Autor Wątek: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)  (Przeczytany 35169 razy)

Offline DSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 28, 2007, 09:53:42 »
strażakSam napisał
Cytuj
Obawiam się ze w systemie 24/72 czekałaby mnie szybka operacja żołądka od ciągłego słuchania ze mam tak dobrze.... ale stawiam amerykanskie dolary przeciwko meksykańskim orzechom że to nie nastąpi...szkoda.
Stawiam na 24/72 i przyjmuję zakład...że nastąpi...
Podpowiedzcie gdzie mogę kupić meksykańskie orzechy?!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 28, 2007, 10:03:56 »
DSP jak masz jakieś ,,przecieki,, to podziel się z nami !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline DSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 28, 2007, 15:58:33 »
Wiedziałem, że tak będzie.
Gdybym miał, to wchodziłbym w licytację aż do "Mora" włącznie, a tak to muszę pytać...
Gdzie można kupić meksykańskie orzechy?!

Offline Ozmo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 28, 2007, 22:34:40 »
osobiście jestem za systemem 24/72   a jeśli chodzi o 12 to zastanawiam się jak to będzie z rejonami dwa razy na dobę jaki błysk w jednostkach a poza tym zmiana służby która też trochę trwa i jeszcze zabieranie łóżek ciekawe czy w ten sposób chcą abyśmy ćwiczyli na placu albo się szkolili w środku nocy może jeszcze ćwiczenia na obiekcie nam zorganizują o 2 w nocy ale chyba tylko w sklepie nocnym

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 28, 2007, 23:23:41 »
@ozmo
Po sobie każdy musi posprzątać/ u nas nawet d-ca jrg sprząta swoje biuro/, a co do łózek, straszą że zlikwidują , a niech sobie zabierają, jakoś sobie poradzimy.
 A co u was niema ćwiczeń nocnych? W programie rocznym szkolenia  powinny być co najmniej jedne  w roku na wybranym obiekcie, u minie to nawet nocne kontrole bywają.Jedna na kwartał z KP na każdej zmianie .
Szkolenie mogę prowadzić nawet w środku nocy ,ale jaki z niego efekt to już inna sprawa.
 Poza tym jeszcze raz podkreślę nieważny system .Ważne  aby 40 godzin w tygodniu, średnio w okresie rozliczeniowym.Jak będzie to czas pokaże jakim uraczy nas JEKG.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 01, 2007, 08:55:22 »
łóżkami to straszyli od dawna i jak na razie nic ! znam gości co na stojąco potrafią spać ! ^_^
a to co zrobił że 40=48 to tylko KG interpretacja, a prawo tylko w straży działa wstecz. (rozumiem że kryci są od 1 marca br - bo podnieśli stany minimalne)
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 01, 2007, 12:59:39 »
łóżkami to straszyli od dawna i jak na razie nic ! znam gości co na stojąco potrafią spać ! ^_^
a to co zrobił że 40=48 to tylko KG interpretacja, a prawo tylko w straży działa wstecz. (rozumiem że kryci są od 1 marca br - bo podnieśli stany minimalne)
Przypomina mi to wóz Drzymały.Łóżkami to straszyli od dawna i jak na razie nic ! znam gości co na stojąco potrafią spać ! Mają dużo czasu to coś wymyślą np. każą im stać na głowie :), byleby nie czuwali z przymkniętym okiem.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 04, 2007, 22:30:11 »
Może ktoś napisze czy toczą się jakieś sprawy sądowe w temacie nadgodzin?
Ja dalej obstaje przy swoim;
24/72,dlaczego?
-system prosty jak drut,
-ilość służb identyczna jak24/48,
-zmiana w komplecie(poza urlopowiczami),
-normalne szkolenie,a nie jak teraz połowy zmiany,
-dow.zmiany jest dow.zmiany, a nie jak wyżej,
-strażak może zaplanować swój czas wolny nawet na rok,
-nie generują się nadgodziny,
Jak mawia mój kolega już emeryt "I owca coło i wilk syty" :rolleyes: ^_^
Nie widzę tu jakichś pułapek dla strażaków, dlatego niewiem czemu dalej większość jest za 24/48, proszę o uzasadnienie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 05, 2007, 08:06:03 »
24/72 też jest dobry, ale 24/48 jest lepszy, bo bierzesz 3 lub 4 DDW i masz prawie 2 tygodnie na wczasy :).

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 05, 2007, 11:31:28 »
Niestety tomstrażak system 24/72 ma poważne wady a w zasadzie jedną wadę pt: " wy to macie dobrze" a my nie mozemy mieć dobrze...rozumiesz taki kraj ze jak tylko można to trzeba podstawić nogę temu który ma teoretycznie chociaż lepiej.

Ta owca jest może syta...za to wilk ma wrzody zoładka przez to że owca zdązyła się najeśc na jego oczach a on jej nie może zeżreć.

Wszystkie zalety są funta kłaków warte skoro decydenci nie dopuszczą zeby strazak przyjeżdżał TYLKO 7 razy w miesiącu do pracy. Przy zmianie systemu napewno wprowadzą nam jak najbardziej upierdliwy. Bedą chłopaki mieli lepsze samopoczucie...

Już widzę te syte buziuchny i okrągłe brzuszki które trzęsą się z zadowolenia ze można było tym z BP dołozyć.... 

Offline ADAM666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 05, 2007, 11:35:10 »
Panowie!
24/72 ok fajny system i godziny się zgadzają, ale ten system jest strasznie niemedialny tzn. spróbujcie wytłumaczyć np. kasjerce z marketu, że strażak przychodzi do pracy dwa razy w tygodniu, a ona musi pięć. Ludzie nie rozumieją tego, że godzin pracujemy w takim układzie tyle samo, dla nich ważne jest to że dwa razy w tygodniu jesteśmy w pracy. Dlatego w takim układzie moim zdaniem możemy zapomnieć o podwyżkach. Zmiana systemu to nie jest prosta sprawa.

Offline paliwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 05, 2007, 11:59:07 »
Adam666 – dlaczego TY się martwisz ,że to niemedialne, czy Ty się czegoś boisz, że Ktoś - coś będzie mówił. Czy kasjerka się martwi, że ciebie niema w domu przez 24 godziny?  ( chyba nie). Przyjmij do wiadomości, że nie każdy może być STRAŻAKIEM ZAWODOWYM i tego musimy się trzymać. Nie podpowiadaj KG bo dla nich jest to jak woda na  młyn. A nasze wypowiedzi czytają i się…………………..  <LOL>
SYSTEM 24/48 lub 24/72. A, co tam !!!!!!!!!!!!!!!

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 05, 2007, 19:10:52 »
a może wzorem PSK i MSK-12/24
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 06, 2007, 00:55:16 »
a dlaczego TYLKO 24/72?..... 48/144 jest jeszcze lepszy....  dwa razy dłużej bysmy byli w pracy i jak twierdzi KG nie musielibysmy sie kłocić z żonami ^_^

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 06, 2007, 01:03:49 »
Koledzy!
Każdy  system mnie zadowoli byle to było średnio 40 godzin w tygodniu.
Nie dorabiam, nie prowadzę gospodarstwa rolnego, niemam własnego interesu,ale za to wychowuje swoje dzieci i chciałbym znimi spędzać jak najwięcej czasu!!!I miec czas na robienie tego co lubię!Mam ten luksus, że małżonka zarabia troszkę więcej odemnie. Praując również 40 godzin w tygodniu.
   Pozdrawiam wszystkich starym strażackim zawołaniem  - czuwaj!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 06, 2007, 11:31:21 »
Koledzy!
Każdy  system mnie zadowoli byle to było średnio 40 godzin w tygodniu.
Nie dorabiam, nie prowadzę gospodarstwa rolnego, niemam własnego interesu,ale za to wychowuje swoje dzieci i chciałbym znimi spędzać jak najwięcej czasu!!!I miec czas na robienie tego co lubię!Mam ten luksus, że małżonka zarabia troszkę więcej odemnie. Praując również 40 godzin w tygodniu.
   Pozdrawiam wszystkich starym strażackim zawołaniem  - czuwaj!
40h i finito

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 06, 2007, 11:42:18 »
Mirek 1.

Podpisuję się pod Twoimi słowami.
Wiem że polityka prorodzinna w tym kraju to slowa bardziej puste niż bęben ale nie widze powodu dla którego miałbym pracować dłużej i zadawalać PODATNIKA wyższym poziomem bezpieczeństwa zaniedbując rodzinę. Może lepiej będzie dać mi więcej pieniedzy i wolnego czasu to mnie bedzie stać na liczniejsze potomstwo, które wypracuje większy PKB a wtedy PODATNIKOWI opłaci się to wielokrotnie. Bedzie go stać na 60 tys strazaków i 200 tysiecy policjantów... i wakacje na Teneryfie conajmniej dwa razy w roku jak już zostanie emerytem.
Życzę wszystkim takiej przyszłosci.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 06, 2007, 18:36:25 »
Koledzy!
Każdy  system mnie zadowoli byle to było średnio 40 godzin w tygodniu.
Nie dorabiam, nie prowadzę gospodarstwa rolnego, niemam własnego interesu,ale za to wychowuje swoje dzieci i chciałbym znimi spędzać jak najwięcej czasu!!!I miec czas na robienie tego co lubię!Mam ten luksus, że małżonka zarabia troszkę więcej odemnie. Praując również 40 godzin w tygodniu.
   Pozdrawiam wszystkich starym strażackim zawołaniem  - czuwaj!
40h i finito
Może inaczej..możemy pracowac i 54 i 88 tygodniowo jak kto da radę, tylko normatywem ma być 40 a wszystko ponad to to nadgodziny...oddawane w naturze albo płatne...każdemu adekwatnie do tego ile dostaje. A nie jakies oszustwa z 48 i urlopem dodatkowy. I możemy pracować po 30 na zmianie przy stanie 15... byleby za to co nam się jak psu micha należy , bez widzimisia JEKG.
OSZUSTWA PANIE KOMENDANCIE!!!!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bila70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 07, 2007, 17:22:13 »
Przez ponad rok miałem okazję pracować 24 na 72 godziny !! i naprawdę wszyscy w jednostce stwierdzili jednym głosem że system się sprawdził w 100% ! prawie zero nadgodzin i wszyscy na służbie i na szkoleniach ! Ale oczywiście wrócili nam system 24/48 ! i co ? , znowu są nadgodziny i mijanki z ludźmi !! To tylko w naszym kraju tak się robi by nigdy nie było coś do końca dobre !!! No i jeszcze te różnice w PSP ! Jedna Straż a kilka wprowadzonych systemów ! zero konsultacji z dowódcami zmian czy systemy się sprawdzają, a to oni właśnie najlepiej wiedzą jak wygląda sprawa nadgodzin !! Pozdrawiam bila70.   

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 08, 2007, 18:38:20 »
Ostatnie wyniki:
Pytanie: W jakim systemie wolałbyś pracować?
24/48  128 (49.6%)
12/24 , 12/48  29 (11.2%)
24/72  101 (39.1%)
 
 
Głosów w sumie: 257
Za tydzien zamykam głosowanie.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline emeryt2005

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 11, 2007, 00:41:55 »
a może tak inaczej Zatrudniliście się w systemie 24/48 to jest ok 240- 24 /miesiąc czyli ok.216/miesiąc dziś proponują 184godz.ale pokazano że może być 160h/miesiąc więc obowiązuje już tylko 160 godzin A może warto poszukać innej pracy a nie tylko gryżć rękę która karmi

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 11, 2007, 01:22:01 »
Cytuj
A może warto poszukać innej pracy a nie tylko gryżć rękę która karmi

Jednym słowem....zdaniem emaryt2005 strazacy, policjanci, nauczyciele, cała słuzba zdrowia, kolejarze, górnicy....i w zasadzie wszystcy pracownicy którym coś się w pracy nie podoba... powinni poszukac sobie innej pracy.... ^_^

Wybacz kolego ale to co napisałeś mądre nie jest.... tak bardzo delikatnie ujmując całość Twojej wypowiedzi...
...mozna wiedzieć jakie zajmowałeś stanowisko zanim zostałeś emerytem?

Co do tej ręki...to myslę sobie że gdy ma się psa...daje mu się dobrze zjeść...dba się o niego to jest wierny i oddany.... i pewnie potrafiłby oddać życie za swojego pana....ale gdy temu samemu psu bedziemy rzucać ochłapy....albo zaczniemy go głodzic i do tego co chwila przyłozymy mu kijem to faktycznie ...w koncu może kilka palców zostać w pysku...sam sobie kolego odpowiedz w sytuacji którego psa teraz jesteśmy.... tego sytego i spokojnego...czy głodzonego i straszonego?
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2007, 10:40:21 wysłana przez strazakSam »

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 11, 2007, 11:25:13 »
Niech nam jaśnie panujący KG weźmie pod uwagę ankietę podaną przez gazetę Fakt zrobioną przez zaprzyjażniony
CBOS o zarobkach jakie powinne mieć odpowiednie grupy - w w/w ankiecje jest zapisane że strażak powinien zarabiwć ok 4500 zł. Chyba że nie wierzy tej gazecje to niech zleci następną ankietę i tak za nią nie musi płacić i zada pytanie :
Ile chcesz zarabiać :
a)  4498 zł
B)  4499 zł
C)  4500 zł

NARA

Offline dulek16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 11, 2007, 12:14:08 »
emeryt 2005 pierdzielisz straszne głupoty popieram sama!!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 11, 2007, 17:45:05 »
Oj kolego emerycie, aż przykro, że takie głupoty pisze człowiek, który nabył prawa emerytalme, siedzi w domku i wychodzi z założenia, że skoro mnie dymali, to niech dymają tych co po mnie. Idąc tropem twego myślenia do tej pory nie było by koła ( bo po co mają mieć lepiej, skoro ja taczałem kwadrat), nie było by ognia(bo po co mają żreć pieczyste, skoro ja żarłem surowe mięcho?)
Zwolennikom 48 i więceju godzinnego tygodnia słuzby podpowiem tylko: Wy też możecie zdobyć urlop dodatkowy, wystarczy tylko wydłużyć dzień pracy z 8 do 10 godzin, i urlop dodatkowy będzie się wam należał jak psu buda ( no chyba, że JEKG znowu zmieni interpretację ustawy).
PS. Do wiadomości Emeryta - prawa emerytalne nabyłem parę wiosen temu.