Autor Wątek: ogn sztabowy  (Przeczytany 22037 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 06, 2007, 08:28:18 »
piotrze warto warto dodatek tak i tak się rozpłynie dla mgr po agroturystyce i innych wymysłach i pomysłach ludzi z KG a jak to pójdzie w stopień dla podoficerów to nikt nie powie ani komendant ani oficer ani związkowiec ani nikt że podoficerom się to należy chodzi oto jak podoficer jest już traktowany a mam wielkie obawy jak za niedługo będzie z poszanowaniem dla każdrgo korpusu w psp.
... ja tylko pytam dlaczego w psp nie ma st st ogn sztabowego a w policji jest w wojsku jest  i jest ok :wacko: , nowy  ja pisałem już że podoficer chyba jeszcze jest potrzebny w psp chyba że się myle ,jak by psp wyglądała z samymi oficerami  :mellow:heykka
@jozef998
Mimo iż w PSP można znależć prawie wszystko, to nie sądzę aby znalazł się idiota twierdzący że podoficer nie jest potrzebny > PSP stoi podoficerami i tyle.
Natomiast dziwi mnie Twoja ocena poszanowania (docenienia) korpusów (szczególnie podoficerskiego) przez pryzmat utworzenia nowego stopnia. Chcąc docenić finansowo podoficerów zasadnym wydawałoby się zwiększenie stawki za stopień lub też stawki w grupach zaszeregowania dla podoficerów, a nie tworzenie nowego stopnia z wyższą stawką od dotychczasowego i tym samym dołożenia w stawkach za stopień w korpusach aspirantów i oficerów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2007, 00:09:40 »
nowy spoko bez urazy ja tylko pytam dlaczego w psp nie ma st st ogn sztabowego a w policji jest w wojsku jest  i jest ok :wacko: , nowy  ja pisałem już że podoficer chyba jeszcze jest potrzebny w psp chyba że się myle ,jak by psp wyglądała z samymi oficerami  :mellow:heykka

Ja się nie obrażam. Gdy wstępowałem do służby to i podoficer na PB był rzadkością. Teraz awans na ** tego nie daje co wtedy na kaprala. Dlatego pisałem o radości ze stopnia, to był awans prawdziwy i w stopniu i w grupie i w funkcji. Awans poparty latami pracy, zdobytym doświadczeniem. Teraz na to patrzę z większym dystansem. Zamiast kilku złotych za stopień bez możliwości awansu w grupie, wolałbym mieć więcej w grupie dlatego jestem bliższy opinii Piotra998. Sztabowi podoficerowie w innych formacjach wpisani są chyba w ich tradycje, u nas takich nigdy nie było. Gdyby jednak ktoś rozbudował korpus, wyrównując do innych formacji, też bym nie narzekał.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2007, 16:57:44 »
w wojsku jest sierżant sztabowy w policji jest sierżant sztabowy a w psp nie ma co wy na to drodzy strażacy .

Nie jestesmy w wojsku ani policji, wiec nie ma stopnia, o ktorym mowisz, proste:)
Podoba mi się w PSP:)

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2007, 23:38:36 »
 dzięki wszystkim strażakom za udział  w tym tematcie :wub: i jest mni żal  :angry:  że podoficerowie nie wypowiedzieli się na ten temat  :wacko:st ogn sztabowy ...............

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2007, 10:04:07 »
proponuję jeszcze:
st.str. sztabowy i st.sekc. sztabowy
 ^_^

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2007, 23:55:12 »
ostatni raz pisze na ten temat koledzy   :wub:jak by nie było st aspiranci sztabowi powstali w psp /a psp ma dopiero 15 lat  :rolleyes:może młodsi koledzy zapomnieli o tym z powodu ... ... jakiego a kto podoficerom nawali jak niektórzy w odpowiedziach napisali  :wacko:nikt bo teraz środki to na nowych oficerów to tak jak jaza  :wacko:proponuje na gr specjalistyczne i tp a po nowym roku ktoś proponował różnice między podoficerem a aspirantem 150 pln chodzi o stopień ...pozdrowienia od  :huh:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 18, 2007, 16:56:39 »
Witam!
Jak już to ja jeszcze proponuję st.asp.sztab. a co? ^_^ Może ogn. też! Kiedyś był jeden gen. teraz kilku i kpt. jakby się namnożyło - to czemu nie?  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2007, 17:04:39 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 20, 2007, 14:48:41 »
dzięki wszystkim strażakom za udział  w tym tematcie :wub: i jest mni żal  :angry:  że podoficerowie nie wypowiedzieli się na ten temat  :wacko:st ogn sztabowy ...............



A co tu dużo mówić no przydałoby się jeszcze jeden awans , ale co możemy zrobić to tylko pogadać sobie nic po za tym .
Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2007, 15:44:30 »
Ten pomysł to chyba już przeszedł sam siebie.

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2007, 23:08:35 »
kol sync a co ci się korpus podoficerów nie podoba, st sierżant sztabowy w wojsku i policji jest no jest i  co ty na to ;kol sync ;...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 31, 2007, 07:49:14 »
kol sync a co ci się korpus podoficerów nie podoba, st sierżant sztabowy w wojsku i policji jest no jest i  co ty na to ;kol sync ;...

Masz racje w policji,wojsku jest st.sztabowy , ale tam są dla nich funkcje takie jak (szefa,magazynier,itp.) u nas pewnie też by się znalazł stołek dla sztabowego,

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 31, 2007, 09:16:50 »
Józef998 - nie dołuj się tak przy majówce. Mi się tam z wszystkimi dobrze współpracuje jednak stwierdzam i wcale się tego nie wstydzę, że kiedyś na podziale najwięcej nauczyłem sie od strażaków niskich stopniem a za to doświadczonych latami służby, cenie to ceniłem sobie i cenić będę.


Święta racja , były st. ogn. i poco jeszcze sztab. Ja też uczyłem się od tych malućkich ci starsi bali się o swój autorytet i nie bardzo chcieli pokazywać to czy tamto . Jajko nie może być mądżejsze od kury - sam znam taki przypadek. A prawdziwy fachman nie obawia się młodzieży .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2007, 10:13:04 »
Jestem mł. aspirantem, ale przeszedłem wszystkie stopnie ( oczywiście od dołu do aspiranta) w psp. Mam 15 lat służby. Od dwóch lat jestem mł. aspirantem. Inni moi koledzy nie skończyli aspirantki,ale mają bardzo długi staż pracy. Są goście którzy stopień ,, st. ogn. "  mają od 12 - 15 lat. Czyż Im się nie należy jakieś wyróżnienie? W tej chwili w PSP nie ma znaczenia jak długo pracujesz. Liczy się tylko ,,śmieszna szkoła". Pewno każdy strażak pracujący na PB widzi ilu utalentowanych podoficerów marnuje się, a młodzi nie zawsze merytorycznie przygotowani robią ,, kariery". Dlatego jestem za przynajmniej honorowym wyróżnieniem st ogniomistrzów, czyli nadania jakiegoś stopnia wyróżniającego. Czy to będzie ogn. sztab. , czy inaczej się będzie nazywał? Bez znaczenia. Oby to było wyróżnienie dla pracowników którzy oddali naprawdę dużą cześć życia dla naszej formacji.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2007, 10:21:37 »
Jestem mł. aspirantem, ale przeszedłem wszystkie stopnie ( oczywiście od dołu do aspiranta) w psp. Mam 15 lat służby. Od dwóch lat jestem mł. aspirantem. Inni moi koledzy nie skończyli aspirantki,ale mają bardzo długi staż pracy. Są goście którzy stopień ,, st. ogn. "  mają od 12 - 15 lat. Czyż Im się nie należy jakieś wyróżnienie? W tej chwili w PSP nie ma znaczenia jak długo pracujesz. Liczy się tylko ,,śmieszna szkoła". Pewno każdy strażak pracujący na PB widzi ilu utalentowanych podoficerów marnuje się, a młodzi nie zawsze merytorycznie przygotowani robią ,, kariery". Dlatego jestem za przynajmniej honorowym wyróżnieniem st ogniomistrzów, czyli nadania jakiegoś stopnia wyróżniającego. Czy to będzie ogn. sztab. , czy inaczej się będzie nazywał? Bez znaczenia. Oby to było wyróżnienie dla pracowników którzy oddali naprawdę dużą cześć życia dla naszej formacji.

zgadzam się z toba w 100%

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2007, 10:26:37 »
Dzięki bart 73 za poparcie

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 31, 2007, 10:43:49 »
No tak panowie macie rację ale czy to nie lekka przesada z tymi stopniami popatrzcie trochę głębiej  nie ma kasy na nic nawet na nadgodziny a wy twożycię nową tabelkę dowartościować człowieka można na wiele sposobów byle by to robiono, sami wiecie jak z tym jest.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 31, 2007, 10:52:56 »
Sprwa wydaje się jasna - pracuje np. 20 lat - stopień ( jak pisałem przynajmniej honorowo )

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 31, 2007, 11:00:53 »
Sprwa wydaje się jasna - pracuje np. 20 lat - stopień ( jak pisałem przynajmniej honorowo )
I tu się zgadzam jako prestiż tak i tylko.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 31, 2007, 13:47:08 »
tu jest problem ze przez 20 lat nie bylo checi na doksztalcanie a teraz zdziwiony ze mlody po szkole przychodzi i ma takie same pieniazki chyba nie tedy droga panowie

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 31, 2007, 14:10:06 »
Chłopie o czym ty piszesz  poczytaj dokładniej .Pisałem że w latach 80 nie bardzo kto chciał przekazać pewne żeczy  nie o tym że młodszy i bardziej wyksztaucony co ty pitolisz poza tym jeśli myślisz że ten wykszaucony zaraz po szkole jest mondżejszy od starszych kolegów  to nie warto nawet z toba pisać bo nie pojmiesz.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 31, 2007, 14:27:11 »
nigdzie nie pisalem ze mlody to straszny madrala ale taka jest prawda ze wielu nie chcialo sie doksztalcac chodz mialo ku temu okazje a teraz ich wkurwiaja mlodzi wyksztalceni

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 31, 2007, 14:34:46 »
Bury wydaje mi się,że staż twój w PSP nie jest zbyt długi i nie masz pojęcia jak ciężko dawniej było się dostać na kurs podoficerski nie mówiąc o aspirantce.Można było pisać podanie o przyjęcie i pisać, a dostał się ten, co się miał dostać, więc nie pisz bzdur o niechęci do nauki, bo obrażasz kolegów z bardzo długim stażem, ale nie mających pleców.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 31, 2007, 14:57:03 »
moim zdaniem powinni zasłużonym st.ogn. dawać pierwszy stopień aspirancki bez możliwości następnych awansów w stopniu - tak nagrodowo, mogliby wtedy podskoczyć w stanowisku przed emerką i tak samo analogicznie aspirantom sztabowym - mł.kpt.
Pozdrawiam wszystkich st.ogn. i nie tylko... -_-

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 31, 2007, 15:28:10 »
nigdzie nie pisalem ze mlody to straszny madrala ale taka jest prawda ze wielu nie chcialo sie doksztalcac chodz mialo ku temu okazje a teraz ich wkurwiaja mlodzi wyksztalceni
Nie zgadzam się z tobą sam jestem tego przykładem kto chce to się uczy, inna sprawa czy to tak dużo da. co do kolegi i dawnych czasów to tak było ze szkołami i jest nadal plecak to dobre określenie .Co do dżagulator  cytuje
"moim zdaniem powinni zasłużonym st.ogn. dawać pierwszy stopień aspirancki bez możliwości następnych awansów w stopniu - tak nagrodowo, mogliby wtedy podskoczyć w stanowisku przed emerką i tak samo analogicznie aspirantom sztabowym - mł.kpt.
Pozdrawiam wszystkich st.ogn. i nie tylko... " . Faktycznie dawniej tak było jak jeszcze nie było aspirantów tylko chorąży. Jak był koleś naprawdę zasłużony  odchodząc na emerke dostawał młodszego chorążego to wcale nie tak dawno bo tyćkę przed PSP.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2007, 15:40:27 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ogn sztabowy
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:20:17 »
przypomnienie o podoficerach którzy jeszcze są ......wPSP, na 2008 są środki na takie dodatki albo na inne to może by się znalazło na nowy stopien st ogn sztabowego, dla przypomnienia takie stopnie są i w policji i w wojsku, pozdrowienia dla wszystkich prawdziwych strażków.