Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408895 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwiec 07, 2023, 17:15:08 »
https://www.money.pl/gospodarka/zmiany-dla-pracownikow-rzad-dogadal-sie-z-solidarnoscia-6906428507847168a.html
Cholerna Solidarność zapomniała o naprawieniu kilku aut w PSP i nowych meblach na JRG :rofl:

Kilku? Ja wiem że jesteś oderwany, ale że aż tak to się nie spodziewałem. Ale ciesz się, dadzą Ci to co powinieneś dostać od razu (ale wtedy dziwnym trafem 20% nie było możliwe). Na pewno za to na nich zagłosujesz, bo przecież PO nie dawało (sztandarowe hasło obecnych rządów).

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwiec 07, 2023, 17:21:51 »
https://www.gov.pl/web/premier/przelomowe-rozwiazania-dla-pracownikow-w-wyniku-porozumienia-z-nszz-solidarnosc
No to w końcu podwyżka czy jednorazowy dodatek?  :szalony:
Coraz ciekawiej

Pewnie dodatek, jak to było bodajże w 2019 r, specjalny dodatek motywacyjny przed wyborami  :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1727 dnia: Czerwiec 07, 2023, 18:20:53 »
https://www.money.pl/gospodarka/zmiany-dla-pracownikow-rzad-dogadal-sie-z-solidarnoscia-6906428507847168a.html
Cholerna Solidarność zapomniała o naprawieniu kilku aut w PSP i nowych meblach na JRG :rofl:

Kilku? Ja wiem że jesteś oderwany, ale że aż tak to się nie spodziewałem. Ale ciesz się, dadzą Ci to co powinieneś dostać od razu (ale wtedy dziwnym trafem 20% nie było możliwe). Na pewno za to na nich zagłosujesz, bo przecież PO nie dawało (sztandarowe hasło obecnych rządów).
Wiesz co ja często jeżdżę i odwiedzam JRG I wiem, że jak ogarnięty 01 to biedy nie mają chłopaki, widziałem sauny siłownię i profesjonalne bieżnie za kilkadziesiąt tysięcy (u mnie też taka jest). Ja głosuję na ludzi którzy nic mi nie zabrali.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1728 dnia: Czerwiec 07, 2023, 18:22:56 »
Budżety Komend ratowały dotacje nierozdzielone a teraz ratują je środki z covid, teraz z Ukrainy. I dzięki temu jakoś to idzie. Ale czemu nie można tych budżetów urealnić (np. O wzrost cen energii) tylko trzeba kombinować tego nie wiem.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1729 dnia: Czerwiec 07, 2023, 19:04:43 »
To w końcu podwyżki czy jednorazowa nagroda?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1730 dnia: Czerwiec 07, 2023, 19:27:36 »
Lewandowski z S-ki sprecyzował że podwyżka 8%.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1731 dnia: Czerwiec 07, 2023, 20:25:30 »
Cytuj
wiem, że jak ogarnięty 01 to biedy nie mają chłopaki, widziałem sauny siłownię i profesjonalne bieżnie za kilkadziesiąt tysięcy (u mnie też taka jest).
W sumie to nawet zabawne. Jeśli oczywiste wydatki komendy na dany rok wynoszą X, a planowany budżet to 50% z X, to jakie znaczenie ma tutaj ogarnięcie? Dobrze wiadomo, że pozostałe 50% trzeba zdobyć żebrząc u sponsorów, samorządowców (koniecznie z właściwej strony) i pijąc wódkę z ludźmi, których się nie lubi. Doprawdy w XXI wieku to stawiamy jako miarę bycia ogarniętym komendantem??  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1732 dnia: Czerwiec 07, 2023, 21:01:34 »
Cytuj
wiem, że jak ogarnięty 01 to biedy nie mają chłopaki, widziałem sauny siłownię i profesjonalne bieżnie za kilkadziesiąt tysięcy (u mnie też taka jest).
W sumie to nawet zabawne. Jeśli oczywiste wydatki komendy na dany rok wynoszą X, a planowany budżet to 50% z X, to jakie znaczenie ma tutaj ogarnięcie? Dobrze wiadomo, że pozostałe 50% trzeba zdobyć żebrząc u sponsorów, samorządowców (koniecznie z właściwej strony) i pijąc wódkę z ludźmi, których się nie lubi. Doprawdy w XXI wieku to stawiamy jako miarę bycia ogarniętym komendantem??  :gwiazdki:
Daj mi w PM chociaż 1 przykład takiej komendy bo znam realia i to 50% to jakaś abstrakcja
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1733 dnia: Czerwiec 07, 2023, 21:36:44 »
Cytuj
wiem, że jak ogarnięty 01 to biedy nie mają chłopaki, widziałem sauny siłownię i profesjonalne bieżnie za kilkadziesiąt tysięcy (u mnie też taka jest).
W sumie to nawet zabawne. Jeśli oczywiste wydatki komendy na dany rok wynoszą X, a planowany budżet to 50% z X, to jakie znaczenie ma tutaj ogarnięcie? Dobrze wiadomo, że pozostałe 50% trzeba zdobyć żebrząc u sponsorów, samorządowców (koniecznie z właściwej strony) i pijąc wódkę z ludźmi, których się nie lubi. Doprawdy w XXI wieku to stawiamy jako miarę bycia ogarniętym komendantem??  :gwiazdki:
Daj mi w PM chociaż 1 przykład takiej komendy bo znam realia i to 50% to jakaś abstrakcja

A co Ty tam możesz wiedzieć w tym swoim JRG… to co pisze rafal.bula to prawda bo już w kwietniu jest problem z kasa na wydatki bieżące

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1734 dnia: Czerwiec 07, 2023, 22:31:05 »
Dokładnie.To jeżdżenie po kraju to jakieś mocno wybiórcze.W mojej KP już drugi rok żebrzą o kasę gdzie się da.Nie ma gaz i paliwo o siłowniach,meblach i innych extrasach zapomnij.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1735 dnia: Czerwiec 08, 2023, 00:13:59 »
Dokładnie.To jeżdżenie po kraju to jakieś mocno wybiórcze.W mojej KP już drugi rok żebrzą o kasę gdzie się da.Nie ma gaz i paliwo o siłowniach,meblach i innych extrasach zapomnij.

To @Equinox nie ma racji? Przecież jeździ po komendach i wie jak jest dobrze. A może jeździ tylko po tych, gdzie są nowe budynki itd? Czy szanowny kolega @Equinox chciałby jeździć z nieodgrzybiona i nie nabitą klimą przez 10 lat, a jedyny jej serwis jest robiony tylko w przypadku awarii? Raki tu i tam, KSP wielce to promuje (ciekawe dlaczego i przez kogo), a na podstawy podstaw nie ma kasy. Naprawdę z roku na rok co raz bardziej śmieszą mnie te życzenia na dzień strażaka i to "docenianie" nas przez władze, a potem chwalenie się tymi słowami przez przełożonych. Bo ze słów to ani rodziny nie nakarmię, ani samochodu w JRG nie naprawię. Ale najważniejsze że dają, szkoda że za rok po pierwszym kwartale znowu będziemy pisać, że trzeba oszczędzać gaz , wodę i gasić światła.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1736 dnia: Czerwiec 08, 2023, 08:17:05 »
@simek92 czyli sytuacja tegoroczna czym twoim zadaniem wg pryjorytetow powinna zająć się S: podwyżki, braki na nadgodziny, sprawiedliwy system rozliczania, nowtwory u strażaków czy klimatyzacja, meble i paliwo?
Ja wiem najłatwiej napisać, że o wszystko i wszystkich ale w skali kraju tylko na nadgodziny brakuje 44 mln.
Ciekawy jestem ilu 01 KP nie kupiło nowego ślicznego auta żeby zrobić ludziom fajna siłownię i wyremontować kuchnie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2023, 08:24:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1737 dnia: Czerwiec 08, 2023, 09:10:53 »
Niech się zajmą zakupami nieoznakowanych białych range roverów, bo jak PSP stać na papamobile w cenie gaśniczego  to znaczy, że nie ma żadnych problemów finansowych a piszący powyżej kłamią.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1738 dnia: Czerwiec 08, 2023, 09:18:05 »
Czyli na rozdawnictwo są pieniądze i kupowanie wyborców chociażby w OSP?, a na utrzymanie strażaka podrzędnego w PSP nie ma??  Śmiech na sali. Polityka kupowania wozów to też smiech - rocznie w JRG GBA 1000-2000 wyjazdów i gruz 15 letni ale dajmy nowe auto do OSP takiego, w którym wyjedzie 5 razy w roku. Proszę nie mówcie, że nie ma pieniędzy  :wall: :rofl: są one po prostu źle rozdysponowane po czym dochodzi do takich patologii, że w komendzie ciągła gadka o braku pieniędzy na nadogdziny na dodatki służbowe i cokolwiek innego…

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1739 dnia: Czerwiec 08, 2023, 12:50:11 »
@simek92 czyli sytuacja tegoroczna czym twoim zadaniem wg pryjorytetow powinna zająć się S: podwyżki, braki na nadgodziny, sprawiedliwy system rozliczania, nowtwory u strażaków czy klimatyzacja, meble i paliwo?
Ja wiem najłatwiej napisać, że o wszystko i wszystkich ale w skali kraju tylko na nadgodziny brakuje 44 mln.
Ciekawy jestem ilu 01 KP nie kupiło nowego ślicznego auta żeby zrobić ludziom fajna siłownię i wyremontować kuchnie?

Słuchając wypowiedzi premiera, ministrów i 01 można usłyszeć, że kasa jest, na nic nie brakuje i będzie tylko lepiej. Skoro tak jest, że na wszystko są pieniądze, to skąd te wypowiedzi kolegów strażaków? Tak naprawdę nie powinno być priorytetów, tylko powinno być wydawanie na bieżąco bez proszenia o dodatkowe środki ze strony samorządu czy firm prywatnych. Jaka jest rzeczywistość, każdy widzi (no może oprócz S jak widać).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1740 dnia: Czerwiec 08, 2023, 15:30:54 »
@simek92 to od czego twoim zdaniem jest ZZ? Bo moim zdaniem grubo mylisz pojęcia
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1741 dnia: Czerwiec 08, 2023, 15:49:36 »
A mnie się wydaje, że to Ty się mylisz i nie znasz podstawowej zadania ZZ polegającego na ochronie interesów pracowników, a nie prominentnych (może byłych) członków ZZ  + interesów partyjnych. Ale przecież od 8-miu lat (te zdanie nabrało innego znaczenia) wiemy że czarne jest białe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1742 dnia: Czerwiec 08, 2023, 16:07:05 »
Drogi @ogniomiszczu już nie wiem ile raz to pisałem, że S ma w statucie dbanie o interes swoich członków  :wacko:
A skoro słychać wycie to wychodzi na to, że robimy to znakomicie  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1743 dnia: Czerwiec 08, 2023, 16:27:06 »
Wiem, czytam te bzdury po raz kolejny. To zmieńcie statut tak, żeby był zgodny z ustawą o związkach zawodowych, bo zasranym obowiązkiem ZZ zgodnie z tą ustawą jest ochrona praw pracowniczych, a nie partyjnych praw  prominentnych członków ZZ. I zaznaczam, że znam art.30.1 tej ustawy, a to co piszesz wypacza jego sens. Czytaj też 30.2.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1744 dnia: Czerwiec 08, 2023, 16:29:53 »
Przecież w tym art. 30 ust. 2 mówi, że ten ZZ musi wyrazić na to zgodę a nie, że jest to oblig.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1745 dnia: Czerwiec 08, 2023, 16:47:26 »
Powiedz o tym... Tym co poświęcili zdrowie i życie w walce o prawa pracownicze kilkadziesiąt lat temu. Mogli wywalczyć prawa tylko dla siebie. To może niech ZZ łaskawie wyrazi zgodę, a jak nie - to niech się rozwiąże, bo działa niezgodnie z ideą (nie mylić z ustawą). Możemy się tu interpretować do końca świata i wyjdzie tyle, co z ułaskawianie pewnych smutnych Panów, racją TK i SN. Wszyscy mają rację, a wynik jest gówniany dla NAS. W niektórych przypadkach powołujesz się na OSR, a tu sztywno cytujesz tak, żeby mieć racę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1746 dnia: Czerwiec 08, 2023, 16:50:48 »
Żeby na coś wyrazić zgodę trzeba dostać zapytanie/podanie/prośbę... Robisz wszystko aby ukazać działalność związkową w złym świetle a moim zdaniem większość pro pracowniczych rozwiązań w naszej formacji zaczęły ZZ zapewne zapytasz jakich np  płatne nadgodziny czy liberalne przepisy kwalifikacjne
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2023, 16:55:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1747 dnia: Czerwiec 08, 2023, 17:14:17 »
Na temat pseudoliberalizacji przepisów kwalifikacyjnych, szczególnie tworzonych pod konkretne osoby (nieuków), moje zdanie znasz. Dla przypomnienia napiszę że jestem na NIE. Nigdy natomiast nie byłem przeciwko związkom i nawet z nimi współpracuję. Moim zdaniem ZZ są potrzebne do reprezentowania pracowników (pod warunkiem, że wszystkich) przed "książętami na włościach", bo nie obowiązuje ich droga służbowa i mogą przedstawić prawo w interpretacji, która zaskakuje księciuniów. W ten sposób czasem udaje się uniknąć nerwów, czasu i kosztów obsługi prawnej po obu stronach. Reprezentowanie wybrańców uważam za źródło korupcji politycznej.

Wracając do tematu podwyżek przez ostatnie 8/16 lat. Władza przyjazna społeczeństwu /służbie  nie musi go przekupować. Ja nie przeliczam podwyżki na benzynę /wódkę/ kartofle, bo umiem policzyć o ile wzrosły koszty "życia" i jak nasze zarobki wpisują się w zarobki innych. Wolę być traktowany godnie i móc tak postępować niż brać 500+, dziadkowe i inne ochłapy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2023, 17:32:54 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Dawidek07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1748 dnia: Czerwiec 08, 2023, 17:32:52 »
Dlaczego straż zarabia najmniej z mundurówek ? Żeby w tych czasach nie mieć 4 tys a w innych krajach zaczyna się od 12 🙄

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1749 dnia: Czerwiec 08, 2023, 17:35:35 »
@Dawidek - teraz paszport ma każdy (jeszcze). Możesz pojechać tam, gdzie płacą 12 albo służyć w innej, lepiej płatnej, służbie.