Autor Wątek: Ankieta KG !!!  (Przeczytany 32047 razy)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2007, 11:36:43 »
Ten bubel ankietowy potwierdza tylko to co jest wiadomo już od dawna....KG nie jest najlepiej przygotowany teoretycznie ... jest  natomiast najbardziej pomysłowym komendantem w dziejach PSP :) az stach pomyslec co bedzie dalej.... moze np sciagnąc strazaków z Ukrainy i Białorusi zeby pracowali za połowe naszych poborów i jeszcze go beda na rekach nosić.:)
Podobno jesli się ktoś nudzi to trudno jest mu wymyśleć coś mądrego....jak widac KG pracuje zbyt wielu "fachowców" i maja pełne rece roboty bijac rekordy w SAPERA...a w miedzyczasie...stworzyli ANKIETE :D

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2007, 19:28:11 »
No prosze nie było mnie na forum i myslałem że KG nie wymyśli niczego dziwnego! a tu prosze dziś słuzba i ankieta jak prosta a zarazem zawiła i zrobili z mózg w mojej KP podziałowcom mętlik. Już dawno to wypełnili!Mówie pokazuje poczytajcie interpretacje wczytajcie sie tłumacze nic kazali rozwiązali! Bedę nadal walczył z tym wszytkim! Pozdrawiam wszystkich w szczególności tych którzy wymyślili ta ANKIETĘ!

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2007, 19:31:41 »
A czemu to na stronie  kgpsp nie ma żadnej informacji o ankiecie  :angry:
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2007, 20:19:14 »
A czemu to na stronie  kgpsp nie ma żadnej informacji o ankiecie  :angry:
Pewnie abonamentu za internet nie zapłacili. To pewnie temu nasz 01 zamilkł na forum :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2007, 20:54:12 »
Myślałem, że już mnie nie zaskoczą kolejną głupotą a tu taka niespodzianka.

Pytania powinny być kierowane do baranów spędzanych na rzeź... i tak w czaspkie i tak.
1.Czy wolisz zginąć naturalnie...
2. Czy wolisz zginąć "naturalnie od obucha"....
3. Czy wolisz zginąć zgodnie z rytułałem X....

Tak czy inaczej czy wolisz zginąć

No to nam się nie popisano w KG tylko KG zatrzymała się w poprzedniej epoce, strażacy dziś mości panowie, to nie spęd baranów Ci ludzie myślą i nie pozowlą sobie wchodzić na łeb. I tak za długo spokojnie wytrzymujemy to co naszej formacji funduje KG....

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2007, 21:16:27 »
Przyszło .. ale na PSK w ramach protestu nie drukujemy i nie przekazujemy dalej pism związkowych…

Przyszło z załącznikami nawet wydruk z forum  jest same autorytety się wypowiadają.

Piotr 998 mówisz że to nie inicjatywa związków?? Dziwne pismo przewodnie związkowe.
Nie chodzi o narzekanie
Panie Geddeon  ani o to czy nam cos obiecano czy tez nie wcale na to już nie licze pogodziłem się z tym ze Musze być gorzej traktowany i tyle , do emerytury wytrzymam.
 Ale to co związki nam zafundowały  12/24 uzgodnione było z waszym KG, obecny to wprowadził w życie .
 Zyczę wam abyście tak w tym systemie popracowali wtedy porozmawiamy.
Pozdrawiam.

P.S W zakresie obowiązków niema zapisu „ przekazywać pocztę związkowa  zainteresowanym.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 21:51:47 wysłana przez firepl »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2007, 21:33:41 »
Przyszło .. ale na PSK w ramach protestu nie drukujemy i nie przekazujemy dalej pism związkowych…

I tak trzymać, :huh: później będzie większa możliwość ponarzekać na związki. Pomijam, że nie jest to inicjatywa związkowa.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2007, 21:36:56 »
A to taki protest przeciw związkom ?? 
No tak w sumie przecież KG już obiecał ....
Brawo !!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2007, 21:42:55 »
Brawo firepl!
Wprowadzasz w czyn aluzję jaką przemyciłem dyskretnie w ostatnim proteście - że to my, dyżurni, jesteśmy pośrednikiem pomiędzy ZZ a  PB, więc jeżeli my "staniemy okoniem" to niestety będzie krucho z przepływem informacji od związków zawodowych w dół. No, chyba że je będą sobie wysyłać na prywatne maile i drukować w domu. Szkoda że mam służbę dopiero jutro to też bym nacisnął "delete" na tym poście.

Panowie dyżurni, korzystając z okazji, że okres wymiany poglądów i uszczypliwości pomiędzy stroną związkową i służbową wszedł w szczególnie gorącą fazę,  może by tak ogłosić blokadę informacyjną na maile związkowe?
Może to wreszcie zaskutkuje jakimś stanowiskiem ZZ w sprawie dyżurnych?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2007, 21:58:34 »
@firepl

Na SK jesteś w lini prostej przedłużeniem komendnata, który obecnie może już i śpi. Wszelkie informacje przychodzące na oficjalne konta pocztowe komend. Winny być dostarczone do adresatów.

Jak napiszą coś z KG i skierują na skrzynkę emailową Twojej komendy, a KG jest w twojej niełasce to też nie przekażesz informacji swojemu komendnatowi??
__________________________________________________________________
Olewanie wieloletnie lub jak kto woli niedocenianie roli dyżurnych różnego szczebla przelało czarkę goryczy ale akurat w tej sprawie jak się PB dowie, że mogli nie wypełniać a wypełnili tę lub inną bzdurkę (mam na myśli ankietę) to już dziś Ci współczuję. jak to przez niedoinformowanie kolegów lekko "pchnąłeś w przepaść"....

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2007, 22:13:19 »
Fireman, to jest chyba lekka nadinterpretacja. Skrzynka mailowa obsługiwana przez dyżurnych ma z cała pewnością adres postaci "kp gdzies tam @ cos tam cos tam" a nie "kolo terenowe zz @ cos tam cos tam". Naszym obowiązkiem jest odebrać pocztę i dostarczyć ją stronie służbowej (czyli jak kto woli jakiemuś przełożonemu). Przełożonemu a nie Panu Przewodniczącemu ZZ. Bo rozumiem, że jeżeli poczta jest kierowana na konto komendy jest przeznaczona dla Komendnata. Chyba proste, przejrzyste i logiczne.
A tak odnośnie współczucia dla firepl - podział bojowy w zasadzie nie ma innego wyboru niż wypełnić ankietę bo odmówić wykonania polecenia służbowego opierając się na "odezwie wzywającej do jej bojkotu" to trochę nie bardzo... (Pomijając oczywiście zawartość merytoryczną samej ankiety, bo akurat nie o tym teraz dyskutujemy).
Pzdr.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2007, 22:14:51 »
Fireman –  masz rację adresatem jest Komenda czyli powinienem dostarczyć takie pismo do komendanta  i do nikogo innego w końcu on  dekretuje gdzie i do kogo jakie pismo powinno dotrzeć, ale:
Akurat mój komendant nie interesuje się takimi pismami i zdecydował że wszelkiej maści pism związkowych nie przynosić i nie zaśmiecać nimi ksiązki raportów
 ( pisma przychodzące jest taka rubryka) . wcześniej drukowaliśmy i zostawialiśmy w skrzynce dla zz ( sami ją zrobiliśmy) wtedy byłem jeszcze w związku.
Mówisz koledzy sobie pomyślą ?? A co ja miałem pomyśleć kiedy usłyszałem od swojego przewodniczącego że „””dyżurni muszą tak pracować związek musiał się zgodzić na ustępstwa w końcu was jest tylko kilu. Podział nie będzie za was nadstawiał karku”””

Pozdrawiam

PS Pisma przyszły rano po 8 wiec Komendant był w pacy.Nie mówmy o przepaści bo już odpowiedziałem kto nas pchnął w przpaść, wiem zaraz napiszesz że to jest w regulaminie KP że to Komendant powiatowy , ale,, zrobił to dopiero jak dostał polecenie Lub przyzwolenie jak wolisz.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 22:23:23 wysłana przez firepl »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2007, 22:24:22 »
mario68 firepl

W tym co piszecie macie rację a z tym nie sposób dyskutować jak się uprzemy to blokada informacyjna murowana, wiemy o tym wszyscy. Czasami trzeba coś pilnie przekazać i wtedy gdyby nie SK to .... cisza. Zanim prywatne emaile ruszą to kilka dni może minąć.

Zupełnie z innej beczuszki. Ostatnio optymizmem natchnło mnie pisemko 3 związków mówiących jednym głosem. teraz czas abyśmy bez względu na system zatrudnienia (8; 12/24/48; 24/48) mówili jednym głosem.

Ta śmieszna ankieta wg mnie ma cele odkryte i ukryte, jednym z ukrytych może być skłócenie wewnętrzne. Swoim postępowaniem blokującym dopływ informacji do PB stajemy się elementem maszynki, która nas skłócać będzie dalej. Ale to już spiskowa teoria dziejów ankiety .... Pozdrawiam i dzięks za wypowiedzi.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2007, 22:28:09 »
Pierwszy raz słyszę, żeby ankietę przeprowadzali przełożeni. Od tego są odpowiednie firmy. Ankieta wypełniana w obecności przełożonych ze wskazaniem (ankietowani niechcieli zakreślić kwadratów na 2 pierwsze pytania - usłyszeli, że trzeba na coś się zdecydować  :angry: ) to fałszywy obraz rzeczywistości. Nie rozumiem jak przełożeni z wyższym wykształceniem mogą wpływać na wynik ankiet, czyżby niezrozumieli  ( raczej niechcą zrozumieć) intencji twórcy tego bubla. Po prostu pokazali, że inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem. Ośmieszyli się wobec całej zmiany.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 22:36:12 wysłana przez cul2 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2007, 22:44:45 »
teraz czas abyśmy bez względu na system zatrudnienia (8; 12/24/48; 24/48) mówili jednym głosem.

Fireman, z całym szacunkiem dla Ciebie - to demagogia!
Teraz jest dopiero ten czas? I chciałbyś aby jednym głosem mówili wszyscy? I biuro, na które wylewa się kubły pomyj i zieje jadem? I dyżurni, którzy jak pokazują ostatnie wypadki, zostali sprzedani aby PB ocalił swoje przywileje? Długi okres skłócania ze sobą biura, SK i PB przyniósł oczekiwany efekt. Tylko komu on przyniósł wymierne korzyści? Bo mnie nie!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 23, 2007, 23:03:20 »
Zlecenie przeprowadzenia  takiej ankiety i opracowanie jej wyników ( analiza ankiety - tzn. ile osób wypełniło ankietę, jakie były udzielane odpowiedzi procentowo, wykresy, wnioski itp.) ponosi za sobą duże koszty finansowe. Można było zaoszczędzić i wyslić się samemu zrobić dwupytaniową ankietę, która objęłaby wszystkich strażaków z podziału. Wówczas byłaby bardziej miarodajna. Można byłoby ją przeprowadzić drogą elektroniczną. A tak dupa blada. Wynik z góry ustalony a strażak płaci cynamonem z gaci.

 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 23, 2007, 23:05:15 »
@mario
Można to i nazwać demagogią - spoko Zamysłem tego zdania było raczej pobożne życzenie. Miło by było gdyby tak się działo.
....a, że sprzedano obsady SK - wiem że to zrobiono niby "mniejsze zło".

Były 01 z KG, też sprzedał nasze dojazdy do służby i tak można wyliczać. Teraz sprzedaje KG nasze urlopy godziny, służby i inne. Czy mu się uda?? Jak tak, to możemy domniemać i tylko czekać ślaczków na pagonach.
_____________________________________________________________________________________________

cul2 - to co piszesz nie byłoby miarodajne dla Ministra, natomiast ankieta przeprowadzona przez CBOS to już rzecz, którą można się podeprzeć.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 23:07:40 wysłana przez fireman »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 23, 2007, 23:07:54 »
Ja tylko chciałem powiedzieć, że swoim postępowaniem łamiecie ustawę o ZZ
(Art. 33. Pracodawca obowiązany jest na warunkach określonych w umowie udostępnić zakładowej organizacji związkowej pomieszczenia i urządzenia techniczne niezbędne do wykonywania działalności związkowej w zakładzie pracy.)
(Art. 35. 1. Kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją:
  1)  przeszkadza w utworzeniu zgodnie z prawem organizacji związkowej,
  2)  utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy,
  3)  dyskryminuje pracownika z powodu przynależności do związku zawodowego, pozostawania poza związkiem zawodowym lub wykonywania funkcji związkowej,
  4)  nie dopełnia obowiązków określonych w art. 261, 331 i 341
- podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

i porozumienie KG z ZZ. Obawiam się, ze swoim postępowaniem możecie sobie zrobić kuku, i pierwszym, który was za to udupi będzie wasz komendant, jeżeli któryś związek złozy na niego skargę.
Róbta co chceta....

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 23, 2007, 23:12:27 »
U mnie niektóre posty są rozpoznawane jako SPAM. A SPAM jest od razu kasowany z automatu. Nawet tego nie otwieram!
Ponadto nie mam tego w zakresie obowiązków!

A poza tym przepisy, które cytujesz to broń obosieczna - szczególnie art35 pkt.1 ust3!
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 23:19:28 wysłana przez mario68 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 23, 2007, 23:15:20 »
sam_go

Ubrałeś w artykuły - zdroworozsądkowe zachowania

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2007, 23:15:40 »
A u mnie np. mam potwierdzenie wysłania wiadomości i co? chcesz brnąć dalej?
Przewodniczący nic Ci nie zrobi. Tak jak pisałem, udupi Cię Twój 01, jak wpłynie na niego skarga np. do KW.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2007, 23:19:28 »
@mario
_____________________________________________________________________________________________

cul2 - to co piszesz nie byłoby miarodajne dla Ministra, natomiast ankieta przeprowadzona przez CBOS to już rzecz, którą można się podeprzeć.
To dlaczego nie przeprowadzają jej ankieterzy CBOS tylko przełożeni?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2007, 23:23:26 »
A u mnie np. mam potwierdzenie wysłania wiadomości i co?

A potwierdzenie otrzymania masz?

Mnie oczywiście może zrobić ale większości dyżurnym w kraju?
I chyba nie muszę Ci sugerować po czyjej stronie w tym przypadku będą sympatie przełożonych? ^_^


Zaczyna mi to wszystko przypominać historię z Kalim i krową.
Jak ZZ wzywają do bojkotu ankiety przesłanej przez KG (!!!) do komend i jednostek to jest cool!
Jak dyżurni chcą zablokować przepływ informacji od ZZ do PB to wtedy jest be! Wtedy się mówi o skargach i karaniu dyżurnych.
Nie widzicie tu jakichś analogii?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 23:28:59 wysłana przez mario68 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2007, 23:27:21 »
@cul2
Wykorzystanie ankieterów CBOS - pochłonęłaby środki na podwyżki :)

Tak na poważnie to sprawa dla mnie jasna dlaczego nie ludzie z CBOS? Bo wtedy wynik byłby nie pewny a przy użyciu ankieterów - komendantów będzie wykonane to polecenie po myśli rozpisujących ankietę.
Ankieterów nikt by sie nie bał, a z przełożonymi może i będzie inaczej.

W komentarzu KG usłyszysz zapewne, jeżeli ktoś skomentuje, że zrobiono tak bo szybciej, że ankieterzy mieliby problem z dotarciem do jednostek itd.
My zróbmy swoją ankietę na forum

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 23, 2007, 23:32:49 »
Sam go, Jeśli przychodzi z wiadomego źródła , a nie z prywatnych skrzynek i nie jest odczytane jako spam , a spam od razu usuwam , zacytowane paragrafy są dobre ale martwe.
Nikt nic mi nie zrobi jeśli w ferworze walki na PSK wydrukuje i zaczekam jak Pan przewodniczący zjawi się na służbie , wiec policzmy np.: dziś miał służbę  , po służbie ma dwa dni wolne , przypadkiem następna  jego służba jest wolna i znowu dwa dni , ale wtedy niema mnie bo ja mam wolne i tak w końcu za jakieś dwa tygodnie się spotkamy, nawet jeśli przekaże zmiennikowi że jest jakieś pismo do przekazania to przecież też może być zmęczony  bo nie odpoczywa  w nocy i może zapomnieć przekazać dalej . Mówisz że mój 01 mnie ukara?? Jasne  da mi upomnienie ustne