Autor Wątek: List otwarty  (Przeczytany 21444 razy)

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2007, 14:37:36 »
@robard - jak widzisz wszyscy jak dotąd piszący są za więc myślę, że temat trzeba pociągnąć dalej.

(+) poleciał do Ciebie z pierwszym moim postem w tym temacie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2007, 14:38:13 »
Po pierwsze gratulacje.
Podpis uniemożliwiający ustalenie  autora może być poczytywany przez osoby, które otrzymają list za "chowanie" sie autora lub może być uznany jako anonim i oddźwięk tego będzie o wiele mniejszy niż w przypadku konkretnego podpisu.
Pomysł i inicjatywa jest Twoja to rzecz jasna, skoro w zamyśle mają w to włączyć się ZZ może (dyskusyjne) włączyć w to na etapie tworzenia ZZ?  Tyle tylko, że jak już stwierdzono, skostniałe struktury ZZ nie pozwalają na szybką reakcję-zajęcia stanowiska w ciągu kilku, kilkunastu godzin.
________________________________________________________________________________________

W wielu innych przypadkach były organizowane przez ZZ protesty, na których pojawiali się strażacy na ulicach, w pokojowych demonstracjach. Życie wg mnie pokazuje, że jak się o swoje nie upomnimy to rzecz jasna tego nie dostaniemy.
Co jeszcze muszą zrobić nasi włodarze, żeby ZZ ostro zareagowały na naszą sytuację?? Próba przywrócenia stanu 48 godzinnego tygodnia pracy po latach walki o 40 godzinny tydzień to za mało? Urlop? jak zaczną dobrze naliczać urlop podstawowy to juz osiągnięcie a tu straszą zabraniem kilku dni z dodatku, co jeszcze musi się stać w PSP aby prócz pisania pism, ktoś zauważył naszą sytuację??
Na koniec @robard - po prostu rewelka dobrze, że nie masz działki... przynajmniej produktywnie się wyżyłeś :rolleyes:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2007, 14:48:08 »
Ja pod tym otwartym listem podpisuję się dwoma rękami.

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2007, 15:13:39 »
Po mojemu bardzo dobrze napisane.Mógłbyś się pokusić o dopisanie ile za to dostaje nowo przyjęty strażak,oczywiście podając tylko grupę(tak jak robią to piel.,naucz.i inni).
                                                 

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2007, 15:14:04 »
Częstochowa 2 marca 2007 roku

Uchwała nr 7/ 2007
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" w sprawie listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" zobowiązuje Prezydium KSP do opracowania i wysłania listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych, w którym zostaną wykazane nieprawidłowe działania strony służbowej i problemy współpracy z ministerstwem

Wiceprzewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/ Marek Ciapka

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/Robert Osmycki

Tekst ze strony www.skpnszz.org
ZZ"S" jak widac jest gotowa do akcji, trzeba tylko pogadać z "florkami i pożarnikami" pisać a potem na Warszawke i pod Sejm na dzień strażaka. Będzie wesoło

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2007, 15:30:50 »
Częstochowa 2 marca 2007 roku

Uchwała nr 7/ 2007
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" w sprawie listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" zobowiązuje Prezydium KSP do opracowania i wysłania listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych, w którym zostaną wykazane nieprawidłowe działania strony służbowej i problemy współpracy z ministerstwem

Wiceprzewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/ Marek Ciapka

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/Robert Osmycki

Tekst ze strony www.skpnszz.org
ZZ"S" jak widac jest gotowa do akcji, trzeba tylko pogadać z "florkami i pożarnikami" pisać a potem na Warszawke i pod Sejm na dzień strażaka. Będzie wesoło

A który my dzisiaj mamy.  Tak z ciekawości udało się wam coś opracować :wacko:
Czy jeszcze niejedną radę krajową trzeba zwołać? Wy macie czas nasze rodziny nie!

Offline Kastor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2007, 15:38:54 »
w 100% popieram !!!!

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2007, 15:58:15 »
Wreszcie niech uslyszą o nas , jakie bezprawie panuje w naszej formacji. Popieram w 100%. Pozdrawiam Roberta.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2007, 16:15:55 »
No...może choć PB, coś zyska np. z godzinami. bo dyż. za cichym przyzwoleniem i śmiechem do dzisiaj - delikatnie "wycykano". P.Robert O. nie przypomina sobie jak mu to jakoś umknęło :angry: Inne ZZ po prostu nabrały wody w usta. Jest przecież tyle ważniejszych spraw prawda! KG obiecuje wciąż "gruszki na wierzbie" i "reformuje" od du..y strony, a SK robi po prostu, jak zwykle swoje - nie ważne w jakim systemie i za jakie pieniądze. Oj... :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2007, 18:01:31 »
Odezwa jest OK. podpisuję się pod nią . Możliwe , że coś się zmieni do naszego święta.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 21, 2007, 18:08:30 »
Częstochowa 2 marca 2007 roku

Uchwała nr 7/ 2007
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" w sprawie listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" zobowiązuje Prezydium KSP do opracowania i wysłania listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych, w którym zostaną wykazane nieprawidłowe działania strony służbowej i problemy współpracy z ministerstwem

Wiceprzewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/ Marek Ciapka

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"
/-/Robert Osmycki


Robard czy to nie jest tak, jak z Janem Maryśką Rokitą, czy nie jesteś w gorącej wodzie kąpany, skoro jest uchwała Centrali, a moźe to są znamiona anarchii i niesubordynacji !!!.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2007, 18:20:20 »
2 marca - jako termin podjęcia takiej uchwały jutro już będzie 22 marca, czyli jakieś prawie 3 tygodnie zaniedbania w tym temacie. Chyba, że trzeba aż 3 tygodni ze strony ZZ Solidarność na wytworzenie takiego listu i przesłanie go.

Ten krótki list otwarty który czytałem w temacie ponoś był stworzony przez 10 minut. Można go dopieścić czy też ustalić z ZZ czy i jak będą się nim zajmować w kolejne 3 dni nawet jak ZZ mają gorący okres. Koniec z naradami, spotkaniami, prośbami, jak swojej sprawy się nie wywlecze to nikt się o niej nie dowie, a i te osoby, które trochę sprawę znają udają, że nie wiedzą lub że nie do końca są zorientowane.

4 maja w dniu strażak, o ile nie zmienią w tym zakresie ustawy, proponuję do wszystkich mediów w polsce  przesłać takowy list. Wraz z podaniem osób kompetentnych do kontaktu w tym temacie. Oczywiście wcześniej ustalając takie osobistości.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2007, 18:27:19 »
Na początek musze się pochwalić, że jednak nie wszystkim się ta forma naszej wypowiedzi podoba, może dlatego, że to własnie ja napisałem, w związku z czym otrzymałem wreszcie kolejnego minusika od szalenie dowcipnego kolegi:straz Kraków jrg z tekstem "Inteligent polonista ha.... ha....", akurat sie kolega pomylił, bo wali mnie minusowanie, ale Ciesze się, że zrobiłeś to po raz kolejny Ty. Dlaczego? Dlatego, że po mojej uszczypliwej ripoście na Twój post zaczynam podejrzewać, że niedługo nawet zapoznasz się ze slownikiem ortograficznym języka polskiego, lub nawet zaczniesz uzywać narzedzi word`a do sprawdzania tekstu?? Poprostu Cieszę się, że mój post Cię ruszył, prosze dawaj dalej.  :mellow:

Wracając do tematu wątku, myslę sobie, że wysłanie takiego listu nie bedzie tak do końca proste, wiecie zapewne, że net jest mocno monitorowany przez "te" służby i użycie własnego, lub słuzbowego kompa byłoby równoznaczne z podpisaniem się pod listem z imienia i nazwiska. trzeba pomysleć, gdzie znalazłoby się bezproblemowe wejście do sieci, gdzie serwer nadaje dynamicznie adres IP...lub od rodziny? Pomyślcie. pisze to chociażby w kontekście tego, ze nie tak dawno kolega, koledze napisał głupiego maila, że jest gdzies kelnerem na przyjeciu i mógłby nawet pokusić się o cos tam ze zdrowiem pierwszego kaczora RP, wnet gościa namierzyli. Co wy na to? Bezpieczny komp, bezpieczne dojście?

Cytuj
Podpis uniemożliwiający ustalenie  autora może być poczytywany przez osoby, które otrzymają list za "chowanie" sie autora lub może być uznany jako anonim i oddźwięk tego będzie o wiele mniejszy niż w przypadku konkretnego podpisu.

No, a np.: Strażacy PSP - przecież pod listem nie podpisze się 30 tyś. strażaków? No minus JEKG i straz Kraków jrg, czyli minus dwóch :mellow:

@wiarus> nie, nie jestem w gorącej wodzie kompany (przynajmniej ja tak uważam), przeciez poddałem ten list pod dyskusję?! O ile znam to pismo, to nie zawiera żadnej daty zobowiązujacej Prezydium KSP do wystosowania takiego pisma? Poza tym pisałem wczesniej, że list ma być niezwiązkowy, aby rozpocząć dzieło i poniekąd wspomóc centrale zz w działaniu. Zawsze szukający informacji -zarysowanych w liście -dziennikarze skontaktują się z Przewodniczacymi ZZ, którzy (mamm nadzieję) rozpoczną dalszą batalię.Inaczej jest odpowiadac mediom na zapytania kiedy sami sie zgłaszają, inaczej wciskać im tematy z do publikacjinaszej inicjatywy.
Do dalszej dyskusji..

PS> Prezydium KSP, ma wystosowac list do MSWiA, jako przełożonego JEKG, mi chodziło raczej o poinformowaniu polityków róznej masci , których niewygodne pytania do opcji rzadzącej może wywołać lepszy skutek niż odpowiedź MSWiA na pismo związkowców, tym bardziej kiedy politycy sa pod ostrzałem mediów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 18:29:17 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2007, 19:41:01 »
Robard jeszcze jedno...będzie problem...zajebiście byłoby gdyby to dostały różne media i gazety, założę się że niejeden reporter wziąłby się za to i tu może być problem..."niktórzy" mogą przeszkadzać w zwiedzaniu jrg i wywiadach...pamiętajmy że narazie nie bardzo możemy wypowiadać się oficjalnie w mediach...trzeba to tak zrobić żeby dowidzieli się wszyscy...choćby rozwieszać to na drzewach...tylko tak że by...nie oskarżyli nas o pomowienia...PZDR
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2007, 19:50:23 »
Panowie jaki problem a przede wszystkim kolego Robercie podaj adresy ja ten list wyśle z kompa  którego nie rozpoznają pozdrawiam.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2007, 20:18:05 »
No nie wiem, ale mi się wydaje, że nie powinniśmy zbyt długo czekać jak rozwinie się sytuacja z czasem pracy, podwyzkami, stanami osobowymi i wieloma innymi rzeczami, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i uderzyć w media, dlatego spłodziłem na szybkiego taki oto szkic listu otwartego do polityków i mediów, być może czas rozpętać burzę medialną?
   Mamy już dosyć wykorzystywania wizerunku strażaka PSP przez decydentów, dla zaspokajania ich własnych ambicji politycznych naszym kosztem!
Jesteśmy głęboko zbulwersowani zawziętością naszych przełożonych, którzy robią wszystko, aby nie respektować Konstytucji RP, Ustawy o PSP, Dyrektywy UE i Kodeksu Pracy, w zakresie czasu pracy.
Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobce jest bezpieczeństwo publiczne powszechne, którzy pamiętają, ...[/i]
Gratuluję pomysłu i w pełni popieram. Zgodnie z sugestią proponuję pod rozwagę 3 małe zmiany j.w.
Jeżeli @robard nie zastrzeże praw autorskich, celowym byłoby wysyłanie powyższego do polityków i mediów, niezależnie od ew. działań związkowych. W treści nie ma nic takiego, że nie można byłoby się pod tym podpisać nawet z imienia i nazwiska, choć nie jest to konieczne. W uzupełnieniu należałoby wypunktować konkretne sprawy, na które należałoby zwrócić uwagę w przypadku pozytywnego odzewu ze strony adresatów listu.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 21, 2007, 20:28:05 »
Panowie. Postepowania dyscyplinarnego nie można wszcząć  za napisanie " listu otwartego".!
Mogę zrozumieć obawy strażaków na stażu, ale "chłopaków w służbie stałej" nie potrafię.
Skoro wygłaszam jakiś postulat to muszę mieć odwagę podpisać sie pod nim. Podpisać się nawet (może właśnie w ten sposób) w "świetle kamer".
Jescze jedno zdanie.
Panowie z PB. Każdej służby wykazujecie odwagę ponad przecietną w społeczeństwie, ba, ponad przeciętną w świecie!!!
Wytłumaczcie wiec mi, jak można nie mieć odwagi podpisać się pod swoimi "celami i zarzutami".
(miało być ostatnie, ale jeszcze dwa :mellow:)
Utwierdzan się w przekonaniu, że to jest własnie Nasz problem.
Walczyc anonimowo można o "głośna imprezę u sąsiada", lecz o tak ważnych dla Nas sprawach trzeba mówić "pokazując twarz".!
Pozdrawiam.
ps
Mam nadzieję, że i ja kiedyś bedę mógł napisać na tym forum jak walczę z "systemem" do dnia dzisiejszego!
Jeszcze raz z wyrazami szacunku!

                                                                                                    OMC

Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 21, 2007, 21:07:16 »
A może tak??? :
Strażacy oszukani przez rząd IV RP

Polska Straż Pożarna przeżywa kryzys.
Z podwyżek przewidzianych w modernizacji Straży Pożarnej strażacy
dostaną jedynie ochłapy. Strażacy podziału bojowego ( gaszący pożary) w
proponowanych przez Komendę Główną PSP podwyżkach znów po raz kolejny
zostaną oszukani. Komenda Główna PSP zamierza podnieść pensje dla wysoko
usytuowanych w swoich strukturach funkcjonariuszy a ci, którzy narażają własne
życie przy akcjach ratowniczych otrzymają pozostałości z Pańskiego
stołu.Dodatkowym elementem jest sprawa czasu pracy strażaka. Przyjęta po
wejściu do UE zmiana ustawy o Państwowej Straży Pożarnej miała umożliwić
strażakom służbę zgodną z normatywem UE, natomiast za sprawą obecnego
Komendanta Głównego PSP jest ona nieprawidłowo interpretowana i strażacy
podziału bojowego są oszukiwani w majestacie prawa. Jak brzmią zapisy ustawy
normatywem pracy strażaka jest 40 godzin tygodniowo z możliwością
przedłużenia do 48 godzin. Pan Komendant Główny wykorzystuje ten zapis i nakazuje
strażakom świadczyć pracę za darmo ponad 40 godzin tygodniowo.
Środowisko jest oszukane i rozgoryczony, grożą Polsce protesty
społeczne. Polityka medialna prowadzona przez Komende Główną PSP prowadzi
informację, że strażacy nie chcą pracować więcej ponad 40 godzin, przez co
podatnicy i społeczeństwo jest narażone na niebezpieczeństwo, co jest
wierutnym kłamstwem. Strażacy mogę pracować i 48 i 56 godzin tygodniowo, tylko
domagają się zgodnie z prawem oddawania godzin nadliczbowych wynikających z
pracy ponad 40 godzin tygodniowo, zaś Komenda Główna PSP ignoruje Związki
Zawodowe i stara się zabrać strażakom przysługujący urlop dodatkowy
wynikający z uprawnień pracy w warunkach szczególnych i wprowadzić zmiany
ustawy o PSP zgodnie z własną wolą. Dochodzi już do nagminnego łamania
prawa przez pracodawców (Komendantów, D-ców Jednostek), są już pierwsze
ofiary poczynań Pana Komendanta Głównego – strażak wylądował na oddziale
psychiatrycznym zastraszany przez przełożonego zwolnieniem ze służby.
Strażacy PSP zwracają się z prośba do IV władzy, jaka są media o pomoc
i wsparcie w dążeniu do pracy zgodnie z prawem i godnego wynagradzania
oraz poprawy bezpieczeństwa publicznego.



i kilka adresów: widzowie@tvn.pl, biuro@janrokita.pl, przeglad@przeglad-tygodnik.pl, Ryszard.Kalisz@sejm.pl, marek.biernacki@sejm.pl, listy@superexpress.pl, redakcja@rmf.fm, contact@agora.pl, widzowie@tvp.pl, gosc@radiozet.com.pl, j.czarnecki@radiozet.com.pl, redakcja@eFakt.pl, redakcja@trybuna.com.pl, kraj@naszdziennik.pl
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2007, 21:11:35 »
   Zgadzam się z omc niepodpisany list to anonim ,który może napisać każdy.
Ileś set podpisów zrobiło by wrażenie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2007, 22:44:33 »
Słuchajcie z tymi podpisami to jest tak, że jeśli się podpiszę pod tym sam, to wszyscy decydenci krzykna jednym głosem, ze jestem pieniacz i że chcę załatwić jakieś swoje sprawy. Jeśli mamy zebrać jak najwiekszą liczbę piodpisów, to bedzie to trwać wieki, a po drodze list może 10 razy się zapodziać. Tutaj wcale nie chodzi o odwagę, lub jej brak (myslę, że swoje to już w dupę nieraz dostałem w PSP, jestem zresztą chroniony jako czlonek władz związku) i nie martwię sie o siebie. Dla jasności przeliczcie ilość osób, które wypowiedziały się w tym temacie, a ile razy przeglądano tą stronę, a sami zobaczycie, że większość liczy, że się za nich coś zrobi - samo się zrobi.
 Mamy jeszcze trochę czasu, możemy sobie podyskutować.

@ogniowy> generalnie jest OK, nie obraź się, ale uwazam, że nie możemy zbytnio zagłebiać się w tematy. Jako przykład podałeś i rozbudowąłeś kwiestię normatywu czasu pracy 1/2 pisma, a później bez konsultacji z tym człowiekiem (Ustka) chcesz prowadzic wojnę z Rzadem, podając jego przykład? No nie wiem, jest czas trzeba spokojnie pomysleć.

Cytuj
Walczyc anonimowo można o "głośna imprezę u sąsiada", lecz o tak ważnych dla Nas sprawach trzeba mówić "pokazując twarz".!
Widzisz, chodzi o to, że list nie miał stanowić głownego frontu walki, a tylko wywołanie wojny. O ile interesowałem się historią, to wojny wywoływano po spiskach, skrytobójczych zamachach, lub zasianiu ziarna myśli rewolucyjnej. Sposobem na przeprowadzenie wojny może zaś być Blitzkrieg - do wykonania przez centrale zz, my zaś możemy się wówczas zająć logistyką.
Jedna z zasad okopowych mówi "ten kto pierwszy wychyli łeb, pierwszy dostanie w czapę" - spieszysz się? Tutaj nie chodzi o czysta odwage cywilną, tylko o zasady walki, przeciwnika pokonuje sie jego metodami, to nie Wersal (jak twierdzi od dawna sam_go).

@Piotr998 bardzo rozsądne uwagi, jak spojrzysz na list, to nawet już na niosłem poprawki:)

@wiarus
Cytuj
Robard czy to nie jest tak, jak z Janem Maryśką Rokitą, czy nie jesteś w gorącej wodzie kąpany, skoro jest uchwała Centrali, a moźe to są znamiona anarchii i niesubordynacji !!!.
Nie jestem w żaden sposób prawnie, ani moralnie, ani tym bardziej słuzbowo, zobowiązany do przestrzegania Uchwały nr 7/ 2007
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" w sprawie listu otwartego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
, gdyż nie piszemy tego jako zwiazkowcy (chociaż nimi jesteśmy), nie piszemy też tego tylko do MSWiA, lecz do mediów i polityków nie zwiazanych z obecną władzą, a więc aby oczy władzy przejżały, trzeba zadziałać przeciw władzy.
Dziekuję wszystkim, za żywe zainteresowanie, które przerosło moje najszczersze oczekiwania i nadal proszę o dalszą "burzę mózgów".

PS.@fermon:
Cytuj
Panowie jaki problem a przede wszystkim kolego Robercie podaj adresy ja ten list wyśle z kompa  którego nie rozpoznają pozdrawiam.
Bedę próbował sporzadzić taką listę mailową, częściowo widzę, że nawet już jest zrobiona przez kolegę ogniowego, tylko jeszcze może ją rozszerzyc o polityków?
Działajmy wspólnie to może coś spłodzimy, a nawet w to wierzę!
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2007, 00:15:39 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 21, 2007, 22:46:38 »
Jestem za. Pomysł listu OK.
Cytuj
że jednak nie wszystkim się ta forma naszej wypowiedzi podoba, może dlatego, że to własnie ja napisałem, w związku z czym otrzymałem wreszcie kolejnego minusika od szalenie dowcipnego kolegi:straz Kraków jrg z tekstem "Inteligent polonista ha.... ha....",
Mam to samo :D a nic nie napisałem więc to nie za to . Kolega po prostu tak ma.....

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 21, 2007, 23:05:58 »
Może, by tam tak w tym "liściku" coś napomknąć również o dyż. SK ^_^ Toż to zdaje się obecnie PB, a zresztą tego nigdy nikt do końca nie potrafił przypiąć. Chodzi o wprowadzenie /narzucenie/ bez żadnej konsultacji i pytania o zdanie "chorego" systemu 12/24/48. Zapewne znajdą się i tacy którym to odpowiada :angry: Podobnie jak i praca /społeczna/ ponad normatyw.
Należało to po prostu zostawić w gestii KP/KM/ i było, by na pewno ok. Bajki o trosce do odpoczynku itd. proszę zostawić dla /zwiedzających/ dzieci i innych nie obeznanych w realiach służby.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 21, 2007, 23:35:06 »
Robard, masz większe doświadczenie to twórz, anonimusom mogę udostępnić skrzynkę mailową... :)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2007, 00:13:39 »
Kolego Robard.
Mówisz o wojnach prowadzonych, a raczej NAPADACH na inne nacje. Skoro tak myslisz (dalej cytat) to uwazam że to sposób na wywołanie i podstawianie "INNYCH"(nic osobistego).

"Widzisz, chodzi o to, że list nie miał stanowić głownego frontu walki, a tylko wywołanie wojny. O ile interesowąłem się historią, to wojny wywoływano po spiskach, skrytobójczych zamachach, lub zasianiu ziarna myśli rewolucyjnej."

Kolego, wyjasnij mi ten wycinek twojego tekstu, oczywiście odnosząc sie do całego listu:
:...Jedna z zasad okopowych mówi "ten kto pierwszy wychyli łeb, pierwszy dostanie w czapę" - spieszysz się? Tutaj nie chodzi o czysta odwage cywilną, tylko o zasady walki, przeciwnika pokonuje sie jego metodami, to nie Wersal (jak twierdzi od dawna sam_go)...."
Moim skromnym zdaniem to"WYSTAWKA"(troche z historii) w pełni tego słowa znaczeniu.
Skoro mówisz, że to zasady walki to może ( w moim rozumieniu) ostatnie "czyste" zasady walki przeprowadzone były na "dalekich kontynentach". Tam zaczynano i kończono z honorem może(wersalem jak to mówisz).
Teraz pytanie kolego.
Przedstawię (oczywiście generalizując) modelową sytuację i proszę Cię o odpowiedz.
....Wypadek, kilka pojazdów, dowodzisz, na miejscu brak policji. Godzina około 8 rano. Miasto około 100 tys. Mnóstwo "gapiów". ktoś z tłumu krzyczy" to ma być straż, sam to zrobię"... Jestem przekonany, że po "akcja zakończona, wracamy do jednostki" nawet nie będziesz tego pamietał.
...j/w.. gość wychodzi przed tłum i bezpośrednio zwraca się do Ciebie. Kolego tam można "podeprzec", proszę pana ja mogę pomóc. Proszę Pana, znam tę okolicę i mogę ..... Założe się o mój cały barek (jego zawartość oczywiście :mellow:), że opowiesz o tym panu na zmianie jeszcze kilka razy.

Kolego, jeśli wyjdziemy z założenia, że cel jest ważny("BONAPARTE") nie ważne są środki. To jak to się ma do tego, o co walczymy.?
Kogo chcesz poświęcić kolego w myśl"...Jedna z zasad okopowych mówi "ten kto pierwszy wychyli łeb, pierwszy dostanie w czapę..."??? ten argument kojrzy mi się ze Stalinem i Hitllerem.
Mam nadzieje, że nie odbierzesz tego jak zarzutu w Twoim kierunku(nie mnie oceniać).
Powiem w ten sposób.
"Postulat" świetny, jako baza do wniosków(jak oczywiście sam napisałeś).
Jak mówiłem, merytowycznie świetnie. Myślę jednak, że powinno sie uwzględnic MSK/PSK(to równiez wpływa na bezpieczeństwo) głownym celem (subiektywnie) powinno być "BHP" (obsadu oczywiście) oraz ekwiwalent za czas służby wybiegający PONAD.
Specjalnie napisałem "PONAD", bo (teraz czas na minusy) przyjmując się do PSP. Zgodziłem się na 48 godz. tydzień pracy, a jestem człowiekiem , który nawet na swoją korzyść nie odstępuję od w/w zasad.
Oczywiście jasno okreslonych. 40/48 to jest jasno!!!
Pozdrawiam
                     
                                                                                                          OMC
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2007, 00:24:06 wysłana przez omc »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2007, 00:32:38 »
@omc, powiem szczerze, że pierwszej części Twojej wypowiedzi wogóle nie rozumiem...

Co do drugiej części, w której piszesz:
Cytuj
Kogo chcesz poświęcić kolego w myśl"...Jedna z zasad okopowych mówi "ten kto pierwszy wychyli łeb, pierwszy dostanie w czapę..."Huh ten argument kojrzy mi się ze Stalinem i Hitllerem.

Qrwa, własnie o to chodzi, że ja nikogo nie chcę poświęcić! Pisałem, że o siebie sie nie boję, ale jest nas tu wielu nie zrzeszonych w zz i może zemsta naszych Panów paść na któregoś jak grom z jasnego nieba, od tego chcę właśnie się ustrzeć. na 30 tys strażaków pisze nas w tym watku raptem np. 10 pieciu jest chronionych z tych co podpiszą, a pozostałych pięciu? teraz rozumiesz? Jak najmniej strat własnych, bo to nie ta pora. Jak będzie trzeba jechać pod Sejm, to pojadą wszyscy (mam nadzieję).

Cytuj
przyjmując się do PSP. Zgodziłem się na 48 godz. tydzień pracy, a jestem człowiekiem , który nawet na swoją korzyść nie odstępuję od w/w zasad.

Zaraz, zaraz ja się przyjmowałem jeszcze do ZSP przed powstaniem PSP, to mamy się teraz licytować, co mi obiecywano? nie o to chodzi! Chodzi o fakt, że ja uważam, na ptzekór przełożonym, że normatyw wynosi 40 godzin tygodniowo w rozliczeniu 6 miesięcznym.Kropka.
Uważam, że powinno się zatrudnić więcej sytrażaków, jak było planowane przed wejściem nowelizacji ustawy w 2005 roku.
Jak ta dyskusja ma się przeradzać w polemikę co poeta miał na mysli, to odpuśćmy może sobie już na starcie?
W sumie to mogę powiedzieć, pierdolę to "mam już lata" jak coś popierdola jeszcze bardziej to idę na emę, ale chyba nie o to chodzi?

PS> Co do obsad SK, to starałem się nie wyrózniać w liście żadnej podgrupy z naszej grupy zawodowej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.