Autor Wątek: List otwarty  (Przeczytany 21443 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 22, 2007, 00:51:02 »
Witam ponownie...
Cytuj
PS> Co do obsad SK, to starałem się nie wyrózniać w liście żadnej podgrupy z naszej grupy zawodowej.
Nie rozumiemy się :angry:
Nie chodzi o wyróżnianie tej podgrupy, bo już ją dosyć wyróżnili /wyodrębnili itd./ latami. Szczególnie ostatnio!  Sposób wprowadzenia i "uszczęśliwienia" systemem służby- w tym rzecz.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 22, 2007, 01:05:13 »
tomstrazak
Podpisany przez :FUNKCJONARIUSZA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POZARNEJ
Podpisany z imienia i nazwiska.
Z podaniem jednostki, stanowiska i numeru leg.
To jest wiarygodny czlowiek !!!(w moim subiektywnym rozumieniu oczywiście)
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 22, 2007, 01:11:43 »
Ajax .
PSP to PAŃSTWOWA STRAZ POŻARNA jak rozumiem.
Wszyscy funkcjonariusze PSP powinni być traktowani j/w.
Bez grup, podgrup i itp.
(subiektywnie) jak zawsze!
PB nie będzie(w tej strukturze) działał bez KM/KP.
KM/KP nie będzie istniała bez (j/w) PB.

Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 22, 2007, 01:23:48 »
Zaraz, zaraz ja się przyjmowałem jeszcze do ZSP przed powstaniem PSP, to mamy się teraz licytować, co mi obiecywano? nie o to chodzi! Chodzi o fakt, że ja uważam, na ptzekór przełożonym, że normatyw wynosi 40 godzin tygodniowo w rozliczeniu 6 miesięcznym.Kropka.

Kolego powiem tak.
Mnie bardziej chodzi o elementarną zasadę prowadzenia działan r-g.
O BHP możemy mówić.
O bezpieczeństwie ratowników możemy rozmawiać. NIE MOŻEMY o 40/48(nie chę, bo nie zmienie stanowiska,brak argumentów).
Tak jak napisałem. Znałem "zasady" pracy(służby) przed przyjęciem i w/w zasad bez porozumienia nie mam zamiaru zmieniać. To co napisałem wyżej jest ważne dla nie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2007, 01:28:32 wysłana przez omc »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 22, 2007, 11:15:25 »
Kolego OMC (bez urazy) gdybyś wychował sie w ziemiance nie chciałbys w przyszłości przeprowadzić sie do pożądnego domu????. Z twoich przekonań wychodzi, że nie, wolisz stać w miejscu i nic nie robić aby było lepiej.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2007, 16:39:26 »
Wróćmy może do meritum sprawy? CO?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

strażak79

  • Gość
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2007, 17:39:44 »
Chyba każdy wie co to jest łańcuszek szczęścia. Ja już ten list rozesłałem do znajomych z prośbą o przekazanie go dalej. Media można sterować ale jeśli zacznie taka nformacja krążyć w necie wkońcu ktoś się tym zacznie interesować.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2007, 18:05:49 »
@robard
rozumiem, że nie zastrzegasz sobie praw autorskich do treści przedmiotowego listu i wzorem @strażak79 mogę zacząć (rozumiem że jako jeden z wielu) rozpowszechniać go z prywatnej poczty jako forma podpisu  -_-
Co prawda ochrony prawnej już nie mam, ale z innych przyczyn mogą mi naskoczyć   :wub:
Pozostaje skatalogować konkretne sprawy/tematy, na które należałoby zwrócić uwagę w przypadku pozytywnego odzewu ze strony adresatów listu.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 22, 2007, 19:43:01 »
@Piotr998> z mojej strony nioe widzę żadnego problemu, a nawet potrzebę rozpowrzechniania tego listu  :wacko:
Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline paweł_wawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2007, 00:39:11 »
List jest super.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 23, 2007, 01:42:21 »
Witam LIST jest bardzo dobry nie ma co debatować, pierwsza myśl najlepsza!!! ROZSYŁAĆ!!!! -_-
PS
4 maj Warszawa

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 23, 2007, 09:03:05 »
List jest super...... wysłałem :

widzowie@tvn.pl, biuro@janrokita.pl, przeglad@przeglad-tygodnik.pl, Ryszard.Kalisz@sejm.pl, marek.biernacki@sejm.pl, listy@superexpress.pl, redakcja@rmf.fm, contact@agora.pl, widzowie@tvp.pl, gosc@radiozet.com.pl, j.czarnecki@radiozet.com.pl, redakcja@eFakt.pl, redakcja@trybuna.com.pl, kraj@naszdziennik.pl 

Macie jakies inne adresy??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 23, 2007, 09:53:55 »
Jestem za. Pomysł listu OK.
Cytuj
że jednak nie wszystkim się ta forma naszej wypowiedzi podoba, może dlatego, że to własnie ja napisałem, w związku z czym otrzymałem wreszcie kolejnego minusika od szalenie dowcipnego kolegi:straz Kraków jrg z tekstem "Inteligent polonista ha.... ha....",
Mam to samo :D a nic nie napisałem więc to nie za to . Kolega po prostu tak ma.....
Straz Krakow jrg i do mnie sie przypier..lił, chyba smok go siarką otumanił.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 23, 2007, 13:33:12 »
OMC przeczytałem ostatni Twój post w temacie i jedna sprawa jest dla mnie w ogóle nie zrozumiała.
Cytuj
Specjalnie napisałem "PONAD", bo (teraz czas na minusy) przyjmując się do PSP. Zgodziłem się na 48 godz. tydzień pracy, a jestem człowiekiem , który nawet na swoją korzyść nie odstępuję od w/w zasad.
Oczywiście jasno okreslonych. 40/48 to jest jasno!!!
Nie wiem rzecz jasna w jakim czasie do straży się przyjmowałeś w tej formacji nigdy nie było formalnego określenia czasu pracy. Taki zapis ile godzin strażak powinien pracować pojawił się w ustawie w 2005 roku i jest jeszcze jak widać nie jednoznaczny. Więc nie pisz, że decydowałeś się na 48 godzin bo takiego zapisu nigdzie w ustawie nie było i świadomie sie na niego nie godziłeś. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dopuszczasz możliwość istnienia konstytucji, w zgodzie z którą czas pracy nawet strażaków winien być zapisany w akcie prawnym rangi ustawowej.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 23, 2007, 20:33:21 »
   Po przeczytaniu listu trzy dni temu byłem zachwycony pomysłem i treścią :rolleyes:
Dzisiaj jednak policzyłem poparcie i wyszło mi że ok. 30 strażakom pomysł się podoba.
Ja już widziałem te setki podpisów, a tu zainteresowanie tematem w środku tabeli i spada :huh:
Może to my mamy problem, a inni mają się dobrze i śmieją się z głuptasów ^_^.

Jeszcze się nie poddaje 10 maja w Krakowie centralne uroczystości DNIA STRAZAKA.
Zapraszam, może wtedy uda nam się zrobić jakiegoś psikusa naszym władcą, a jak nie,  to jak mawiał jeden strażak pohuj....ujemy sobie, to rozładowuje stres :wacko:.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 23, 2007, 21:09:20 »
Rozesłać po wszystkich województwach i w formie ankiety zadać pytanie czy jesteś za czy przeciw

nara!!!

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 24, 2007, 18:23:53 »
ROBARD

List jest jak najbardziej za i proponuje rozesłać do naszych KM/P niech sie znowu zastanawiają co kombinuje dół aby pomęczyć górę:)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 24, 2007, 18:36:16 »
Popieram list jak najbardziej. Rozsyłajmy go do jak najszerszej rzeszy ludzi którzy mogą nam pomóc.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 24, 2007, 21:37:47 »
Marzec 23, 2007, 09:03:05
Wysłany przez: Ogniowy
Cytuj
List jest super...... wysłałem :

Hmm...nie wiem co myśleć, ogniowy wysłał wczoraj list, a jakby go wogóle nie byłe, czy może to znaczyć, że media go całkowicie zignorowały?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 24, 2007, 21:39:56 »
Kolego fireman.
Obaj wiemy, że mówiłem o 9 służb 10 wolna, więc po co to pytanie?
Zgadzam się z Tobą, że "dopuszczasz możliwość istnienia konstytucji, w zgodzie z którą czas pracy nawet strażaków winien być zapisany w akcie prawnym rangi ustawowej".
Nadmienie tylko, że po uzgodnieniach, nie po "wyrwaniu", bo "unia tak mówi".
Wiesz, zaczynam się zastanawiać, ba zmierzam w tę stronę ze swoim podpisem, że przed 91 rokiem "straż pożarna" była bardziej "prosta".



tomstrażak..."Po przeczytaniu listu trzy dni temu byłem zachwycony pomysłem i treścią"
Kolego, uważasz ,że to właśnie są postulaty, które powinni usłyszeć "ludzie".
To właśnie najważniejsze "ułomności", które co służbę Cię trapią?



Zawsze wspominam jedną rozmowę.
"Młody" wieczorem po kolacji pyta mnie na jednej z pierwszych służb.
Panie...... mówię chlopie, panie to możesz do komendanta. Ja darek jestem... To mówi, darek, czy Wy wszystko robicie tak naprawdę dobrze. To mówię! Nie kolego staramy sie to robic. To następne pytanie. Jak zostać najlepszym strażakiem. To mówię.... znajdż sposób, abys mógł sklonować chłopaków z PB. Tego PSP brakuje. Zostaniesz 01 i dostaniesz nagrodę "NOBLA".
Założę sie, że teraz wie o czym mówiłem.
kpt. po "słusznej szkole" jezdzi w rocie i to wcale nie stolica ,ani 100tys miasto. :mellow:(to chyba wie" :rolleyes:)



Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline DSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 24, 2007, 23:13:41 »
Pozdrawiam Cię Robard i popieram Twój list. Jeżeli mogę to roześlę do swoich chłopaków. Duży plus w tym temacie.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 24, 2007, 23:41:19 »
Marzec 23, 2007, 09:03:05
Wysłany przez: Ogniowy
Cytuj
List jest super...... wysłałem :

Hmm...nie wiem co myśleć, ogniowy wysłał wczoraj list, a jakby go wogóle nie byłe, czy może to znaczyć, że media go całkowicie zignorowały?
Myślę  Robercie, że pomimo tego że się pod nim osobiście podpisałem to media go zignorują, takie listy to nie nowość. Potrzeba nam akcji protestacyjnej, widocznej, stanowczej i rozsądnie pokierowanej, takie listy to dla medió chleb powszedni. Jak się nie spotkamu pod URM w Warszawie to nici z tego. Proponuję zbierac liste chętnuych, sam wiesz że na pikietę nie potrzeba tysięcy ale z 50 buy się conajmniej przydało.......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 25, 2007, 00:04:08 »
Robard super pomysł zaraz wrzucam ten list na nasze raczkujące forum
http://pspzywiec.jun.pl/index.php?ap=48
+ ode mnie. Pozdrawiam
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 25, 2007, 09:02:49 »
[color=black][color=blacJeszcze się nie poddaje 10 maja w Krakowie centralne uroczystości DNIA STRAZAKA.
Zapraszam, może wtedy uda nam się zrobić jakiegoś psikusa naszym władcą, a jak nie,  to jak mawiał jeden strażak pohuj....ujemy sobie, to rozładowuje stres .k]
[/b][/i][/color]


Może w tym dniu nie odbierzemy nagród i medali. Znam już takich ,którzy w ten sposób chcą zamanifestować- "Bo ne dla medali służę" [/color]

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 25, 2007, 12:35:05 »
Centralne obchody w Krakowie?
No to będzie zajob*, ciekawe gdzie ?  Czy w KW czy Aleksandry ?

*zajob - job (ang. praca) zajob - zapracowanie (w tym przyp. w przygotowaniach) ;)