Autor Wątek: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?  (Przeczytany 32343 razy)

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 08, 2009, 01:24:53 »
No to powiem co u mnie się szykuje. Na ok. 100 osób na emke szykuje sie około 20, a z pozostałych około 5 myśli o odejściu, bo do 25 nie chcą robić i myślą o zagranicy. Czyli na 100 odchodzi 25 - moje pytanie kim to zastąpić, bo na pewno nie stażystami ( na szkoły można liczyć na 3 osoby). Troszkę kiepsko się robi. Stary już powiedział, że połowy nie podpisze.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 08:58:58 wysłana przez salfk »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 08, 2009, 08:32:52 »
Na teraźniejszą chwile na 140 osób pewne odchodzi 13 osób . Czyli szału nie ma  ....... na razie

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 08, 2009, 10:00:54 »
Na 45 osób co najmniej jedna trzecia mogłaby odejść ale tylko 10-ciu złożyło deklarację(w tym trzech na piśmie), reszta się zastanawia. I jeśli rząd coś pogrzebie w odprawach albo spsobie naliczania to będą mieli ułatwiony wybór - ODEJDĄ!!!! Bo każdy potrafi liczyć :P

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 08, 2009, 15:21:33 »
Witam u mnie na około 70 etatów ma zamiar odejść około 15 osób. Pozatym tak jak pisze jeden z wielu jeszcze kilka osób sie zastanawia.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 08, 2009, 21:01:56 »
Hm...
Na 60 etatów do października ubr. 6 złożyło raporty - jednak po ostatnich "zawirowaniach" odnośnie emek doszły kolejne, ale obawiam się, że nie zostaną już w br. uwzględnione /na maxa/. Było, by to z oczywistą szkodą dla wcześniejszych decyzji.  :krzyk:
Zresztą (puki co) na razie nawet tym nie dodano złotówki, więc może część wycofa.  :pyt:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 08, 2009, 22:04:52 »
Witam u nas w jednym JRG na 36 miejsc 12 osób zdeklarowało odejście a 7 ze stażem 5 lat zwalnia się i za granice UK i Są bardziej niż pewni ze to zrobią, bo nie będą za takie śmieszne pieniądze pracować i to jeszcze przez 25 lat a w Polsce jak widać nie zapowiada się żeby było lub żeby się poprawiło na lepsze. A w drugim JRG na 80 osób 30 osób odchodzi i z tego, co wiem 15 młodych się zwalnia i myśli o zagranicy, bo z ich zawodami i uprawnieniami, jakie posaidaja to praca bez problemu za granica i to za dużo dużo lepsze pieniądze. Nie wiem, co się dzieje, ale to nie idzie w dobrym kierunku też trzymam rękę na pulsie i w razie „W” mowie adios. A z drugiej strony patrząc na to wszystko to kpiny żeby ludzie, którzy ratują ludzi zarabiali takie śmieszne pieniądze i pracowali do 55 roku życia Niech Ci na górze się obudzą

Pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 08, 2009, 22:23:56 »
Zakładając równomierne rozłożenie stażu służby na emeryturę winno rocznie odchodzić ok 3-3,5% stanu osobowego ( zakładam 30 lat służby).
Przy takim poziomie odejść emerytalnych można spokojnie uzupełniać zwalniające się etaty i nie wpływa to na tok służby. Jednak gdy odchodzi ok.10% stanu sytuacja robi się poważna. A u mnie właśnie już zadeklarowało odejście 10% ( na piśmie) - kolejne 10% ( a może i więcej) śledzi sytuacje i mocno się zastanawia. 

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 09, 2009, 11:27:48 »
Wydaje się, że nie jest źle  :wacko:. Zostaną komendianci, naczelnicy, stażyści, trochę kadry. Jeżeli złożyło papiery albo zamierza ok. 20 % z nas, no to co? :szalony: Przecież było głośno i krótko swego czasu o szlifach oficerskich jakieś służby specjalnej po kilku tygodniowym szkoleniu - dzisiaj pewnie zajmują fajne posadki.
Prawdopodobnie odejdą Ci z nas, którzy wiedzą i wierzą, że sobie poradzą w nowych realiach. A jak zwykle zostaną w służbie najbardziej zasłużeni i doceniani.
Sytuacja przypomina trochę moment, gdy przystąpiła Polska do EU. Uszczuplenia na rynku spowodowały wzrosty płac w niektórych sektorach gospodarki, aby resztę zatrzymać. a spowolnieni gospodarcze nie powoduje WIELKIEJ FALI POWROTU.
A WYDAWAŁO SIĘ ŻE POTRZEBA LUDZI SILNYCH I Z INICJATYWĄ, ALE WŁASNĄ.  :tuba:

Łubu Dubu

  • Gość
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 09, 2009, 20:14:30 »
:straz:W Białymstoku zapisało się ok.70 . Wielki  Wódz województwa zawezwał KM chyba wszystkich? I wydał zakaz dawania maxów no i na liście zostało może 10 osób.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 09, 2009, 20:18:10 »
Cytuj
I wydał zakaz dawania maxów

Zastanawia mnie tylko jaką podał podstawę prawną  :rofl: ??
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 09, 2009, 20:35:11 »
Cytuj
I wydał zakaz dawania maxów

Zastanawia mnie tylko jaką podał podstawę prawną  :rofl: ??

A podpowiesz Nam  :kwit: Butelku  :kwit: jaką my mamy podać podstawę prawną ,żeby dostać maxa?? :rofl: :rofl: :rofl:

Offline ThinkVantage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 09, 2009, 21:29:27 »
Wydaje się, że nie jest źle  :wacko:. Zostaną komendianci, naczelnicy, stażyści, trochę kadry.  ........................A WYDAWAŁO SIĘ ŻE POTRZEBA LUDZI SILNYCH I Z INICJATYWĄ, ALE WŁASNĄ.  :tuba:

No cóż.....nie na temat.......wydaje mi się, że Jesteś kolego komediantem.............a silni i z inicjatywą to już znaleźli posady u Pana A. L. z SAMOOBRONY.........Pozdrawiam.
j.w.

Offline Firewoman2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 11, 2009, 01:37:11 »
OK.20% stanu osobowego. Ciekwe skąd będą środki na wypłtę odpraw i innych należności. A kto pokryje składki ZUS, za strażków, którzy nie nabyli uprawnień do emerytury-renty? z budżetów Komend, jak obetną limity?