Autor Wątek: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?  (Przeczytany 32404 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 18, 2007, 21:38:56 »
@Butel masz rację w MSWiA nie są prowadzone żadne prace nad ustawą emerytalną, to nie to ministerstwo miesza, zatem i przedstawiciel ministra się tak z czystym sumieniem wypowiada. Dostaną poleconko do wykonania i wtedy wszystko się rozjaśni a na emerytury czwórkami będziemy szli.

Offline gemin25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 18, 2007, 22:01:18 »
Kolego jestem strażakiem na slaska z mojej jednostki zadeklarowalo sie na przyszly rok by przejsc na emeryture 17 osob pogrom!!!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 22:09:42 wysłana przez gemin25 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 25, 2007, 13:40:25 »
ciekawi mnie po ilu latach służby (15..18..20..25..30..35..itp) dostają tak zwanego maxa czyli dodatek służbowy 50%, bo jak słyszałem  to różnie  z tym bywa najczęściej musi to być liczona tylko praca w  straży..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 27, 2007, 14:41:38 »
U mnie ma  odejsc  6-8 :? osob  ze zmiany ,dokladnie  to nie wiem  a szkoda bo  sa to bardzo  dobre i ambitne osoby !!!
Ciekawe kto bedzie  pracowal !!! Moze Chinczyki buahahahahahhahaa
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:44:13 »
Jeżeli w taką pogodę jak dziś (słonecznie około 20 st. na +) może spaść grom to na mnie spadł. Potrzebowałem z kilkoma zkolegami z kraju "odświeżyć " znajomość i zapytać o kilka spraw na 5 do których wykonałem telefon 4 z nich, z dniem 1 maja przechodzi na emeryturkę. U mnie w komendzie niby wiele raportów czy też akcesów na odejście nie było a tu.... jeden drugi ... wysypało się jak tak dalej pójdzie to sama młodzież w firmie zostanie.

Offline sikawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 30, 2007, 15:17:14 »
zauważyłem że niektórzy z PB tylko płaczą u mnie w jednostce są bardzo zadowoleni z systemu pracy .Przychodzą 7 razy w miesiącu w tym 5 razy w dniu roboczym. Na wolnym dorabiają drugą pensję jako kierowcy lub w innym fachu. Tak naprawdę to co dzieje się w straży mało ich obchodzi ponieważ z pożarnictwem związani są tylko przez 70 dni w roku jeśli nie będą na zwolnieniach. A jeśli chodzi o zarobki w biurach to są one zbliżone do zarobków d-cow sekcji i zmiany co w uwzględnieniu kosztów dojazdu są mniejsze nie mówiąc już o braku czasu dorobienie.

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 30, 2007, 17:15:16 »
u mnie w tym roku odchodzi...........18strażaków

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 08, 2007, 21:44:45 »
Wbrew zapowiedziom żadnego hura odchodzenia nie ma. porównywalnie z poprzednimi latami.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 08, 2007, 22:08:46 »
Zaraz zaraz, nie tak dawno zastępca czy też przedstawiciel prasowy Pana premiera Dorna obecnego Marszałka Sejmu informował w mediach że pan były premier ma zniechęcić wszystkich do odchodzenia na wcześniejszą emeryturę ci co mają taki przywilej muszą się liczyć że wejdzie w życie w 2008 roku kogo niby miało się tyczyć to niewiem słuchałem i widziałem w TVN24 lub w 3 programie o co biega może MSWiA nic nie robi ale pan Premier Dorn coś tam grzebał i jest projekt który ponoć trafił już do rządu ale bajzel nawet w rządzie u nas jest też kilku między innym i ja odchodzę.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 22:10:40 wysłana przez donhihotpsp »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 09, 2007, 09:20:17 »
A mimo to, że jak piszecie hura odchodzenia nie ma, policjanci dają nogę i jak mówi ich przewodniczący cały czas majstrują przy ustawie emerytalnej, a przecież my też z niej korzystamy.
Dziś w portalu Interia, artykuł w wiadomościach dnia: cytat
"Statystyki są alarmujące. Choć rząd zapowiadał, że liczba funkcjonariuszy na ulicach się zwiększy, policjanci masowo uciekają ze służby - podaje "Super Express".

- Ludzie są niezadowoleni, bo cały czas politycy próbują majstrować przy naszej ustawie emerytalnej - relacjonuje szef NSZZ Policjantów Antoni Duda."
Czyżby wiedzieli więcej niż w straży?

Więcej na http://fakty.interia.pl/kraj/news/wielka-ucieczka-policjantow-ze-sluzby,907095

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 09, 2007, 18:55:14 »
W policjii tez masowo "uciekaja " to ja sie spytam dlaczego wciaz tak ciezko sie tam dostac i roczne limity kasy na nabory jeszcze nigdy nie byly wykorzystane ??

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 10, 2007, 18:57:59 »
Pozwolę sobie napisać o tym, że dziś w radiu też o tym mówili. Rząd po cichu zmienia ustawę emerytalną w obawie przed społecznym buntem, nawet nie mówią kto straci przywileje, zapewne okaże sie kto stracił swoje przywileje jak zmiany wejdą w życie.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 10, 2007, 19:50:30 »
Pozwolę sobie napisać o tym, że dziś w radiu też o tym mówili. Rząd po cichu zmienia ustawę emerytalną w obawie przed społecznym buntem, nawet nie mówią kto straci przywileje, zapewne okaże sie kto stracił swoje przywileje jak zmiany wejdą w życie.
I z tej niepewności w naszej JRG zapisało się 30% stanu.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 15, 2007, 17:29:55 »
Myślę że troszeczkę przesadzamy z tym odchodzeniem.,Jeszcze teraz gdy z ustawy modernizacyjnej coś kapnie.

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 15, 2007, 17:53:19 »
u mnie w tym roku odeszło 4,a na pszyszły rok juz jest siedem raportów strach się bac

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 15, 2007, 18:07:12 »
u mnie narazie cisza. Nikt oficjalnie nie złożył raportu.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 15, 2007, 18:12:58 »
U mnie sie zmieniło. Zadeklarowało się sporo - odchodzi 2 osoby.
W przyszłym roku może być więcej, ale to zależy (jak pewnie wszędzie) jak się sprawy emerytalne potoczą.
ja pomimo sędziwego wieku postanowiłem przeżyć a raczej "przesłużyć" jeszcze dwóch Komendantów Głównych lub jedne wybory samorządowe ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 15, 2007, 18:54:20 »
Odchodzą ci maja drugą robotę lub pracę za granicą. Inni czekają na obiecane podwyżki 2007-2009 - 800 zł?
Tylko, że można się przeliczyć.
Mamy przykład tegorocznych podwyżek i podniesienia dla niektórych grup uposażenia.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 15, 2007, 18:58:26 »
W mojej okolicy też odchodzą, ale powoli zmieniają zdanie i na myśl o emce im się smutno robi i wycofują podania. Nie wszyscy, ale są takie przypadki.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 15, 2007, 22:17:24 »
W mojej okolicy też odchodzą, ale powoli zmieniają zdanie i na myśl o emce im się smutno robi i wycofują podania. Nie wszyscy, ale są takie przypadki.
Tak jest chyba w większości jednostek.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 16, 2007, 10:13:52 »
u mnie miało odejść kilku potem jeden stary kierowca,a teraz wiadomo już, że nikt nie odchodzi i dobrze i tak już sama młodzież została w tamtym roku odeszło 8 osób w tym 7 na emeryturę starych dobrych strażaków i jeden stazysta zrezygnował - to na najmniejszej kat. jednostę co 5 strażak. Przyszło do służby 7 stazystów, dwóch młodych chorążych i nowy komendant z przeniesienia - totalna wymiana kadry.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 07, 2009, 14:07:59 »
w związku z planowana reforma naszych emek postanowiłem odświeżyć ten wątek, a więc ilu już zamierza odejść w waszych jednostkach?

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 07, 2009, 14:40:23 »
W mojej KP PSP zapisało się na ten rok...  dokładnie 29,6 % strażaków!!! Przyjmując, że odejdzie "tylko" połowa z nich, czyli ok. 15% - i tak będzie katastrofa! Wcale nie przesadzam z tym "czarnowidztwem". No chyba, że  projekt projektu jednak się zmieni i większa część ludzi przełoży swoje odejście na kolejne lata. 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2009, 21:53:03 wysłana przez furgot »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 07, 2009, 21:10:40 »
U mnie na 500 osób odchodzi (czyt. deklarowało odejście ) 120 osób....

Offline Hun17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 07, 2009, 23:12:29 »
 U nas szykuje się około 10 osób na 30 ale czekamy jeszcze  na rozwój sytuacji.Z tego 8 osób może odejść z rozsądku a 2 odejścia planowane.