Autor Wątek: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?  (Przeczytany 32340 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« dnia: Marzec 04, 2007, 20:07:12 »
kazdy chyba przyzna że jest jeden bardzo widoczny efekt reformy PSP, mianowicie masowe odejścia na emerytury. w mojej jednostce w tym roku na emeryturę przechodzi pięć osób. mam pytanie jak jest z tym w waszych jednostkach :huh:
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 10:19:25 wysłana przez aniolstroz »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2007, 22:34:21 »
u mnie w tym roku chyba ze trzech ale na innym JRG będzie chyba problem bo raportów jest sporo.

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2007, 23:01:55 »
Witam.
To w takim razie piszcie z jakich miast jesteście bo to oznacza wolne miejsca do służby.
Z góry dzięki.
Pozdro

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2007, 00:58:36 »
Już dawno po egzaminach wstępnych. Info o naborze było na stronach poszczególnych KM i KW.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2007, 08:31:48 »
Po ilu latach służby odchodzą na emeryturę , są tacy którzy nie mają 20 lat służby w firmie , dostają tak zwanego max..Pozdrawiam..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2007, 10:49:22 »
Zadeklarowało się 25 % podziału w JRG z najbardziej wojewódzkiego z miast, ale średnia dla miasta raczej niedochodzi do 20 %. Ja po 22 latach - reformują mnie od 1997 i już dłużej k... nie dam rady.
Nasza NAJGŁÓWNIEJSZA KOMPETENCJA może tą średnią poprawi...
Contra facta non valent argumenta.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2007, 19:28:27 »
Mruwa myśle że po tej reorganizacji wszędzie będą wolne etaty. W mojej jednostce już leży 11 rap[ortów, a z tego co słyszałem szykują sie następne. Dojdzie do tego że będziemy pełnić służbe bez urlopów i z dużą ilością nadgodzin nawet powyżej tej preferowanej przez KG (48).

Offline fifek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2007, 20:19:39 »
Mam 17 lat pracy i sam zastanawiam sie nad odejsciem bo takiego Bu....lu dawno nie widziałem jaki jest teraz a niech zaczną mieszać w emeryturach  to wtedy posypie sie lawina to największa głupota pozbywać sie fachowców którzy lubią swoją robote poto zeby pojść do innej pracy ale juz jako emeryt

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2007, 08:13:26 »
Mam 17 lat pracy i sam zastanawiam sie nad odejsciem bo takiego Bu....lu dawno nie widziałem jaki jest teraz a niech zaczną mieszać w emeryturach  to wtedy posypie sie lawina to największa głupota pozbywać sie fachowców którzy lubią swoją robote poto zeby pojść do innej pracy ale juz jako emeryt

I o To własnie chodzi JEKG...odchodż szybko bo na twoje miejsce przyjdzie 2 stażystów....jeszcze z 2000 takich jak Ty i uzupełnimy stany osobowe założone w reorganizacji. "Tanie Państwo" za  które JEKG dostanie lampasy w maju.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline paliwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2007, 09:13:48 »
 Była JRG, a obecnie posterunek. Przepracowane: (22/ 21/18 lat) raporciki już złożyliśmy :angry:.
Obsada na GCBA5/24 – Dowódca – Kierowca z (praktyką jazdy na Lublinku w piekarni)
- i dwóch stażystów :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:.
 Tylko się modlić :wub: :wub: :wub:, żeby się nic nie działo. Bo winny będzie zawsze Dowódca :angry: :angry: :angry:!

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2007, 09:40:02 »
Do Ogniowy
Może masz i racje.
Ale jestem bardziej za opcją, że JEKG zamiast lampasów dostanie kopa i to dużego.
Przeciez trzeba dać odprawy i to nie jednemu ale tysiącom strażaków(policzyłem dokładnie- u mnie na PB zostanie 7osób z 33 ludzi mają mniej niz 10lat sł),do tego dochodzą koszty wyszkolenia młodych. A nawiasem mówiąc dlaczego ja mam dostać ok 130 brutto po16 latach a oficer po3 dostanie ok 600.Bo prawdopodobnie KG i tak zrbi to co planuje tylko po cichu.
A czy Ty będziesz siedział do 20 lat po to żeby mieć tyle co po 15 w tej chwili.
W zasadzie jestem jeszcze młody 40 lat pracę znajdę wszędzie za wieksze pieniądze.
Jeszcze o młodych:życzę mu szczęścia w doborze większość tych młodych(nie wszyscy-dobrze czytać)to kaleki,żeby mieć np 24 lata i na 1000m ok 5min.
Niejeden w IV gr biegnie szybciej.Takie jest moje zdanie i nie licze na odp.
Pozdro

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2007, 10:02:40 »
Ale co tam, ilosciowo się poprawi, będzie poziom bezpieczęństwa z 2005 roku, taki jaki sobie priorytetowo JEKG założył przyjmując stanowisko. Wywiąże się - lampasy już na spodnie naszywają ...zobaczysz.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2007, 11:51:08 »
Im więcej stażystów przyjmą, tym więcej zostaje kasy dla?
No właśnie dla kogo!!! Niech sobie każdy odpowie sam.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2007, 11:56:42 »
Braavoo, widze , że łapiesz....:)
A jakie wtedy oszczędności w podwyżkach przy modernizacji......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2007, 13:35:12 »
Witam .Do czasu Panowie do czasu.Dopóty jest dobrze dopóki nie stanie się nic złego.Młodzi adepci w naszym fachu są miernie przygotowani,jeśli zabraknie starych i doswiadczonych strażaków to na PB w większości będą pracować "żółtodzioby - garbusy"!!!!!!!!! I o ile spalą jakiś śmietnik czy altankę to ok...Ale jeśli nie pospieszą z pomocą w zagrożeniu, czyjegoś życia to dopiero wtedy prokuratura dobierze się do d.... naszym Wszechmogącym!!!!!! Nie wspomnę już o tym,że gdy idziemy do działań z młodymi to musimy dbać także i o ich bezpieczeństwo bo nieraz mają w głowie tylko "wujek" i tak mi pomoże.Pozdrawiam Wszystkich Starych i Młodych .Bez urazy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2007, 13:42:09 »
U nas odchodzi 4-5, średnia 15-20 lat pracy.
Na ich miejsce czekają już następni i po badaniach.

Offline klin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2007, 16:07:57 »
Mam 17 lat pracy i sam zastanawiam sie nad odejsciem bo takiego Bu....lu dawno nie widziałem jaki jest teraz a niech zaczną mieszać w emeryturach  to wtedy posypie sie lawina to największa głupota pozbywać sie fachowców którzy lubią swoją robote poto zeby pojść do innej pracy ale juz jako emeryt

I o To własnie chodzi JEKG...odchodż szybko bo na twoje miejsce przyjdzie 2 stażystów....jeszcze z 2000 takich jak Ty i uzupełnimy stany osobowe założone w reorganizacji. "Tanie Państwo" za  które JEKG dostanie lampasy w maju.
Ty chyba masz tyle służby co oranżada gwarancji jesli uważasz że pozbywanie się starych strażaków jest dobrą metodą to strach pomyślec co tą straż czeka u nas młodzi to większy problem przy wypadku lub pożarze niż najgorszy żywioł bo młodzi po szkołach i kursach są tak ciemni że żal to opisywać do takiego stopnia są nauczeni przez kursy :huh:że nie znają pojęcia GCBA a dostają sie do pracy dzieki układą a nie z checi bycia strażakiem te czasy się już skonczyły

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2007, 16:31:50 »
Starach mnie ogarnia ,to co się dzieje w naszej służbie ,uciekają na emerytury nie tylko staży strażacy zreformowani z biur ,ale nawet stażyści i młodzi. Straż stała sie tylko przystankiem / czasem zarabiania na swoje studia przez młodych- przynajmniej u mnie/ , po zakończonej edukacji uciekają niemając perspektyw na dalsze życie , niektórzy decydują się na emigrację wyjeżdżając na czasowe saksy podczas  urlopu, nie wracają porzucają służbę ,ot co do czego doprowadziła polityka naszych władz służbowych i państwowych. A chętnych coraz mniej . Jeden na dziesięciu marzył aby zostać strażakiem zawodowym i tych też jest coraz mniej.
 mam nadzieje, że ktoś w  niedługim czasie wyciągnie z tego jakieś wnioski.
Pozdrawiam.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2007, 16:47:22 »
Tak się tylko domyślam, że zza biurek KG PSP wygląda inaczej i nie ważne czy na danej JRG będzie 6 kierowców ze stażem około 12 lat czy też 6 młodych kierowców ze stażem za kółkiem 0 lat ?

Ilość się zgadza plan wykonany. tak jak pisano powyżej ilość strażaków się zgadza a strażacy mniej na wypłatę dostaną. Tylko kto wam już niedługo w większych miastach za 900 zł pójdzie do służby w policji już wysyp na zewnątrz młodzieży u nas niebawem...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2007, 11:33:38 »
w trójmieście łącznie jest niemal 80 wakatów na ten rok!! i w dodatku brak chetnych...

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2007, 19:10:04 »
Naprawdę 80 miejsc?
Z tego co słyszałem od znajomego u mnie w powiecie na emeryture odchodzą cztery osoby (tylko jedna JRG na powiat). Złożyłem podanie, ale jak czytam posty na forum zawodowców to się zastanawiam czy lepiej nie zająć się czymś innym, a ludziom nieść pomoc jak dotychczas w OSP.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2007, 11:52:57 »
Antonio
Polecam wybierz OSP, dłużej będziesz żył i więcej będziesz miał wolnego czasu dla siebie i rodziny.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2007, 00:26:08 »
Zasłyszane: ... nabór do jednej z komend, test wewnętrzny, 4 kandydatów (nie wiem na ile miejsc) pada pytanie kandydata. Ile będziemy zarabiać w razie jak się dostaniemy? Tu cisza.... dłuższa później odpowiedź ok. 1000. Kolejne pytanie jakieś podwyżki? Tu brak odpowiedzi. Jak długo ten tysiąc będziemy zarabiać , kiedy jakieś podwyżki nas obejmą? Odpowiedź rzetelna: Po 3 latach. Skutek....
3 kandydatów wyszło:)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2007, 10:18:42 »
nie wiem czy to prawda, ale w gdańsku odeszło podobno dwu strażaków z ... rocznym stażem służby...

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 11, 2007, 10:55:25 »
Nasza góra tkwi korzeniami głeboko w czasach nie tak odległych kiedy to wydawało się ze PSP jest prawie rajem...tylko że swiat szybko odjeżdzą a PSP kreci się w kólko za swoim ogonem. Jak jeszcze pogrzebią przy naszych emeryturach co pewnie nastapi jak tylko się uporają z cywilami to chetnych trzeba bedzie ze świecą szukać.