Autor Wątek: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?  (Przeczytany 7704 razy)

Offline Kastor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Witam wszystkich na forum! Właśnie się dowiedziałem,że sekretarka w mojej KP w stopniu st.sekc. i stażem pracy ok.6 letnim ma większy dodatek służbowy niż niejeden z chłopakow pracujących na PB z większym stażem i wyższym stopniem służbowym.....Czy to jest normalne???

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2007, 12:20:02 »
Witam wszystkich na forum! Właśnie się dowiedziałem,że sekretarka w mojej KP w stopniu st.sekc. i stażem pracy ok.6 letnim ma większy dodatek służbowy niż niejeden z chłopakow pracujących na PB z większym stażem i wyższym stopniem służbowym.....Czy to jest normalne???
Tak,- to jest, było i zapewne długo tak będzie... normalne.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2007, 12:49:03 »
Cytuj
Czy to jest normalne???

Wszyscy wiemy, że normalne to nie jest. Nie wie tego natomiast spora grupa KP/M KW nie wyłaczając z tego grona naszego KG. Pewnie Ciebie nie pocieszę ale taka tendencja jest w bardzo duże grupie KP/M, KW z KG na czele.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2007, 15:22:16 »
To jest normalne ale tylko w PSP, zawsze podział był piątym kołem u wozu i pracownicy biurowi zarabiali więcej od podziału. No ale przecież kto by ratował ludzi jak by biura zlikwidowali.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2007, 18:26:11 »
Czy jest normalne, że na propozycje objęcia stanowiska naczelnika wydziału operacyjnego grupa 11 dowódcy sekcji grupa 7 z podzału bojowego odpowiadają NIE, a dowódcy zmiany to nawet nie ma co pytać ?

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2007, 19:49:49 »
Czy sekretarce należy zabrać, żeby miała mniej, czy docenić strażaków z podziału?
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline ogień i woda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2007, 20:15:41 »
Uważacie że sekretarka to nie człowiek?
Nie chce otrzymać godnego wynagrodzenia za prace??
 widze że  na tym forum  niektórzy zabrali by wszystko wszystkim i dali sobie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2007, 20:53:19 »
Cytuj
Czy sekretarce należy zabrać, żeby miała mniej, czy docenić strażaków z podziału?
Oczywiście to drugie.
Tylko rodzi się pytanie czy ta pani sekretarka musi być (jesli jest na etacie mundurowym) aspirantem czy nawet oficerem ??
Czy zmienia się tej pani zakres obowiązków ?   Czy przez wyższy stopień lepiej zaparza kawę ?
Czy lepiej umawia interesantów, przygotowuje papiery do podpisu itd ?
Uważacie że sekretarka to nie człowiek?
Nie chce otrzymać godnego wynagrodzenia za prace??
 widze że  na tym forum  niektórzy zabrali by wszystko wszystkim i dali sobie.
Ogniowodny: jesli teraz tez uważasz ze to jest krytyka z Twojej strony a nie zwyczajna głupia prowokacja to więcej pytań nie mam.....
Proponuje dać Paniom sprzątaczkom w Komendach też dużo większe zarobki niż chłopakom z podziału  bo przecież Pani sprzątaczka to tez jak najbardziej człowiek. Powód jest.
Albo nie zrozumiałeś tematu "Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?"albo dla Ciebie wszyscy są ludźmi oprócz strażaków na podziale..... bo oni nie muszą otrzymywać godnego wynagrodzenia.
Z Twojej wypowiedzi tak niestety wynika

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2007, 21:05:52 »
Ogień i woda w innym temacie
Cytuj
Jestem strazakiem z samego dołu  i żenujace jest to co czytam na ty forum
.

I to jest piękne.
Pierwszy, który docenił ciężką pracę w warunkach szczególnie uciążliwych.

Cytuj
Czy sekretarce należy zabrać, żeby miała mniej, czy docenić strażaków z podziału?

Z jakiego Ty dołu jesteć człowieku, bo na moim dole chłopaków wku..., że przez kilka lat nie dostaną takich podwyżek, jak rzeczona "asystentka szefa"

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2007, 21:13:11 »
Cytuj
Czy jest normalne, że na propozycje objęcia stanowiska naczelnika wydziału operacyjnego grupa 11 dowódcy sekcji grupa 7 z podzału bojowego odpowiadają NIE, a dowódcy zmiany to nawet nie ma co pytać ?

Hm, faktycznie dziwna sytuacja. W KP/M które znam to jest sytuacja wprost odwrotna czyli są całe stada d-ców sekcji a nawet zmian aby tylko otrzymać taka propozycję. A przy aktualnej reorganizacji kilku naczelników za diabła nie chce objąc stanowisk d-ców na PB. Trza by jakąś sejmową komisję śledczą chyba powołać aby wyjaśnić te zjawisko :D

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2007, 21:27:12 »
Tylko rodzi się pytanie czy ta pani sekretarka musi być (jesli jest na etacie mundurowym) aspirantem czy nawet oficerem ??
Czy zmienia się tej pani zakres obowiązków ?   Czy przez wyższy stopień lepiej zaparza kawę ?

Wydaje mi się, że pani sekretarce to ganc pomada. Skoro mundur jest szansą na wyższe zarobki, a 'ktoś' wyraził na to zgodę.


Z jakiego Ty dołu jesteć człowieku, bo na moim dole chłopaków wku..., że przez kilka lat nie dostaną takich podwyżek, jak rzeczona "asystentka szefa"
Gdzieś odrobinę poniżej środka jestem.

Sam_go, a czy właściwiej by nie było -
Cytuj
"Właśnie się dowiedziałem, że mundurowy i jak najbardziej "nasz" komendant dał wyższy dodatek sekretarce.
Jakoś dla mnie to inaczej brzmi.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2007, 22:05:18 »
Cytuj
Wydaje mi się, że pani sekretarce to ganc pomada. Skoro mundur jest szansą na wyższe zarobki, a 'ktoś' wyraził na to zgodę.
A dlaczego mundur ma być właśnie wyznacznikiem zwiększenia zarobków ??
Jako cywil ta pani nie mogłaby więcej zarabiać ? A takie sztuczne właśnie "promowanie" nie jest sprawiedliwe wobec innych.
Oczywiście musze zaznaczyć że nie powinno się odbierac takowej pani sekretarce ani pieniędzy ani stopnia (co najwyżej powinno sie jej zabrać nadgodziny parę miesięcy wstecz ;) ) ale jeśli już to takie "ucywilnienie" powinno nastąpić od momentu zwolnienia etatu (np. odejście na emeryturę)

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2007, 22:49:12 »
Ha, ha
temat godny rozwazan, ale tylko w indywidualnym przypadku, gdyz nie mozna uogolniac.
Z zatrudnianiem na etat cywilny nie jest tak latwo, gdyz etatow takich nie ma wiele. Poza tym jezeli jest to etat korpusu sluzby cywilnej ok - szansa na godne zarobki jest. Ale jezeli jest to etat pomocniczy to juz ciezej...
Nie wiadomo jak pracuje sekretarka i do jakiego strazaka jest porownywana, wiec wszystkie wypowiedzi to tylko gdybanie....

Ale jak widac nieznajomosc szczegolow nie przeszkadza w wydawaniu sadow....  ^_^

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2007, 23:22:34 »
Jeśli jest to tylko sekretarka typu kawa , pismo, tel, fax, to może być na ty miejscu stażystka i na pewno nie można równać podziału bojowego do jej wynagrodzeń.
Inna rzecz jeśli to jest funkcjonariusz na odpowiedniej grupie ( co najmniej 11 na pewno) i z jej punktu patrząc wszystko jest ok. bo grupa stopien itd.,
 Inna rzeczą jest czy tak być powinno ,  ale to temat rzeka.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2007, 23:34:15 »
Jeśli jest to tylko sekretarka typu kawa , pismo, tel, fax, to może być na ty miejscu stażystka i na pewno nie można równać podziału bojowego do jej wynagrodzeń.
Inna rzecz jeśli to jest funkcjonariusz na odpowiedniej grupie ( co najmniej 11 na pewno) i z jej punktu patrząc wszystko jest ok. bo grupa stopien itd.,
 Inna rzeczą jest czy tak być powinno ,  ale to temat rzeka.


Tak niestety jeszcze w wielu Komendach na pewno jest! Również u mnie :angry:
Tel. i fax akurat jej odpada, bo wiadomo kto - SK, tak więc pozostaje raczej niewiele, choć i tak się nie wyrabia. Przecież jest tyle jeszcze jeszcze <zajęć>  ^_^
Stażysta jak najbardziej tylko zwykle po "okresie" stażu szybko zostaje funkc. no... i dalej już jak w temacie -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2007, 23:53:31 »
A dlaczego mundur ma być właśnie wyznacznikiem zwiększenia zarobków ??
Jako cywil ta pani nie mogłaby więcej zarabiać ? A takie sztuczne właśnie "promowanie" nie jest sprawiedliwe wobec innych.

Doskonałe pytania !
Dotychczas nikt nie próbował nawet podawać rozwiązań. Jednocześnie konflikt biuro podział się zaognia, niedługo pojawi się rzesza pracowników cywilnych w komendach.
To ja mam takie rozważanie:
Wydawać by się mogło, że największym problemem w stosunkach podział biuro jest diametralnie różny zakres czynności. Nie zgadza się nic. Od godzin do warunków  i formy pracy/służby. Nic dziwnego, że wzajemne pojmowanie 'obciążenia' budzi spory. Wiadomo - punkt siedzenia itd... Ale Twoje pytanie dotyka właśnie tego tematu. Czy możliwe jest, żeby sekretarka z podniesionym czołem mogła zarobić więcej niż strażak... "dołowy" że tak powiem? Wg. podziału - chyba raczej - nie. Im bardziej emocjonalne argumenty padają (a na forum przy okazji tego ciągłego sporu padają często i zawsze te same - kosztowne psychicznie i fizycznie działania), tym mniejsza szansa na KOMPROMIS/ZGODĘ.
No dobrze, ale takie podejście gdzieś tam jednak przestaje w końcu wytrzymywać próbę, jakaś niezdefiniowana bariera istnieje. Można mieć słuszne pretensje do zarobków sekretarki, ale czy tak samo do mecenasa, księgowej, a dlaczego nie lekarza z przychodni, ministra? Przecież zgodnie z wąsko zdefiniowanym kryterium, oni pracują w cieple, bez stresu. Automatycznie powinni być 'poniżej'. Jednak takich pretensji nikt nie zgłasza. Więc chyba nadszedł moment wprowadzenia kolejnego kryterium - przygotowania zawodowego - wykształcenie, tytuł jak zwał tak zwał. No ale to też ślepa ulica. Bo co się okaże jak sekretarka jest po studiach prawniczych (bez aplikacji), zna świetnie 2 języki... W sumie bliżej jej do tego mecenasa niż sekretarki, no ale to jednak sekretarka. No to może kolejna zmiana kryterium - drabinka stanowisk. Tyle, że tu znowu porażka. Mamy kwalifikacę binarną - czyli np. sekretarka - "jeszcze nie", a gaciowy w KW - "już tak". E, słabe jakieś, sztywne, nieżyciowe.
Niedawno mogliśmy zaobserwować próbę wprowadzenia innego kryterium - stosunek realnego wykonywaniaczynności w pracy. Tą nieudaną metodę proponował KG, ale szybko został rozstrzelany. Bo jak tu porównywać gryzdanie ołówkiem do gaszenia piwnicy na bezdechu. I słusznie, nie da się, przynajmniej bez "jakiś" potężnych współczynników równoważących dysproporcję godzin w kierunku uznania ich niebezpieczeństwa, albo przynajmniej zwykłej kaloryczności. Jednym słowem niewypał.

Więc po tym rozważaniu mam pytanie - czy istnieje jakaś metoda osiągnięcia zgody? Uczulam! -zgoda powinna się pilnie pojawić. Jeśli jej nie będzie ZZ nigdy nie wyjdą poza swoje środowiska, zawsze będzie brzemię konfliktu. Niezależnie czyje chwilowo wyjdzie na wierzch zawsze ta druga strona podniesie lament i z dziką satysfakcją 'pomoże' górze temperować przeciwników.

Czy jest możliwa hipotetycznie na przykład taka sytuacja:

Całe środowisko podejmuje się poddać pewnej niezależnej arbitrażowej ocenie. Naturalnie zewnętrznej. Najlepiej, gdyby przeprowadzanej przez grono o uznanej społecznej pozycji (pierwszy poważny problem, nie dorobiliśmy sie czegoś na kształt akademii francuskiej). W wyniku dokładnej oceny powstałoby właśnie to, czego najbardziej brakuje - quasi-sprawiedliwy model wspólnej oceny. Może matematyczny, może fizyczny, nie mam pomysłu. Ważne, że dawałby wiążące wszystkich rozwiązanie sporów. Kto kiedy może i ma prawo zarabiać więcej a kto śmiało może kogoś zepchnąć ze schodów za niesprawiedliwość.  Ale byłaby sielanka.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 00:01:36 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline lechu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 1940 i i na chodzie...
    • tym pomykam rocznik 1940 stare ale jare..
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2007, 16:48:43 »
im bliżej koryta to pensja inna nie tylko w psp :wacko:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2007, 18:29:08 »
Jest to możliwe. Np. u nas.
Więcej od niej z PB ma tylko D-ca zmiany.

Offline Kastor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2007, 19:03:41 »
Witam! Nie denerwowałoby mnie to,gdyby to była rożnica w dodatku powiedzmy 50-100 zł. przy tej samej grupie, stopniu i podobnej wysłudze lat. Ale 400 to chyba lekka przesada.....

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2007, 20:17:06 »
Kastor,
 jak chcesz ciągnąć ten temat napisz jakie stanowisko zajmuje ta sekretarka, tzn. dokładnie inspektor, specjalista lub technik i od czego.

Będzie o wiele łatwiej!!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2007, 01:18:11 »
Ależ oczywiście koledzy - sekretarka stażystka bez kursu podstwowego w mojej KP z dodatkiem ma więcej ,niż starszy technik w KP z kursem podoficerskim i stażem służby 20 lat.
Stażyści na PB mogą jej tylko pozazdrościć ,choć większość ma również wykształcenie wyższe tak jak ona.
O to jest solidarne panstwo w państwie ta PSP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2007, 07:40:07 »
A czy ktoś widział te  Panie w mundurkach w pracy ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline norman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2007, 08:14:33 »
Miałem takową przyjemność - na akademii z okazji Dnia Strażaka :wacko: :wacko: :wacko:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2007, 10:57:11 »
Kastor,
 jak chcesz ciągnąć ten temat napisz jakie stanowisko zajmuje ta sekretarka, tzn. dokładnie inspektor, specjalista lub technik i od czego.

Będzie o wiele łatwiej!!!

A jeśli nawet specjalista, to od czego? Ostatnie trzęsienia ziemi wywaliły specjalistów z PB, niektórzy znali się na swojej specjalizacji, m.in. rat chem, nurkowanie itp. Specjaliści od zaparzania kawusi pozostali i jak to się ma z ogólnie znaną troską JEKG o podatnika?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Czy "sekretarka" może zarabiać więcej niż chłopaki na PB ?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2007, 11:48:24 »
Już nie wspomnę o testach sprawności fizycznej!!!!
Nie i koniec.