Autor Wątek: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)  (Przeczytany 35224 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2007, 20:09:46 »
Marzec 11, 2007, 00:41:55
Wysłany przez: emeryt2005
Cytuj
a może tak inaczej Zatrudniliście się w systemie 24/48 to jest ok 240- 24 /miesiąc czyli ok.216/miesiąc dziś proponują 184godz.ale pokazano że może być 160h/miesiąc więc obowiązuje już tylko 160 godzin A może warto poszukać innej pracy a nie tylko gryżć rękę która karmi

Coś mi się widzie, że jak odszedłeś na emę, to była wielka balanga w komendzie...z radości :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 22, 2007, 22:41:36 »
Cytuj
W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym
Ja to sobie mogę chcieć -_- Decyzję i tak już jakiś czas temu, bez żadnego ale podjęli inni za, bez zwracania uwagi na cokolwiek i kogokolwiek!!! Oczywiście wiem - wszystko jak zwykle dla dobra zainteresowanych i służby tylko dlaczego...?
Tak szczerze powiem - znacznie trudniej mi się obecnie dostosować i cokolwiek rozsądnie zaplanować w tym systemie  / 12/12/48/ /. Po służbie /1 osoba/ i tak jestem podobnie zmęczony. Może niektórym w poszczególnych SK to odpowiada i tak mogło być /zostać/. Tyle nt. aby się jeszcze dodatkowo teraz nie denerwować :angry: O innych sprawach /finansowych/ nawet nie wspomnę!!! Można sobie w innych tematach obecnie poczytać. Miało być, niby tak pięknie. Jakoś mam nadzieję dotrwam wykonując najlepiej swoje, bo nic innego jak kiedyś>> mi się już normalnie nie chce.
Polecam innym - choć NIE :wacko:
Pozdr.
Ps. Wielu niestety uważa, że SK to nie PB! Powiem tylko tyle <Tu> się wszystko w JRG,KP,KM zaczyna i kończy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2007, 23:09:38 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 23, 2007, 10:03:36 »
SK to PB i powinno być związane z jedną zmianą (tu też chodzi o zgranie).

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 23, 2007, 12:27:22 »
Co mogę powiedzieć na temat systemu pracy - pracowałem w systemie 24/48 z jedną wolną służbą, później 24/48 z siedmioma służbami w miesiącu, dalej cały rok 24/72 no i znowu 24/48 z siedmioma. Z uwagi iż pewne doświadczenie mam mogę powiedzieć, że 24/72 jest najlepszym rozwiązaniem: 1)największy stan na służbie, ciągle robisz z tymi samymi osobami (nie jak na siedem co chwilkę ktoś na wolnym i brak porządnych ćwiczeń bo kogoś (ok 50% stanu) brak na służbie z uwagi wolnego - problemy z wybraniem wolnych służb, 2) brak problemu z wolnymi służbami, 3) porządek w papierach, 4)brak problemu chorych (L4) jak ktoś jest chory to nie niszczy to grafiku jak na siedem służb. co do starego systemu 24/48 z co dziewiątą się nie wypowiem bo 240h w pracy to bezprawie.(no chyba, że zaczną porządnie płacić za nadgodziny - a nie jak w planach ok 7zł bo to można dostać na cieciuwie jako stróż :)
Pozdrawiam :)
Pozdrawiam :)
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 23, 2007, 15:27:03 »
SK to PB i powinno być związane z jedną zmianą (tu też chodzi o zgranie).

Tak to również w nawiązaniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi nt. jw.
Obecnie idąc na służbę często myślę która to zmiana, akurat ją ma i kto jest. Na swojej doskonale znałem ludzi i wiedziałem na co ich stać. Teraz...hm :huh: Niby nie powinno być różnicy, ale jednak, gdy niemal 70% stanu ludzi JRG to młodzi strażacy i nieliczna obsada - często trzeba się nieraz zastanowić.
Inna sprawa to:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4067.msg51933#msg51933
Racja! Popieram w zupełności!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 23, 2007, 18:54:12 »
Ajax, ponieważ wydaje mi się, że jesteś najlepiej zorientowanym gościem z Sk we wszystkich kruczkach dotyczących M/P SK mam do Ciebie prośbę.
Czy zechciałbyś doszukać się w obowiązujących przepisach wszystkich paragrafów dotyczących czasu i systemu pełnienia służby w SK? Oczywiście aktualnych i wynikających z pragmatyki, a nie z czyjegoś widzimisię? Proszę Cię o to, bo moje pojęcie o słuzbie w SK jest ogólne, nie zmącone znajomością tematu (mimo, że mażyłem o tym stanowisku :wacko:). Proszę o odpowiedź na priva lub w temacie (może nawet lepiej, bo zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z przepisami ich dotyczącymi.
Z górki dzięki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 23, 2007, 21:32:57 »
Witam!
Nie byłem i nie jestem najlepiej zorientowanym gościem w temacie :angry: Nie mam już też po prostu ochoty, chęci, czasu, motywacji itd....szukania czegokolwiek w chorych zmieniających się, co rusz paragrafach, przepisach, obietnicach, widzimisię itp. To nie moje hobby -_-
Pozdr.
Ps.
Daj sobie spoko z SK o ile i na ile możesz /potrafisz/ - dobrze radzę /i innym/ :wacko:

Cytuj
Z tego co się orientuję, przepisy się nie zmieniły, a tylko ich interpretacja - patrz: widzimisię.
No...właśnie odp. :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2007, 22:19:33 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 23, 2007, 21:42:01 »
Z tego co się orientuję, przepisy się nie zmieniły, a tylko ich interpretacja - patrz: widzimisię.

Offline straz Krakow jrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 23, 2007, 22:13:56 »
dla mnie najlepszy system jest 24/48 i 24/72 ale jaki bedzie to juz sie nie przejmuje bo za 2 latka emeryturka.
Najgorzej chyba bedzie jak beda 12, jak ktos ma daleko do JRG to nie wesolo.
Mysle ze duzo wiecej osob jest przeciwko 12,
POZDRAWIAM
pracuje już 14 lat w systemie 24/48 i nie widzę lepszego systemu

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 24, 2007, 10:22:47 »
Najleprzym systemem na dzień dzisiejszy jest system 24/72 bo jak zauwarzył " kivlow " dowódca musi znać swoich ludzi i miec do nich pełne zaufanie - bo akcja ratownicza to nie zbieranie grzybów w lesie a nie jednokrotnie to walka o życje.
Nara

Offline fire998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 24, 2007, 12:45:58 »
24/72 najbardziej przejrzysty system pracy w  PSP
Nie ma kłopotu z nadgodzinami i Ci co są "nielubieni" przez dowódce JRG nie będą musieli pracować 48h w tygodniu
A i dorobić będzie można do naszych nędznych pensji.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 24, 2007, 13:22:48 »
Pracowałem w systemie 24/72 przez 10 miesięcy i musze powiedzieć że nadgodziny też są , ale nie tak jak przy 24/48. Jeżeli biorąć 40-sto godz. tydzień pracy to na 2 miesiące wychodziło około 2 wolne służby a nie tak jak teraz 3 w miesiącu. Nie trzebabyło martwić sie o obsade , bo zawsze byli wszyscy , oczywiście poza tymi co byli na urlopie. Po piśmie KG wszystkim przepadło po około 100 a niektórym i więcej nadgodzim za II półrocze 2006.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:23:35 »
Panowie system 12 godzinny to w obecnej sytuacji najlepsze dla strażaków rozwiązanie.

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:29:44 »
ciekawe czy tak samo myślą chłopki z PB jeżeli wiesz co to znaczy

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 04, 2007, 17:25:42 »
Witam!
Cytuj
Panowie system 12 godzinny to w obecnej sytuacji najlepsze dla strażaków rozwiązanie.
oraz...
Cytuj
ciekawe czy tak samo myślą chłopki z PB jeżeli wiesz co to znaczy

Nie wiem, czy akurat najlepsze rozwiązanie, dla mnie bynajmniej NIE - na SK
Jeżeli ktoś wpadnie na kolejny "genialny" pomysł z wprowadzeniem, go do PB /chodzą takie/. Ja nie mam nic przeciwko - podobnie jak było nie dawno na odwrót :wub:
Współczucie, pożegnania, poklepywanie, uśmiechy, woda w usta, itd... no i mamy :angry:
Niestety wpływ Nasz na to, jako służby SK żaden!!! Zresztą nigdy nikt się nie liczył i traktował Nas poważnie. Ot... takie obecnie miejsce <zsyłki> z różnych powodów. Szkoda i żałuję poniekąd  do dziś, że sam je sobie, dawno temu dobrowolnie wybrałem :angry:
Koledz. sobie w czasie wolnym grają w piłeczkę, zaliczają siłownię, myją i "doskonalą" swoje autka, wyciągną "kółeczka" w górę /relax/, pośpią nocą - jak spoko, a <TU> non stop coś...Nawet nie zdają sobie sprawy :mellow:
Więc dlaczego Nie - przy takim podejściu... i KG /zaszereg./ również!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:00:22 »
Ajax pośpią nocą - jak spoko, a <TU> non stop coś...Nawet nie zdają sobie sprawy    ciekawe czy jak jest spoko w nocy to co Ty robisz nie śpisz  jak nie ma w nocy akcji to i Ty i chłopaki z PB odpoczywają

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:17:52 »
Ajax pośpią nocą - jak spoko, a <TU> non stop coś...Nawet nie zdają sobie sprawy    ciekawe czy jak jest spoko w nocy to co Ty robisz nie śpisz  jak nie ma w nocy akcji to i Ty i chłopaki z PB odpoczywają

No... widzę, że kol. niedawno w "temacie" ^_^ Pokrótce więc wytłumaczę!
Po pierwsze w systemie12h. nie jest przewidziany czas na tzw. odpoczynek, ale pomijając to - centrala KP, CZK , CPR  znajduje się zwykle na parterze budynku, a sypialnie kol. co najmniej piętro wyżej. Centrala często spełnia /zastępuje/ również rolę sekretariatu :angry: Nie muszą więc odbierać i wysłuchiwać tym bardziej w dzień..i  nocą propozycji np: nie do odrzucenia ^_^ żali i smutków różnych oszołomów i zdesperowanych, czujnych obywateli, oraz po prostu upierdliwych :wacko: Jak jest nawet akcja w rej. to często nawet rano nie wiedzą, bo są również /jeszcze?/ dobre jednostki OSP - nieraz znacznie bliżej.
Przemyśl -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline KaZa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:46:52 »
do kolegi lukaszp :wacko:

Na Twoje szczęście nie musiałeś jeszcze zainteresować się jak wygląda służba na SK.

Byłem przez miesiąc oddelegowany na SK i mam nadzieję, że szybko tam nie wrócę!!! Jeśli nic się nie dzieje - nie prowadzisz żadnego zdarzenia - to nie znaczy, że sobie siedzisz na interneciku tylko m.in. odbierasz najwspanialszy telefon jaki istnieje czyli 112 :rolleyes: w nocy znajdzie się sporo osób, które nie dadzą Ci spokojnie posiedzieć tylko będą sobie "jaja" robiły, bo im się tak podoba -_-

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 18:49:10 wysłana przez KaZa »

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:50:50 »
okey a jak dyzur pełnił Podoficer dyżurny w nocy przy systemie 24h to bylo spoko

Offline KaZa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:09:47 »

W moim powiece przy starym systemie <24/48> służbę na SK pełnił zawsze Oficer Operacyjny Powiatu (co nie znaczy, że był to oficer zazwyczaj aspirant) i był sam zatem nie wiem o co Ci chodzi z tym podoficerem :huh:



Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:12:49 »
u mnie w nocy musiał siedziec Podoficer Dyżurny chyba cos takiego macie jak Podoficer Dyżurny i Strażak Dyżurny

Offline KaZa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:17:38 »
Przed reorganizacją w JRG był Punkt Alarmowy, na którym  na zmianę siedział Podoficer bądź Strażak Dyżurny ale oni odbierają tylko informację z SK co się dzieję i gdzie...

Chyba nie masz zbytniego pojęcia o strukturze organizacyjnej, bo dla mnie nie zrozumiałe jest mylenie PA z SK -_-

Ale skończmy tą wymianę, bo odbiega od tematu.....

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:32:16 »
tak a ile jest w Polsce jednostek gdzie Pa to PSk  nie mówimy tu o dużych miastach i powiatach gdzie jest kilka jednostek ale o powiatach gdzie jest jedna jednostka chyba jest ich sporo w kraju chyba wiesz

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:12:20 »
Daj spokój!!!
Faktycznie dyskusja odbiega od tematu :angry:
Cytuj
u mnie w nocy musiał siedziec Podoficer Dyżurny chyba cos takiego macie jak Podoficer Dyżurny i Strażak Dyżurny
Czasy PRL, czy jak? Gdzie Ty żyjesz, sorki-służysz :wacko: Wogóle sam fakt negowania służby w SK i porównywania do PB - poczytaj nieco na Tym <Forum> zanim napiszesz kolejną "bzdurę"
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:46:56 »
sorki ale to Ty negujesz prace na  PB     Koledz. sobie w czasie wolnym grają w piłeczkę, zaliczają siłownię, myją i "doskonalą" swoje autka, wyciągną "kółeczka" w górę /relax/,