania w innych formacjach poza wojskiem, a przynajmniej w PSP. W PSP sztab nie kieruje działaniami ratowniczymi (w przeciwieństwie do sztabów w wojsku) tylko jest organem doradczym kierującego działaniami ratowniczymi, mogącym byc powołanym doraźnie na polecenie KDR na każdym z trzech typów kierowania działaniami ratowniczymi. W PSP i innych formacjach mundurowych pojawił się stopień służbowy z określeniem "sztabowy", gdyż twórcom tego stopnia zabrakło prawdopodobnie inwencji, jak go nazwac inaczej, albo przyświecał im inny na ogół nie znany cel wprowadzenia takiego dodatkowego stopnia z określeniem "sztabowy".

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2007, 08:25:05 »
Ogn.sztabowy hmm po co jak i tak nie moga sobie poradzić  z stanowiskami obsadzają nimi kto im lepiej pasuje , sztabowego pewnie by nie chcieli na 6 grupie..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2007, 11:21:15 »
drodzy strażacy czy ktoś pamięta kiedy utworzono stopień asp sztabowego chodzi o psp pod koniec lat 90 czy oni są związni z tzw sztabem no nie chodzi tylko o chłopaków z pododziału podoficerów tzw żelaznych co do stpnia jak i góra do 6 grupy korpus ten jak by dostał stopeń wyżej świat by się nie zawlił a mjąc już 15- 20-22-25 lat służby na aspirantke już nie pójdziemy a jak by nie było podoficerowie są chyba w straży potrzebni tak jak i aspranci i oficerowie chyba że się myle .

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2007, 12:28:28 »
tak chodziło o st ogn sztabowego .

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2007, 12:55:05 »
Moim zdaniem powinien być stopień ogn. sztab.
Jeżeli jest w innych służbach mundurowych, to dlaczego nie u nas.
Stopień st. ogn. można osiągnąć po około 15-20 latach pracy.
I co dalej? Pracując następne 5-10 lat bez awansu w stopniu.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2007, 15:19:05 »
Jeżeli policzyć, to okaże się że stopni podoficerskich jest i tak najwięcej: strażaków - 2, podoficerów - 5, aspirantów - 4, oficerów młodszych - 3, oficerów starszych - 3, generałów - 2.
Jeżeli mimo to utworzono stopień ogniomistrza sztab. z dodatkiem np. o 20,- zł. wyższym od st. ogniomistrza, to automatycznie te 20 zł. dokładamy do każdego stopnia aspiranckiego i oficerskiego - czy o to chodzi?
Czy nie lepiej aby nie przykładowe 20,- zł. ale większe pieniądze trafiły do tych, którym się należą np. w dodatku służbowym?
Pianę bić można zawsze i o wszystko, tylko czy warto?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2007, 20:25:02 »
piotrze warto warto dodatek tak i tak się rozpłynie dla mgr po agroturystyce i innych wymysłach i pomysłach ludzi z KG a jak to pójdzie w stopień dla podoficerów to nikt nie powie ani komendant ani oficer ani związkowiec ani nikt że podoficerom się to należy chodzi oto jak podoficer jest już traktowany a mam wielkie obawy jak za niedługo będzie z poszanowaniem dla każdrgo korpusu w psp.

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2007, 21:01:41 »
Jeżeli policzyć, to okaże się że stopni podoficerskich jest i tak najwięcej: strażaków - 2, podoficerów - 5, aspirantów - 4, oficerów młodszych - 3, oficerów starszych - 3, generałów - 2.
Jeżeli mimo to utworzono stopień ogniomistrza sztab. z dodatkiem np. o 20,- zł. wyższym od st. ogniomistrza, to automatycznie te 20 zł. dokładamy do każdego stopnia aspiranckiego i oficerskiego - czy o to chodzi?
Czy nie lepiej aby nie przykładowe 20,- zł. ale większe pieniądze trafiły do tych, którym się należą np. w dodatku służbowym?
Pianę bić można zawsze i o wszystko, tylko czy warto?  -_-

Kolego aby zostać podoficerem należy ukończyć kurs podoficerski, aby zostać aspirantem szkołę aspirantów, aby zostać oficerem to np. szkołę oficerską ale aby będąc oficerem w korpusie młodszych, co za szkołę należy ukończyć aby przejść do korpusu oficerów starszych czy generalicji? Więc proszę nie pier... głupot bo nóż w kieszeni się otwiera. Korpus oficerski jest tym najbardziej rozbudowanym, bo liczącym 8 możliwości. Jeśli chcesz dyskutować to proszę o konkrety a nie kręcenie jak były KG. Pozdrawiam podoficer z wieloletnim stażem

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2007, 21:54:33 »
ponawiam pytanie do małej grupy oficerów jak narazie, troche większej aspirantów i największej grupy podoficerów i szeregowych czy ta ostatnia grupa ma prawo żeby w jej korpusie był nadawany "żelazny "st ogn sztabowy zarazem to pytanie zadaje do zz działających w psp POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH STRAŻAKÓW .

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2007, 22:39:23 »
drodzy strażacy i z dołu i z góry wszystkiego najlepszego życze z okazji dnia strażaka ..; st ogn sztabowy mam nadzieje że ruszy na 4 maja 2008 i korpus podoficerów troszke zostanie doceniony.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2007, 23:53:00 »
Czy nie lepiej aby nie przykładowe 20,- zł. ale większe pieniądze trafiły do tych, którym się należą np. w dodatku służbowym?
Pianę bić można zawsze i o wszystko, tylko czy warto?  -_-

A jeszcze lepiej w grupie.
Trochę jestem zaskoczony tym tematem. W wielu innych tematach dyskusja zmierzała do ograniczenia w tym zakresie (stopień=stanowisko), lub wręcz wyeliminowania stopni, pozostawiając tylko funkcję. Nie wiem co by to miało dać. Chyba tylko uhonorowanie lat służby. Ale skoro korpusy już są to jestem za tym co pisze piotr998.

A tak na zakończenie; wszystkiego najlepszego z okazji NASZEGO ŚWIĘTA.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2007, 00:00:23 »
to po co tyle na forum się płacze że ktoś oficera nie dostał a to nie pasi i tamto kolego NOWY prawdobodobnie oficerze panie NOWY..

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2007, 00:12:24 »
to po co tyle na forum się płacze że ktoś oficera nie dostał a to nie pasi i tamto kolego NOWY prawdobodobnie oficerze panie NOWY..

Tylko wyraziłem to co czytałem w innych postach.
Jedną szansę już wykorzystałeś, masz jeszcze dwie, a zostały ci trzy korpusy.

Pozdrawiam.

A tak na marginesie ja nie płączę, ja się cieszę, że służę w straży ogniowej.
Nie każdy na podziale może być oficerem.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 00:25:04 wysłana przez nowy »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2007, 00:59:32 »
nowy spoko bez urazy ja tylko pytam dlaczego w psp nie ma st st ogn sztabowego a w policji jest w wojsku jest  i jest ok :wacko: , nowy  ja pisałem już że podoficer chyba jeszcze jest potrzebny w psp chyba że się myle ,jak by psp wyglądała z samymi oficerami  :mellow:heykka