Autor Wątek: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)  (Przeczytany 35104 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 19, 2007, 16:09:05 »
w ostatnich postach nasz szacowny kom. gł. ujawnił jak widzi pracę podziału.
ma dwa warianty:
a-3 zmiany i 48 godzinny tydzień pracy
b-4 zmiany w systemie 12 godzinnym i zabrać tak kolące w oczy łóżeczka
A ja ci powiem szczerze - straszenie nie poparte wyliczeniami.
Chociaz mi to nie pasuję to chciałbym zobaczyc jak by im wyszło 12/24/48 i praca strażaka 40 godzin tygodniowo.
Zaczynam mieć gdzies te łóżka i niech se słomy w buty wsadzą a dadza nam pracowac zgodnie z przepisami albo zapłaca uczciwie za nadgodziny.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 19, 2007, 22:12:57 »
ogniowy to nie sa moje warianty tylko naszego guru ujawnione w pisanych przez niego postach--patrz ściaga kom.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 19, 2007, 22:34:58 »
ogniowy to nie sa moje warianty tylko naszego guru ujawnione w pisanych przez niego postach--patrz ściaga kom.
Wiem o tym, najciekawsze w tym wszystkim jest to , że ja i inni strażacy nie widzą problemu żeby pracowało nas 16, 18 na zmienie, i 11 razy w miesiącu, problem polega na tym ze podstawą wszelkiego obliczania ma byc normatyw 40 godzin a za resztę mogą mi dać urlop albo zapłacić .
Ciągle się kręci temat , że strażacy nie chca pracowac 48 tylko 40 godzin. TO BZDURA!!!!!!!. MOżemy pracowac i 60 godzin tygodniowo, tylko za kasę odpowiednią do zajmowanych stanowisk albo wolne wynikające z przeliczenia 40 godzin . OT i CAŁY PROBLEM.
A media nie wiedza o co chodzi i podchwytują takie wypowiedzi KG i mówią że strażacy nei chca pracować.
A jak KG pasuje to może sobie te łóżka wstawić do gabinetu i się na nich przewracać z radości, że je zabrał. Jak mi zapłaci za moje godziny albo da mi 3 miesiące rocznie wolnego to moge pracowac i na 12 godzin.Takie strachy to ja mam gdzieś, a moi koledzy , zamiast zapierdzielać w ochronie za 5 PLN chętnie będą nieśli pomoc ludziom za 15 na godzinę netto - czyli tyle ile im się nalezy.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline robert5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 20, 2007, 10:28:13 »
[strazak wojtek quote][System pracy powinien zapewniać przede wszystkim pełną gotowość strażaka do podjęcia działań.
Nie mam nic przeciwko 12 h służbom. Jeśli chodzi o dojazd do miejsca pracy, to nie słyszałem jeszcze żeby pracodawca prywatny wprowadził 16 godzin pracy dziennie nie mówiąc o 24, dla osób mieszkających w większej odległości od zakładu pracy. Argumentowanie niektórych osób bezsensowne. Inną sprawą jest uposażenie zapewniające godne warunki bytowe strażaka
/quote]
Dlatego po pierwsze uposażenie zapewniające godne warunki bytowe strażaka, a potem majstrowanie przy systemie pracy.(argumenty niektórych są zasadne).


Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 20, 2007, 11:45:02 »
No własnie Ogniowy znowu nie sposób nie podpisac się pod Twoimi slowami. ŚWIĘTA RACJA! Ja moge pracować i 10 slużb w miesiącu ale niech uczciwie za nie zapłacą... nie żądam kokosów....tylko uczciwości!
Co mamy teraz?
Dokładają nam godzin....KG wymysla definicje "efektywnego czasu pracy" i oczywiście.....oszukali nas na podwyżkach których nie dostaniemy. Tak się w tym chorym kraju postępuje z ludźmi którzy narażają swoje zdrowie i zycie ratując innych.
Skoro tak...to ja chce pracowac na 12stki miec 40 godzin i ani godzinki wiecej....i nawet przełknę podwojone koszty dojazdu choc dla mnie to bedzie 100 zł więcej....
Każdy wie ze "ryba psuje się do głowy"....to że w tej chwili nasze środowisko wrze i jest podzielone to tylko efekt działań panów z KG.
Tam jest największe zepsucie.

Pozdrawiam

Offline namata

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 20, 2007, 13:11:13 »
Witam i pozdrawiam całą brać strażacką

Opowiadam się za systemem 24/72. Ponieważ jest to najlepszy system dla strażaków, komend i w konsekwencji dla chronionych ludzi.

Przedstawię parę zalet, które w tej chwili przychodzą mi do głowy:
1. Prosty, przejrzysty system szkolenia na zmianach - czyli poprawa wyszkolenia (aktualnie szkolenia jako całości odbywają się z ok. 1/3 zmiany)
2. Zmiana stanowi ludzi, którzy systematycznie ze sobą pracują. (Kazek na wolnym, Józek na wolnym i wreszcie się spotkali po miesiącu w pracy)  ^_^ . Poprawa współpracy między strażakami - czyli lepsze prowadzenie działań rat. - gaśn.
3. Uproszczone wszelkiego rodzaju wyliczenia, grafiki itp. - mniejsza biurokracja.
4. Paru strażaków otrzymałoby wyższe etaty oraz u dojeżdżających zostałoby więcej czasu  i pieniędzy w domu.

Oczywiście ten system uważam za mało realny ze względu na duży opór ze strony wysokich rangą przełożonych - jeśli chodzi o pkt. 4 oraz konieczność zatrudnienia dodatkowych strażaków. (jeśli mieliby zrobić ten system bez zatrudniania dodatkowych ludzi - niech się nie ważą)

pozdrawiam wszyskich strażaków 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 20, 2007, 15:21:09 »
Opowiadam się za systemem 24/72. Ponieważ jest to najlepszy system dla strażaków, komend i w konsekwencji dla chronionych ludzi. Przedstawię parę zalet, które w tej chwili przychodzą mi do głowy:...
Suma sumarum uzasadniasz celowość wprowadzenia 4 zmiany (bez względu na rozkład), tylko w p-kcie 4 negatywnie odnosisz się do ew. 12/24/12/48 (dojazdy).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 20, 2007, 16:32:51 »
Wydaj mi sie,że moglibyśmy pracować w karzdym systemie godzinowym gdyby wynagrodzenie było w granicach 3000zł netto-ratonik.Inni odpowiednio inaczej.

as10

  • Gość
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 20, 2007, 22:19:39 »
cześć wszystkim.
A ja wam powiem, że głosowałem za systemem 12/24/48 bo po dwunastu godzinach już mi sie nie chce siedzieć. A łóżka niech zabierają, w domku mam wygodniejsze. ^_^
A tak poważnie to przecież nie chodzi o to ile siedzimy w pracy tylko ile za to dostajemy.
Gdyby płacili lepiej to chłopaki nie musieliby dorabiać i odsypiać tamtą robotę na służbie. Poprawiłoby to również gotowość do akcji! (ale to zabrzmiało) ale tak uważam.
Jestem dowódcą zmiany i trafia mnie jak chłopaki zamiast coś robić (wszyscy wiedzą o co chodzi) to do sypialni i w kimono... :angry:
W każdej branży jest tak samo: kasa, kasa, kasa. O nic innego nie chodzi.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2007, 00:14:50 »
Witam.
Wiecie...w ferworze walki chyba już nawet sama KG się pogubiła....o ile pamiętam... chodziło na początku o to że trzeba wprowadzić 4 zmianę bo strażacy są wykończeni na słuzbie iloscią interwencji... to przepraszam czy coś się zmieniło od tamtej pory bo jakoś nie  zauwazyłem żeby nawet nasz KG o tym wspominał :) teraz już w ogóle to nie ma znaczenia...liczy się tylko te 48 godzin i już nawet sam KG tylko na tym sie skupił.

Jak wspomniałem we wczesniejczych postach 24/72 nie zostanie wprowadzone bo to jest prezent.... a my bylismy niegrzeczni bo się burzymy ;) wiec zapomnijmy ... czy postawi ktoś na to choć 1 PLN? NAJWYŻSI BIUROWCY na to nie pozwolą bo ich by zółć zalała że ONI BIEDACY to muszą tyle razy do pracy przyjeżdżać a stazysta na podziale tylko 7 razy. To jest jedyny powód.

12/24/48 system upierdliwy ze względu na dojazdy i tylko tyle ale tak naprawdę Panowie faktycznie nie strzelajmy sobie w kolano zbyt pochopnie odrzucając ten system bedzie nam potrzebne...spójrzmy na innych....też muszą dojeżdżać i nikogo to nie obchodzi kto jak daleko ma...od razu mówię ze ja mam stosunkowo daleko...ale moja zoną pracuje w służbie zdrowia... w tym systemie....i ZYJE...i też ma daleko do pracy... wiec chyba i ja dałbym radę :)
...ale to tez nie wejdzie bo tutaj nie ma pola do naduzyć.... tutaj jest wręcz zbyt czysto i przejrzyście....ale oczywiście będą się zasłaniać (phi) brakiem ludzi choć już chyba większą część uskrobali.....

24/48 stary piękny system który w obecnej formie jest mętną breją ktora służy tylko i wyłącznie uciskowi i wyzyskowi strazaka.... ułatwienie dla dorobkiewiczów? Chyba dla tych co kleją koperty w domu.... Teraz mając zaplanowaną wolna służbę moge zostac w każdej chwili ze wzgledu na zachowanie ciągłosci slużby wezwany do jednostki i nikt tu nic nie bedzie oddawał....i tak może być całkiem przypadkowo...8 razy na 6 miesięcy.... raczej trudno sobie zaplanowac tutaj drugą pracę skoro jest się na ustawicznym dyżurze. Oczywiście nie skonczy sie tylko na tych 8 bo zapowiadane przez KG podwyższenie stanów automatycznie podbije ilość służb i bedzie ich w sumie kilkanascie.....te powyżej 8 kupią sobie oczywiscie za bezcen.... albo wymyślą nową definicję urlopu dodatkowego który już bedzie nam rekomensował wszystko...zawsze i wszedzie.
Nie oszukujmy się w tym systemie będą nas dymać aż nas d.... rozboli.

a. moze wprowadzą nam ósemki? :)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2007, 15:13:31 wysłana przez strazakSam »

Offline gasnica74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • wszyscy jesteśmy strażakami
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 22, 2007, 11:24:26 »
Witam wszystkich
Uważam że system nie jest ważny ale ważne jest to za jakie pieniądze się pracuje. Czasy gdzie pracowało się dla ideałów juz minęły, trzeba myśleć o sobie i rodzinie.
Aktualny system pracy (24/48)jest ok., ale stany osobowe są nie do przyjęcia. I mowie tu o naszym bezpieczeństwie -  ratowników i oficerów operacyjnych biorących udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych.
Jest jeden słuszny wniosek służba 24/48 za konkretne pieniądze z ewentualnie co 10 służbą wolną. Zarobki takie żeby ratownik po służbie nie musiał dorabiać gdzieś na czarno lub w innych firmach na jaj\kieś części etatu. Te 48 godzin po służbie powinno być przeznaczone dla rodziny i przyjaciół.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 22, 2007, 12:20:02 »
Cytuj
Witam wszystkich
Uważam że system nie jest ważny ale ważne jest to za jakie pieniądze się pracuje. Czasy gdzie pracowało się dla ideałów juz minęły, trzeba myśleć o sobie i rodzinie.
Aktualny system pracy (24/48)jest ok., ale stany osobowe są nie do przyjęcia. I mowie tu o naszym bezpieczeństwie -  ratowników i oficerów operacyjnych biorących udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych.
Jest jeden słuszny wniosek służba 24/48 za konkretne pieniądze z ewentualnie co 10 służbą wolną. Zarobki takie żeby ratownik po służbie nie musiał dorabiać gdzieś na czarno lub w innych firmach na jaj\kieś części etatu. Te 48 godzin po służbie powinno być przeznaczone dla rodziny i przyjaciół.

Proponuje założyć nowy wątek "pobożne zyczenia"  ^_^
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 22, 2007, 17:11:06 »
Aktualny system pracy (24/48)jest ok., ale stany osobowe są nie do przyjęcia. I mowie tu o naszym bezpieczeństwie -  ratowników i oficerów operacyjnych biorących udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych.
Te 48 godzin po służbie powinno być przeznaczone dla rodziny i przyjaciół.
Zgadzając się ze stwierdzeniem, że czas wolno po służbie powinniśmy przeznaczać na odpoczynek (bez wnikania czy dla przyjaciół czy też przyjaciółek - różni mają różne upodobania) to wytłumacz mi jak możesz akcentować bezpieczeństwo strażaków w czasie 24 godz. służby - jak ci sie trafi dobra służba to chciałbym zobaczyć do czego sie będziesz nadawał po 12 godzinach działania, a gdzie następne godziny > ludzi na podmianę brak. System 24 jest najwygodniejszy dla większośći + siła przyzwyczajenia, co wcale nie znaczy że najlepszy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2007, 18:32:56 »
Pozdrawiam wszystkich !!

 Moim zadaniem system 24\48 był tyle lat i nikomu z podziału to nie przeszkadzało, dlaczego?, bo przyjmując sie do pracy wiedzieli ile i jak bedą pracowac. Ktoś to pozmieniał żeby było lepiej, ok. Ale dla kogo?
Ci co mają własny interes to jest nawet na rękę  ,że będą mniej pracować , ale ci co nie maja dodatkowego zajecie i mają jeszcze co gorsze troche doleko do pracy to po tej zmianie na 12\24 bedą musieli dwa razy więcej jeżdzić co zwieksza koszty dojazdu. dlatego jestem za
24\48 ale nich dadzą zarobic.

pozdrawiam jeszcze raz wszystkich !!!

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 23, 2007, 11:50:38 »
Czas pracy nikomu nie przeszkadza nawet jesli by to mialo być 10 słuzb w miesiącu.... ale jak zawsze było tak jest nadal .... ci panowie na górze nie pozwolą zarobić tym na PB ponieważ ...

ONI NIC BY Z TEGO NIE MIELI!

ZAWSZE beda kombinować jak to zrobić by dać nam...

JAK NAJMNIEJ!

To jest ICH sens istnienia.

ICH maksyma to:

SZKODZIĆ INNYM ZANIM ZASZKODZĄ MI

W medycynie to chyba nazywa się RAK.




Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 25, 2007, 19:08:35 »
mnie zadowala 24/48 a także 24/72

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 26, 2007, 09:46:48 »
Przy normie 40h tygodniowo obojetnie jaki. Nawet po 8h.Z ciekawości, żeby dowiedzieć się czy przeciwnikom zamknie się "buzię". Czy wysuneliby durne argumenty, żeby niewyjść z  wprawy dołowania zmian.

Offline X-MEN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 26, 2007, 12:48:06 »
Ja pracuje już 19 lat w tym systemie 24 / 48 i nie widzę lepszego systemu dla siebie i dla innych    i nic nie należy tu zmieniać tak jest dobrze. A jak jakiś mądry na górze lub jacyś biurowcy się znajdą i to  nam  zmienia   są idiotami  którzy nic o podziale nie wiedzą   bo całe rzycie siedzą za   biurkiem  pozdrawiam.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 26, 2007, 13:12:33 »
Moim skromnym zdanie może być i 8 godzinny system pracy na podziale bojowym oprócz świąt, sobót i niedziel, oczywiście zachowując 40 godzinny tydzień pracy 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 26, 2007, 17:09:13 »
Tak się zastanawiam Czy aby ten temat nie nasunął pomysłu co niektórym na ankiety :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 27, 2007, 00:51:23 »
Pytanie: W jakim systemie wolałbyś pracować
24/48  111 (49.1%)
12/24 , 12/48  28 (12.4%)
24/72  87 (38.5%)

 
Głosów w sumie: 225

Ostatni wynik...
a co do pomysłu to wylądował tam niedawno gostek , co ma takie techniki opanowane....
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2007, 09:35:43 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 27, 2007, 09:56:29 »
Pytanie: W jakim systemie wolałbyś pracować
24/48  111 (49.1%)
12/24 , 12/48  28 (12.4%)
24/72  87 (38.5%)

 Głosów w sumie: 225
12/24 , 12/48  28 (12.4%) tu raczej nie głosował podział, chyba, że cichociemni z brązowym organem komunikacyjnym.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 27, 2007, 10:59:34 »
Nasz KG tworzy i tworzy....czytam i czekam kiedy puści ta tama i zaleje nas powódź pomysłow ktore weszły w zycie (cały drżę z niepokoju...a moze to po wczorajszej imprezie? hmmm).... bedzie niezły potop  ....chyba sobie już teraz kupie nowa klawiaturę bo ta może nie wytrzymać moje twórczego talentu.

Może sam KG tez przymierza sie do napisania ksiązki gdy będzie już generałem na emeryturze ...to dość popularne zajęcie.
"Reforma PSP - droga przez mękę" albo krócej:

"40=48. Historia niesamowita""

lub

"Dlaczego więcej znaczy mniej. Zasady wyzerowania"

Ktoś ma jakiś inny pomysł na tytuł takiej książki?

Co do systemu chcialbym aby mial jedna zasade WOLNE=WOLNE.... bo ciagłego dyzuru to nawet lekarze nie maja.
Obawiam się ze w systemie 24/72 czekałaby mnie szybka operacja żołądka od ciągłego słuchania ze mam tak dobrze.... ale stawiam amerykanskie dolary przeciwko meksykańskim orzechom że to nie nastąpi...szkoda.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2007, 11:11:37 wysłana przez strazakSam »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 28, 2007, 08:35:30 »
Cytuj
"40=48. Historia niesamowita""
2+2=5

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 28, 2007, 09:13:42 »
Ankieta za ryzę papieru zrobiona w ciągu 3 dni
Można zrobić tanią ankietę i miarodajną. W każdej KP powołać komisję w składzie: przedstawiciel niezrzeszonych, zz, oraz pracownik kp (bez przełożonych. Na każdej zmianie głosowanie np. przez podniesienie ręki i policzenie głosów. Sporządzenie protokołu na jednej kartce A4. Dane z całej polski opublikowane na stronie www (np. na tym forum). Kazda kp będzie mogła sprawdzić czy wprowadzone dane  są poprawne. I tu wyjdzie szydło z worka. Szczegóły do dopracowania.