Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 65141 razy)

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Butel, no to niech wreszcie wszystkie ZZ zajmą jednoznaczne stanowiska we wszystkich problemach  strażaków. Nie oddzielnie podziału, biura, SK ale jedno stanowisko dotyczące nas wszystkich i naszych interesów.
Ale jak na razie nikt nie ma  w tym interesu i lepiej jest poróżniać wszystkich
Całkowicie się zgadzam

A co do poprzednich wypowiedzi myślę , że trochę się MARIO mylisz.
Powinnismy założyć nowy wątek "koszty działalności związkowej".
Tam na pewno by się okazało ,że nie jest tak fajnie.
Samochód ,komórka ,delegacje - to wszystko zależy od tego czy dana komisja czy też zarząd jest bogaty i od ich suwerennych decyzji zależy na co przeznaczyć pieniadze .
A koszty są juz nawet na najniższym poziomie -przewodniczący koła , członek Komisji Zakładowej
-pierwszy przykład to ,że musisz się częściej spotykać z dowódcą czy komendantem - prócz strat moralnych musisz jeszcze dojechać,a tu nikt delegacji nie wypisze
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Mario68 przecież pisałem
Cytuj
A wracając do tematu wątku to mam pytanie do przewodniczących ZZ a mianowicie dlaczego (napisze brutalnie) nie szczekacie jednym głosem . Przecież teraz jest chyba odpowiedni moment aby skomasować działania wszystkich central ZZ. Problemów jest mnóstwo, i tylko wspólne działanie wszystkich central ZZ mogą doprowadzić do pozytywnego załatwienia nurtujących spraw.Czy gorszy jest ten związkowiec z ,,S,, a lepszy z ,,F,, czy może z ,,PP,, nie jeszcze raz nie. Jesteśmy przecież związkowcami i funkcjonariuszami PSP i wszystkich łączą te same problemy PSP.
Uważam że nie pora teraz na waśnie, pora jest teraz na załatwienie najważniejszych spraw. A może my na dole powinniśmy podjąć stosowne uchwały i zobligować centrale do wspólnego działania.Jednak co 3 to nie 2 ani 1.
Co wy na to ?

Tylko nie ma żadnego odzewu lub brak zainteresowania !!!
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Cytuj
Tylko nie ma żadnego odzewu lub brak zainteresowania !!!

ja to bym sie zdziwil jak by KG sie jeszcze na forum odezwal
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
ja też, ale tak już myślałem dużo wcześniej. Jedna zawsze wracał.
Po "ankiecie" jednak stawiam że już się nie pokaże.

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Panowie zajmijmy sie bieżącymi sprawami a nie wyliczanie kto z czego korzysta , to temat na później. Robią nas w balona, wszystkie służby pracują 40 godzin tygodniowo a podział bojowy ma preferencyjne warunki!!! (więcej godzin). Tu powinno się skupic nasze działanie a nie wzajemne pomówienia!!!  Przerwijmy działanie naszego komendianta!!!!.

Offline Sagan^^

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Myśle, że nawet nie powinien sie tu pokazywać, nie służy to sprawie. Skutek obecności KG jest odwrotny od zamierzonego. A szkoda. Odezwałem sie swego czasu niejako w obronie KG oraz słuszności tej dyskusji i zostałem zasypany prymitywnymi obelgami ze strony, jak sie domyślam strażaków, w tym również na Priv.
Ubolewam nad poziomem kultury duzej części tu obecnych strażaków, niestety w służbie na taką edukacje już za późno.
Jak sam KG stwierdził, zjawia sie tutaj po to żeby wyczuć nastrój i klimat w społeczności strazackiej. Czy pokazalismy mu prawde niech sobie odpowie każdy sam?

ja od pewnego czasu nie zabieram głosu  ale po lekturze zamieszczanych postów uznałem , że klimat jest destrukcyjny. Nadal twierdze, że niereprezentatywna garstka chyba "zwiazkowców" infekuje pozostalych jakimś zmutowanym wirusem.
Ja osobiscie znikam z tego forum i nie mam juz zamiaru tu wchodzić.

Wszystkim strażakom życze  tyle samo powrotów z udanych akcji co wyjazdów.

PS. Ewentualni recenzenci kierujący do mnie uwagi niech wezmą pod uwagę, że prózny trud. PW z tego forum kasuje bez odczytania.
Związkowcy niech świetuja sukces, jednego oponenta w tym ulu mniej.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
...co do pobytu Pana Komendanta na forum to chyba nie ma co ronić łez z powodu jego (jawnej) nieobecności skoro i tak odpowiadał tylko na pytania proste i wygodne... a  robi to co mial zaplanowane pewnie od dawna czyli nic dobrego.

 Zachowanie KG na forum wyglądało tak jakby za dnia ekolog rozmawiał co by tu zrobić dla dla doliny Rospudy a w nocy potajemnie budował drogę dla buldożerów.

Nas też zamierzają rozjechać.

Sagan
... bez urazy ...jak na strażaka to trochę mało w Tobie wytrwałosci, zacietości i walki do konca...

Cytuj
klimat jest destrukcyjny

Klimat globalnie się ociepla i trzeba miec nadzieję ze w koncu przyjdzie wielka woda i zmyje wszelki brud, chamstwo i pogaństwo takze w PSP :)
Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Dzisiaj o 17:49:50
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Dla ułatwienia tej decyzji komendantowi powiatowemu w nowym przepisie BHP znajdzie się obowiązek dysponowania do działań pierwszego samochodu ratowniczego z pełną obsadą.

Dla wszystkich oponentów zz, ten zapis został zawarty dzieki działaniom kolegów z KSP "S"

Cytuj
Nie bardzo rozumiem, jak mają przepadać godziny uznane za ponadnormatywny czas służby. Zresztą Ci komendanci, którzy wypuścili strażaków na emerytury bez oddania im czasu ponadnormatywnego szybko się o tym przekonają. Sądy pracy już badają kilka takich spraw i nie mam wątpliwości czym się to skończy.

Tylko czy Komendanci Powiatowi (Miejscy) nie zapewniali, że to KG PSP wydał dyspozycję zerowania godzin ? Co do drugiej części zdania, to zgodze się w pełni z JEKG, sądy powinny rozwiązać to na korzyść strażaków. Tylko co to w takim razie znaczy, czy ktoś - kogoś nie oszukał?

Cytuj
eśli strażak nie będzie na dyżurze domowym, to "ściągnięcie" będzie kosztowało. Zakładamy rozliczenie godzina za godzinę, ale nie mniej niż 12 godzin "nadgodzin" za ściągnięcie do służby.

12 godzin "nadgodzin", a w jakim okresie rozliczeniowym, bo jak w ciagu miesiąca, to znowu ktoś nas robi w jajo? I dlaczego akurat 12 godzin, oraz od jakiego normatywu, od 40 godzin tygodniowo? Tego juz JEKG nie powiedział.

A teraz moim zdaniem najlepsze:

Cytuj
Po 5 latach podoficer ma prawo zapomnieć sporo z tego czego nauczył się na kursie podoficerskim.
Nie wypada się nie zgodzić z  JEKG, powszechnie przecież wiadomo, że podoficer szybko zapomina tego czego się na kursie nauczył, szczególnie ten, który od kilku, czy kilkunastu ostatnich lat jeździ do pożarów,a powszechnie też wiadomo, że oficer nie tylko po 5, ale też i po 10 i po 15, 20 latach bez praktyki w PB, wie wszystko najlepiej. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 18:39:52 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Witam!
Klimat jest destrukcyjny bo nikt nikogo nie słucha i nie stara się nawet zrozumieć , tylko prowadzi wojenki -  ale „Grupa operacyjna „ to już opisała tak : -  „ Nie myśl, że to żart, jesteśmy poważni, każdy ma coś, co go w życiu drażni, pomóżmy sami sobie zlikwidujmy problem, to rozwiązanie dobre, godne nagrodzeniem Noblem. Nie będzie policji, nie będzie kanarów, nie będzie słabych płyt, nie będzie browaru, nie będzie bandyctwa, nie będzie urzędu, nie będzie podatków, nikt nie popełni błędu. Nie będzie hip-hopu, na drodze znaków stopu, nie będzie rządów, i w rządzie Jełopów ...!!
Ref.
Taki mamy kraj, jaki potrafimy zrobić, oddajmy  cześć wodzowi, NIECH ŻYJE KONONOWICZ!!! Nic się nie podoba - mówisz  ; "Co z tego" jeśli wszystko jest źle niech nie będzie niczego ..!

Jeżeli nie można rozwiązać problemu od 1,5 roku obsady minimalnej na zmianie służbowej i najpilniejszych spraw a na dodatek powołuje się tylko kolejne komisje  które proszą o kolejne tabelki i sprawozdania  do postawienia diagnozy choroby w  PSP -  to może rzeczywiście „ zaorać całość „ . Tylko bądźmy realistami że z dnia nadzień nikt tych pieniędzy nam nie da. Choć marzenia to piękna i pożądana rzecz.
P. S . „Roberd” ( tfu) – może się mylę i rzeczywiście twój ojciec powinien mnie odstrzelić , razem z ekologami ! .
Pozdrawiam .

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Cytuj
Dzisiaj o 17:49:50
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Dla ułatwienia tej decyzji komendantowi powiatowemu w nowym przepisie BHP znajdzie się obowiązek dysponowania do działań pierwszego samochodu ratowniczego z pełną obsadą.

Dla wszystkich oponentów zz, ten zapis został zawarty dzieki działaniom kolegów z KSP "S"

Każda sroka swój ogon chwali, a ja myślałem, ze to JEKG.  Mario powie, że to znowu źle.
Pozdrawiam Mario68

PS Jeszcze bardziej ułatwiły by KM/P dodatkowe etaty na PB a nie rozporządzenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 18:55:40 wysłana przez sam_go »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Cytuj
P. S . „Roberd” ( tfu) – może się mylę i rzeczywiście twój ojciec powinien mnie odstrzelić , razem z ekologami ! .
Pozdrawiam .

@Rober(tfu) da się zrobić...

Ale wracając do kabaretu, piękny dialog:

Cytuj
Szanowny Panie Komendancie !
Mam do Pana pytanie czy może Pan przywrócić  należyty szacunek dla naszej służby ,   a przede wszystkim dla ludzi dla których służba w państwowej straży pożarnej to nie tylko praca ale także  patriotyczny obowiązek który każdy z nas był gotów wypełniać  zgodnie z  złożonym  ślubowaniem . Muszę   przyznać że byłem sceptyczny do Pana osoby  po niefortunnej wypowiedzi że jest Pan  najlepszym kandydatem na to stanowisko w Polsce .Jednak po wczytaniu się w Pana słowa nabieram przekonania że nie przyszedł Pan piastować tylko tego stanowiska .

Cytuj
Przy okazji. Czy miałby Pan ochotę popracować w zespole pracującym nad strategią? Jeśli tak, niech Pan prześle informację na mój adres mailowy. Pozdrawiam Skomra

Nawet juz mi się śmiać odechciało, jeszce i Rober nas zreformuje....
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 19:03:56 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Tylko bądźmy realistami że z dnia nadzień nikt tych pieniędzy nam nie da. Choć marzenia to piękna i pożądana rzecz.
Zgadzam się.
Z dnia na dzień można tylko wyzerować nadpracowane(nadsłużbowane) godziny. Można wydłużyć czas służby....
Tak najłatwiej bo to się da.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Cytuj
Żadne godziny nie zostały "wyzerowane". Czas służby wynosi 40 godzin i tylko w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości służby może być przedłużony do 48 i tylko te godziny są rekompensowane urlopem dodatkowym. W każdym innym przypadku 41 godzina jest ponadnormatywną. W 2006 było dokładnie tak samo. Pozdrawiam W. Skomra

To jednak nie są wyzerowane ????
To znaczy że mój KP/M mnie oszukał ??
I za co jest ten urlop dodatkowy ?? Przedtem był za szkodliwe warunki służby, teraz za czas przedłużony ?? Chodzi o te 3 dni więcej w roku ??
To ma zrekompensować w przypadku 48 godzinnego tygodnia służby prawie 400 godzin rocznie  więcej ??

Chyba się w tym pogubiłem..... :huh: :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 19:18:10 wysłana przez Geddeon »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Cytuj
Cytat: sam_go  Dzisiaj o 18:36:43
Panie Komendancie
Jedno pytanie, które mnie wciąż nurtuje: dlaczego do momentu Pańskiej nominacji godziny wykraczające poza normatyw 40 godzinny były traktowane jako nadgodziny i podlegały oddawaniu, zaś po Pańskiej nominacji cudownie zniknęły. Z mojej wiedzy wynika, ze w tym czasie nie zmieniła się ustawa o PSP, ani rozporządzenie MSWiA.

Dzisiaj o 19:01:46
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Komendanci mogą sobie prowadzić rejestry jakie chcą. Ja chciałem wiedzieć, które z tych godzin spełniają ustawowe warunki by uznać je za godziny ponadnormatywne.


ha, ha, ha
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 19:39:31 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Witam!
Cytuj
Po 12 godzinach ciągłego wykonywania czynności służbowych strażak musi dostać czas na odpoczynek. Co mi ze strażaka, który nie może już wykonywać czynności? Lepiej niech idzie do domu. Ot i wszystko. A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach.
Może właśnie od tej zmiany przepisów należało zacząć, a nie jak zwykle odwrotnie. :angry: No... ale tak najprościej - najłatwiej prawda?
Tak było i jest np. nadal z nr 112 który do dziś nie funkcjonuje jak należy.Monitoringiem banków, sklepów itd... Ktoś chyba za bierze dodatkowe pieniądze, ale nie dyż.
Na pewno wówczas "wydłużyłaby" się kolejka chętnych do służby na SK ^_^
Oczywiście ta tzw. większa uciążliwość narazie oczywiście społecznie, czyli po staremu :angry:
Nie każdy poza tym idzie do domu /wiem to tylko tak potocznie/. Wielu dzięki tym zmianom, jedzie i to znacznie więcej razy.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2007, 20:17:26 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
No Ajax widzę, że nareszcie przestałeś walić w ZZ, a spostrzegłeś, kto tak naprawdę uprzyjemnił życie dyżurnym. Wielka poprawa.
A co do Twojego postu, to 100% poparcia. Wszystko robione jest od d... strony, tak samo jak z nadgodzinami.

PS. Masz + na zgodę ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Hm...
Cytuj
No Ajax widzę, że nareszcie przestałeś walić w ZZ, a spostrzegłeś, kto tak naprawdę uprzyjemnił życie dyżurnym. Wielka poprawa.

Tak naprawdę...zapewne nigdy się już nikt prawdy nie dowie!
Ja nie "walę" po ZZ lecz wyrażam niezmiennie swoje zdanie i poglądy nt., a że są nieraz pewnym osobom niewygodne? Różnie je czasami interpretują? Cóż zdarza się, że mi też wiele rzeczy nie tylko <Tu> nie pasuje -_- Po to jest też chyba m.in. to Forum.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Dla ułatwienia tej decyzji komendantowi powiatowemu w nowym przepisie BHP znajdzie się obowiązek dysponowania do działań pierwszego samochodu ratowniczego z pełną obsadą.

Przepraszam czy to oznacza że teraz do usunięcia skutków stłuczki na drodze lub zdjęcia kokonu agresywnych os będę zmuszony zabierać 80% stanu zmiany  pozostawiajac resztę samochodów do dyspozycji 1 lub 2 strazaków?

Mi to w zasadzie pasuje... tylko co na to PODATNIK?

Upss... znowu niewłasciwe pytanie...pieniacz jestem i tyle... :)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Cytuj
Tylko bądźmy realistami że z dnia nadzień nikt tych pieniędzy nam nie da. Choć marzenia to piękna i pożądana rzecz.
Zgadzam się.
Z dnia na dzień można tylko wyzerować nadpracowane(nadsłużbowane) godziny. Można wydłużyć czas służby....
Tak najłatwiej bo to się da.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Cytuj
Żadne godziny nie zostały "wyzerowane". Czas służby wynosi 40 godzin i tylko w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości służby może być przedłużony do 48 i tylko te godziny są rekompensowane urlopem dodatkowym. W każdym innym przypadku 41 godzina jest ponadnormatywną. W 2006 było dokładnie tak samo. Pozdrawiam W. Skomra

To jednak nie są wyzerowane ????
To znaczy że mój KP/M mnie oszukał ??
I za co jest ten urlop dodatkowy ?? Przedtem był za szkodliwe warunki służby, teraz za czas przedłużony ?? Chodzi o te 3 dni więcej w roku ??
To ma zrekompensować w przypadku 48 godzinnego tygodnia służby prawie 400 godzin rocznie  więcej ??

Chyba się w tym pogubiłem..... :huh: :rolleyes:

no to ja z tego to teraz już nic nie kapuję kto tu kogo w Wała roBI????

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
sasza: jak widzisz można dostać "ch..a do głowy".... Niby wszystko jasne a jednak nie do końca.
40=48, Nie przepadły godziny a jednak ich nie ma.....  :huh:

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Witaj Geddeon. Czyli teraz jak wynika z twojego cytatu, należy unikać ściągnięcia do służby z wolnego, (jeżeli się nie ma dyżuru domowego) bo i tak nikt nie odda nadgodzin. Więc proponuję zastrzegać numery komórek u operatorów, a jak chcą abyśmy byli dostępni to niech nam zasponsorują komóreczki służbowe, zgodnie z założeniami taniego państwa. Bo narazie uprawiają politykę taniego państwa naszym kosztem     ( ale jak by nie patrzeć to dla nich taniej). Pozdrawiam.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Do bombelo 1
Nie możesz wrócić z urlopu 28.03 ponieważ:
26 dni urlopu to 208 godz tegoż urlopu
normatyw w marcu wynosi 176 godz, czyli 208-176 =32 godz i tyle godz. urlopu przechodzi Ci na kwiecień
8godz powinieneś mieć rozpisane 1 kwietnia i 24 godz 3 kwietnia ,razem 32godz.
Na służbę przychodzisz 6 kwietnia.
Założyłem że pracujesz na I zmianie
Nie mozesz wykorzystać wiecej urlopu niż wynosi normatyw w danym miesiącu.
Chyba że Twój dowódca planuje Ci urlop 48 godz/tyg i tłumaczy to zachowaniem ciągłości służby no ale przecież na urlopie taka ciągłość Cię nie obowiązuje
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Czyli teraz jak wynika z twojego cytatu, należy unikać ściągnięcia do służby z wolnego,
tak lepiej ściągnąć kogoś z pierwszego dnia urlopu niż z wolnego. Urlop można przesunąć o 1 służbę. Wolnego się nie odzyska... :(

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Skoro godziny nadliczbowe są....ale ich nie ma...to może i my udawajmy ze ....jesteśmy ale zasadniczo nas nie ma... taka.... dyspozycyjność poza zasięgiem :)

W tym szaleństwie musi być jakaś reguła.... szukajmy. 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Witaj Geddeon. Czyli teraz jak wynika z twojego cytatu, należy unikać ściągnięcia do służby z wolnego, (jeżeli się nie ma dyżuru domowego) bo i tak nikt nie odda nadgodzin. Więc proponuję zastrzegać numery komórek u operatorów, a jak chcą abyśmy byli dostępni to niech nam zasponsorują komóreczki służbowe, zgodnie z założeniami taniego państwa. Bo narazie uprawiają politykę taniego państwa naszym kosztem     ( ale jak by nie patrzeć to dla nich taniej). Pozdrawiam.
I tak być powinno, nasze telefony komórkowe sa NASZE a jak się chcą do nas dodzwaniać i z wolnego ściągać to niech nam dadzą komórki służbowe, z podobnym sobie limitem.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Panowie, przecieznikt nie ma obowiązku podawania numeru telefonu komórkowego, we wszystkich drukach i książkach funkcjonujących w PSP jest okreslone "telefon kontaktowy" - więc ja podaję domowy. Telefon komórkowy, jak pisaliście wczesniej jest tyko i wyłącznie moją fanaberią, żeby go posiadać i to ja decyduje, czy ma być włączony, czy wyłączony i czy mam, lub nie oddzwaniać na pozostawiony numer na wyświetlaczu, kiedy nie zdążę odebrac. Wytłumaczyłem to kiedys swojemu przełozonemu w prosty sposó, powiedziałem, że albo daje mi telefon, albo kase na abonament i wówczas ma prawo wymagać, żebym był osiągalny.
Pozdrawiam wszytskich "telefonistów" z zepsutymi komórkami :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.