Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 65124 razy)

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Idąc dalej tym tokiem rozumowania telefonu stacjonarnego też nie musimy posiadać możemy wrócić do takzwanych łączników .

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Dzień dobry.
przepraszam, że zmienię troszkę wątek.

Cytuj
Więc prześliśmy do porządku dziennego, no jak w każdym wątku gratuluje wszystkim !!!
Cytuj
Uregulujmy kwestie godzin (równo dla wszystkich), uregulujmy kwestie obecnych podwyżek (równo dla wszystkich) uregulujmy kwestie awansów (jasne i przejrzyste reguły dla wszystkich), a dopiero później zacznijmy dogadywać się między sobą.
Cytuj
Dobrym pomysłem jest wg mnie zrobienie osobnego strajku tylko funkcjonariuszy PSP, bo szczerze mówiąc najwięcej zyskuje zawsze Policja, a o Straży to niektóre media wspomną niektóre nie i jakoś tam zawsze jesteśmy na dalszym planie!!!!!!!
Cytuj
Jest takie powiedzenie " w jedności siła"... i "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz".
Pomyślmy troszeczkę , bo za chwilę może być za poźno!!!!!
Pozdrawiam Was serdecznie, strzelajcie do siebie dalej  evil evil evil


Kolego "Butel" odniosłem wrażenie, że albo Ty nie zrozumiałeś mnie , albo ja nie rozumiem Ciebie.
Co złego w tym, że chcę pracować tyle co 8-godzinni (40h/tydzień), co złego w tym, żeby podwyzki były kwotowe a nie procentowe (przecież ci z większym stażem i tak dostana więcej -tzw. "skutki"), a w końcu co złego w tym że chcę mieć takie same szanse na awans np. w stopniu, jak sekretarka komendanta czy inny biurowy?????
Możesz mi to wytłumaczyć?
Z góry dziękuję.
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline edek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Do KZ69.
Uważam całkiem prywatnie, że się mylisz. Zapomniałeś o 6-cio miesięcznym okresie rozliczeniowym. Praktycznie w psp nie ma czegoś takiego jak miesięczny normatyw czasu pracy. To jedynie teoria pomagająca płynnie rozplanować służby na 6 miesięcy. Obecnie wiąże nas normatyw w półroczu, wymiar służby i wymiar czasu odpoczynku między sł. Po to ktoś przeforsował aż 6 miechów okresu rozliczeniowego (a nie 1, 2 lub 3) żeby była większa bezwładność. Nota bene tak długi okres rozliczeniowy jest też niezgodny z KP. Służby dodatkowe (te 8) to inna bajka, bezwzględnie należy je traktować jak n.godz. Czy to się komuś podoba czy nie, w Polsce obowiązuje 40-godz. tydzień pracy. Podkreślam, że służba to też forma świadczonej pracy, tyle że szczególna. Warunki pracy mniej korzystne niż przyjęte w Kodeksie Pracy, są z mocy tegoż prawa nieważne! Jeszcze raz pytam: czy ktoś zna firmę, która oficjalnie przedłużyła normę czasu pracy. Jakąkolwiek. Niech mnie ktoś przekona , ze nie mam racji.
Panie JEKG, to wstyd żeby kadry w państwowym zakładzie pracy jaką jest psp, nie wiedziały: co i jak robić oraz jak długo te rozwiązania będą obowiązujące. Burdel Panie Komendancie, burdel.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
chorążyJRG wybieram sugestie drugą.
Chodziło mi o to że związki nie działają razem w tak ważnych kwestiach naszej służby,bez wyjątku na jakim stanowisku pracujesz.A zacytowałem twoją wypowiedz bo to są najpilniejsze sprawy do załatwienia ale przez wszystkie centrale ZZ.
Doszło do małego niezrozumienia. ^_^ ^_^ ^_^
Pozdrawiam
P.S. a z tym się zgadzam:
Cytuj
Co złego w tym, że chcę pracować tyle co 8-godzinni (40h/tydzień), co złego w tym, żeby podwyzki były kwotowe a nie procentowe (przecież ci z większym stażem i tak dostana więcej -tzw. "skutki"), a w końcu co złego w tym że chcę mieć takie same szanse na awans np. w stopniu, jak sekretarka komendanta czy inny biurowy?Huh?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 08:56:13 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Nota bene tak długi okres rozliczeniowy jest też niezgodny z KP. Czy to się komuś podoba czy nie, w Polsce obowiązuje 40-godz. tydzień pracy. Warunki pracy mniej korzystne niż przyjęte w Kodeksie Pracy, są z mocy tegoż prawa nieważne! Niech mnie ktoś przekona , ze nie mam racji.

Przekonać to raczej nikt Ciebie nie przekona, ale odpowiedz sobie na pytanie dlaczego kodeks pracy ma być ustawą wyższego rzędu wobec ustawy o PSP (Konstytucją to on nie jest) i przeczytaj dokładnie art. 5 kodeksu pracu.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Zrozumcie wreszcie ze i tak bedzie 48 godzin tygodniowo bo nie stać ich na płacenie za nadgodziny a o zwiekszeniu etatów tez możemy zapomnieć bo całe to wyliczenie do 2009 roku uwzględnia tylko obecne stany osobowe (wyjątkiem bedzie zmaina kategoryzacji). Żadna ankieta nie zmieni tego bo nie ma na to kasy i będą się tłumaczyć naszym dodatkowym 18 dniowym urlopem!!!

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
To tylko poczytaj na jakie KG odpowiada pytania i w jaki sposób.
Lepiej by było jak by posadził przy komputerze kogoś z biura prawnego KG i codziennie odpowiadał by na pytania chociaż pół godzinki dziennie ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Do Ogniowy.
cytuj.
I co Pan na to panie Komendancie??? Może Pan się zajmie tym mobbingiem, i zastraszaniem??? Po tym zdaniu d-ca JRG w Ustce już powinien wylecieć na pysk....chyba że to Pański kolega....a może telefon do KM Słupsk i odwołanie d-cy??? Pana na to nie stać...prawda??
Korzyść z tego forum taka, że Pan to czyta i juz Pan o tym wie, a teraz jak Pan nie poinformuje prokuratury to jest współwinny....

Pamiętajmy o szacunku jaki należy się KG-mimo że każdy jest anonimowy nie dajmy się ponieść emocjom.
Za wcześnie byśmy mogli tu mówić o mobbingu z uwagi na okres w jakim musi on trwać-proponuje zerknąć tu http://www.mobbing.pl/czym_jest_mobbing.php
zastraszanie -jak najbardziej

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Do Ogniowy.
cytuj.
I co Pan na to panie Komendancie??? Może Pan się zajmie tym mobbingiem, i zastraszaniem??? Po tym zdaniu d-ca JRG w Ustce już powinien wylecieć na pysk....chyba że to Pański kolega....a może telefon do KM Słupsk i odwołanie d-cy??? Pana na to nie stać...prawda??
Korzyść z tego forum taka, że Pan to czyta i juz Pan o tym wie, a teraz jak Pan nie poinformuje prokuratury to jest współwinny....

Pamiętajmy o szacunku jaki należy się KG-mimo że każdy jest anonimowy nie dajmy się ponieść emocjom.
Za wcześnie byśmy mogli tu mówić o mobbingu z uwagi na okres w jakim musi on trwać-proponuje zerknąć tu http://www.mobbing.pl/czym_jest_mobbing.php
zastraszanie -jak najbardziej
A myślisz że to tylko jednorazowe zdarzenie?? Ja myślę , że nie, ale to trzeba by się kolegi z Ustki dopytać.
A co do szacunku to już zmieniłem panie na Panie. Pasuje?
Czy może mam pisać Jaśnie Wielmożny Miłościwie Nam Panujący Mocium Panie? Nie widzę problemu.
Jednak aż na tyle to chyba sobie trzeba zasłużyć...
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 15:18:53 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 02, 2007, 00:51:03 »
28 lutego w_skomra napisał:

Cytuj
Natomiast nie wiem jaką formę gratyfikacji strażacy by preferowali. Urlop czy pieniądze.

Rozumiem że to już musimy wybierać...... cięzko będzie...to kusi ...i to nęci...ech... :)
i dalej.....

Cytuj
To ankieta powinna pokazać.

 ^_^... dobre.

i dalej....
Cytuj
Środki na rekompensatę nie będą zapewne zbyt duże, ale ograniczając długość urlopu dodatkowego może uda się płacić powyżej 40 godzin.

Dlaczego mnie to nie dziwi? Jakoś cały czas byłem przekonany ze srodków dla PB nie ma....i nie będzie....

Chyba że mówimy o środkach przymusu....tych jest pełny asortyment.

Cytuj
Musimy to przeliczyć metodą gen. Skulicha, ale z uwzględnieniem proponowanego par. 64 rozporządzenia o BHP (to ostatni akt wykonawczy do nowelizacji ustawy z 2005). Ten paragraf mówi, że do każdego zdarzenia pierwszy samochód ratowniczy musi wyjechać z pełną obsadą. Czuje Pan jaki będzie skutek?

Ja czuję ...100% stany...bez urlopów... bez rekompensat..... nadgodziny....nadgodziny....nadgodziny....

Zasady wg KG:
ZABRAĆ...a jak się nie uda to...OGRANICZYĆ...a jak nie to i trzeba już DAĆ to JAK NAJMNIEJ..... po jakimś czasie wracamy do tego co się już dało i znowu zaczynamy....ZABRAĆ...a jak się nie uda to...OGRANICZYĆ...a jak nie to... itd

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2007, 11:39:44 wysłana przez strazakSam »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 03, 2007, 16:34:51 »
Luty 28, 2007, 23:10:52
w_skomra napisał:
Cytuj
Natomiast nie wiem jaką formę gratyfikacji strażacy by preferowali. Urlop czy pieniądze. To ankieta powinna pokazać. Środki na rekompensatę nie będą zapewne zbyt duże, ale ograniczając długość urlopu dodatkowego może uda się płacić powyżej 40 godzin.

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego pierwszy strażak RP stara się nie zauważać pierwszego zdania w Art. 71a. 1. Strażakowi, o którym mowa w art. 71, przysługuje płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy, zwany dalej "dodatkowym urlopem wypoczynkowym", w wymiarze do 18 dni rocznie, z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia albo szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35 ust. 9, albo osiągnięcia przez strażaka określonego wieku lub stażu służby.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 03, 2007, 20:05:32 »
Ja Ci wytłumaczę.
JEKG zamiast czytać i stosować ustawę, dokonuje "skomryzacji" prawa. Dla zwykłego zjadacza chlebka ten zapis jest oczywisty i nie ma możliwości innej interpretacji. Swego czasu pytałem na ściądze KG o definicję ciągłości służby. Jak myślisz, co odpiowiedział?... nic, a może jeszcze myśli?

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 04, 2007, 10:57:58 »
Cytuj
Dla zwykłego zjadacza chlebka ten zapis jest oczywisty i nie ma możliwości innej interpretacji.

Tak...no własnie sobie pomysłałem ze przecież nasz KG jest CAŁKOWICIE niezwykły.... jedyny ....niepowtarzalny... być moze dlatego ma pewien problem ze sprawami oczywistymi. Będąc na samym szczycie... z przekonaniem ze jest się 'teoretycznie' najlepszym... można stracic kontakt z  rzeczywistością i uwierzyć w swoja nieomylnosć.  ^_^

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 04, 2007, 12:16:59 »
Przyglądam się od początku temu co pan Komendant sobą reprezentuje.
Wrażenie mam jedno :
-udziela sie na forum mając nadzieję , że przekona swoimi wypowiedziami do swoich przekonań, uzywa do tego wyuczoną socjotechnikę i co najgorsze, zdaje się , że wielu przekonuje do tego co piszę (plusy mówią same za siebie).
- interpretuje prawo na swój sposób, co już zostało nawet nazwane: "skomryzowanie" prawa
-w żaden spsób nie dba o dobro strażaków i jak napewno niedługo się przekonamy wykręci nam nie jeden numer z podwyżkami, dodatkiem motywacyjnym i innymi mądrościami.

Słowem, mam przeświadczenie, że albo jest tak głupi, że zasłaniając się tytułami naukowymi próbuje nas przekonać że tak nie jest albo....tak cwany i przyszedł tu niczym Buzek za AWS a Marcinkiewicz za Kaczorów , będac sterowanym z drugiego siedzenia ma za zadanie nas skłócić, bo w bałaganie łatwiej się rządzi... a tak naprawdę to siedzi w g...e i robi wokół i pod siebie.
Fakt jest jeden: Takiego to jeszcze PSP nie widziała i długo popamięta. A że wszystkimi siłami chce się do maja i dresów z lampasami utrzymać to mamy takie socjotechniki jakie uprawia. Kolejny BMW.Namieszał duuużo a nie zrobił nic.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 04, 2007, 16:58:34 »
Cytuj
udziela sie na forum mając nadzieję , że przekona swoimi wypowiedziami do swoich przekonań, uzywa do tego wyuczoną socjotechnikę i co najgorsze, zdaje się , że wielu przekonuje do tego co piszę (plusy mówią same za siebie).

Nie sadzę aby nasz KG przekonał kogokolwiek kto potrafi dodawać w zakresie od 0 do 50 i do tego potrafi odrobine logicznie mysleć.
Co do plusów jestem sceptyczny...dziwię sie nawet ze jest ich tak mało...natomiast zastanawiajace jest ze KG ma tak mało minusów.
Tłumacze to wrodzona kulturą i higieną tutejszych forumowiczów...po co sobie rączki brudzić.

Cytuj
interpretuje prawo na swój sposób, co już zostało nawet nazwane: "skomryzowanie" prawa

Myslę że nasz KG marnuje się na tym stanowisku....jako minister finansów dałby budżetowi miliardowe przychody wprowadzając np wsteczne wyższe opodatkowanie firm i osób fizycznych...oraz zerowanie ulg za ostatnie 16 lat....

Cytuj
w żaden spsób nie dba o dobro strażaków i jak napewno niedługo się przekonamy wykręci nam nie jeden numer z podwyżkami, dodatkiem motywacyjnym i innymi mądrościami.

Tak tak...DOBRO strazaków jest pojęciem abstrakcyjnym dla KG.... czyje dobro ma więc na mysli?
Moze własne?
Nie no przepraszam....zapomniałem...DOBRO PODATNIKA.

Oczywiście strazacy to nie podatnicy ( po co ja PIT wypełniam) i nie mają nic do gadania....

Offline ogień i woda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 04, 2007, 17:13:53 »
Jestem strazakiem z samego dołu  i żenujace jest to co czytam na ty forum oraz to o co pytacie KG o koszty ankiet o jakieś duperele, trzeba by Panowie uderzyć sie we własną pierś ale tak mocno i popatrzec za siebie, co ja robie, gdzie marnuje pieniadze,czy aby napewno sumiennie wykonuję swoje obowiazki . Łatwo jest krytykować zwłaszcza jesli KG nie jest związkowy tak jak poprzedni, i tu chyba jest problem , niespełnionych lub zagrożonych ambicji . Panowie dużo tu piszecie na temat KG, zarzucacie,ironizujecie,obrażacie ale to do niczego dobrego nie prowadzi.
Zyczę wiecej optymizmu , wiary,samokrytyki , a mniej samouwielbienia.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 04, 2007, 17:22:46 »
Cytuj
Jestem strazakiem z samego dołu  i żenujace jest to co czytam na ty forum oraz to o co pytacie KG o koszty ankiet o jakieś duperele, trzeba by Panowie uderzyć sie we własną pierś ale tak mocno i popatrzec za siebie, co ja robie, gdzie marnuje pieniadze,czy aby napewno sumiennie wykonuję swoje obowiazki .

Następny udaje strażaka z samego dołu. A co Ty możesz powiedzieć na mój temat ? Skąd wiesz czy ja lub inni forumowicze czasami nie wykonują sumiennie swoich obowiązków ? Chłopie pisz merytorycznie, odnoś się do problemów rzeczywistych a nie wymyślaj wirtualnych. Czy stać Ciebie na to czy tylko chcesz głosić chwałę dla jedynego słusznego KG ?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 04, 2007, 17:29:54 »
ogień i woda
przeczytaj sam co napisałeś ! Może ciebie podstawili albo sam się podstawiłeś ! Co ty piszesz chłopie?.
Ty jesteś jak JEKG kryształowo-krystaliczny.
Mch tu się z tobą zgadzam w 100 %.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 17:42:51 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 04, 2007, 17:31:00 »
Panie Ogniu i wodo:
Jeśli my rażąco zaniedbujemy swoje obowiązki lub marnujemy pieniądze podatnika (?) to po prostu nasi przełożeni wyciagają wobec nas konsekwencje w różnej postaci. jak gdzieś damy brzydko mówiąc "du..y" to nam się zabiera dodatek itp.
Cytuj
Łatwo jest krytykować zwłaszcza jesli KG nie jest związkowy tak jak poprzedni,
A to ciekawe .... Bo poprzedni KG pan K.Krzowski nigdy nie należał do żadnego związku. A obecny Pan Komendant jak najbardziej i jak wiadomo nie był szeregowym członkiem.
Więc proszę nie pisać bzdureczek w tym temacie kto jest związkowy a kto nie.
Cytuj
Panowie dużo tu piszecie na temat KG, zarzucacie,ironizujecie,obrażacie ale to do niczego dobrego nie prowadzi.
zgadzam się w zupełności . Tak samo jak do niczego nie prowadzą odpowiedzi Pana Komendanta Głównego. Są coraz bardziej mętne i pokrętne a przede wszystkim tylko takie, które są wygodne.
Życzę więcej spostrzegawczości.

Offline ogień i woda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 04, 2007, 19:16:50 »
Tak mozna było sie spodziewać takiej reakcji, bo Panowie jedynie wy posiedliście monopol na prawde, jak to mówicie Jedynie słuszny KG  a wy to nie jesteście z jedynie słusznych ZZ? prowadzicie Panowie krytyke dla krytyki i jeśli bym tu pochwalił was niemerytorycznie to napewno przytakiwalibyście jak jeden mąż   , ale że ktoś ma inne zdanie to juz  wróg.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 04, 2007, 19:58:02 »
ogień i woda, jeśli tak bardzo podoba ci się KG, to uzasadnij to i wymień
kilka przykładów, wtedy będziesz bardziej wiarygodny.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 04, 2007, 20:27:11 »
Cytuj
zwłaszcza jesli KG nie jest związkowy tak jak poprzedni
No prosze, weź mi to wytłumacz co napisałeś ??
Podaj mi datę kiedy KK był członkiem jakiegokolwiek związku ??
jeśli masz inne zdanie to uzasadnij to w jakiś sposób. rzuć parę argumentów a nie obrażaj się...
Mówimy "jedynie słuszny KG" bo przecież jak ktoś sam o sobie mówi że teoretycznie jest najlepiej przygotowany do zajmowania tego stanowiska. Jesli tak się ktoś wypowiada to znaczy chyba że inni sa gorsi...no powiedzmy nie tak dobrzy...
Cytuj
zarzucacie,ironizujecie,obrażacie
albo nie czytasz wszystkich wypowiedzi Pana Komendanta albo nie chcesz czytać.
Zarzucanie: - ZZ doprowadziły do osłabienia bezpieczeństwa Podatnika
                 - ZZ prowadziły działania do wprowadzenia systemu 12-godzinnego (kontra brak odpowiedzi)
ironizowanie:
               - nie każdy zwiazkowiec może odejść na emeryturę z takiego stanowiska jak R.O.
                   (nie każdy tez będzie KG-nym )
Obrażanie ??  nie sądzę, żeby ktoś dobitnie i bezpośrednio obrażał komendanta.
                   Za to ankieta była w sumie jak dla mnie obrażaniem strażaków - robienie z nas idiotów.
                     chociaż też nie bezposrednio. O odwołanym spotkaniu nie wspomnę... to nie była obraza ?
tak że przynajmniej Ty się nie obrażaj... ale używaj lepszych argumentów
pozdro !


Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 04, 2007, 21:01:17 »
Cytuj
bo Panowie jedynie wy posiedliście monopol na prawde, jak to mówicie Jedynie słuszny KG  a wy to nie jesteście z jedynie słusznych ZZ? prowadzicie Panowie krytyke dla krytyki i jeśli bym tu pochwalił was niemerytorycznie to napewno przytakiwalibyście jak jeden mąż   , ale że ktoś ma inne zdanie to juz  wróg.

Czemu znowu piszesz bzdety ? Jescze nie zauważyłeś, ze większość tut. forumowiczów próbuje uzyskać pytania na nurtujące ich problemy, pytania merytoryczne uzasadnione logiką rozumowania i postrzegania. Jesli stron adruga unika odpowiedzi na te pytania to w żadnym razie nie można tego nazwać krytyką dla krytyki. Nikt nie wymaga od Ciebie abyś nas chwalił (obojętnie czy merytorycznie czy też nie) nie na tym rzecz polega. Po prostu zanim coś napiszesz to pomyśl czy to ma rację bytu czy jest to zasadne. Nawet teraz piszesz coś o "jedynie słusznych ZZ". Różnica jest jednak diametralna, nikt ze ZZ nie twierdzi, że jego ZZ są jedyne i słuszne za to Pan KG wprost przeciwnie.

Czy teraz zrozumiałeś istote swojego problemu ?

Pozdrawiam.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 04, 2007, 21:35:14 »
ogień i woda
Jak czytam te twoje bzdety, które wypisujesz to krew mnie zalewa. Jesteś strażakiem z samego dołu (tak piszesz) i nie umisz pojąć, że to o co walczą związki to dla naszego dobra (conajmniej dziwne). A kto ma racje, to napewno nie nasz panujący KG bo jak zauważyłeś (choć z pewnością nie) ma znikome poparcie swoich wizji, a to co robią związki popierają nie tylko związkowcy ale rzesze nie zrzeszonych w związku.

POZDRAWIAM

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 04, 2007, 21:53:53 »
ogień i woda
Jak czytam te twoje bzdety, które wypisujesz to krew mnie zalewa. Jesteś strażakiem z samego dołu (tak piszesz) i nie umisz pojąć, że to o co walczą związki to dla naszego dobra (conajmniej dziwne). A kto ma racje, to napewno nie nasz panujący KG bo jak zauważyłeś (choć z pewnością nie) ma znikome poparcie swoich wizji, a to co robią związki popierają nie tylko związkowcy ale rzesze nie zrzeszonych w związku.

POZDRAWIAM
I co tu się dziwić Panu KG jak strażak z dołu wali takie smuty, a może jest z klucza?