Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 65783 razy)

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 07, 2007, 11:46:37 »
Czytam to wszystko i smutnieję...z Waszych tekstów wynika tylko chęć podziałów klasowych (może nie z wszystkich). Wzajemne antagonizmy, kategoryzacje typu: lepszy oficer - gorszy sierżant lub odwrotnie. Może warto zastanowić się jak uzdrowić sytuację aby oficerowie, aspiranci, podoficerowie i strażacy zajmowali adekwatne stanowiska na starcie swojej błyskotliwej kariery, jednocześnie nie będąc od razu wypuszczanymi na głęboką wodę?? Bo i tak wyjdzie w praniu czy kandydat ma tzw. "czuja" i nadaje się do słuzby czy może po prostu dobry wujek załatwił mu szkołę i uratował życie. Nie czarujmy się - gdyby zrobić szczegółową statystykę, wśród absolwentów SA PSP i SGSP znajdziemy podobny odsetek potencjalnych, doskonałych w przyszłości fachowców jak i nieudaczników.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 07, 2007, 11:56:12 »
A ponieważ trochę ten wątek oddalił się od zasadniczego tematu podejmę go i uszczegółowię. Moim skromnym zdaniem tegoroczna akcja awansowa była rozpczliwym "aktem dobrej woli" ze strony kierownictwa resortu. Aktem chwilowego powstrzymania rosnącego ciśnienia w naszej grupie zawodowej, żeby nie doprowadzić do eksplozji. Jednka był akt dokonany naprędce, błędny merytorycznie i przez to krzywdzący wielu wartościowych strażaków. Zabrakło podstaw prawnych, gruntownego przygotowania do akcji awansowej. Wnioski należało rozpatrywać jeszcze w 2006 roku, w oparciu o uregulowaną sytuację prawną w zakresie kwalifikacji zawodowych. Tymczasem wszystko powstało zdecydowanie na hurrra, żeby tylko coś zrobić dla zażegnania kryzysu. Skutek powstał zgoła odwrotny, gdyz nastąpiły podziały między funkcjonariuszami...a wszyscy wiemy jak łatwo kierować skłóconym tłumem.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 07, 2007, 13:44:32 »
tommi32 - zgadzam się z Tobą w tej "akcji" jest tyle błędów formalnych prawnych, że książkę można na ten temat spłodzić. Natomiast prócz skutków tej akcji dla osób, które oczekiwały na awans jest jeszcze jeden negatywny aspekt. Nikt jak na tę chwilę nie wyciąga wniosków z tych działań i zaniedbań.
Nie przekonają mnie słowa, że zostanie przeprowadzona analiza... itd.
Obudzimy się za rok w okolicach marca i będzie to samo co w tym roku.... To taki czarny scenariusz i mam nadzieję, że tak nie będzie.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 07, 2007, 16:48:39 »
Problem tkwi w destabilizacji prawa, a konkretnie w ciągłych zmianach rozporządzenia kwalifikacyjnego. Kiedy zaczynałem studia cywilne (w 97 r, tuż po skończeniu SA PSP) istniała możliwość awansu na pierwszy stopień oficerski. Pomyślałem - cóż prostszego, w dodatku nie mając wtedy ochoty na kolejną szkołę "mundurową". To był błąd...może lenistwo, z perspektywy czasu nie roztrząsam juz tego. Skończyłem studia ze specjalizacją Obrona Cywilna, dokładnie na etapie wdrażania struktur OC do PSP. Pomyślec można - wykształcenie przydatne, na czasie, żadna jakaś Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza. Jednak na awans czekałem rok (i tak krótko...) po skończeniu studiów. To był rok obserwowania ciągłych zmian i prawie straconej nadziei. Nagle informacja z kadr: proszę się obszyć! Zatem radość i plany na dalszy rozwój, choć okazało się oddalone z powodu konieczności doedukowania żony, a jednoczesne płatne studia z powodów finansowych odpadały. Kiedy przyszedł czas na kolejną gwiazdkę po trzech latach - rozczarowanie: zmiana przepisu kwalifikacyjnego, awansu nie będzie. I tak przez dwa lata. Kiedy w końcu dojrzała decyzja żeby zrobić mgr na SGSP, kłoda pod nogi bo licencjatom nie wolno. Tylko inżynierowie! I nie ważne że człowiek ma niezbędną wiedzę i doświadczenie żeby zaliczyć 60% materiału ze studiów inżynierskich. Przepis jest niezłomny!
Podczas tegorocznej akcji awansowej w końcu sukces. Ale czy do końca...? Bo płacąc za swoje błędy z młodości, nie wiem co dalej. Czy pozwolą mimo chęci zrobić mgr na SGSP? Czy doczekam emerytury w stopniu kapitana:).
Piszę to bez goryczy, gdyż świadom jestem własnych błędów. Jednak dochodząc do meritum sprawy twierdzę, że bezpodstawne jest kategoryzowanie strażaków (z czym spotkałem się i na tym forum) według rodzaju skończonej szkoły. Polskie ustawodawstwo jest tak zmienne, zawiłe i nie wprost, że ludzie którzy często dojrzewają do tego aby naprawić swoje błędy i dokształcić się - już nie mogą bo przepisy radykalnie się zmieniły.
Dlatego oceniajmy ludzi nie po ilości gwiazdek lub ukonczonek uczelni. Zwróćmy uwagę na to czy nadajemy się do tego zawodu, a na edukację i "gwiazdki" nigdy nie jest za późno.
Pozdrawiam wszystkich awansowanych oraz pominiętych w tej akcji. Tych którzy po raz pierwszy przeżywają gorycz porażki - rozumiem Was bo sam to przeszedłem. Jednak zweryfikowałem swoje postępowanie i mimo raka, jaki toczy polskie prawo, wiem że wcześniejsze decyzje co do kształcenia kiedyś, teraz są brzemienne w skutki. Dlatego należy uporem i ambicją niestety uprzedzać pewne fakty od samego początku. I

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 07, 2007, 18:00:33 »
tommi32- a moim zdaniem patrząc myslę w miarę obiektywnie ta opisywaną przez ciebie sytuację błędó nijakich się nie dopatruję.
Wiesz gdyby zakres działań PSP była jak kilkanaście lat temu czyli tylko, a właściwiej mówiąc w większości, gaszenie pożarów to bym przynał Ci rację. Dziś mamy doczynienia z mnogością różnych zdarzeń, które kwalifikowane jako MZ wymagają różnych wiadomości i nie można wprowadzać obostrzeń, że tylko inż. może kończyć mgr na SGSP - bo tolekko chore. Powiem więcej komendanci kierowali na studia cywilne często za pieniądze podatników strażakó. Ludzie kończyli studia na poziomie np mgr budownictwa. Dziś mają drogę awansowo rozwojową zamkniętą. Nie mają inżyniera nie dostaną się na kurs uzupełniający. Mogą dostać pierwszy stopień oficerski i co im po tym na stanowiskach oficerskich związanych z działaniami ratowniczymi i tak nie mają czego szukać.

Jeżeli ktoś kiedyś podjął decyzję, że można po studiach cywilnych awansować, a dziś zmienia decyzję to zmiana decyzji powinna działać od dziś dla wszystkich, którzy jeszcze nie podjeli studiów cywilnych. Natomiast zmiany w systemie awansowym nie powinny obejmować ludzi, którzy w dobrej wierze zostali sklierowani lub sami wybrali sobie drogę kształcenia.

Zresztą pisać można wiele to i tak nie zmieni nie można się dopatrywać zdrowego rozsądku w nieprawidłowo działającej organizacji - to taka ogólna zasada, która działa też w PSP.
Zobaczymy co nam zgotuje nowe rozporządzenie.

Jestem zdania, że w rozp[orządzeniu przemycono zapis posiada wyższe wykształcenie  i tytuł inżyniera w miejsce posiada wyższe wykształcenie lub tytuł inżyniera. (<-tak było w jednym z projektów).
Deklaracja bolońska 1999r, której Polska jest sygnatariuszem określa stopnie i tytuły naukowe:
Poziom                Tytuł / Stopień                     Wymagania               Instytucja nadająca
Tytuł zawodowy    lic. / inż.                          Studia I stopnia             Uczelnia posiadająca odpowiednie uprawnienia
Tytuł zawodowy    mgr                                 Studia II stopnia            Uczelnia posiadająca odpowiednie uprawnienia
Stopień naukowy    dr                                  Studia III stopnia           Uczelnia lub instytut naukowy
                                                          oraz/lub przygotowanie        posiadający odpowiednie
                                                          i obrona rozprawy               uprawnienia na podstawie własnej
                                                                   doktorskiej               decyzji
W PSP wypada, że studia II stopnia są mniej "cenne"  niż studia I stopnia. Paranoja - mimo podpisanych deklaracji międzynarodowych.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 07, 2007, 18:23:32 »
Fireman, masz rację. Ale ja pisząc o swoich błędach nie ujmowałem ich przez pryzmat koślawego prawa. Mówiąc: popełniłem błąd, miałem na myśli fakt, że nie chciało mi się skorzystać z furtki jaką swojego czasu mi dano, a mianowicie propozycji od komendanta wojewódzkiego studiów na SGSP, z pełnym "pakietem" tzn. urlopem szkolnym i refundacją.
Intencjonalnie, w rozumieniu dobra służby (i swojego rzecz jasna:)) wybór cywilnej specjalizacji, choć ściśle związanej z funkcjonowaniem PSP (OC) był słuszny. Dlatego zdecydowanie zgadzam się z teorią braku konsekwencji: jesli już zrobiono ze mnie oficera, nie należy odbierać możliwości dalszego awansu.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 07, 2007, 18:27:24 »
Niemniej uważam, że należy i tak robić swoje. Ktoś kiedyś na forum napisał, że oficer to niekoniecznie absolwent takiej czy innej szkoły. Oficer to osobowość, wartościowa, twarda i autorytatywna.

A teraz zabieram zmianę na zajęcia sportowe, boisko czeka:)
Pozdrawiam

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 07, 2007, 21:16:32 »
Niestety, potwierdza się wysokie mniemanie o sobie pewnych absolwentów. Dlatego zapraszam ich do innego pokoju. Będę miał chwilę czasu to założę Wam nowy wątek, może: "Tylko SGSP" lub "Jesteśmy jedyni" , lub "Jesteśmy najlepsi".
Pozdrawiam chcących wydrapać **

Trochę źle napisałem..
Chodziło mi o to, że moim zdaniem oficerem powinien zostać TYLKO gość po SGSP - dziennie lub zaocznie.
Daleki jestem od uwag, że komuś się nie chciało uczyć czy coś w tym stylu - nie to miałem na myśli, ale pewnie tak to zabrzmiało..
Sory -_-

Cytuj

To ja proponuję od razu KM, KW, lub nawet KG - żeby zagrożenia dla życia i mienia nie zwiększać.
I tak już wystarczająco kochamy młodych oficerów.
Rok, dwa, sześć lat temu retuszowało się ich wtopy, a dziś już są teoretycznie najlepiej przygotowani.
Na każdy temat. O każdej porze. Każdego dnia.

Jestem za zniesieniem wszelkich ograniczeń awansowych.
Pewnie jeszcze dożyję, że do śmietnika pojedzie obsada:
dca zastępu:          st. kpt.   ....
kierowca:               stażysta ....
przodownik roty I      kpt       ....
i jakichś trzech młodszych kapitanów

Meldunek będzie ekstra, musowo rozpoznanie operacyjne obiektu, dla wprawki może nawet analiza.
Tylko który stażysta da radę odwalić tyle roboty... nawet przy śmietniku...
Tiaaaa

Rzadko piszesz bzdury, ale teraz ci się udało, gratulacje i prezencik..

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 07, 2007, 21:24:35 »
Niestety, potwierdza się wysokie mniemanie o sobie pewnych absolwentów. Dlatego zapraszam ich do innego pokoju. Będę miał chwilę czasu to założę Wam nowy wątek, może: "Tylko SGSP" lub "Jesteśmy jedyni" , lub "Jesteśmy najlepsi".
Pozdrawiam chcących wydrapać **

Trochę źle napisałem..
Chodziło mi o to, że moim zdaniem oficerem powinien zostać TYLKO gość po SGSP - dziennie lub zaocznie.
Daleki jestem od uwag, że komuś się nie chciało uczyć czy coś w tym stylu - nie to miałem na myśli, ale pewnie tak to zabrzmiało..
Sory -_-

Cytuj

To ja proponuję od razu KM, KW, lub nawet KG - żeby zagrożenia dla życia i mienia nie zwiększać.
I tak już wystarczająco kochamy młodych oficerów.
Rok, dwa, sześć lat temu retuszowało się ich wtopy, a dziś już są teoretycznie najlepiej przygotowani.
Na każdy temat. O każdej porze. Każdego dnia.

Jestem za zniesieniem wszelkich ograniczeń awansowych.
Pewnie jeszcze dożyję, że do śmietnika pojedzie obsada:
dca zastępu:          st. kpt.   ....
kierowca:               stażysta ....
przodownik roty I      kpt       ....
i jakichś trzech młodszych kapitanów

Meldunek będzie ekstra, musowo rozpoznanie operacyjne obiektu, dla wprawki może nawet analiza.
Tylko który stażysta da radę odwalić tyle roboty... nawet przy śmietniku...
Tiaaaa

Rzadko piszesz bzdury, ale teraz ci się udało, gratulacje i prezencik..


anonim witam a jakie bedzie rozpoznanie na smietniku?
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 07, 2007, 21:36:01 »
Cytuj
anonim witam a jakie bedzie rozpoznanie na smietniku?

Zależy od śmietnika :mellow:
Zresztą: śmietnik zazwyczaj to banał ^_^
Coś proponujesz?

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 07, 2007, 21:49:06 »
Cytuj
anonim witam a jakie bedzie rozpoznanie na smietniku?

Zależy od śmietnika :mellow:
Zresztą: śmietnik zazwyczaj to banał ^_^
Coś proponujesz?

a co msm zaprpoponowac ? dojdzie do tego ze zniknie w PSP korpus podoficerski
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 07, 2007, 21:51:10 »
Nie bój - moim zdaniem to podstawa bytu PB.
I oby tak zostało. ^_^

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 07, 2007, 22:05:29 »
na podoficerach straz polega
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 07, 2007, 22:13:14 »
Cytuj
na podoficerach straz polega

No racja - ja - zresztą jak przypuszczam większość młodych oficerów, nauczyłem się najwięcej od podoficerów.
Oczywiście od tych bez kompleksów, od tych, którzy chcieli pomóc młodemu oficerowi, który na starcie g. wie ^_^
Tych drugich, zresztą nie tylko podoficerów, niestety trzeba bylo prostować z buciora od początku, na szczęście było ich niewielu.
Ale ogólnie podoficerowie rządzą PB w dobrym tego słowa znaczeniu ofc. :mellow:

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 07, 2007, 23:34:44 »
Widzę, że jednak pewne kwestie mają oddźwięk jak grochem o ścianę...Fakt, temat awansowy jest drażliwy ale czy zawsze jego poruszanie musi kończyc się filozofowaniem na temat kto lepszy/gorszy?? Chyba rzeczywiście trzeba założyć inny "pokoj" dla tych kategoryzujących bo w końcu wątek dotyczy stricte akcji awansowej.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 07, 2007, 23:39:55 »
Co się dziwisz - każdej akcji towarzyszy reakcja ^_^.
Zmiany tematu są nieodłącznym elementem każdego forum, nie ma się co spinać :mellow:

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 08, 2007, 00:07:10 »
@ Anonim
Różnimy się w co najmniej trzech punktach:
1 Ja do swoich gwiazdek doszedłem od strażaka, nie pojawiłem się znikąd jako wrodzony geniusz i wiem,
  że straż pożarna to nie ja czy Ty, lecz chłopcy w dużych czerwonych samochodzikach - dla których
  w odróżnieniu od Ciebie żywię szacunek.
2 Zanim się wypowiem - zastanawiam się "co autor chciał powiedzieć", a jak się wypowiadam to
  raczej merytorycznie. Stać mnie na więcej niż: 
Cytuj
Rzadko piszesz bzdury, ale teraz ci się udało, gratulacje i prezencik..
3 Zapewniam Cię, że Twój minus sprawił mi większą satysfakcję niż kolorowe blaszki pogubione już
  przez dzieci, ale jeśli liczysz na rewanż - to nie dyskutuję z gośćmi, którzy w dwóch kolejnych
  wypowiedziach przeczą sobie trzykrotnie. "Desipere est juris gentium"

@ tommi32
Do tego czym sypnął fireman mogę dodać tylko, że ucierpiałeś wskutek zjawiska "ręcznego
sterowania" strukturą. Zamiast przemyślanych rozwiązań całościowych, wciąż funkcjonuje doraźność
i organizacyjna prowizorka, co gorzej zanosi się na więcej bo końca reformowania nie widać.
Niespecjalnie to pocieszające, ale nie Ty jeden na tym straciłeś.
Ciekawe, że SGSP i CNBOP to najmniej zreformowane klocki naszego puzzla.
Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 08, 2007, 00:33:50 »
Cytuj
@ Anonim
Różnimy się w co najmniej trzech punktach:
1 Ja do swoich gwiazdek doszedłem od strażaka, nie pojawiłem się znikąd jako wrodzony geniusz i wiem,
  że straż pożarna to nie ja czy Ty, lecz chłopcy w dużych czerwonych samochodzikach - dla których
  w odróżnieniu od Ciebie żywię szacunek.
2 Zanim się wypowiem - zastanawiam się "co autor chciał powiedzieć", a jak się wypowiadam to
  raczej merytorycznie. Stać mnie na więcej niż: 
Cytuj
Rzadko piszesz bzdury, ale teraz ci się udało, gratulacje i prezencik..
3 Zapewniam Cię, że Twój minus sprawił mi większą satysfakcję niż kolorowe blaszki pogubione już
  przez dzieci, ale jeśli liczysz na rewanż - to nie dyskutuję z gośćmi, którzy w dwóch kolejnych
  wypowiedziach przeczą sobie trzykrotnie. "Desipere est juris gentium"

1. Ale co - chwalisz się swoją karierą "from zero to hero", czy jak? Jeszcze jakbyś mi pokazał, w którym miejscu napisałem, że nie szanuję chłopców w czerwonych samochodzikach - co jest bzdurą - byłbym niezmiernie wdzięczny.
2. Gratuluję elowkencji i do granic niemożliwości rozwiniętej merytoryki - to ty jesteś bardziej geniuszem, ale chyba takim nabytym :mellow:.
3. Cieszę się, że mogłem pomóc. Na rewanż nie liczę, chociaż w sumie jest mi to obojętne, czy jakoś tak...
O nie!!! Zaprzeczyłem sobie trzeci raz w jednym zdaniu - to nowy rekord :mellow:
PS. Zbierasz te blaszki?
Jak coś ma parę sztuk, chętnie odstąpię :mellow:

Ludzie mają prawo być głupimi...
Ładne, ale nie widzę związku..
Jakaś wycieczka personalna?

BTW na przyszłość proponuję nieco więcej szacunku..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2007, 00:35:37 wysłana przez Anonim »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:52:04 »
czytam ten wątek i nadziwić się nie mogę.
Skoro absolwenci SGSP chcą być tymi jedynymi słusznymi to nie będą
tylko...

Czy PSP nie mogłaby pójść śladem np. MON i wprowadzić ograniczenia?
 
W MON dowódcą kompanii jest chorąży i nie można tego przeskoczyc. Czyli to tak jakby w PSP dowódcą JRG mógł być tylko aspirant. Wszystkie niższe stanowiska nie mogą zajmować oficerowie.
Absolwent szkoły oficerskiej SAM jeżdzi po kraju i szuka przed promocją!!! dla siebie etatu w jednostce( za wyjątkiem prymusów, dla których jest to zapewnione). Jeżeli nie znajdzie sobie etatu oficerskiego nie jest promowany na pierwszy stopień, lecz zachowuje stopień z uczelni np. st. sierżanta i taki etat dostaje. Jeżeli w czasie pełnienia służby wykaże się wiedzą i zaangażowaniem, oraz zwolni się etat oficerski to dowódca jednostki występuje do ministra MON o awans.

Panowie oficerowie na etatach podoficerów i aspirantów, który wariant wybieracie. Obecny z PSP czy ten z MON. W chwili obecnej każdy absolwent SGSP zostaje mł. kpt. mimo iż nie wiadomo czy nadaje się do cięzkiej służby w PSP. Dopiero po roku służby w PB czy KP można ocenić oficera po jego wysiłkach i operatywności.

Życze wszystkim powodzenia
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:22:45 »
Cytuj
czytam ten wątek i nadziwić się nie mogę.
Skoro absolwenci SGSP chcą być tymi jedynymi słusznymi to nie będą
tylko...

Czy PSP nie mogłaby pójść śladem np. MON i wprowadzić ograniczenia?
 
W MON dowódcą kompanii jest chorąży i nie można tego przeskoczyc. Czyli to tak jakby w PSP dowódcą JRG mógł być tylko aspirant. Wszystkie niższe stanowiska nie mogą zajmować oficerowie.
Absolwent szkoły oficerskiej SAM jeżdzi po kraju i szuka przed promocją!!! dla siebie etatu w jednostce( za wyjątkiem prymusów, dla których jest to zapewnione). Jeżeli nie znajdzie sobie etatu oficerskiego nie jest promowany na pierwszy stopień, lecz zachowuje stopień z uczelni np. st. sierżanta i taki etat dostaje. Jeżeli w czasie pełnienia służby wykaże się wiedzą i zaangażowaniem, oraz zwolni się etat oficerski to dowódca jednostki występuje do ministra MON o awans.

Panowie oficerowie na etatach podoficerów i aspirantów, który wariant wybieracie. Obecny z PSP czy ten z MON. W chwili obecnej każdy absolwent SGSP zostaje mł. kpt. mimo iż nie wiadomo czy nadaje się do cięzkiej służby w PSP. Dopiero po roku służby w PB czy KP można ocenić oficera po jego wysiłkach i operatywności.

Życze wszystkim powodzenia


Kto powiedział, że absolwenci SGSP chcą być tymi jedynymi słusznymi?
To jest raczej opinia części ludzi z innych korpusów, która niestety się przyjęła, a która jest stety nieprawdziwa.
Co do nadawania stopnia oficerskiego absolwentom SGSP dopiero po jakimś czasie - o czym piszesz - uważam to za średni pomysł, bo po to moim zdaniem szkoła jest oficerska, żeby absolwentom nadawać taki stopień po jej ukończeniu.

Pomysł ograniczeń stanowiskowych jest ciekawy - parę spraw takim posunięciem możnaby wyjaśnić :mellow:

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:31:04 »
Cytuj
Co do nadawania stopnia oficerskiego absolwentom SGSP dopiero po jakimś czasie - o czym piszesz - uważam to za średni pomysł, bo po to moim zdaniem szkoła jest oficerska, żeby absolwentom nadawać taki stopień po jej ukończeniu.

hmm...
Co powiesz absolwentom uniwersytetów, którzy marzyli o rozpoczęciu pracy w szkole i jej niedostali. Spełniają wszystkie warunki.
Uważam, że po skończeniu SGSP każdy dostałby inż. lub dalej mrg inż. a stopień dopiero po znależieniu oficerskiego etatu.

pozdrawiam.
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:45:17 »
Cytuj
hmm...
Co powiesz absolwentom uniwersytetów, którzy marzyli o rozpoczęciu pracy w szkole i jej niedostali. Spełniają wszystkie warunki.
Uważam, że po skończeniu SGSP każdy dostałby inż. lub dalej mrg inż. a stopień dopiero po znależieniu oficerskiego etatu.

pozdrawiam.

Co do absolwentów uniwerków - nie mam zdania, zresztą a) nie widzę związku i b) rozpatrujemy sytuację absolwentów oficerskiej szkoły pożarniczej.
Moim zdaniem powinno zostać tak, jak jest teraz.
Byłoby mi przykro, gdybym skończył SGSP, nie dostał stopnia ofi, poszedł do pracy czekając na łaskę lub niełaskę przełożonych, od których zależałoby otrzymanie przeze mnie stopnia oficerskiego. Wybacz, ale moim zdaniem bez sensu troszeczkę..

Poza szkołę oficerską kończy się po to, żeby być oficerem - taki banał, ale trafia w sedno.
Pozdrawiam -_-

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 08, 2007, 17:43:32 »
@ biwak
W stolicy zauważalny jest już problem, który nie dotyczy jeszcze terenu: brakuje etatów dcy zastępu
dla chętnych absolwentów. Młodziankowie wciąż uważają że lepiej być bezdomnym w niujorku,
niż sołtysem w Pierdziszewie. Jakikolwiek ruch przy emeryturach odsunie problem, ale o rok, dwa.
Przytoczone rozwiązanie sprawdza się w woju, jednak nikt nie ruszy SGSP - bo jest to zbyt silne lobby,
które nie przejmuje się że z symbionta zmienia się w pasożyta
( zablokowanie konkurencji to właśnie przejaw tego pasożytnictwa)
i realizuje własne cele nie przejmując się nadprodukcją i spadkiem jakości ( przykładów daleko szukać nie trzeba).

Pytanie 1. Kto podniesie rękę na Krynicę Wiedzy i Przetrwalnik Pokrzywdzonych?
Pytanie 2. Jak długo żywiciel to wytrzyma?

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 08, 2007, 23:33:56 »
@ biwak
W stolicy zauważalny jest już problem, który nie dotyczy jeszcze terenu: brakuje etatów dcy zastępu
dla chętnych absolwentów.

Ten problem też już dotyczy terenu. Jak brakuje etatów to mł. kpt. po SGSP na jakim będzie etacie i jak długo. Nikt nie chce podnosić ręki, ale dla przypomnienia to nie jest Wyższa Szkoła Oficerska tylko Szkoła Główna Służby Pożarniczej kształcąca przyszłych oficerów.

Pozdrawiam.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 08, 2007, 23:42:29 »
Nikomu nie trzeba przypominać co to za szkoła.
A WSO że tak zapytam to dla odmiany kształciła przyszłych fryzjerów?
Nazwy się zmnieniają, ale cały czas chodzi o to samo.