Autor Wątek: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)  (Przeczytany 35100 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2007, 10:43:03 »
24/48
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2007, 13:10:48 »
Dzisiejsza statystyka:

W jakim systemie wolałbyś pracować
24/48  83 (51.6%)
12/24 , 12/48  20 (12.4%)
24/72  58 (36%)

 
Głosów w sumie: 160
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2007, 18:08:40 »
tylko w systemie 24/72
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2007, 21:11:09 »
24/48, za takim głosowałem.
Przepracowałem w tym systemie kilkanaście lat i zawsze mi pasował tak jak wielu innym. Wolę ten system i godziwe wynagrodzenie, niż ciągłe kombinacje i niepewność czy będę miał wolne czy nie. Nic nie można zaplanować.
Nie chcę polemizować, ale wydaje mi się nierealnym system 24/72, dlaczego, a to dlatego, że nikt się nie zgodzi aby strażak pracował dwa razy w tygodniu, co czwarty tydzień raz w tygodniu, a jak wypadnie mu wolne /bo w tym systemie są wolne/ żeby miał siedem (liczba 7) dni wolnego, nie urlopu, a wolnego. O ile wejdzie zmiana systemu to tylko na taki jak PSK czyli 12/24/12/48, ale do tego też trzeba etatów.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2007, 22:39:51 »
24/72
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 17:43:38 wysłana przez tomstrazak »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 12, 2007, 22:49:27 »
Ja na SK!!! 24/48 jakoś dotychczas mi i innym - nikomu w KP, KW to nie przeszkadzało. Więc...???
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2007, 17:07:59 »
24/72

Nie rozumiem tych co dalej chcą robić 24/48 - wiem, wolne które połączą itd, niby więcej wolnego. Panowie to jest błąd w waszym mysleniu i to duży. Teraz właśnie tak robimy i co? wydymali nas z nadgodzin. Jedni wykorzystali, inni stracili :)) w innych systemach tego nie będzie:

24/72 przychodzisz odpracujesz i masz wolne trzy dni/doby. Wprawdzie brak wolnych ( chociaż niby wychodzi raz na dwa miesiące jedna wolna), ale ile wolnego i bez obawy czy wogóle będzie. Łatwiej się zamienić jeśli zajdzie taka potrzeba i bez potrzeby gibania 48h przy oddawaniu. Inaczej liczyć na siedem dni jedna doba w pracy:)) (<oczko>) Dowódcy mają spokój my mamy spokój, wszyscy szczęsliwi.

12/24  12/48  Wprawdzie nie jestem za nim, ale cóż. Jeśli przyjdzie mi w nim pracować to i tak będe robił mniej niż teraz ( straciłem 200 nadgodzin).

Pracuję w jednostce gdzie podział liczy 30 osób, na zmianie jest niby 10.

Przy odrobinie chęci:

Dzielimy na 4 zmiany : pierwsza 8 osób, pozostałe dwie po 7 osób --> docelowo po 8.
Tak więc wystarczy zwiększyć stan osobowy o dwa etaty i jest gitara.  8 osób na zmianie jedna bierze urlop reszta na służbie, cały czas ten sam skład. Nie jest to przejrzyste? Finansowo nie jest to duże obciążenie, dwa etaty można odzyskać z reorganizacji, albo planować w budżecie i stopniowo zwiekszać.

Niestety jak znam życie zrobią nam na złość i 12/24 12/48   wtedy 16 razy do roboty zamiast 7, bo czemu mamy mieć lepiej?
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2007, 18:19:21 »
24/72

Dzielimy na 4 zmiany : pierwsza 8 osób, pozostałe dwie po 7 osób --> docelowo po 8.
Tak więc wystarczy zwiększyć stan osobowy o dwa etaty i jest gitara.  8 osób na zmianie jedna bierze urlop reszta na służbie, cały czas ten sam skład. Nie jest to przejrzyste? Finansowo nie jest to duże obciążenie, dwa etaty można odzyskać z reorganizacji, albo planować w budżecie i stopniowo zwiekszać.

Zastanów się co się stanie jak jeden zachoruje, albo nie daj boże 2 - i co wtedy?? sciągasz tego jednego z prawie np całego urlopu i go oddajesz w późniejszym terminie???
Przy obecnej ilości etatów nie da się tego przeprowadzić.Policz dokładnie i zastanów się nad tym. Każdy system wymaga zwiekszenia etatów a robienie z obecnego stanu, 3, 4 czy 5 zmian nic nie da, ilość godzin do przepracowania w roku jest identyczna. Bez zwiększenia etatów to tylko jak rzeźba w g... i tyle.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2007, 18:21:31 »
24/48 było dobrze " i komu to k..wa przeszkadzało?"

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2007, 19:21:59 »

Cytuj
Zastanów się co się stanie jak jeden zachoruje, albo nie daj boże 2 - i co wtedy?? sciągasz tego jednego z prawie np całego urlopu i go oddajesz w późniejszym terminie???
Przy obecnej ilości etatów nie da się tego przeprowadzić.Policz dokładnie i zastanów się nad tym. Każdy system wymaga zwiekszenia etatów a robienie z obecnego stanu, 3, 4 czy 5 zmian nic nie da, ilość godzin do przepracowania w roku jest identyczna. Bez zwiększenia etatów to tylko jak rzeźba w g... i tyle.

ogniowy całkowicie się z tobą zgadzam. Ale... teraz jak zachoruje ktoś to nie robimy nadgodzin? też teraz ludzi nie ma dość. to co ja powiedziałem/napisałem to jest na dziś i przy tym stanie osobowym przez jakiś czas można pociągnąć, zresztą jest już trochę jednostek co przeszło na ten system nie zwiekszając zbytnio stanów jednostek. W późniejszym czasie trzeba by jednak zwiekszyć stany. U nas teraz ja trzeba to potrafią zmniejszyć nas nawet do 5 na zmianie to jest parodia wtedy.

Myślę że przy stanie 8 na zmianie (przez jakiś czas) nawet jak ktoś zachoruje i takie tam, mniej będziemy mieć nadgodzin niż teraz. jak teraz może nas być 5 i 5 na wolnym ale z konieczności nadgodzin to i przy 8 na zmianie 5 jak będzie to też nic się nie stanie.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2007, 19:39:15 »

Cytuj
Zastanów się co się stanie jak jeden zachoruje, albo nie daj boże 2 - i co wtedy?? sciągasz tego jednego z prawie np całego urlopu i go oddajesz w późniejszym terminie???
Przy obecnej ilości etatów nie da się tego przeprowadzić.Policz dokładnie i zastanów się nad tym. Każdy system wymaga zwiekszenia etatów a robienie z obecnego stanu, 3, 4 czy 5 zmian nic nie da, ilość godzin do przepracowania w roku jest identyczna. Bez zwiększenia etatów to tylko jak rzeźba w g... i tyle.

ogniowy całkowicie się z tobą zgadzam. Ale... teraz jak zachoruje ktoś to nie robimy nadgodzin? też teraz ludzi nie ma dość. to co ja powiedziałem/napisałem to jest na dziś i przy tym stanie osobowym przez jakiś czas można pociągnąć, zresztą jest już trochę jednostek co przeszło na ten system nie zwiekszając zbytnio stanów jednostek. W późniejszym czasie trzeba by jednak zwiekszyć stany. U nas teraz ja trzeba to potrafią zmniejszyć nas nawet do 5 na zmianie to jest parodia wtedy.

Myślę że przy stanie 8 na zmianie (przez jakiś czas) nawet jak ktoś zachoruje i takie tam, mniej będziemy mieć nadgodzin niż teraz. jak teraz może nas być 5 i 5 na wolnym ale z konieczności nadgodzin to i przy 8 na zmianie 5 jak będzie to też nic się nie stanie.
tylko jak pracować z 5 na zmianie?? toz to nawet obsady na I wyjazdowy nie ma......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Casper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2007, 20:54:45 »
Witam !!!
Moim zdaniem system zmianowy powinien pozostać w takiej formie jak dotychczas, czyli 24/48;co 10-ta wolna służba; a godziny wypracowane ponad normatywne wypłacone jako nadliczbowe !!!
Co o tym sądzicie ?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2007, 21:38:01 »
Witam !!!
Moim zdaniem system zmianowy powinien pozostać w takiej formie jak dotychczas, czyli 24/48;co 10-ta wolna służba; a godziny wypracowane ponad normatywne wypłacone jako nadliczbowe !!!
Co o tym sądzicie ?
Jak najbardziej , ważne tylko ,żeby normatyw był tak jak w normalnym świecie czyli od 168 do 178 godzin miesięcznie a nie jakieś wyimagowane normy podwyższone bezkarnie do 48 tygodniowo, a co do płatności to tyle ile nam wychodzi z pensji po przeliczeniu na godzinę a nie jakies 10 PLN brutto co proponuje KG.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2007, 23:41:06 »
Witam !!!
Moim zdaniem system zmianowy powinien pozostać w takiej formie jak dotychczas, czyli 24/48;co 10-ta wolna służba; a godziny wypracowane ponad normatywne wypłacone jako nadliczbowe !!!
Co o tym sądzicie ?
Jak najbardziej , ważne tylko ,żeby normatyw był tak jak w normalnym świecie czyli od 168 do 178 godzin miesięcznie a nie jakieś wyimagowane normy podwyższone bezkarnie do 48 tygodniowo, a co do płatności to tyle ile nam wychodzi z pensji po przeliczeniu na godzinę a nie jakies 10 PLN brutto co proponuje KG.

Szkoda, że tak niewielu pisało w podobnym stylu jak "uszczęśliwiano" dyżurnych SK :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2007, 11:56:39 »
Tylko 24/72, zgodny z obecnym prawem, wygodny dla strażaków i przełożonych, jasny, przejżysty, pozwalający zaplanować doskonalenie zawodowe, służby i urlopy na cały rok. Daje możliwość stworzenia IV-ej zmiany, a co zatym idzie możliwość awansu na kilka dodatkowych stanowisk na podziale.

12/24/48 - zgodny z obecnym prawem, ale mniej wygodny dla strażaków i przełożonych, mniej jasny, przejżysty, trudniej zaplanować doskonalenie zawodowe,służby i urlopy na cały rok.

12/48 - niezgodny z obecnym prawem, mętny, trudny do zorganizowania, dezorganizujęcy doskonalenie zawodowe, pozwalający na nadużycia (tak jak w tej chwili ). Maślę że ci którzy się za nim opowiadają nie zdają sobie sprawy z tego że w ten sposób pośrednio dają argument KG że  zgadzają się na przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniwo( dlaczego????????????)


Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2007, 16:03:59 »

12/48 - niezgodny z obecnym prawem, mętny, trudny do zorganizowania, dezorganizujęcy doskonalenie zawodowe, pozwalający na nadużycia (tak jak w tej chwili ). Maślę że ci którzy się za nim opowiadają nie zdają sobie sprawy z tego że w ten sposób pośrednio dają argument KG że  zgadzają się na przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniwo( dlaczego????????????)



Może ich to nie obejmuje, może pracują po 8 godzin dziennie? :) :wacko:
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2007, 17:43:23 »
Zgadzam się grj twoją wypowiedzią w 100%

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2007, 20:21:07 »
Tylko 24/72, zgodny z obecnym prawem, wygodny dla strażaków i przełożonych, jasny, przejżysty, pozwalający zaplanować doskonalenie zawodowe, służby i urlopy na cały rok. Daje możliwość stworzenia IV-ej zmiany, a co zatym idzie możliwość awansu na kilka dodatkowych stanowisk na podziale.
byłby to system pracy optymalny ale nie wprowadzą tego systemu ze względu na to, że przy tym systemie nie da się zrobić w konia podział bojowy "praca ponad normę" i kto stworzy nowe stanowiska dowódcze na podziale "większe zarobki kilku osób w JRG na zmianach X ilość JRG w RP" skoro dewizą na dziś jest tanie państwo "mniej płacimy i więcej pracujemy".
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2007, 18:43:05 »
moim zdaniem jedynym wyjściem jest stworzenie 4 zmian z obecnych 3
problem pojawi sie w jrg o najniższych stanach - ale ile takich jest w kraju --może ktoś podpowie
uważam że w przypadku 30 osobowych dzieląc na 4 zmiany przy dołożeniu 2 etatów będziemy mieli na zmianie 8 osób co przy 2 wolnych da obsade 6. w chwili obecnej jako d-ca zmiany mam 5 osób na zmianie i to w jrg o wyższym stanie anizeli 30 osób
pozostaje tylko jeszcze wybór czasu i tu sa głosy w mojej jrg rozłożone po części równo
12/24/48 niczym sie nie różni z 24/72 pod względem czasu--jedyne ytrudnienie to większa częstotliwość dojazdu (kosztów) z czym się zgadzam z kolegami, natomiast przy 12 większe zgranie załogi(częstsze pełnienie razem służby) i jest jedno ale w przypadku 24/72 --uważam ,że władza się na to nie zgodzi--było by ich zdaniem za dobrze nam zmianowcom

Offline klapouchy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2007, 21:46:01 »
Problem w tym ze na 4 zmiane nie ma kasy,nie ma jej takze (jak zawsze) jako wynagrodzenie za nadgodziny.Zreszta okazalo sie ze takowe calkiem skokojnie mozna zlikwidowac...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 18, 2007, 06:57:22 »
Panowie niema co ! Najjaśniejszy od 01.04 br. zwiększyć stany obsad zmian na poziomie 61-62% w całym kraju ,co srednio da nam około 46 godzin służby tygodniowo - tak sobie on wyliczył. W przypadku mojej jednostki raptem zwiększy się ilość pełniących służbę o jedną osobę. Coraz tańsze państwo.
 A my tu rozważamy poprawę naszej sytuacji i zmiany systemu pracy, KG chyba nie czyta naszych przemyśleń. I ma nas ......... . Reszte dopowiedzcie sobie sami.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 18, 2007, 13:55:24 »
to taki żart związany z datą wejścia w życie tego pomysłu. Poza tym życząc każdemu długiej, a przede wszystkim owocnej służby ... Któż z nas wie co się może wydażyć do 01.04

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 18, 2007, 23:27:22 »
Bedąc nawet w upojeniu alkoholowym na poziomie 3 promili nigdy nie posadzę nikogo z KG że zechce pochylić się nad losem jakiegokolwiek podziałowca.... a już napewno nie zrobią nam prezentu w stylu 24/72 ...predzej sobie wprowadzą 18 godzinny tydzien pracy taki jak u nauczycieli.....w końcu ONI nas nauczają...a ostatnio dostajemy całkiem niezłą LEKCJĘ.

Osobiscie nie jestem specjalnie ZA ale 12-stki maja tego plusa ze przestanę wysłuchiwać że mamy tak DOBRZE....bo tylko pare razy w miesiącu do pracy....a tak naprawdę to wszystkich w biurach a najbardziej tych w KG  - boli.
Juz mi się niedobrze robi od tego.

...ale jak już zostało wspomniane tego tez nie wprowadzą bo ONI nie chcą przejrzystych grafików....prostych i jasnych rozwiązań.... wolą mętną breję....rozliczanie ...tabelki...bo tu jest pole do naduzyć i mozna nam dokopać... czyli dołozyć kolejne nadgodziny w imię ciągłości....
Czekam tylko kiedy w TV usłyszę:

 "DLA ZACHOWANIA CIĄGŁOŚCI URODZEŃ WPROWADZA SIĘ OBOWIĄZKOWY SEKS BEZ ZABEZPIECZEŃ "

Oto pilotowy odcinek nowej telenoweli.....
Galera pod nazwą PSP płynie sobie po oceanie....obdarci i wychudli galernicy (strazacy z PB) zasuwają wiosełkami.... a jedyny wiedzacy gdzie płyną (sam KG) wali w bęben i wygrywa im rytm....ostatnio ten rytm to 48.
JAKI MA BYĆ KONIEC?
Czy osiądą na mieliźnie (A)? Czy okręt zatonie na rafie ( B ) ? Czy galernicy się zbuntują (C)? GŁOSUJ - SMS o treści A,B,C na numer .......... (1zł z Vat) :)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2007, 23:40:07 wysłana przez strazakSam »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 19, 2007, 12:46:07 »
w ostatnich postach nasz szacowny kom. gł. ujawnił jak widzi pracę podziału.
ma dwa warianty:
a-3 zmiany i 48 godzinny tydzień pracy
b-4 zmiany w systemie 12 godzinnym i zabrać tak kolące w oczy łóżeczka

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2007, 14:56:40 »
w ostatnich postach nasz szacowny kom. gł. ujawnił jak widzi pracę podziału.
ma dwa warianty:
a-3 zmiany i 48 godzinny tydzień pracy
b-4 zmiany w systemie 12 godzinnym i zabrać tak kolące w oczy łóżeczka
Wiadomo jak bardzo są kolące w oczy łóżeczka, ale tak logicznie myśląc, to pracownicy ośmio godzinni też nie poświęcają całych 8 godzin na pracę strikte służbową to może na czas przerwy zabrać krzesełka?
Lepsze jutro, było wczoraj.