Autor Wątek: Ankieta KG !!!  (Przeczytany 32041 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 23, 2007, 23:38:35 »
Zlecenie przeprowadzenia  takiej ankiety i opracowanie jej wyników ( analiza ankiety - tzn. ile osób wypełniło ankietę, jakie były udzielane odpowiedzi procentowo, wykresy, wnioski itp.) ponosi za sobą duże koszty finansowe

Nie masz racji - opracowanie wyników nadesłanych ankiet zrobiłby byle student socjologii. Zlecenie opracowania dla CBOS uwiarygadnia te wyniki i nie będzie kosztować zapewne więcej niż uposażenie komendanta powiatowego.  ^_^

Ankieterów nikt by sie nie bał, a z przełożonymi może i będzie inaczej.

Nie wierzę, że komendant będzie stał nad strażakami z PB i wskazywał im kwadraciki do zakreślania. Po co? Aby wykazać się przed KW lub KG? Przecież jeżeli ktokolwiek będzie chciał sfałszować ankiety to może je już wypełniać jakis społecznik celem podmienienia (bo zakładamy że wszystkie z terenu do KG muszą dotrzeć.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2007, 23:44:39 »
1. Przełożony po to aby szybciej i bez kreślenia. Element strachu w niektórych Komendach tez możliwa.
2. Fałszowanie nie potrzebne w zupełności. pytania są tak obmyslone, żeby przeciętny strażak wypowiedział się po myśli tego, który pisał pytania, bo kto z PB zamieni system 24/48 na 12/24/48??
Więc tylko należy "dobrze nadzorować" wypełniających a o wynik KG będzie spokojny.
Wypełnienie 3 opcji o swojej niepewności może być tłumaczone jako jeszcze nie zdecydowany, ale nie wyklucza opcji jedynie słusznej i założonej.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2007, 02:21:17 »
Firepl, zastanów się chłopie. Przecież Ty nie robisz na złość mi, nie robisz na złość komendantowi, nawet przewodniczącemu ZZ nie robisz na złość. Za to robisz krzywdę chłopakom z PB (do niedawna Twojej zmianie, a to że teraz nie jesteście razem, to nie zasługa ZZ, chociaż od pewnego czasu propaganda służbowa robi swoje, a odpowiedzialnością obarcza związki). Ja zdaję sobie sprawę, ze 12 godzin, to niewiele na myślenie, ale może warto pomyśleć samodzielnie - kto cię skrzywdził?
-Kto ustala czas służby??
-Kto ustala grupy na stanowiskach?
-Kto ustala regulamin komendy?
Jeżeli na któreś z pytań odpowiesz ZZ, to faktycznie masz prawo obrazić się na przewodniczącego, ale nie na ZZ, i napewno nie masz prawa obrażać się na chłopaków ze zmiany - nieważne zrzeszonych czy nie.
Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń.

PS To samo dedykuję Mario68

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 24, 2007, 09:20:43 »
Sam_go odpowiadam Ci po kolei na Twoje pytania:

ad.1. Jak na razie czas pełnienia służby uregulowany jest rozporządzeniem MinistraSWiA z dnia 29 grudnia 2005r.
W §2pkt3 jest napisane że czas trwania służby może wynosić 12 godzin w trzech przypadkach:
- dla podziału bojowego gdy jest to uzasadnione szczególnymi warunkami służby; UWAGA; pod warunkiem uzgodnienia z zakładową organizacją związkową
- dla stanowisk kierowania; UWAGA: bez szczególnego uzasadnienia i bez konieczności uzgodnienia z zakładową organizacją związkową
- trzeci przypadek jest tu mało ważny....
I teraz ja zadaje Tobie pytanie: jak to się stało że w pierwszym przypadku związki zawodowe zażyczyły sobie konieczności uzgodnienia z nimi wprowadzenia takiego systemu na PB a w drugim przypadku NIE!
Chyba nie będziesz próbował mi wmówić, że to strona służbowa dobrowolnie "skręciła na siebie bata" i sama wpisała do rozporządzenia konieczność takiego uzgodnienia!

ad.2. i 3. (razem) Regulamin organizacyjny komendy niewątpliwie jest sporządzany przez kierownictwo komendy ale jest on oparty o Ustawę i przepisy wykonawcze do ustawy. Zarówno regulamin komendy jak i przepisy w oparciu o które został on sporządzony powinny zostać zaopiniowane przez ZZ. Regulamin przez organizacje terenowe zaś rozporządzenia - zarządy krajowe. Tak, że grupy na stanowiskach wynikają bezpośrednio z regulaminu, który wynika z przepisów "okołoustawowych".

Zostaliśmy sprzedani czy nie? Więc jak tu nie mieć pretensji do ZZ? 

Ja zdaję sobie sprawę, ze 12 godzin, to niewiele na myślenie, ale może warto pomyśleć samodzielnie
12 godzin to akurat dobry okres na myślenie - lepszy nawet niz 24 godziny bo wtedy co niektórych dopada "pomroczność jasna".

masz prawo obrazić się na przewodniczącego, ale nie na ZZ, i napewno nie masz prawa obrażać się na chłopaków ze zmiany
Nikt nie obraża się na kolegów z podziału bojowego, dlaczego tak sądzisz? Bo nie chcemy przekazywać im poczty związkowej? To właśnie świadczy, że bardzo ich lubimy i poważamy - po prostu chcemy ich uchronić od tego bełkotu. Nikt nie obraża się na przewodniczących ZZ - to są nasi koledzy z którymi współpracujemy, tylko niestety nawet oni przyznają fakt własnej bezsilności.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 24, 2007, 10:41:45 »
Hm, nie było mnie kilka dni a tu nasz "jedyny, możliwy" KG przygotował nam takiego gniota. Rada jest tylko jedna, tą ankietę trzeba po prostu zignorować, nie wypełniać jej. Nie bać sie swoich przełożonych, oni nie mają prawa wydawać w tej kwestii żadnych poleceń służbowych. Po prostu w ogóle nie przyjmować ankiety, twierdzić, że nie się zamiaru brać udziału w takiej parodii. Jak KG zobaczy, że nic  ztego nie wyszło to wtedy trzeba mu zadać pytanie typu "dla czego zmarnował środki podatnika na tego typu badania skoro nie uzgodnił tego z organizacjami pracowniczymi" Nasz jedyny słuszny Pan KG zmarnuje gro kasy podatnika.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2007, 13:03:34 »
Ankieta to ŚMIRDZĄCE BAGNO co o tym myślą prawnicy ZZ? Jaki rygor prawa zostanie zastosowany odnośnie mojej sosby, jeżeli podpiszę ankietę stopniem, nazwiskiem i imieniem a potem niewypełnioną powielę i oddam ewentualnegu ankieterowi, może to być nawet mój KP z dwoma parafkami świadków o niewypełnieniu ankiety. Dlaczego to ma być anonimowe. Jestę STRAŻAKIEM Z PODZIAŁU i nie wstydzę się swoich poglądów.

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2007, 14:16:19 »
mam propozycje na taką ankiete

Czy jesteś za likwidacją KG i zmianą Komendanta Głównego

1. TAK

2. RACZEJ TAK

3. ZDECYDOWANIE TAK.

Prosze o wybranie JEDNEJ odpowiedzi i wysłanie do KG w trybie pilnym.


Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 24, 2007, 14:34:24 »
Cytuj
Czy jesteś za likwidacją KG i zmianą Komendanta Głównego

1. TAK

2. RACZEJ TAK

3. ZDECYDOWANIE TAK.
Ankieta na poziomie o czasie pracy, a nawet lepsza.
Panowie, w naszym kraju marnuje się miliardy zł, a o parę groszy niektórzy niechcą dać ratownikom. Powiem więcej, wolą sprzedać duszę diabłu niż przyznać rację narażającym życie.
I TAK POWIEM ( jak elektryk wysokich napięć) ...
...
BŁDPHABCDE i co kto jeszcze chce wg własnego uznania.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 14:36:20 wysłana przez cul2 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 24, 2007, 14:45:57 »
I co Panowie Związkowcy?
Oficjalna informacja: Przewodniczący Osmycki z grupy "doradcy Komendanta Głównego odchodzi na zasłużoną emeryturę.
http://www.straz.gov.pl/?p=/news/link50/&n=23438

I dalej uważacie, ze nie można mieć zastrzeżeń do ZZ?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 24, 2007, 15:16:47 »
Ja osobiście uwazam, że odbrze sie stało, że R.O. odchodzi na emeryturę, ponieważ rozwiąże mu to ręce w wielu sprawach, jak np. podległości służbowej, będzie miał więcej czasu na dzialalność związkową.
Czy przeszkadza Ci najbardziej to, z jakiej grupy odszedł?

PS. jeśli napisałes tą informację do związkowców, to się trochę spóźniłeś, bo akurat związkowcy wiedzieli o odejściu Roberta na emeryturę duuużo wcześniej  :mellow:
Pozdrawiam i życzę więcej wiary!  ^_^
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 24, 2007, 15:31:30 »
I co Panowie Związkowcy?
Oficjalna informacja: Przewodniczący Osmycki z grupy "doradcy Komendanta Głównego odchodzi na zasłużoną emeryturę.
http://www.straz.gov.pl/?p=/news/link50/&n=23438

I dalej uważacie, ze nie można mieć zastrzeżeń do ZZ?
Kiedyś trzeba odejść, mam nadzieje, że bedzie pełnił swoją funkcję. Bez presji i ciśnienia może będzie lepiej działał.
Mario68 a co Ci stoi na przeszkodzie ubiegać się o tę funkcję. Czytając Twoje posty, myślę, że byłbyś super Przewodniczącym, wręcz Batmanem. A jest duże pole do popisu ( nie mylić z PO i PIS)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 24, 2007, 15:35:08 »
I dalej uważacie, ze nie można mieć zastrzeżeń do ZZ?
Do związków jako ogółu, czy do konkretnych osób ?  :rolleyes:

Ja osobiście uwazam, że odbrze sie stało, że R.O. odchodzi na emeryturę, ponieważ rozwiąże mu to ręce w wielu sprawach, jak np. podległości służbowej, będzie miał więcej czasu na dzialalność związkową.
Będąc zwolnionym z obowiązku pełnienia służby miał wolne pole do działania, podległość służbową miał praktycznie pod władze związkowe a czas pracy również do dyspozycji związku.  -_-
Na grupę uposażenia zapracował sobie bardziej od wielu innych osób będąc w ciągłej dyspozycji i załatwiając sprawy w czasie nie limitowanym przez kilka ostatnich lat.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 24, 2007, 15:42:52 »
Nie robardzie, było to nawiązanie do jego wypowiedzi: "mnie osobiście zarzucano wiele rzeczy w tym m.in. chęć posiadania stołka w zamian za „sprzedanie” celów związkowych i Związku. Wypominano mi mieszkanie służbowe, którego nie mam do dzisiaj, wysokie stanowiska i wiele innych ciekawostek...."
Miejmy nadzieję że rzeczywiście teraz już tylko pozostanie mu bycie wiernym celom związku, no bo przywilejów jako emeryta, nikt ze strony słuzbowej, go pozbawić (ani tym bardziej skorumpować) nie może.

O jego odejściu większość forumowiczów wiedziała (ja także) chociażby ze strony NSSZZ S. Mój post dotyczy pojawienia się oficjalnej informacji na stronie KGPSP. To podanie stanowiska z jakiego odchodzi to jakaś zemsta, czy co?

Panowie, skoro juz wiem że ktoś te moje posty czyta to zrozumcie co ja chcę przez nie wyrazić:
1/ przewodniczący ZZ powinni byc jak żona Cezara - poza wszelkimi podejrzeniami!
2/ ZZ nie mogą traktować różnie poszczególnych grup w PSP a w szczególności poświęcać przywileje i prawa jednej grupy dla drugiej
3/ ZZ nie mogą skłócać ze sobą poszczególnych pionów (co w zasadzie ma bezpośrednie źródło w pkt. 2)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 15:57:26 wysłana przez mario68 »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2007, 16:02:05 »
Te wątki dotyczące wysokich stanowisk R.O. pisał w kontekście tego, że od wielu lat zarzucano mu, iż się zaprzedał, co w moim odczuciu nie pokrywało się z prawdą (o ile wiem).

To, że na stronie KG PSP zostali wymienieni z nazwiska i stanowiska emeryci jest dla mnie nowum?!
Ale widocznie teraz jest to trendy? Ciekawi mnie czy zejdzie to w dół, bo wreszcie dowiedziałbym sie ilu w moim województwie odchodzi na emeryturę głownych specjalistów? Czasami myślę, że w naszej KW jest chyba jakieś ich gniazdo, lub wylęgarnia? No i trzeba przyznać uczciwie, że być może narodziła sie nowa świecka tradycja, zatem prosimy Panowie KW podawajcie na stronach swoich komend ilu to wysokiej klasy specjalistów opuszcza nasze szeregi? :mellow:
Pozdrawiam wszystkich specjalistów, głównych specjalistów.....
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2007, 16:46:51 »
Cytuj
I dalej uważacie, ze nie można mieć zastrzeżeń do ZZ?

Sprecyzuj może bo sie gubisz już w tym wszystkim. Jakiego rodzaju zastrzeżenia sugerujesz ? To, że odchodzi na emeryturę czy może to, ze odchodzi z grupy doradcy ?

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku też kiedyś nabędziesz praw emerytalnych i też odejdziesz z jakiejś grupy. Wcale nie musisz należeć do ZZ abyś mógł np. zostać KP?KM/KW czy nawet KG.

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 24, 2007, 17:24:38 »
Człowiek(R.O.) ciężko zapracował sobie na taką emeryturę. Przecież można przyjąć, że pracował na dwóch etatach:szef zw.zaw. i doradca KG a to niewątpliwie wyczerpujące zajęcie więc nie ma się co dziwićm, że w młodym wieku rezygnuje z pięknej naszej profesji ^_^.Masz rację MCh>>Zarówno w jednym jak i drugim przypadku też kiedyś nabędziesz praw emerytalnych i też odejdziesz z jakiejś grupy>>.
ale prawie na pewno możemy założyć że dla  mario 68 ,,jakąś grupą' nie będzie grupa doradcy KG-niezbyt lubianego skąd innąt W.S :wacko: - może życzmy mu żeby odszedł chociaż z doradcy KW albo KM/KP -o jaka szkoda że nowe regulaminy nie przewidują na tych szczeblach takiego stanowiska - wówczs to szersza grupa związkowców mogła by się załapać przed emeryturką  na wyższe stanowiska i wówczs wszystko byłoby superrr^_^  :huh: ^_^ :huh: ^_^ :huh:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 24, 2007, 17:43:30 »
Cytuj
ale prawie na pewno możemy założyć że dla  mario 68 ,,jakąś grupą' nie będzie grupa doradcy KG-niezbyt lubianego skąd innąt W.S
czy to oznacza że RO jest doradcą WS ?? czy się pomyliło mi ???

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 24, 2007, 17:50:22 »
Cytuj
O jego odejściu większość forumowiczów wiedziała (ja także) chociażby ze strony NSSZZ S. Mój post dotyczy pojawienia się oficjalnej informacji na stronie KGPSP. To podanie stanowiska z jakiego odchodzi to jakaś zemsta, czy co?
Widzę, że (pewnie z obrzydzeniem ) wczytujesz się w strony internetowe ZZ. Czyżbyś robił to z pewnego niedowierzania stronie służbowej? Że nie wszystko Ci przekazuje? Czy może w ramach rozpracowywania przeciwnika? Bo z twoich postów wnoszę, że raczej sympatykiem ZZ nie jesteś. Ale nie przejmuj się te strony są również źródłem szybkiej informacji dla wszelkich komendantów - jak wiadomo decyzje spływające drogą służbową mają długą ścieżkę z wawy w teren.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2007, 21:19:09 »
Panowie dość kłótni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeden drugiemu wchodzi z nożem już do gardła. Zostawcie coś na potem.

         A wracając do tematu wątku to mam pytanie do przewodniczących ZZ a mianowicie dlaczego (napisze brutalnie) nie szczekacie jednym głosem . Przecież teraz jest chyba odpowiedni moment aby skomasować działania wszystkich central ZZ. Problemów jest mnóstwo, i tylko wspólne działanie wszystkich central ZZ mogą doprowadzić do pozytywnego załatwienia nurtujących spraw.Czy gorszy jest ten związkowiec z ,,S,, a lepszy z ,,F,, czy może z ,,PP,, nie jeszcze raz nie. Jesteśmy przecież związkowcami i funkcjonariuszami PSP i wszystkich łączą te same problemy PSP.
Uważam że nie pora teraz na waśnie, pora jest teraz na załatwienie najważniejszych spraw. A może my na dole powinniśmy podjąć stosowne uchwały i zobligować centrale do wspólnego działania.Jednak co 3 to nie 2 ani 1.
Co wy na to ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2007, 21:52:10 »
A słowo ciałem się stało. Centrale krajowe Floriana i PP wyraziły poparcie dla pisma Roberta Osmyckiego, do MSWiA w sprawie tej nieszczęsnej "ankiety". Mam nadzieję, że będą to pierwsze koty za płoty, i dojdzie do zjednoczenia wysiłków ZZ w zatrzymaniu pomysłowości JEKG.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2007, 22:05:05 »
 „Panie "complicated" (a może Panie Wodnik) - pisze Pan kompletne kłamstwa. Nie dorobiłem się stanowiska doradcy Komendanta Głównego ani innego doradcy.
Podobne kłamstwa pisze Pan Rober - przypominam, że nie jestem doradcą”

Hm tak się zastanawiam dlaczego Pan R.O tak się bronił , wstydził się ze jest doradcą???  Dlaczego??

Mam propozycję jeszcze jednej ankiety też będzie dobra

Czy uważasz że ZZ ”Sprzedały Dyżurnych” ?

1. TAK

2. RACZEJ TAK

3. ZDECYDOWANIE TAK.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2007, 22:27:04 »
firepl - teraz będzie tłumaczenie, że on to tak na odchodne dostał ....... A potem jak dalej już będzie społecznie przewodniczącym to nie bęzie musiał być "wdzięczny" KG za przysługę i wtedy da mu "popalić"
 
Odnoszę dziwne wrażenie, że na tym forum mamy do czynienia ze szczególną aktywnością funkcyjnych ZZ, którzy za punkt honoru wzięli sobie po pierwsze nie dopuszczenie do jakiejkolwiek krytyki kierujących związkami a po drugie zdeprecjonowanie wszystkiego co wymyśli strona służbowa.
Wszystkie słowa krytyki jakie padły od kilku forumowiczów zostały obrócone przeciwko nim. nie ma dobrej woli ujrzenia w nich krytyki "konstruktywnej".
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 22:32:08 wysłana przez mario68 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 24, 2007, 22:43:27 »
Firepl, zastanów się chłopie. Przecież Ty nie robisz na złość mi, nie robisz na złość komendantowi, nawet przewodniczącemu ZZ nie robisz na złość. Za to robisz krzywdę chłopakom z PB (do niedawna Twojej zmianie, a to że teraz nie jesteście razem, to nie zasługa ZZ, chociaż od pewnego czasu propaganda służbowa robi swoje, a odpowiedzialnością obarcza związki). Ja zdaję sobie sprawę, ze 12 godzin, to niewiele na myślenie, ale może warto pomyśleć samodzielnie - kto cię skrzywdził?
-Kto ustala czas służby??
-Kto ustala grupy na stanowiskach?
-Kto ustala regulamin komendy?
Jeżeli na któreś z pytań odpowiesz ZZ, to faktycznie masz prawo obrazić się na przewodniczącego, ale nie na ZZ, i napewno nie masz prawa obrażać się na chłopaków ze zmiany - nieważne zrzeszonych czy nie.
Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń.

PS To samo dedykuję Mario68

Mario 68 już ci odpowiedział wiec ja tylko położę nacisk na wprowadzenie służby 12/24 na PSK . Dlaczego akurat  na PSK związki odpuściły uzgodnienie wprowadzenia zmiany z ZZ??

Wiem że zrobiliście błąd i teraz ciężko przełknąć gorzką  prawdę , nie chcę tego nazwać „handlem wymiennym „ ale tak to wygląda.
Pozdrawiam wszystkich Wysoko postawionych związkowców jeszcze nie doradców ,ale  kto wie??


Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 24, 2007, 22:53:42 »
Dlaczego akurat  na PSK związki odpuściły uzgodnienie wprowadzenia zmiany z ZZ??

Czy myślisz, że doczekasz się odpowiedzi? Od ilu stron wątków usiłujemy od naszych kolegów związkowców uzyskać wyjaśnienie tej sprawy? I jak do tej chwili to bicie głową w mur. Udają że nie ma pytania.
A KGłównemu wypominają że odpowiada na te pytania na które chce....

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 24, 2007, 23:06:52 »
Cytuj
Odnoszę dziwne wrażenie, że na tym forum mamy do czynienia ze szczególną aktywnością funkcyjnych ZZ, którzy za punkt honoru wzięli sobie po pierwsze nie dopuszczenie do jakiejkolwiek krytyki kierujących związkami a po drugie zdeprecjonowanie wszystkiego co wymyśli strona służbowa.
Wszystkie słowa krytyki jakie padły od kilku forumowiczów zostały obrócone przeciwko nim. nie ma dobrej woli ujrzenia w nich krytyki "konstruktywnej".

Problem w tym, że brak jest krytyki konstruktywnej opartej na faktach. Jedyna krytyka to wasze "widzimisie" Inna sprawa to ta, że wam krytykować nie wypada lub powiem dosadniej, wam krytyka ZZ nie przysługuje. Nie należycie do ZZ wobec czego nikt z ZZ nie ma obowiązku wam tłumaczyć czegokolwiek. Jak jeden z drugim podziałasz w ZZ przez pewien okres czasu to wtedy możemy podyskutować. Dzisiaj nie macie minimum wiedzy na tematy o których wydaje się wam, że wiecie dużo.

Cytuj
Wiem że zrobiliście błąd i teraz ciężko przełknąć gorzką  prawdę , nie chcę tego nazwać „handlem wymiennym „ ale tak to wygląda.
Pozdrawiam wszystkich Wysoko postawionych związkowców jeszcze nie doradców ,ale  kto wie??

A skąd pewność, że Ty przypadkiem nie zostaniesz doradcą KG ? Powiadasz "handel wymienny" pewnie nic innego Ci na myśl nie przychodzi i piszesz co Ci ślina na język przyniesie ? A może w szeregach ZZ jest zbyt mało strażaków którzy pracują na SK ? Może nie było z kim skonsultować tego tematu na szczeblu krajowym ?  Znasz takie przysłowie, że "nieobecni nie mają racji" ?

P.s
I to miała być ta konstruktywna krytyka ? Dużo książek musisz jeszcze jeden z drugim przeczytać zanim zabierzesz się za poważną dyskusję.