Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 64970 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Witam.
Proponuję, żeby wszystkie komentarze i wypowiedzi w temacie Ściąga Komendanta Głównego,  które, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będą zlikwidowane, były przed usunięciem "skopiowane i wklejanie" przez Moderatorów w tym wątku (chyba że jest możliwość przeniesienia całej wypowiedzi).
Nie będzie to powodowało utraty całych postów (zwłaszcza gdy wywiązuje się dyskusja między dwoma użytkownikami) i pozostaną wypowiedzi kierowane jedynie do KG. Wilk cały i owca syta ;)
Pytań do KG jest ogromna ilość a z czasem można się będzie pogubić wśród dodatkowych naszych  dyskusji.  Jeżeli chcemy odnieść się do posta jakiegoś forumowicza to wklejmy go tutaj i tu piszmy swój komentarz. Będzie prościej dla nas i dla Moderujących i nikt nie będzie miał żalu, że jego wypowiedź została skasowana.
Tak myślę......
Pozdrawiam.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
 Drodzy koledzy strażacy czytając wypowiedzi na zadawane pytania "naszemu" KG, śmiem zauważyć, iż odpowiada on tylko na pytania lub ich części, które są dla Niego wygodne. Pozostałe pozostawia bez echa, nawet gdy koledzy monitujecie aby udzielono na nie odpowiedzi. 

  Pochwalam założenie tego wątku . Wreszcie będzie można spokojnie skomentować wypowiedzi pana KG bez obawy, że zostaną usunięte.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Kolega emer zapytał:
Cytuj
Panie Komendancie, proszę o jasną i zdecydowaną i oficjalna odpowiedź:

-co z nadgodzinami za drugie półrocze '06 ?!

Ponieważ wg niektórych przełożonych "ci co mieli niedopracowane to im sie udało a tym którzy mieli nadgodziny to przepadają"
Chiałbym raz na zawsze wyjasnić tą kwestię i ja zakończyć

Też zadałem to pytanie i to dwukrotnie.
należało by się również zastanowić jak to się przedstawia w skali kraju.
Podobno w samym województwie śląskim  gdzie w ogóle nie wprowadzono 40 godzinnego tygodnia pracy liczba ta sięga ok 300.000 !


Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Geddeon
Jakby liczbę godzin pomnożyć przez np. 10 zł to straż upadnie :) a komornicy będą mieli co robić

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Niestety odpowiedzialność finansowa w straży kończy się na kierowcach. Za złe decyzje administracyjne wyżej postawionych odpowie nasza firma.
 Aż szkoda, że za wyrządzoną szkodę można obciążyć do trzykrotnych poborów. Do rozwiązania w niektórych województwach są jeszcze bezprawne decyzje pozbawiające strażaków dodatków za brak mieszkania. Za nie też trzeba będzie zapłacić.
Proponuję rozejżeć się po swoich jednostkach, które samochody będzie można sprzedać, aby spłacić komorników :wacko:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Przepraszam, ze post po poscie, ale Balon napisał
Cytuj
Panie Komendancie
dlaczego taką solą w oku jest dla pracowników ośmiogodzinnych sypialnia podziału bojowego (może dlatego że uważaja sie za inteligencję i opoke PSP, a z podziału to robole i trzeba ich wykorzystac maksymalnie) , przecierz definicja czasu pracy dokładnie mówi , że czas oczekiwania na wykonywanie obowiązków też jest czasem pracy.
Wielu już nie może sie doczekac kiedy będą 12-stki dla podziału , ale gdyby kiedykolwiek pracowali w podziale bojowym i mieli jakies doświadczenie praktyczne rozumieliby ze jest to bezsensowne , a nawet niebezpieczne .
Jak Pan wyobraza sobie pełnienie służby w nocy ? , bez możliwości odpoczynku po powiedzmy 8 godzinach takiej służby strażak nie bedzie wstanie racjonalnie myślec nie wspominając o wysiłku fizycznym ,przecież dobrze wiemy , że natury nie oszukamy i nie da się zamienic dnia na noc żeby przyjść do pracy wypoczetym.
Idąc dalej Pańskim tokiem myślenia wychodzi na to , że służba pełniona w niedziele lub święta , w całości nie byłaby liczona do czasu pracy bo przecież nie ma wtedy zajęć- a więc odpoczynek-chyba , że wyjazd.
A nie chcę być wykasowany z ściągi I
Balon, tylko Ci pozazdrościć u mnie niedziela i sobota już dawno nie jest wolna od zajęć.
Wolne od zajęć są tylko dni "czerwone" ustawowo.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
czytałem kiedyś wyniki badań na temat efektywnej pracy pracowników biurowych bodajrze w stanach. wyniki były takie ze pracownik biurowy uczciwie pracuje średnio 57% reszte czasu po prostu sobie bimba. podejrzewam że w naszym ukochanym kraju jest podobnie, Więc jak się to ma do efektywnego czasu służby w biurach? 57% z 40 = 22,8 godziny tygodniowo...
ten post jest złosliwy bo taki miał byc i nie oczekuje na odpowiedź. 

ten post był na ściądze I ale ma byc wykasowany więc go tu tez umieszczam :wacko:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Kamo napisał:
Cytuj
Panie Komendancie !!
Jeszcze o dyżurnych.
Pan będzie stał na stanowisku iż służba na PSK/MSK będzie w dzień 2 osobowa a w nocy 1 osobowa - tak.
Czy to będą etaty oficerskie/aspiranckie czy też podoficerskie.
Jak Pan widzi dyżurnych : na której grupie zaszeregowania.
Moim skromnym zdaniem to powinna być conajmniej d-cy zmiany ?
Uważam to za bardzo dobre wyjście.
Pozdrawiam
[/color]
Nie umniejszam roli dyżurnych SK, ale proszę o odrobinę realizmu. Którą grupę dowódcy zmiany chciałbyś mieć 9 czy 10, a może nie rozdrabniaj się i poproś o 15, a co tam? A kturą grupę zaproponujesz ratownikowi, który Cię zastępuje jak cię nie ma w służbie? 14?
A tak wogóle nikt nie zauważył że poróżnione zostało całe środowisko strażackie? Może obecne działania miały to spowodować, aby odciągnąć uwagę od ważnych spraw, które w tym jazgocie PB,SK Biuro, przemkną nam pomimo?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2007, 19:16:31 wysłana przez sam_go »

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
sam_go
A ty dyspozytorów na której byś widział ??
Na 7 jesteśmy. Pracujemy 12/24/12/48 o ile więcej dojazdów do pracy. Pojedyńczo.Żeby iść do wc lub ewntualnie coś zjeść prosimy aby ktoś nas zastąpił.Robią to niechętnie. Wymagania co do SK są coraz większe.Chętnie bym się z tobą zamienił,na PB. Służba 24/48 co trzecia/czwarta wolna i luz.
Mamy 998,112 i siedzimy razem z pogotowiem. Chcesz spróbować!!!!
Pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
też jestem na 7 i przez blisko 1/2 roku w roku zastępuję d-cę zmiany, jeżeli chodzi o SK to akurat wyrażałem chęć objęcia etatu, niestety konkurencja była za duża :wacko:
Tak jak pisałem nie umniejszam roli dyżurnych. Są potrzebni, powinni być doceniani, ale z grupą "conajmniej" d-cy zmiany przesadziłeś.
tylko tyle
Pozdrawiam

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Może żle się wyraziłem - Grupę d-cy zmiany.
Mysłę że sięzgodzisz ?

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
A może "ruskim targiem" coś pomiędzy? ^_^ Ja Ci i tak tego nie dam, ze mną się nie targuj.
Życzę pomyślności w negocjacjach. Pozdrawiam

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Co się dzieje, co jest z tym postem, już drugi raz zniknął i nie został przesunięty tutaj.Jeśli coś jest z nim nie tak to proszę o opinię. Ewentualnie sam go usunę.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedz #478 : Dzisiaj o 09:59:41
Cytuj
Chyba Pan słyszał ten dowcip, dlaczego w Polskim piekle nie ma strażników? Bo Polak nie dopuści, żeby ktoś miał lepiej niż on. Jak Pan ocenia - ile przesady jest w tym dowcipie?
Nie ma żadnej przesady, że chcemy być strażnikami w piekle.

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Koledzy z SK i PB(tak czy siak zmianowi) a może czas zacząć nagłaśniać nasze problemy godzinowe i finansowe w np.Polsacie,TVN. W tych czasach telewizja dużo może. Niech oni ewentualnie uzyskają
odpowiedzi na nasze putania.
Pozdro.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
też jestem na 7 i przez blisko 1/2 roku w roku zastępuję d-cę zmiany, jeżeli chodzi o SK to akurat wyrażałem chęć objęcia etatu, niestety konkurencja była za duża :wacko:
Tak jak pisałem nie umniejszam roli dyżurnych. Są potrzebni, powinni być doceniani, ale z grupą "conajmniej" d-cy zmiany przesadziłeś.
tylko tyle
Pozdrawiam
Jestem dowódca zmiany
a 8 lat temu pełniłem obowiązki dyżurnego PSK przez rok potem d-ca zastępu, jeśli dadzą 9 grupę na PSK to piszę raport o przeniesienie
Spokojna robota i bez narażania siebie na niebezpieczeństwo oraz bez odpowiedzialności za ludzi, o życiu koszarowym nie wspomnę.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
wojtek nie daj się prowokować innym, w mojej kp uważamy że niską grupę mają na psk ale także dowódca ma niską na podziale w stosunku do biura, uważamy że 10 grupa powinna być zarówno dla psk jak i d-ców zastępu, 11 sekcji 12 d-ca zmiany

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Właściwie to d-ca zmiany ma pod sobą co najmniej 10 ludzi, a iloma "dowodzi wielki naczelnik wydziału :rolleyes:

Offline johaniter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
wojtek nie daj się prowokować innym, w mojej kp uważamy że niską grupę mają na psk ale także dowódca ma niską na podziale w stosunku do biura, uważamy że 10 grupa powinna być zarówno dla psk jak i d-ców zastępu, 11 sekcji 12 d-ca zmiany

No tak Bartek dyżurny rejonu = d-ca zstepu, niezły pomysł tylko że u mnie kilku d-ców zastępu ma problemy z pisaniem i czytaniem bo tak ich cichutko usadowiono pare lat temu i tak się trzymają nie dowodzą a figuruja.
A proszę idziemy teraz grupę wyżej d-ca sekcji na propozycję przejscia na 7 grupe na SK żaden nie wyraził zgody, a dyżurni owszem bardzo chętnie chcieliby zamienić się z nimi, wtedy zamknąć szczelnie drzwi aby nie słyszeć tych 500 nocnych telefonów 112, które tak bardzo przeszkadzają gdy któryś dyżurny nie zamknie na noc drzwi na SK.

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Panowie mam teorię chyba spiskową:
Komendant Krzowski nie chciał ulec zmowie i namowie kw podkarpackiego i śląskiego w sprawie 48 g normatywu. Kierował się uciwym podejściem do sprawy. KW śląski znany z bohaterskiego poświęcenia na znak protestu podał się do dymisji i dyspozycji ministra SWiA. Ten po przeprowadzonej rozmowie z KW i wysłuchaniu meritum problemu uznał, że spławi Krzowskiego, a nowym KG zostanie Pan Skomra. Lepiej to będzie wyglądać niżby to stanowisko miał objąć będący w  dyspozycji, a po tym ruchu wracający na swoje stanowisko kw.
A tak sobie wymyśliłem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Volf - to nie wymysł.....
Tak jak kiedyś już ktoś powiedział;"Śląsk-Warszawa wspólna sprawa !" ale to bylo bardzo dawno....

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Volf, moim zdaniem to wcale nie jest teoria. Tak po prostu było. Nie jest żadną tajemnicą, że KW śląskiego ostro lobbował za 48 godzinami dla PB. Nawet posunął się do tego, że po sławetnej akcji w Katowicach zaraził swoją inicjatywą polityków zarówno PiS-u jak i PO. Przyznam, że nie wiedziałem, iż wielkim wielbicielem Pana Skulicha  (tak chyba nazywa się KW na Śląsku) i jego teorii (48 godz.) jest Pan Skomra.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
MCh - i tu mamy przykład kolejnej szorstkiej przyjaźni między mężczyznami ( jak kiedyś powiedział były premier "M....." o swojej przyjaźni z byłym prezydentem "K.........." ) i co wszystko się rozleciało, a my dalej jakoś ciągniemy, więc miejmy nadzieję że i to jakoś przeżyjemy. Pozdrowienia.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
czytałem kiedyś wyniki badań na temat efektywnej pracy pracowników biurowych bodajrze w stanach. wyniki były takie ze pracownik biurowy uczciwie pracuje średnio 57% reszte czasu po prostu sobie bimba. podejrzewam że w naszym ukochanym kraju jest podobnie, Więc jak się to ma do efektywnego czasu służby w biurach? 57% z 40 = 22,8 godziny tygodniowo...
:huh:

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
No i zaczyna się jazda—,,dyżurni to ,, dyżurni tamto,, należy się  , nie należy się. Niektórzy koledzy najchętniej dali by dyżurnym 5 albo jeszcze lepiej 4 grupę zamknęli w czterech ścianach, dołożyli obowiązków , zamalowali okna na czarno i wtedy byłoby ok.
Na szczęście nie oni będą decydować, nie ma sensu przytaczanie co robi dyżurny , co robi d-ca sekcji czy zastępu. Tak samo mogą uzasadniać ratownicy , starsi ratownicy , itd. itp.
Panowie Dyżurni , byliśmy , jesteśmy i chyba będziemy, solą w oku dla niektórych
 ,, strażaków,,.
johaniter—bardzo trafnie opisałeś sytuacje można by jeszcze wielo dodawać i dodawać ale nie czas ani miejsce , wszak jednostka jednostce nierówna i na pewno można kogoś skrzywdzić takim określeniem.
Sam go d-ca zmiany ma 10 ludzi jak napisałeś , a ilu ludzi ma dyżurny? Mam nadzieję że bierzesz to pod rozwagę dla dyżurnego służba to nie tylko JRG są jeszcze OSP, ZSP, PCZK, itd  i jak na pewno się orientujesz to na PSK najłatwiej ,, przymoczyć ,,
 Jako dyżurny  nie mogę iść zagrać w siatkówkę,
Nie mogę obejrzeć filmu na DVD
Nie mogę poleżeć na trawce latem,
Nie mogę w ramach ćwiczeń poszaleć  na jeziorku
Nie mogę poleżeć na wyrku po ostatkach  i nie tylko
Nie mogę wyskoczyć na zakupy
Nie mogę iść na siłownię
Nie mogę przygotować posiłku
W końcu trudno wyrwać się do ,,kibla,,
Na pewno o wielu rzeczach których nie mogę zapomniałem a o tych które muszę wykonywać nie będę pisał.
Właściwie to mogę zostać na tej 7 grupie ,a co tam .
Tylko Panowie kij zawsze ma dwa końce.
Pozdrawiam niedocenionych d-ców zastępów i d-ców sekcji.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 23:04:23 wysłana przez firepl »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Firepl...
Własnie takie teksty dziela strazaków.Teksty gdzie miesza sie obowiazki strazaka z chwilowymi zachowaniami wynikajacymi czasem z koniecznosci a czasem będacymi faktycznie czymś co nie powinno mieć miejsca...do tego wszysko wyolbrzymione i dodane sporo złośliwości. Jesli faktycznie tak jest u Ciebie to Ci wspólczuje....ALE  nie pisz tak jakby cały PB TO BYŁA BANDA NIEROBÓW NA WAKACJACH.

pozdrawiam