Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 65436 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 09, 2007, 00:14:35 »
Nie chodzi mi o to żeby się przepychać, bo rozumiem o co tobie chodzi. Tylko zwracam uwagę, że szkoła kształci przyszłych oficerów i otrzymanie stopnia to kwestia czasu, można zaraz po, a można by później. Jak nie będzie odpowiedniego etatu dla mł. kpt  to z tym stopniem może się bujać znacznie więcej niż trzy lata, będąc podwładnym sierżanta. Czy o to nam chodzi gdy mówimy oficer. Tym bardziej, że nikt z PB nie jest temu winien.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 09, 2007, 00:27:57 »
Moim zdaniem powinno zostać tak, jak jest teraz.
Byłoby mi przykro, gdybym skończył SGSP, nie dostał stopnia ofi, poszedł do pracy czekając na łaskę lub niełaskę przełożonych, od których zależałoby otrzymanie przeze mnie stopnia oficerskiego. Wybacz, ale moim zdaniem bez sensu troszeczkę..

Poza szkołę oficerską kończy się po to, żeby być oficerem - taki banał, ale trafia w sedno.
Pozdrawiam -_-

Szkołą kształci nie oficerów, a inżynierów pożarnictwa to tak na początek, przecież aby ją skończyć nie trzeba być strażakiem.  Stopień to rzecz wtórna.
Kończąc szkołę np. jestem inż. pożarnictwa i mam uprawnienia do bycia oficerem pożarnicta ale o tym czy jestem powinno decydować to czy w służbie otrzymuję stanowisko oficerskie czy też nie.

Nie chodzi mi o to żeby się przepychać, bo rozumiem o co tobie chodzi. Tylko zwracam uwagę, że szkoła kształci przyszłych oficerów i otrzymanie stopnia to kwestia czasu, można zaraz po, a można by później. Jak nie będzie odpowiedniego etatu dla mł. kpt  to z tym stopniem może się bujać znacznie więcej niż trzy lata, będąc podwładnym sierżanta. Czy o to nam chodzi gdy mówimy oficer. Tym bardziej, że nikt z PB nie jest temu winien.
Pozdrawiam

Nowy a z tobą się zgadzam :) choć moja zgoda nikomu nic nie przynosi :)

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 09, 2007, 12:16:04 »
Cytuj
Nie chodzi mi o to żeby się przepychać, bo rozumiem o co tobie chodzi. Tylko zwracam uwagę, że szkoła kształci przyszłych oficerów i otrzymanie stopnia to kwestia czasu, można zaraz po, a można by później. Jak nie będzie odpowiedniego etatu dla mł. kpt  to z tym stopniem może się bujać znacznie więcej niż trzy lata, będąc podwładnym sierżanta. Czy o to nam chodzi gdy mówimy oficer. Tym bardziej, że nikt z PB nie jest temu winien.
Pozdrawiam


Również nie zamierzam się z tobą przepychać, tym bardziej, że dyskutuje się z tobą bardzo rzeczowo, i to mimo odmiennych poglądów (to tak jak z firemanem:).
Mimo to nadal uważam, że stopień powinien się należeć zaraz po skończeniu szkoły, co do etatu rozumiem jak najbardziej, że jest jak jest i czasem jest ciężkawo, żeby młody oficer dostał odpowiednie - oficerskie stanowisko.
A to, że nie jest to wina PB to sprawa oczywista.
Jedyna w kraju pożarnicza szkoła oficerska powinna wypuszczać na świat oficerów - takie moje zdanie jest:)
Pzdr ^_^

Cytuj
Szkołą kształci nie oficerów, a inżynierów pożarnictwa to tak na początek, przecież aby ją skończyć nie trzeba być strażakiem.  Stopień to rzecz wtórna.
Kończąc szkołę np. jestem inż. pożarnictwa i mam uprawnienia do bycia oficerem pożarnicta ale o tym czy jestem powinno decydować to czy w służbie otrzymuję stanowisko oficerskie czy też nie.

Zaraz zaraz, nie tak prędko.
Rozpatrujemy studia dzienne mundurowe, podczas których stopień strażaka otrzymuje się od razu na kadndydatce - mój rocznik był pierwszy, który właśnie w ten sposób miał rozwiązany temat otrzymania pierwszego stopnia - strażaka.
Czyli jest się strażakiem kończąc szkołę.
A po ukończeniu dają dwa gratisy: tytuł naukowy oraz stopień oficerski.
Cały czas jestem gorącym kibicem takiego rozwiązania.
Bo studia cywilne na SGSP to już zupełnie inna bajucha - kolega skończył, dostał inż. i poszedł na kurs podstawowy PSP.
Strażak inżynier - trochę śmiesznie brzmi, ale niestety studia cywilne dają tylko inż., a potem martw się człowieku i kombinuj.
Pzdr -_-
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 12:29:48 wysłana przez Anonim »

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:22:35 »
Kiedy będzie informacja nt. tegorocznej akcji awansowej???

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 10, 2007, 18:08:45 »
tego nikt nie wie ^_^
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 11, 2007, 04:53:55 »
Przysłowiowe „3 grosze” do wypowiedzi poprzedników w tym wątku:

Po pierwsze
SGSP jest wyższą uczelnią techniczną kształcącą w części tzw. mundurowej - inżynierów pożarnictwa i magistrów inżynierów pożarnictwa, a w części tzw. „cywilnej” - inżynierów i magistrów inżynierów. Strażacy w służbie kandydackiej i funkcjonariusze PSP (technicy pożarnictwa - aspiranci PSP) po ukończeniu czteroletnich studiów I stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego, oprócz tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa uprawniającego do zmiany grupy zawodowej, np. z technika pożarnictwa na nowy zawód - inżyniera pożarnictwa, otrzymują jeszcze pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana PSP. Przy tak obowiązujących przepisach prawnych, można z całą pewnością powiedzieć, że SGSP do chwili obecnej jest jedyną w kraju wyższą uczelnią techniczną kształcącą oficerów PSP. Chyba, że kiedyś zmienią się przepisy prawne i absolwent mundurowy będzie otrzymywał tylko tytuł zawodowy – inżyniera pożarnictwa bez pierwszego stopnia oficerskiego. Wówczas dzienny absolwent SGSP zamieniając służbę kandydacką na służbę stałą, przeszedłby z ostatnio nadanym stopniem służbowym zdobytym w służbie kandydackiej, a w przypadku techników pożarnictwa-zaocznych absolwentów SGSP, również stopień służbowy pozostałby bez zmian w momencie ukończenia SGSP. Jedni i drudzy (dzienni i zaoczni) posiadając tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa i nowy zawód (również) „inżyniera pożarnictwa”, posiadaliby pełne uprawnienia do objęcia stanowisk oficerskich, o ile takowe byłyby wolne. Stare zasady - z nadaniem pierwszego stopnia oficerskiego (młodszego kapitana PSP) w dniu ukończenia SGSP mogłyby być zastosowane tylko w stosunku do absolwentów SGSP kończących studia z wyróżnieniem. Podobnymi zasadami musiałyby byc objęte również pozostałe szkoły PSP. To są tylko jedne z wielu dywagacji dot. zmian w systemie kształcenia pożarniczego, mające swoich zwolenników, jak i przeciwników. Tymczasem jest jak jest, a jak będzie - czas pokaże.

Po drugie
Wieloletnie studiowanie wiążące się m. in. z szeregiem wyrzeczeń zarówno osobistych jak i zawodowych, obciążeniem finansowym, przemęczeniem i stresem, kończy się zdobyciem określonej wiedzy na odpowiednim poziomie i uzyskaniem upragnionego tytułu zawodowego, obowiązkowo nadawanego absolwentom przez Uczelnię. I tego tytułu zawodowego nie nazywałbym w żaden sposób „gratisem”. Poza tym, absolwenci szkół wyższych po obronie pracy kwalifikacyjnej (dyplomowej) otrzymują tytuł zawodowy, a nie tytuł naukowy. Dla przypomnienia, tytułem naukowym jest profesor, a stopniem naukowym doktor i doktor habilitowany. Jak na razie żadna Uczelnia na świecie po ukończeniu studiów I stopnia nie nadaje jeszcze swoim absolwentom tytułów profesorskich. Tytuł naukowy w Polsce nadaje Prezydent RP.

Po trzecie
Zarówno dzienny jak i zaoczny mundurowy absolwent SGSP zdobywa nowy zawód – inżyniera pożarnictwa, oprócz wcześniej posiadanego zawodu np. technika pożarnictwa. Osoba z tytułem zawodowym inżyniera pożarnictwa, nawet podnosząc swoje kwalifikacje do I lub II stopnia naukowego (doktora, doktora habilitowanego) albo tytułu naukowego (profesora) i nie będąc nauczycielem akademickim - będzie dalej posiadała zawód inżyniera pożarnictwa.

Po czwarte
Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy potrafią odróżnić: zawód strażaka od stopnia służbowego strażaka, tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa od zawodu inżyniera pożarnictwa oraz tytuł zawodowy od stopni i tytułu naukowego. A przecież wprowadzenie w PSP jednego zawodu strażaka zawodowego zamiast obecnych trzech zawodów (strażak, technik pożarnictwa i inżynier pożarnictwa) oraz zastąpienie stopnia służbowego strażaka i starszego strażaka, stopniem szeregowy i starszy szeregowy - uprościłoby nazewnictwo i pojęcia z tym związane.

Po piąte
Obecne kształcenie w SGSP odbywa się na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w dwóch specjalnościach: inżynieria bezpieczeństwa pożarowego i inżynieria bezpieczeństwa cywilnego. Kierunek kształcenia inżynieria bezpieczeństwa jest jednym ze 118 kierunków kształcenia zatwierdzonych przez właściwego ministra w formie rozporządzenia. Kierunek inżynieria bezpieczeństwa występuje pod pozycją 48. Ten kierunek kształcenia nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla SGSP. Taki kierunek może uruchomić każda inna wyższa uczelnia techniczna w kraju. Jeżeli ktoś jest zainteresowany standardami kształcenia na tym właśnie kierunku lub innych, to zachęcam do wejścia na stronę RGSW: http://www.rgsw.edu.pl/?q=node/785 i odszukanie „inżynieria bezpieczeństwa”, a wówczas nie będzie żadnych wątpliwości, jakie główne treści kształcenia obowiązują na kierunku inżynieria bezpieczeństwa lub innych kierunkach.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 20:52:26 wysłana przez jaza »

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 11, 2007, 12:35:38 »
@ jaza

Masz rację, jednak niektóre z ostatnich wypowiedzi otwórz kluczem:
"nie zawsze tak było, więc czy zawsze tak powinno być?"

Także pozdrawiam z poważaniem
Contra facta non valent argumenta.

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 11, 2007, 17:00:28 »
Cytuj
SGSP jest wyższą uczelnią techniczną kształcącą w części tzw. mundurowej - inżynierów pożarnictwa i magistrów inżynierów pożarnictwa, a w części tzw. „cywilnej” - inżynierów i magistrów inżynierów. Strażacy w służbie kandydackiej i funkcjonariusze PSP (technicy pożarnictwa - aspiranci PSP) po ukończeniu czteroletnich studiów I stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego, oprócz tytułu zawodowego inżyniera pożarnictwa uprawniającego do zmiany grupy zawodowej, np. z technika pożarnictwa na nowy zawód - inżyniera pożarnictwa, otrzymują jeszcze pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana PSP. Przy tak obowiązujących przepisach prawnych, można z całą pewnością powiedzieć, że SGSP do chwili obecnej jest jedyną w kraju wyższą uczelnią techniczną kształcącą oficerów PSP. Chyba, że kiedyś zmienią się przepisy prawne i absolwent mundurowy będzie otrzymywał tylko tytuł zawodowy – inżyniera pożarnictwa bez pierwszego stopnia oficerskiego. Wówczas dzienny absolwent SGSP zamieniając służbę kandydacką na służbę czynną, przeszedłby z ostatnio nadanym stopniem służbowym zdobytym w służbie kandydackiej, a w przypadku techników pożarnictwa-zaocznych absolwentów SGSP, również stopień służbowy pozostałby bez zmian w momencie ukończenia SGSP. Jedni i drudzy (dzienni i zaoczni) posiadając tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa i nowy zawód (również) „inżyniera pożarnictwa”, posiadaliby pełne uprawnienia do objęcia stanowisk oficerskich, o ile takowe byłyby wolne. Stare zasady - z nadaniem pierwszego stopnia oficerskiego (młodszego kapitana PSP) w dniu ukończenia SGSP mogłyby być zastosowane tylko w stosunku do absolwentów SGSP kończących studia z wyróżnieniem

Tak powinno być w PSP, bez "nadprodukcji" oficerów którym od razu marzy się conajmniej zastępca kom. powiatowego

Jest to rozwiązanie na miarę "naszych czasów"

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2007, 17:02:05 wysłana przez amper »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 11, 2007, 18:46:26 »
Przyznaję,po szkole powinien mieć stopień,ale na stanowisko trzeba sobie zapracować!!!!!!!!!! :mellow:

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 11, 2007, 21:02:39 »
Do flogistona
Jeżeli Twoje stwierdzenie mówiące o SGSP, że jest to "Przetrwalnik Pokrzywdzonych", dotyczy wszystkich pełniących tam służbę i pracujących - to stanowczo się z Tobą nie zgadzam i takim generalizującym stwierdzeniem obrażasz wielu porządnych, uczciwych, rzetelnych, pracowitych i oddanych służbie ludzi, godnie reprezentujących zarówno barwy SGSP jak i całej PSP.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 20:33:51 wysłana przez jaza »

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 12, 2007, 00:09:04 »
Jeżeli to stwierdzenie mogłoby dotyczyć wszystkich, to znowu miałbyś rację.

Pozdrawiam z poważaniem i wyrazami szacunku
Contra facta non valent argumenta.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 14, 2007, 22:17:36 »
Czy ktoś z nieawansowanych  dostał jakąś sensowną odpowiedź na temat swoich wniosków awansowych????
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline epolet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:59:13 »
Czy ktoś z nieawansowanych  dostał jakąś sensowną odpowiedź na temat swoich wniosków awansowych????

Witam
Brak odpowiedzi zawsze kojarzył się dobrze  -_-
Ale nie tym razem i nawet nie liczę na odpowiedź.
Skoro mój przełożony nawet nie wie gdzie wniosek ugrzązł to, jakiej można się spodziewać odpowiedz.
A w Twoim przypadku coś się ruszyło z KW?
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 15, 2007, 13:50:36 »
Skoro mój przełożony nawet nie wie gdzie wniosek ugrzązł to, jakiej można się spodziewać odpowiedz.


Takiej rozpierduchy w poważnej instytucji za jaką ma się PSP nie było. Jak to możliwe, że dokument zaginął. Wyobrażacie sobie jakby sytuacja była nagłaśniana gdyby pan prokurator wysłał jakiś wniosek do ministra i by zaginął??

Zamykaliby po kolei w świetle kamer a u nas nic po prostu uznano za normalne i kropka.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 15, 2007, 13:52:43 »
A co tam, pewnie leży gdzieś na biurku albo spadł pod nie, akcja awansowa już minęła  :angry: :angry:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 15, 2007, 13:56:05 »
Minęła niebawem zacznie się druga a ludziom rzetelna informacja się należy? A może nie ... jak sie dowiedzą jeszcze mogą krzywo patrzeć :):)


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 15, 2007, 14:28:23 »
A ja własnie otrzymałem informację o ilości wstrzymanych awansów tegorocznych, awansowanych przed upływem czasookresu itd., ale to dotyczy tylko mojego województwa..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 15, 2007, 20:37:41 »
dziś otrzymałem od mojego KW. Oceńcie ją sami:
"Odpowiadając na pismo z dnia 4 maja 2007r. skierowane do Komendanta Głównego PSP, w sprawie negatywnego rozpatrzenia Pana wniosku o nadanie kolejnego stopnia oficerskiego, uprzejmie informuję, że wniosek ten nie został skierowany do Komendanta Głównego PSP.
Wykonując polecenie Komendanta Głównego PSP, zawarte w piśmie z dnia 7 lutego 2007r. nr BK-M23/4/07, nie kierowałem do Komendanta Głównego PSP wniosków funkcjonariuszy, którzy nie posiadali tytułu zawodowego inż. poż. lub mgr inż. poż., a kierunek ukończonych przez nich studiów wyższych nie pozwalał na udowodnienie przydatności ukończonych studiów wyższych poprzez wskazanie realizowanych zadań, które wynikają z wykonywanego zakresu czynności.
Analiza sylwetki absolwenta kierunku pedagogika-specjalnośc wychowanie obronne studiów zaocznych i magisterskich uzupełniających określa, że absolwent otrzymuje tytuł licencjata lub magistra w zakresie pedagogiki ze specjalnością wychowanie obronne oraz uzyskuje kwalifikacje do podjęcia pracy zawodowej w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, jako nauczyciel przedmiotu przysposobienia obronnego realizujący ścieżki międzyprzedmiotowe - obrona cywilna (edukacja dla bezpieczeństwa). W opisie sylwetki znajduje się co prawda zapis, że zdobyta wiedza i umiejętności predysponują absolwentów tej specjalności do podjęcia pracy zawodowej w służbach mundurowych (Wojsko, Policja, Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna), jednak zakres wykonywanych zadań winien być związany w mojej opinii z podstawową umiejętnością nabywaną w czasie tych studiów, tj. prowadzeniem zajęć dydaktycznych.   Świadczy o tym  również analiza  ilości  i  rodzaju  godzin  zajęć dydaktycznych w programie studiów. Kierując się zasadami określonymi przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nie można było w sposób wystarczający wykazać związku pomiędzy zakresem Pana obowiązków na stanowisku specjalisty w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym, a zakresem umiejętności nabytych w czasie studiów, dlatego podjąłem decyzję o nie kierowaniu wniosku do dalszego rozpatrzenia.
Jednocześnie informuję Pana, że moja opinia nie wyklucza w przyszłości możliwości uzyskania przez Pana wyższych stopni oficerskich. Jednak warunkiem tego, jest uregulowanie w kraju jednolitego sposobu postępowania z wnioskami awansowymi oficerów, którzy ukończyli studia cywilne.
"

Brak mi słów. Ale nie spocznę na tym. temat będę drążył dalej.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 15, 2007, 20:49:16 »
Cytuj
Jednocześnie informuję Pana, że moja opinia nie wyklucza w przyszłości możliwości uzyskania przez Pana wyższych stopni oficerskich
No wielką łaskę ci zrobił,
Cytuj
Brak mi słów
podpisuje się pod tym 100%-tach.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 16, 2007, 16:34:41 »
wojtekstr

To jest jakaś paranoja. Przeczytałem uważnie odpowiedź Twojego KW i oniemiałem!! Ja mam identyczne wykształcenie cywilne i otrzymałem w tym roku kolejny stopień oficerski. Wniosek jest tylko jeden: tegoroczna akcja awansowa pozwoliła wszystkim komendantom wojewódzkim na dowolność interpretacji przepisów kwalifikacyjnych. I w to we wszystkich kierunkach. Dowolność tej interpretacji przede wszystkim jednak polega na zróżnicowaniu stanowisk w zakresie oceny przydatności posiadanego wykształcenia na danym stanowisku. Niestety ocena taka, bez "twardych" przesłanek prawnych jest subiektywna, co potwierdza Twój i mój przypadek. I zapomniano, że funkcjonariusz w każdej chwili może zmienić stanowisko np. ze specjalisty w wydz. kontr.-rozp. na dowódcę zmiany w podziale bojowym. I wówczas należałoby go awansować... Bo zacznie prowadzić szkolenia dla podległej zmiany służbowej, pisać konspekty, zacznie produkować godziny dydaktyczne. Tylko co w sytuacji, gdy przy niestabilnej gospodarce etatowej w danej komendzie taki człowiek zmuszony zostanie do lawirowania pomiędzy wydziałami, zajmując co jakiś czas różne stanowiska?? Gdyby odwrócić sytuację, a mianowicie awansować dowódcę zmiany a potem przenieść do wydz. kontr.-rozp. to okaże się, że już kolejnego stopnia nie dostanie. Chyba, że przed upływem czasokresu znowu wróci do podziału (tylko po awans:)). A to już typowo polska kombinatoryka, sposób na obejście dziwnego prawa. Tak, u nas zawsze jest furtka prowadząca do luki prawnej, gdyż jak to zwykło się mawiać: "Polak potrafi". Tylko po co to wszystko?? Po co znowu mamy po raz "enty" utwierdzać się w przekonaniu, że jesteśmy narodem skłonnym do naginania prawa (bo czasem inaczej się nie da...) i kombinowania w drodze do celu?? Ja sądze, że będzie tak dopóki ludzie, którzy kiedyś ze słomą w butach i z widłami w dłoni blokowali drogi, tworzą prawo dla tych którzy maja wystarczającą dozę inteligencji by zrozumieć, że to prawo jest do d....!

Howgh...powiedział wódz:)

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwiec 16, 2007, 16:51:35 »
Dodam jeszcze, że oczywiście uogólniłem w kwestii tworzenia prawa. Wiadomym jest, że to nie minister rolnictwa macza palce w przepisach kwalifikacyjnych PSP ale problem jest innej natury. To, co obecnie obserwuję to upolitycznienie na wszystkich frontach. I pod tym kątem powstaje prawo. Nie dla obywatela ale dla korzyści politycznych. Dlatego śmiem twierdzić, że w każdym resorcie, w sztabie pracującym nad przepisami znajduje się odsetek nieuków (albo ignorantów), którzy wzorem Nikodema Dyzmy osiągają szczyty władzy, robią "sztukę dla sztuki", byle tylko przetrwać w tym zakłamanym świecie. I ten sposób powstają takie "kwiatki" jak między innymi nasze rozporządzenie kwalifikacyjne. Merytorycznie niedopracowane i nieścisłe, dające za szerokie spektrum interpretacji.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:16:29 »
Witam. Czy ktoś z forumowiczów dostał jeszcze jakąś odpowiedź na temat negatywnego rozpatrzenia wniosku awansowego????
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #247 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:32:52 »
Kiedy nastąpi podsumowanie  nt. akcji awansowej w roku bieżącym, czy ZZ dzałające w naszej formacji podjęły jakieś działania z tym  zwązane??????
Wiecie coś na ten temat?????   

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 25, 2007, 23:36:08 »
Kiedy nastąpi podsumowanie  nt. akcji awansowej w roku bieżącym, czy ZZ dzałające w naszej formacji podjęły jakieś działania z tym  zwązane??????
Wiecie coś na ten temat?????   
Ja narazie nic jeszcze nie wiem na ten temat. skoro do tej pory nie podsumowano tej akcji to lepiej na to nie liczyć. :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)