Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 65811 razy)

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 31, 2007, 19:59:52 »
Jest jeszcze jeden motyw awansów. jak KW umotywuje zatrzymanie wniosku awansowego i nie przesłanie go do KG. Chcę zauważyć, że od momentu wysłania wniosku z KM do KW pytałem ja jak i moi znajomi czy jakieś wnioski zostały zatrzymane. Cały czas słyszeliśmy"ŻADNYCH WNIOSKÓW NIE ZATRZYMYWALIŚMY, WSZYSTKO POSZŁO DO KG" - tak zapewniał naczelnik wydziału KADR w KW. Tym czasem się okazało, że mydlił nam oczy a tak naprawdę je zatrzymali. Jak to skomentować???? Pozostawiam to Wam do oceny. Czekam nadal na odpowiedź z KW.  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 31, 2007, 22:09:30 »
Mój wniosek również nie wyszedł z KW tłumaczyli mi w mojej jednostce, że brakło mi 1,5 miesiąca wysługi aby dostać dowódcę sekcji. Czy to możliwe, że to prawda czy też mi mydlą oczy?? Czy można było dostać bez tego dowódce sekcji?? Czy trzeba mieć według nowych przepisów przepracowane równe 5 lat?? 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 01, 2007, 09:04:27 »
Mój wniosek również nie wyszedł z KW tłumaczyli mi w mojej jednostce, że brakło mi 1,5 miesiąca wysługi aby dostać dowódcę sekcji. Czy to możliwe, że to prawda czy też mi mydlą oczy?? Czy można było dostać bez tego dowódce sekcji?? Czy trzeba mieć według nowych przepisów przepracowane równe 5 lat?? 
Zacznę od końca musisz mieć pełnych lat 5 służby aby otrzymać grupę dowódca sekcji
Bez spełnienia tego warunku nie można awansować strażaka na dane stanowisko - no chyba że jakieś odstępstwo.
Co robił Twój wniosek w KW na zmianę grupy uposażenia??

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 01, 2007, 21:31:33 »
Czy wie ktoś czy można dostać awans na pierwszy stopień oficerski w listopadzie jak kiedyś bo podobno coś sie pozmieniało i już nie dają oprócz oczywiście starszym oficerom na stopnie nadbrygadiera jak to mieliśmy przykład rok temu. Czy ktoś wie??

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 01, 2007, 23:09:30 »
W związku z dyskusja zadaję pytanie. Absolwent po SGSP jakie może zajmować stanowisko?? Skoro najniższym oficerskim jest dowódca sekcji w danej jednostce ale należy mieć 3 lata stażu. Wynika choć do końca nie sledziłem przepisów że absolwent dziennej SGSP powinien być ratownikiem względnie starszym ratonikiem???Co koledzy na to??

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:46:34 »
Nikt nie powiedział, że oficer ma zajmować stanowisko oficerskie.
Wiesz - tak byłoby fajowo, ale rzeczyswistość jest jaka jest.
Historia zna przydadki grupy 4 dla absolwenta SGSP..
Generalnie zależy od jednostki :mellow:

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 02, 2007, 20:40:57 »
Mam prośbę do wszystkich, którzy piszą do mnie o wzór mojego wniosku do KG. Proszę piszcie na mojego maila wojtekstr@go2.pl  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 03, 2007, 12:26:03 »
W PSP sprawa stopni i zajmowanych stanowisk jest chora.
Popatrzcie na wojsko ciężko znaleźć przypadek kiedy podwładny jest wyższy stopniem od przełożonego.
Cytuj
Nikt nie powiedział, że oficer ma zajmować stanowisko oficerskie.
Nie tak do końca bo jak już jesteś oficerem aby otrzymać awans w stopniu musisz mieć stanowisko oficerskie - wniosek nieformalnie a jednak wiążą oficera ze stanowiskiem oficerskim - choć nie ma takiego przepisu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2007, 12:28:23 wysłana przez fireman »

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 03, 2007, 20:48:46 »
No właśnie i w związku z tym, że nie ma przepisu, zdarza się, że oficer ma nieoficerskie stanowisko..
Takie życie..

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 03, 2007, 21:36:31 »
tak Anonim masz rację a aspirant ma nieaspiranckie

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 03, 2007, 21:50:25 »
No korpusowo po drabinie w dół, stopień swoje, stanowisko swoje ^_^

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:38:42 »
I takim to sposobem mamy do czynienia (przy pełnym szacunku do wszystkich korpusów i stażów pracy)

ogn. z 8 letnim stażem pracy zajmujący bodaj stanowisko d-cy sekcji
ruga
mł.kpt. (aspirant + studia cywilne) z 15 letnim stażem obecnie pracującym jako st. operator sprzętu specjalnego.
Wszystko dlatego, że temu drugiemu, nie z jego winy, zlikwidowano w ramach reorganizacji stanowisko i musiał przyjąć co pan dał.
-------------------------------------------------------
Jakby miał za co to i owszem ale dla samo nietrawienie gościa nie jest powodem, a obecne zaszeregowania pierwszemu na to pozwalają.

Wszystko zgodnie z prawem i śmieszną pragmatyką.

Offline acer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 06, 2007, 13:24:17 »
Witam mam pytanie myśle ze pisze na dobrym wątku co jeśli sie niechce otrzymac awansu czy jest możliwość odmowy?? jesli twierdze ze sie nienadaje na dane stanowisko tylko ze niektórym cieżko to przetłumaczyc a potem za błedy bede ja kopany w d.. i szlak trafi nastepne awanse czy nagrody

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 06, 2007, 13:57:25 »
Witam zdarza sie tez tak ze podwładny jest lepiej wyszkolony ma lepszy stopien i stanowisko
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:11:17 »
Witam zdarza sie tez tak ze podwładny jest lepiej wyszkolony ma lepszy stopien i stanowisko
Jak ma lepsze stanowisko to nie jest podwładnym  :mellow:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:00:57 »
Cytuj
I takim to sposobem mamy do czynienia (przy pełnym szacunku do wszystkich korpusów i stażów pracy)

ogn. z 8 letnim stażem pracy zajmujący bodaj stanowisko d-cy sekcji
ruga
mł.kpt. (aspirant + studia cywilne) z 15 letnim stażem obecnie pracującym jako st. operator sprzętu specjalnego.
Wszystko dlatego, że temu drugiemu, nie z jego winy, zlikwidowano w ramach reorganizacji stanowisko i musiał przyjąć co pan dał.

Nie chodzi tylko o reorganizację -czasem po prostu nie ma stanowisk oficerskich i w takim wypadku młody oficer bierze, co jest.
To jest problem, bo stara gwardia ogniomistrzowska :mellow: ma stanowiska oficerskie i ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuacją, gdy zabiera się stanowisko staremu i daje młodemu - atmosfera by się chyba zagęściła lekko..
Sam byłem w takiej sytuacji, kiedyś dawno temu ^_^ :mellow: dostałem dwie grupy w tyłek jako oficer, gdy tymczasem utrzymano stanowiska oficerskie trzem ogniomistrzom.
Ofc nic do gości nie mam - absolutnie, ale jako jedyny - i to najstarszy stopnie dostałem zonka.
Trzeba chyba poczekać, aż starzy odejdą na emeryturkę, a później prowadzić politykę stanowiskową tak, żeby nie było w przyszłości takich sytuacji.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:33:58 »
a moim zdaniem to nie tylko te wykształcenie się liczy, ale i to co gość ma pod hełmem
niekiedy a nawet często st.ogn. bardziej zasługuje i lepiej sie nadaje np. na stanowisko dowódcy sekcji niż jakis aspirant, albo świerzy absolweny SGSP, który często ma zbyt wysokie mniemanie o sobie i swoich umiejętnościach.
Nie jest to oczywiście zasadą i nie wywyższam tu jakiegokolwiek korpusu, poprostu wydaje mi się,że nie zawsze wykształcenie pożarniczy czy ogólne idzie w parze z profesjonalizmem w wykonywaniu obowiazków służbowych oraz przydatnością na danym stanowisku.

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:00:29 »
Cytuj
a moim zdaniem to nie tylko te wykształcenie się liczy, ale i to co gość ma pod hełmem
niekiedy a nawet często st.ogn. bardziej zasługuje i lepiej sie nadaje np. na stanowisko dowódcy sekcji niż jakis aspirant, albo świerzy absolweny SGSP, który często ma zbyt wysokie mniemanie o sobie i swoich umiejętnościach.
Nie jest to oczywiście zasadą i nie wywyższam tu jakiegokolwiek korpusu, poprostu wydaje mi się,że nie zawsze wykształcenie pożarniczy czy ogólne idzie w parze z profesjonalizmem w wykonywaniu obowiazków służbowych oraz przydatnością na danym stanowisku.

Jak rany, masz rację, ale nie o tym teraz mówimy.
Po prostu byłoby fajnie, gdyby młody oficer po ukończeniu szkoły otrzymywał stanowisko odpowiadające wykształceniu - bo w końcu po co się tyle uczył?
Pewne jest to, że po szkole o robocie podziałowej wie się mało, ale mimo to stanowisko powinno się należeć jak psu buda.
A to, że jakiś podoficer ze stażem kilkuletnim wie o robocie więcej, niż młody, to sprawa oczywista.
Tylko nie po to młodzian się uczył, żeby pracować na niższym od przewidywanego stanowisku - to moim zdaniem.
A i osobiście nie podoba mi się twoje podejście do młodych oficerów po SGSP i powiem szczerze, że raczej nieczęsto się spotyka człowieka, który zaraz po studiach przychodzi na nowy teren, do nowych ludzi i na starcie struga wirachę nie z tej ziemi.
Raczej większość jest zesrana jak sto nieszczęść - wiem to po sobie.
Dobrze jest w takiej sytuacji trafić na dobrą załogę, żeby młodego wyprowadzić na ludzi.
Czy dobrze byłoby takiemu młodemu trafić na ciebie - nie jestem do końca pewnien..

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:54:07 »
Zauważalne jest w tym wątku, że niektórzy chcą za wszelką cenę wydrapać ** ,nie chcą im dać, a oni zagryzają pazurki i walczą. Panowie nie tędy droga, nie chciało się kończyć  SGSP (bo byłoby  za trudno), to wstydzilibyście się teraz odzywać o jakieś danie wam stopni i jeszcze z tekstami, bo mi się należy! To jest śmiech na sali!!! ^_^

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 06, 2007, 17:02:04 »
Cytuj
Panowie nie tędy droga, nie chciało się kończyć  SGSP (bo byłoby  za trudno), to wstydzilibyście się teraz odzywać o jakieś danie wam stopni i jeszcze z tekstami, bo mi się należy

W tym miejscu zgodzę się z przedmówcą

Mareks1

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 06, 2007, 23:20:56 »
Niestety, potwierdza się wysokie mniemanie o sobie pewnych absolwentów. Dlatego zapraszam ich do innego pokoju. Będę miał chwilę czasu to założę Wam nowy wątek, może: "Tylko SGSP" lub "Jesteśmy jedyni" , lub "Jesteśmy najlepsi".
Pozdrawiam chcących wydrapać **

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:13:17 »
Cytuj
Pewne jest to, że po szkole o robocie podziałowej wie się mało, ale mimo to stanowisko powinno się należeć jak psu buda.

To ja proponuję od razu KM, KW, lub nawet KG - żeby zagrożenia dla życia i mienia nie zwiększać.
I tak już wystarczająco kochamy młodych oficerów.
Rok, dwa, sześć lat temu retuszowało się ich wtopy, a dziś już są teoretycznie najlepiej przygotowani.
Na każdy temat. O każdej porze. Każdego dnia.

Jestem za zniesieniem wszelkich ograniczeń awansowych.
Pewnie jeszcze dożyję, że do śmietnika pojedzie obsada:
dca zastępu:          st. kpt.   ....
kierowca:               stażysta ....
przodownik roty I      kpt       ....
i jakichś trzech młodszych kapitanów

Meldunek będzie ekstra, musowo rozpoznanie operacyjne obiektu, dla wprawki może nawet analiza.
Tylko który stażysta da radę odwalić tyle roboty... nawet przy śmietniku...
Tiaaaa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2007, 02:00:10 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:10:54 »
........................Jestem za zniesieniem wszelkich ograniczeń awansowych.
Pewnie jeszcze dożyję, że do śmietnika pojedzie obsada:
dca zastępu:          st. kpt.   ....
kierowca:               stażysta ....
przodownik roty I      kpt       ....
i jakichś trzech młodszych kapitanów

Meldunek będzie ekstra, musowo rozpoznanie operacyjne obiektu, dla wprawki może nawet analiza.
Tylko który stażysta da radę odwalić tyle roboty... nawet przy śmietniku...
Tiaaaa

to po co taka obsada wyjeżdza do zdarzenia? w takim wypadku niech jedzie sam kierowca i stażysta skoro pozostali nie mają chęci do pracy.
Wydaje mi sie że troche wyolbrzymiasz problem i skazujesz z góry że każdy oficer to ma lewe ręce do roboty.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 07, 2007, 10:48:20 »
@ sam998
Przeczytaj ze zrozumieniem, a wypowiesz się do rzeczy, bo powierzchowne czytanie - to owocuje
strzałem Panu Bogu w okno.
Pozdrawiam.
Contra facta non valent argumenta.

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 07, 2007, 10:51:39 »
Zauważalne jest w tym wątku, że niektórzy chcą za wszelką cenę wydrapać ** ,nie chcą im dać, a oni zagryzają pazurki i walczą. Panowie nie tędy droga, nie chciało się kończyć  SGSP (bo byłoby  za trudno), to wstydzilibyście się teraz odzywać o jakieś danie wam stopni i jeszcze z tekstami, bo mi się należy! To jest śmiech na sali!!! ^_^
Trochę jest w tym racji ale i tak młody oficer świeżo po szkole powinien poznać lepiej ludzi, teren i dopiero za jakiś czas mógłby pomyśleć o stanowisku jaki mu sie należy nie od razu. A co do SGSP to rzeczywiście wszyscy chcieli by mieć stanowiska ale do szkoły nikomu sie nie chce iść i zdać egzamin u Pani Zoii czy Pana Cegiełki. Pozdrawiam..