Autor Wątek: Ankieta KG !!!  (Przeczytany 32107 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 24, 2007, 23:21:27 »
Nie będę Cię kolego MCh wtajemniczał w moją "karierę" związkową bo mógłbyś się zdziwić.

I pomimo "wyprodukowania" znowu przez Ciebie kilku akapitów odpowiedzi w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś jako jeden z bardziej doświadczonych tu związkowców na zadawane pytanie. To co wypisujesz nam w odpowiedziach to nie wnoszący niczego bełkot.
Ciągle tylko się dowiadujemy że generalnie na niczym się nie znamy i nie mamy prawa jako rzekomo "niezwiązkowcy" do krytykowania ZZ.

Więc "oświeć nas o Panie" i wyjaśnij nam w końcu dlaczego dyżurni zostali "sprzedani" w targach z KG bo tłumaczenie że zbyt mało strażaków z SK jest w związkach i nie ma z kim konsultować tych spraw na szczeblu krajowym jest bez sensu. A tak poza tym od kiedy na szczeblu krajowym muszą być przedstawiciele wszystkich grup zawodowych? Nie tak dawno, jak kilka dni temu, jeden z Twoich kolegów związkowców (i to chyba z tego samego ZZ) tłumaczył mi że to regiony wyrażają swoje stanowiska i na tej podstawie opracowuje stanowisko ZK.
Ktos tu chyba pieprzy jak "potłuczony" (przepraszam za wyrażenie)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 23:28:13 wysłana przez mario68 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 24, 2007, 23:25:32 »
Cytuj
P.s
I to miała być ta konstruktywna krytyka ? Dużo książek musisz jeszcze jeden z drugim przeczytać zanim zabierzesz się za poważną dyskusję.

To niemiała być krytyka tylko odpowiedź na twoje pytanie

„-Kto ustala czas służby??
-Kto ustala grupy na stanowiskach?
-Kto ustala regulamin komendy?
Jeżeli na któreś z pytań odpowiesz ZZ, to faktycznie masz prawo obrazić się na przewodniczącego”

 Nie mam pojęcia dlaczego tak nerwowo reagujesz , spokojnie kolego .
Nie będę się zniżał do twojego poziomu  dyskusji  wiec powiem ,
Pozdrawiam..

Wykształcony i oczytany MCH Pisze tak:

-Hm, Ty chyba jesteś jeszcze mało dojrzały emocjonalnie.
-Dzisiaj nie macie minimum wiedzy na tematy o których wydaje się wam, że wiecie dużo.
-piszesz co Ci ślina na język przyniesie
-To nie człowiek, to najemnik
-Jedynm z nielicznych "wichrzycieli i snobów" jak się można zorientować jesteś właśnie Pan.
-Panie Komendancie, czyżby odpowiadał Pan tylko na tematy sobie wygodne ?
-skąd Ty człowieku przybywasz ? Na jakim Ty stanowisku wylądowałeś ? --Na jakim świecie żyjesz ?
-w rzeczywistości nie wiesz o czym my w ogóle mówimy
-Chyba za dużo napisałem jak na raz, możesz wszystkiego nie zrozumieć

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 23:53:09 wysłana przez firepl »

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 24, 2007, 23:43:14 »
Cytuj
Nie będę Cię kolego MCh wtajemniczał w moją "karierę" związkową bo mógłbyś się zdziwić.

Mnie raczej ciężko zdziwić. Odnośnie Twojej kariery w ZZ, musiałes być chyba mało skuteczny lub nie mieć wystarczającej siły przebicia skoro tak szybko zrezygnowałeś.

Cytuj
Więc "oświeć nas o Panie" i wyjaśnij nam w końcu dlaczego dyżurni zostali "sprzedani" w targach z KG

Wśród samych dyżurnych zdania są i długo będą podzielone. Osobiście znam mnóstwo dyz. którzy wolą system aktualny czego Ty w żadnym razie nie bierzesz pod uwagę. Oczywiście powodów  zmiany systemu na SK było kilka lecz najważniejszy to ten, że na SK nie ma możliwości tak naprawdę na żaden odpoczynek czy to fizyczny czy to psychiczny. Pół biedy kiedy siedzi 2 dyzurnych lecz w większości SK są jednoosobowe. Dodatkowo w róznych regionach kraju róznie to wygląda ale tworzy się różne CPR,  CZK , zaczeły działać numery 112. Całokształt tych spraw zmusza do służb 12 godzinnych. Oczywiście zgodzę sie z tym, ze gdziś tam w Polsce w mniejszej miejscowości gdzie zdarzeń (telefonów) jest dużo mniej można siedzieć i 24 godziny i jakoś to wytrzymywać lecz nikt tu nie chciał się rozdrabniać i stosować różne systemy w SK. Chłopie nie wiem ile Ty masz zdarzeń w roku czy ile odbierasz telefonów na służbie. Ale wystarczy, że odbierzesz od 300 -700 telefonów na słuzbie i w godzinach nocnych już praktycznie odpływasz jak niemowle po "flaszce" Dodatkowo dowiedz się, że właśnie strona słuzbowa miała tego typu informacje od strażaków którzy pracują na SK, chodzi tu o duze miasta w polsce takie powyżej 200 tys. ludzi. CZyli mówiąc krótko strona słuzbowa dysponowała argumentami merytorycznymi czyli takim z którymi było ciężko dyskutować.

Tak właśnie wyglądała "sprzedaż" w targach dyz. SK

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 24, 2007, 23:57:45 »
Człowieku przestań kit  żenić  , wiem od zastępcy pana R.O że było inaczej , chcesz tu zabłysnąć że odpowiadasz rzeczowo na pytania  , ok. ale nie kłam na litość , jeśli masz kłamać to zamilcz.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 25, 2007, 00:23:14 »
Cytuj
Problem w tym, że brak jest krytyki konstruktywnej opartej na faktach. Jedyna krytyka to wasze "widzimisie" Inna sprawa to ta, że wam krytykować nie wypada lub powiem dosadniej, wam krytyka ZZ nie przysługuje. Nie należycie do ZZ wobec czego nikt z ZZ nie ma obowiązku wam tłumaczyć czegokolwiek. Jak jeden z drugim podziałasz w ZZ przez pewien okres czasu to wtedy możemy podyskutować. Dzisiaj nie macie minimum wiedzy na tematy o których wydaje się wam, że wiecie dużo.

Myślę, że trochę przesadziłeś. Dlaczego zabraniasz krytyki tym, którzy do związku nie należą.  ..., wam krytyka ZZ nie przysługuje ..., to trochę jak z poprzedniej epoki, jedyna słuszna racja. Krytyka  każdemu przysługuje i nie każdy musi się z tobą zgadzać. W PSP służą nie tylko związkowcy. Każdy ma prawo do wypowiedzi i własnego zdania. Takim ujęciem tematu nie przysporzysz zwolenników ZZ, nie wspominając już działaczach, czy poparciu. Jeżeli „... wobec tego nikt ZZ nie ma obowiązku tłumaczyć czegokolwiek”, to dla kogo związkowcy walczą o 40 godzinny tydzień pracy. Wg twoich słów dla samych siebie ? Gratuluję logiki rozumowania. Reszta nie związkowców może pracować 48 godz. tygodniowo. Idąc tym tokiem rozumowania wg ankiety w inny temacie to tych nie związkowców jest chyba więcej w PSP niż tych, którzy wiedzą lepiej jek uszczęśliwić innych, już takiego mamy na pierwszym miejscu listy i to chyba wystarczy.

Cytuj
A skąd pewność, że Ty przypadkiem nie zostaniesz doradcą KG ? Powiadasz "handel wymienny" pewnie nic innego Ci na myśl nie przychodzi i piszesz co Ci ślina na język przyniesie ? A może w szeregach ZZ jest zbyt mało strażaków którzy pracują na SK ? Może nie było z kim skonsultować tego tematu na szczeblu krajowym ?  Znasz takie przysłowie, że "nieobecni nie mają racji" ???

Albo nie wiesz co mówisz, albo świadomie wprowadzasz kogoś w błąd. Kto dyskutuje z dołem związkowym. Posłuchaj co ci co utrzymują ze swoich składek górę mówią o reorganizacji. Dla kogo była ona zrobiona, kto stracił najwięcej. Stanowiska na PB i SK albo pojechały w dół, albo zostały okrojone, w KP również. Jak została przeprowadzona reorganizacja wyżej ... posłuchaj co mówi dół. Jak masz taką dużą wiedzę to się nią podziel, a nie zmykaj innym ust. Z jednym się z tobą zgodzę w szeregach i to tych pierwszych jest zbyt mało strażaków, którzy pracują na SK i nie tylko tam na PB też. Jak masz taką dużą wiedzę to napisz ilu w strukturach krajowych zasiada podoficerów, ilu aspirantów, a ilu oficerów, ilu z nich reprezentuje, a raczej służy na PB, SK, a ilu w KP, KW i KG. I ty mówisz o konsultacjach na szczeblu krajowym. Konsultacje powinny odbywać się u bezpośrednio zainteresowanych, a ich wyniki powinny spłynąć do krajówki, a tak masz rację „nieobecni nie mają racji”. Kto był obecny widać po reorganizacji.

Cytuj
P.s
I to miała być ta konstruktywna krytyka ? Dużo książek musisz jeszcze jeden z drugim przeczytać zanim zabierzesz się za poważną dyskusję.


Tak więc nie odsyłaj tych, których nie znasz do książek, bo pewnie sam wszystkich nie przeczytałeś, a szkoda.
A już tak na marginesie, nasi dyskutanci chcieli zwrócić tylko uwagę na drobny fakt, że ktoś kto tak bardzo zaprzeczał i przypisywał innym kłamstwo odszedł ze stanowiska na jakim nie był.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 25, 2007, 00:52:15 »
Cytuj
Mario 68 już ci odpowiedział wiec ja tylko położę nacisk na wprowadzenie służby 12/24 na PSK . Dlaczego akurat  na PSK związki odpuściły uzgodnienie wprowadzenia zmiany z ZZ??
Sprawa została przespana. Pierwszy kto odpuścił to PSK. PSK myślało, że jakoś to będzie. Po fakcie zaczęto lamentować i kierować pretensje do zz. Ponieważ z PSK mało kto należy do zz, to nikt niekwapił się do szybkiego podjęcia tematu i nadstawiania za kogoś d..y. Paplanie w pojedynkę nic nie da, a zz, żeby miało większą siłę przebicia potrzebuje was w swoich szeregach.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 25, 2007, 01:24:29 »
Takie działania jak teraz się odbywają, zkłócania strażaków ze sobą doprowadzą w niedługim czasie do rozpieprzenia tej formacji i staniemy się służba komunalną, pozbawioną jakichkolwiek przywilejów. Chcesz pracować, prosze bardzo rób co należy, a jak nie to won. Być może o to wlaśnie chodzi naszym dygnitarzom.
 

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 25, 2007, 09:50:28 »
Jak tak dalej pójdzie (chodzi oto co nasz KG(01) wyrabia) to masowo będą odchodzić na emeryturki , jest taki zamęt na służbie , że tematem nr.1 jest tylko co to jest za człowiek ten 01..Mówię wam , że bez głośnego protestu wobec rozporządzeń naszych władz na samej górze dojdzie do najgorszego , zabiorą nam wszystko i nic nie będzie tak jak mówił pan Krzysztofa Kononowicza ^_^
... Nie będzie spania ,czuwania
...Surowe karanie kierowców za alkohol, papierosy i wszystko
...Nie będzie wcześniejszych emerytur
...Nie będzie szkoleń , ale wszystko trzeba wiedzieć..
...Co tu więcej mówić NICZEGO NIE BęDZIE..

Tak panowie doczekaliśmy się czasów pana Krzysztofa Kononowicza

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 25, 2007, 10:50:16 »
Cytuj
Myślę, że trochę przesadziłeś. Dlaczego zabraniasz krytyki tym, którzy do związku nie należą.  ..., wam krytyka ZZ nie przysługuje ..., to trochę jak z poprzedniej epoki, jedyna słuszna racja. Krytyka  każdemu przysługuje i nie każdy musi się z tobą zgadzać. W PSP służą nie tylko związkowcy. Każdy ma prawo do wypowiedzi i własnego zdania. Takim ujęciem tematu nie przysporzysz zwolenników ZZ, nie wspominając już działaczach, czy poparciu. Jeżeli „... wobec tego nikt ZZ nie ma obowiązku tłumaczyć czegokolwiek”, to dla kogo związkowcy walczą o 40 godzinny tydzień pracy.

Widzę, że pewnych rzeczy nie rozumiesz. Owszem krytyka jako taka (byle konstruktywna, oparta na faktach) przysługuje wszystkim lecz nie przysługuje ona tym którzy nie mają wiedzy a się wypowiadają czym wprowadzają innych w błąd. Nie przysługuje ona (w tym wypadku) w formie skarg (mario68, firepl) ludziom którzy nie maja prawa wymagać od ZZ niczego ponieważ ich nie współtworzą ani w nich nie współuczestniczą.

Działacze ZZ mają obowiązek tłumaczyć się  przed swoimi wyborcami. Walczą o 40 godzinny tydzień głównie dla swoich członków choć w tym przypadku (jak i w wielu innych) załapią się też niezrzeszeni. Tak, prawda po części jest brutalna. pisząc, że nieobecni nie mają racji użyłem przenośni, chodzi mi głównie o to, że w każdym sporze z pracodawcą a już w szczególności sporze zbiorowym to jednostka nie ma prawa bytu choćby nie wiem ile racji miała zostanie po prostu zignorowana. Tylko zorganizowanie się w organizacjach pracowniczych daje jakąś siłę przebicia, siła ta jest tym wyższa im więcej członków liczy.

Cytuj
Jak masz taką dużą wiedzę to napisz ilu w strukturach krajowych zasiada podoficerów, ilu aspirantów, a ilu oficerów, ilu z nich reprezentuje, a raczej służy na PB, SK, a ilu w KP, KW i KG. I ty mówisz o konsultacjach na szczeblu krajowym. Konsultacje powinny odbywać się u bezpośrednio zainteresowanych, a ich wyniki powinny spłynąć do krajówki, a tak masz rację „nieobecni nie mają racji”. Kto był obecny widać po reorganizacji.

Nie, takiej wiedzy akurat nie mam ale nie uważam aby była ona znacząca. Nie ważne ilu zasiada w strukturach krajowych podoficerów, aspirantów czy oficerów ważne jest ilu z nich tak naprawdę chce działać. Odnośnie tych konsultacji na szczeblu krajowym, chyba użyłem tu niezamierzonego sformułowania, mój błąd. Oczywistym jest, ze konsultację odbywają się od KZ poprzez SR/ZR do SK.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 25, 2007, 12:57:30 »
Cytuj

Widzę, że pewnych rzeczy nie rozumiesz. Owszem krytyka jako taka (byle konstruktywna, oparta na faktach) przysługuje wszystkim lecz nie przysługuje ona tym którzy nie mają wiedzy a się wypowiadają czym wprowadzają innych w błąd. Nie przysługuje ona (w tym wypadku) w formie skarg (mario68, firepl) ludziom którzy nie maja prawa wymagać od ZZ niczego ponieważ ich nie współtworzą ani w nich nie współuczestniczą.

Dlaczego się upierasz, że ktoś czegoś nie rozumie. Twój punkt widzenia jest inny, bo masz określoną wiedzę, może nie pełną, ale jednak. Ktoś inny ma wiedzę niekoniecznie taką samą, ale podobną i dlatego widzi to nie co inaczej. Inną sprawą są pretensje tych co czują się pokrzywdzeni z powodów osobistych, a takich jest wielu w ZZ i poza nimi sam wiesz.

Widzisz moim zdaniem tu masz rację,
Cytuj

Działacze ZZ mają obowiązek tłumaczyć się  przed swoimi wyborcami.

ale tu nie,
Cytuj

Walczą o 40 godzinny tydzień głównie dla swoich członków choć w tym przypadku (jak i w wielu innych) załapią się też niezrzeszeni.

bo PSP to nie ZZ. Myślę, że ZZ walczą dla wszystkich, tylko tym niezrzeszonym trzeba to wytłumaczyć, przedstawić za i przeciw, a nie zamykać usta, a tym bardziej porównywać do głupców - celowe przejaskrawienie. Nie chodzi przecież o to żeby ludzi odpychać od związków, tylko ich do nich przyciągać i dlatego działadze powinni się przed jednymi tłumaczyć, ale również powinni innym tłumaczyć.
Bo prawdą jest, że

Cytuj
Tak, prawda po części jest brutalna. pisząc, że nieobecni nie mają racji użyłem przenośni, chodzi mi głównie o to, że w każdym sporze z pracodawcą a już w szczególności sporze zbiorowym to jednostka nie ma prawa bytu choćby nie wiem ile racji miała zostanie po prostu zignorowana. Tylko zorganizowanie się w organizacjach pracowniczych daje jakąś siłę przebicia, siła ta jest tym wyższa im więcej członków liczy.

Cytuj
...strukturach krajowych zasiada podoficerów, ilu aspirantów, a ilu oficerów, ilu z nich reprezentuje, a raczej służy na PB, SK, a ilu w KP, KW i KG....

Chodziło mi o "pracuje"

Cytuj
Nie, takiej wiedzy akurat nie mam ale nie uważam aby była ona znacząca. Nie ważne ilu zasiada w strukturach krajowych podoficerów, aspirantów czy oficerów ważne jest ilu z nich tak naprawdę chce działać. Odnośnie tych konsultacji na szczeblu krajowym, chyba użyłem tu niezamierzonego sformułowania, mój błąd. Oczywistym jest, ze konsultację odbywają się od KZ poprzez SR/ZR do SK.

Widzisz, a są tacy co wiedzą i dlatego nie dziwią się, że jest jak jest, że spłaszczenie i braki etatowe najbardziej dotknęły JRG, SK i ewentualnie KP. Ale może coś się zmieni, zobaczymy.

Pozdrawiam z zasadą: lepiej ludzi łączyć, niż dzielić.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 25, 2007, 13:03:07 »
Panowie, kłótnia o wyższości Świat Wielkiej Nocy nad...... . Sam też się dałem w to wciągnąć, ale nie mogłem przejść obojętnie nad nie do końca usprawiedliwionym atakiem na ZZ. Dla panów Mario i Firepl proponuję lekturę ustawy o ZZ i po lekturze podyskutowanie na temat roli związków - zaznaczam, po lekturze. Chętnie odpowiem na pytania, ale już w innym wątku  - ZZ, bo ten wątek dotyczy zupełnie innej sprawy.
Dzisiaj dowiedziałem się, że w naszej firmie odbywa się coś na kształt "Nocnej Zmiany" otóż jeden z z-ców Komendanta przywiózł rzeczoną ankietę na JRG (po 20 wieczorem - nie wiem, moze chciał załapać nadgodziny) i polecił jej wypełnienie. Więc ja się pytam - o co w tym chodzi? Czy ktoś moze odpowiedzieć?
Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 25, 2007, 14:08:36 »
Cytuj
Dzisiaj dowiedziałem się, że w naszej firmie odbywa się coś na kształt "Nocnej Zmiany" otóż jeden z z-ców Komendanta przywiózł rzeczoną ankietę na JRG (po 20 wieczorem - nie wiem, moze chciał załapać nadgodziny) i polecił jej wypełnienie. Więc ja się pytam - o co w tym chodzi? Czy ktoś moze odpowiedzieć?

Zadziwiajace jest, że zawsze znajdzie się jakis Tołdi, który gorliwie wykona polecenie dopilnowania wypełnienia ankiet.
O ile sama ankieta jest idiotyzmem czystej postaci, o tyle sposób jej przekazywania strażakom ją sama przebija. Dodam tylko, że rzeczony w cytacie, z-ca komendanta, który rozwoził ankiety specjalnie w nocy, z daleka od siedziby komendy i własnego miejsca zamieszkania, przywiózł do JRG liczącej 30 osób 18 ankiet...hm..czyzby resztę wypełnił, dla pewności sam?? :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 25, 2007, 15:13:23 »
... przywiózł do JRG liczącej 30 osób 18 ankiet...hm..czyzby resztę wypełnił, dla pewności sam??
O ile takie działanie 02 uważam - mówiąc bardzo delikatnie - za niewłaściwe. to również rzucanie błotkiem też nie jest działaniem czystej wody.  -_-
Jaka byłaby Twoja reakcja na podobną insynuacje skierowana pod adresem funkcyjnego związku, nie mówiąc już o Tobie?
Jest takie przysłowie: Nie rób drugiemu co Tobie niemiłe
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 15:17:32 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 25, 2007, 15:21:27 »
Akurat to nie pierwszy wyskok tego Pana, moze dam ci tel, do mojej komendy i zrobisz krótki sondaż, co kto o nim mysli? Musiałbyś mieć duzo szczęścia żeby nie trafić na kogos kto od razu odłozy słuchawkę, bo szczerze mówiąc, to mało jest ludzików nie majacych od niego jakiejś "bumagi" - upomnienia, lub wytyku.
Poza tym może zadzwoń do niego, skoro jestes taki gorącym jego obrońcą?

PS> Wal we mnie błotem ile wlezie, juz się przyzwyczaiłem i też mnie "wali"...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 25, 2007, 15:47:07 »
Czytaliście co piszą ZZ o tych ankietach do KG cytuje:


Pan
st.bryg. Witold Skomra
Komendant Główny
Państwowej Straży Pożarnej
Warszawa


W związku z opublikowaniem ANKIETY  przez Centrum Badania Opinii Publicznej na zlecenie Komendy Głównej PSP w sprawie preferencji strażaków dotyczących systemu pracy zmianowej, w imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” wnoszę o przedstawienie następujących informacji:
•   Jaki koszt poniosła Komenda Główna PSP w związku z przeprowadzeniem niniejszego badania przez CBOS?
•   Z jakich środków koszty te zostały uregulowane?
•   Czy budżet Komendy Głównej PSP, posiadał w swoim projekcie środki na ten cel, a jeśli tak to na jakim koncie były zarezerwowane?






Robert Osmycki


Informacja na stronie:  http://www.skpnszz.org/news.php

Odp. KG też jest .
 ciekawe że nic  ciekawego nie miał do powiedzenia

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline edek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 25, 2007, 17:03:52 »
Panowie, spoko. Wypełnione ANKIETY wraz z dogłębną ich analizą leżą już na biurku Pana Doktora od tygodnia. Czy nasz doktor jest psychiatrą, a my ofiarami schizofrenii? Przecież nadal sa tacy co nie znają różnicy między "służbą" a "zatrudnieniem". Wielu komendantów jest przekonanych, że jesteśmy u nich na służbie, a i wielu strażaków boi sie patrzyć im w oczy i prosto nosić głowę. Czyżby Minister powołał doktora po to właśnie, żeby nas z tych wątpliwości wyleczył. Może KG Policji - prokurator, to tez swoisty lekarz. Może jesteśmy pierwszymi królikami. Pozdrawiam wszystkich świadomych strażaków, pozostając w nadziei, że to początek końca degręgolady, jaka toczy od wielu lat naszą państwową strażacką służbę.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 25, 2007, 18:35:03 »
Tak dla informacji Panów związkowców , byłem członkiem ZZ .
Starałem się wprowadzać zmiany , ale to bicie głowa w ścianę , pisałem o tym że było nas trzech dyżurnych.
Nie krytykowałem ZZ tylko zadawałem pytania , a że związkowcom nie wolno zadawać trudnych pytań odbierali jako krytykę.
Panowie nie macie monopolu na wiedzę , ja jestem na samym dole i czasem wam związkowcy z podziału nie powiedzą tyle co mi ( już nie zrzeszonemu) .
Odsyłacie do czytania książek  BRAWO
Poniewieracie dyżurnych bo nie w smak wam ich trudne pytania, a wytykacie K.G. że odpowiada tylko na te pytania które chce.
Piszecie że nie mamy prawa rozliczać was z tego co robicie , a co to sekta jakaś jest??
Też płacę podatki i częściowo na waszą działalność wiec jako podatnik mam prawo pytać.
Dziennikarzy też będziecie strofować że nie są członkami ZZ wiec nie uzyskają odpowiedzi??

Pozdrawiam  , jeśli nikt mnie nie sprowokuje to obiecuje nie zabierać już głosu na tej stronie forum skoro jestem taki nie wygodny.

PS. Wiem za raz lawina uwag będzie że utrzymujecie się ze składek .
 Ale delegacje , wyjazdy  "doradztwo"są opłacane z budżetu.
 to dodam jeszcze faksy , papier , tusz tez kosztuje i to sa koszty komendy..


« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 19:07:07 wysłana przez firepl »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 25, 2007, 18:51:12 »
O ile zasadniczo zgadzam się z Twoją wypowiedzą, to do pewnych jej części muszę się odnieść.

Cytuj
Też płacę podatki i częściowo na waszą działalność wiec jako podatnik mam prawo pytać.

Nie no, teraz to się zagalopowałeś. Ani złotówka nie idze z Twoich pieniążków na zz. Każdy związek ustala wysokość składki, która jest pobierana kwotowo, lub procentowo od zarobków i tylko od członków związku. To tak dla wyjaśnienia.

Cytuj
Ale delegacje , wyjazdy  "doradztwo"są opłacane z budżetu.

Nie wiem, ktoś już wcześniej się przyczepił tych delegacji, chyba mario68 w inny wątku, gdzie wyjaśniłem za co i kiedy delegacje przysługuje. Ale tutaj tez muszę Cię zawieść, ponieważ koszta delegacji obciążają budżet, ale związku zawodowego a nie komendy, no i oczywiście osoby, która w delegację się udaje, bo nie znam gościa, któremu wystarczył przez całą delegację koszt liczony ryczałtem?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 25, 2007, 19:57:21 »
Cytuj
Też płacę podatki i częściowo na waszą działalność wiec jako podatnik mam prawo pytać.
A która KZ ma zaszczyt być beneficjentem twojej wspaniałomyślności?

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 25, 2007, 21:52:17 »
„Panie "complicated" (a może Panie Wodnik) - pisze Pan kompletne kłamstwa. Nie dorobiłem się stanowiska doradcy Komendanta Głównego ani innego doradcy.
Podobne kłamstwa pisze Pan Rober - przypominam, że nie jestem doradcą”

Hm tak się zastanawiam dlaczego Pan R.O tak się bronił , wstydził się ze jest doradcą???  Dlaczego??

Mam propozycję jeszcze jednej ankiety też będzie dobra

Czy uważasz że ZZ ”Sprzedały Dyżurnych” ?

1. TAK

2. RACZEJ TAK

3. ZDECYDOWANIE TAK.



DziendobryWieczór

Jeżeli pan firepl chce mnie cytować, to proszę cytować w całości, jak również podać datę postu. Może się okazać, że post jest z roku 2006r. i w tamtym czasie był prawdą, co oczywiście nie pasowałoby do założonej tezy w pana wywodzie. Ponadto jak, tak mnie podsumowujecie, to sprawdźcie jaki staż miałem, i jak się z tego tytułu nachapałem. Pomogę - gdybym został na stanowisku st.specjalisty i dalej był funkcjonariuszem miałbym kilkaset złotych miesięcznie więcej, plus  "13", "mundurówka", "urlopówka", nagrody itp. Wyboru dokonałem świadomie, wraz z moją żoną (weryfikując dość znacznie swoje plany życiowe na najbliższe trzy lata) a przyczyny tej decyzji określiłem w swoim piśmie. Oczekuję zatem, że jeżeli intencje pytań miały charakter dziennikarskiej dociekliwości a nie próby zdezauowania związków zawodwych, wybór mój zostanie od tej pory uszanowany.

Odnosząc się do wątku nr 2 w poście tj. ankiety kto kogo sprzedał to uprzejmie donoszę, że takie postępowanie nie powoduje u mnie oraz u wielu kolegów mobilizacji do podjęcia tematu tylko wręcz przeciwnie. Bo patrząc na sprawę tokiem myślenia firepla to i tak oceniłeś już związki zawodowe (-), byłeś związkowcem i tak nie będziesz znowu (-), składek nie płacisz i nie będziesz płacił (-), jak podejmiemy interwencje i coś ugramy to i tak nie podziękujesz (-), i tak powiesz, że to pod twoim naciskiem związki zawodwe coś zrobiły (-). Powiedz zatem z jakiej racji mamy się tym tematem zająć? Co związek (związki zawodwe) będą z tego miały? Chociaż mały plusik? Chociaż zero kosztów?
Fakt nie wypowiadania się oficjalnego przez związek w sprawie strażaków SK, nie może być przyczynkiem do twierdzenia, że się nic nie robi. Oczekiwanie odpowiedzialnego działania w tak istotnym temacie, już "na drugi dzień" to lekkka przesada.

Proszę też nie mówić, że jakiś zastępca R.O. powiedział jak było naprawdę (w trakcie tworzenia przepisu o czasie służby). Bo według mojej wiedzy, było tak: projekt rozporządzenia o czasie służby, został opracowany przez zespół służbowo-związkowy od VII do IX 2005r.(!) i był szeroko konsultowany na przełomie IX i X 2005r. Na ścieżkę legislacyjną wysłany został jeszcze za gen.P.Buka. Nie jest to usprawiedliwienie tylko przypomnienie, bo to oznacza, że przepis jest znany od ok. 18 miesięcy, a problem pojawia się dopiero teraz (ciekawostka). Wtedy nie było tak wielu zastrzeżeń do tej propozycji. Z uwag jakie napłynęły przypomina mi się szczególnie hasło dyżury domowe (4 podział, 7 dzienni) - tak jak kilka innych uwag zgłosiliśmy ten temat w opinii, ale prawnicy orzekli, że tak ma pozostać. I w tym miejscu rola związków zawodwych się kończyła. Potem od stycznia 2006 do teraz, też nikt nie zaproponował weryfikacji przepisu, dlatego nikt nie zwracał uwagi na jego treść.
Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd. Jednak używanie w tej sytuacji hasła o sprzedaży SK na rzecz PB jest poprostu bzdurą (delikatnie ujmując) powodującą dalsze animozje. W związkach są funkcjonariusze pełniący służbę w SK. Ale nie tylko. W przypadku "S" mamy strażaków zmianowych i dziennych, podoficerów, aspirantów, oficerów, kierowników różnego szczebla oraz stażystów, a także pracowników cywilnych (!). Nigdy nie robiliśmy porównania której grupy zawodwej jest najwięcej w naszych szeregach, a której we władzach zwiąkowych - jeśli ktoś twierdzi, że wie jak się rozkłada struktura zatrudnionych, zrzeszonych w "S", to bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą. Wychodziłem zawsze z założenia, że nie ma to znaczenia - reprezentujemy całą PSP. I od kiedy pamiętam, zawsze musieliśmy godzić różne intersy, różnych grup. Zawsze na posiedzeniach Rady czy Prezydium, w takich przypadkach dyskusje mają gorący przebieg, ale decyzje wypracowywane są wspólnie w drodze ustalenia wspólnego zdania. Dlatego proszę nie szerzyć nie prawdziwych tez jakobyśmy jednych sprzedali, innych kupili - chyba, że waszym zamiarem jest dzielić nie łączyć i przy okazji - tracić sprzymierzeńców.


Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 25, 2007, 22:04:26 »
KG Skomra napisał
Zespół powołany przez mojego poprzednika zmierzał do wprowadzenia systemu 12 godzinnego. W zespole działali głównie przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Mam wątpliwości czy związki zawodowe mają monopol na wiedzę o tym, jakie są oczekiwania strażaków. Dlatego z badań będę korzystał częściej. A co do pytań na ankiecie, to rozumiem, że według Pana pytanie powinno brzmieć "Czy chcesz być piękny, młody, bogaty i pracować nie dłużej niż 1 godzinę na tydzień?" Pozdrawiam Skomra
Czy to prawda że Nasz związek jest za wprowadzeniem 12 godzinnego czasu służby??? Kto upoważnił Pana Przewodniczącego do forsowania takiego rozwiązania???
Proszę Cie Robercie o szybką odpowiedź , jak to naprawdę było....
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 22:22:34 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 25, 2007, 22:48:14 »
Pan Robert Osmycki

Miałem już nie pisać na tej stronie ale musze się odnieść:

Szanuję Pana decyzję o odejściu na emeryturę  i nawet do głowy mi nie przyszło by ją negować  ale fakt jest taki że morale strażaków związkowców ( tych z dołu )trochę spadło.

Przepraszam , tak przepraszam, za umieszczenie w poście cytatu który rzeczywiście jest z 2006 roku, nie sprawdzałem daty moja wina przyznaję się.

Nie było celem zdezawuowanie  ZZ , chciałem otrzymać odpowiedź na pytania  a otrzymałem stek inwektyw od Związkowców co spowodowało eskalacje  może nie do końca słusznych wypowiedzi
Jest mi niezmiernie miło że okazał się Pan człowiekiem powściągliwym i nikogo Pan nie obraża , nie odsyła do książek, itd.  Jest Pan po prostu człowiekiem kulturalnym.

I w końcu dziękuję za wyjaśnienie jak to było z tymi dyżurnymi , bo tego chciałem się bezskutecznie dowiedzieć od jakiegoś czasu  ale Pana koledzy nie potrafili tego wyjaśnić .
Jednak Faktem jest że :

„Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd”

Potrafi się Pan przyznać do błędu, udziela odpowiedzi i nie twierdzi że nic mi do tego bo nie jestem związkowcem, uważa Pan że związki powinny walczyć o dobro wszystkich strażaków , to napawa optymizmem. Do tej chwili czytałem zgoła odmienne treści Pana kolegów .
Na koniec, czas jest gorący i gorące myśli potrafię się przyznać do błędu i przyznaję że przegiąłem w niektórych sprawach  za to Przepraszam urażonych kolegów ale tez licze na zrozumienie , w jaki sposób zostaliśmy potraktowani i myślę że niektórzy powinni uderzyć się w pierś , Ja tez.
Pozdrawiam życzę dużo spokoju , i spowodowania swoim postępowaniem zjednoczenia strażaków.


Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 25, 2007, 23:13:15 »
Do Ogniowego:

Do tego postu odniosłem się w "Ściądze KG" - a krótko - też zostałem zaskoczony treścią tej wypowiedzi. Nie przypominam sobie żadnej uchwały czy stanowiska gdzie NSZZ"S" jest za systemem 12-sto godzinnym (chyba, że jest coś takiego z czasów kiedy obecny Wódz był związkowcem :rolleyes:). Prawdą jest natomiast, że wielokrotnie od 1996r. (!)  było szereg dyskusji analiz i rozmów na temat jaki system byłby najlepszy. Argumenty za i przeciw każdemu roziwązaniu. Ale do żadnego jednoznacznego stanowiska nigdy nie doszło.

do firepl'a

Myślę, że zaczynamy powoli normalnie wymieniać swoje poglądy. Natomiast moja wypowiedź nie jest odmienna od wypowiedzi moich kolegów -tylko ja mówię o makroskali -czyli całej PSP, a koledzy próbują od dłuższego czasu wykazać, że PRAWO PRACY i ZWIĄZKOWE (a nie jakieś czynniki animozji) NIE POZWALAJĄ związkowi (bez wniosku zainteresowanego) działać w jego sprawie - jeśli nie jest związkowcem. Czyli krótko - jeśli chodzi o sprawy dla wszystkich - to związki reprezentują wszystkich np. o wielkość podwyżki (globalnej),o uprawnienia socjalne. Ale jeśli chodzi o sprawy indywidualne (np. rozdział socjalu, obrona przed Komisją Dyscyplinarną itp.) to prawo stanowi wyraźnie - związek może działać tylko w imieniu związkowców (chyba, że niezrzszony złoży wniosek o reprezentownanie jego sprawy przez związek).

Jeśli dojdzie do zrozumienia w tym zakresie to myślę, że rozmowa będzie łatwiejsza.

Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 25, 2007, 23:18:38 »
Witam Robercie, mam nadzieję,że będziesz teraz częściej tu zaglądał. Decyzję (chociaż pewnie trudną), którą podjąłeś uważam za słuszną. Trudno być jednocześnie współpartnerem i podwładnym, wymagać i się podporządkować. Teraz masz wolne ręce, a co za tym idzie możesz więcej. Nie myśl, że ci słodzę, bo daleki jestem od tego, ale tak jak większość chciałbym aby ten bałagan już się skończył. Najwyższy czas dotrzeć na sam dół i wytłumaczyć o co chodzi. To co napisałeś to prawda w związkach są wszyscy od stażysty do osób zajmujących kierownicze stanowiska. Nie mniej jednak wzorem innych organizacji moglibyście na stronie „S-ki” podać nie tylko strukturę krajową, ale i przewodniczących sekcji wojewódzkich oczywiście z dopiskiem miejsca zatrudnienia, np. KG, KW, KP czy JRG. Ich przełożeni i tak o tym wiedzą. Wtedy wszyscy by wiedzieli kto ich reprezentuje. Niedługo spotkanie w Częstochowie. Jest okazja aby zobligować przewodniczących wojewódzkich do przekazywania informacji na dół i to nie tylko członkom ZZ, ale wszystkim. Zamykanie się w pokojach i dyskutowanie w wąskim gronie nie przynosi nic dobrego, co najwyżej to: "co nam daje związek zawodowy", "A może nadszedł czas aby założyć ZZ chłopaków z podziału???", "Panowie z NSZZ pobudka - związek topnieje w oczach!!!" , "Nowy Związek Zawodowy, lub połączone siły?" , "Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa", a przecież nie o to chodzi. Nie odczytuj tego jako złośliwości, a raczej jako nowe otwarcie na tych co wierzą, że coś można jeszcze zdziałać. Życzę powodzenia i dobrej współpracy z pozostałymi Centralami i to nie tylko w PSP, a całym MSW, no i oczywiście 01 (to nie jest złośliwość), tylko życzenie zmęczonego tym bałaganem strażaka..
Wracając do początku – to był dobry wybór. Pozdrawiam.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 27, 2007, 16:49:31 »
Czy ktoś wie co jest grane? Do mojej JRG na stan osobowy 48 strażaków żucono 12 szt ankiety. Gdzie jest reszta i kto tą resztę wypełnia!!!!! ( w KP KW i KG - według ostatnich danych zabrakło wkładów do długopisów!!!) :huh: