Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408958 razy)

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1700 dnia: Czerwiec 06, 2023, 17:32:32 »
Beton aż się przelał  :rofl:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1701 dnia: Czerwiec 06, 2023, 17:45:05 »
Ja wiem ze jak się nie ma argumentów to pierdoli się o betonie. Typowy elektorat ryżego. Albo nie robiłeś za ich rządów albo masz problemy z pamięcią. Przypomnę dał 1000 jednorazowo za chyba powódź powódź  i 300 podwyżki z łaską a paliwo było po ponad 6 złoty

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1702 dnia: Czerwiec 06, 2023, 19:24:17 »
Ja wiem ze jak się nie ma argumentów to pierdoli się o betonie. Typowy elektorat ryżego. Albo nie robiłeś za ich rządów albo masz problemy z pamięcią. Przypomnę dał 1000 jednorazowo za chyba powódź powódź  i 300 podwyżki z łaską a paliwo było po ponad 6 złoty
Każdy musi się sam przekonać gdzie nie pchać nosa bo "brzydko pachnie".... Edukacja przez forum to syzyfowa praca... Przecież ja służę już trochę czasu i lata 2008-2015 to były najbardziej chude lata ze wszystkich z 2 z przodu (moim zdaniem) nie wiem jak było wcześniej bo nie służyłem...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1703 dnia: Czerwiec 06, 2023, 19:52:59 »
Czyt. "nikt ci tyle nie da ile ja obiecam", dostaniecie jak na nas zagłosujecie... Znowu kupwoanie ludzi ich własnymi pieniędzmi.
A tym którzy godzą się na taki układ pragnę przypomnieć co było niespełna 2 lata temu gdzie też mieliśmy obiecaną podwyżkę zapsianą w porozumieniu i chyba pamiętacie jak ochoczo rząd się kwapił do jej zrealizowania...
Czemu związki znowu się godzą na obietnice zamiast walczyć o pieniądze w tym roku?
Barani łb...e.. czemu czepiasz się związków. Jeden teraz obiecuje drugi jest w proteście. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1704 dnia: Czerwiec 06, 2023, 20:43:52 »
Barani łb...e.. czemu czepiasz się związków. Jeden teraz obiecuje drugi jest w proteście. Pozdrawiam
Weź mi zdradź szczegóły tego protestu bo mnie zaskoczyłeś, że coś takiego się dzieje  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1705 dnia: Czerwiec 06, 2023, 21:29:59 »
Flagi,banery,Flagi. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1706 dnia: Czerwiec 06, 2023, 22:07:53 »
Ja wiem ze jak się nie ma argumentów to pierdoli się o betonie. Typowy elektorat ryżego. Albo nie robiłeś za ich rządów albo masz problemy z pamięcią. Przypomnę dał 1000 jednorazowo za chyba powódź powódź  i 300 podwyżki z łaską a paliwo było po ponad 6 złoty
Każdy musi się sam przekonać gdzie nie pchać nosa bo "brzydko pachnie".... Edukacja przez forum to syzyfowa praca... Przecież ja służę już trochę czasu i lata 2008-2015 to były najbardziej chude lata ze wszystkich z 2 z przodu (moim zdaniem) nie wiem jak było wcześniej bo nie służyłem...
Ja wiem ze na forum są zakute... do których nic nie dotrze i nie taki miałem zamiar. Chodzi mi o trochę obiektywizmu. Niech każdy sobie porówna angaże na przestrzeni lat i np ile paliwa mógł /może kupić. Z tego co pamiętam to 2007 8 i 9 to była 1 ustawa modernizacyjna i 3 x300. Kto zgadnie kto ją u uchwalił? Kto wypłacił bo musiał?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1707 dnia: Czerwiec 06, 2023, 22:21:22 »
Ja wiem ze na forum są zakute... do których nic nie dotrze i nie taki miałem zamiar. Chodzi mi o trochę obiektywizmu. Niech każdy sobie porówna angaże na przestrzeni lat i np ile paliwa mógł /może kupić. Z tego co pamiętam to 2007 8 i 9 to była 1 ustawa modernizacyjna i 3 x300. Kto zgadnie kto ją u uchwalił? Kto wypłacił bo musiał?
http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/opisy/1077.htm
Łatwo sprawdzić sejm V kadencji:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pos%C5%82owie_na_Sejm_Rzeczypospolitej_Polskiej_V_kadencji_(2005%E2%80%932007)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1708 dnia: Czerwiec 06, 2023, 23:20:02 »
Ludzie na litość boską to zasrane po nie rządzi już 8 lat i mam ogromną nadzieję że nie będzie już nigdy więcej. Przestańcie w końcu usprawiedliwiać obecny rząd tym co robił poprzedni, bo nikt poza pisowcami już tego nie kupuje...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1709 dnia: Czerwiec 06, 2023, 23:23:53 »
Nie przeszkadzaj kolegom, przecież dają, a nie kradną 😅 a jak kradną, to przynajmniej się dzielą. Ale przynajmniej fajnie się to czyta 😊

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1710 dnia: Czerwiec 06, 2023, 23:45:46 »
„przez 8 ostatnich lat…” nabiera nowego znaczenia 😉 jak to mówią historia kołem się toczy

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1711 dnia: Czerwiec 07, 2023, 07:21:04 »
jak byśmy dostali od lipca podwyżki (w miarę sprawiedliwie) było by bardzo fajnie. Jesienne wybory mogą wiele zmienić i przez kilka następnych lat może być naprawdę bardzo skromnie, a życie szybko ucieka. dlatego jak coś proponują to trzeba walczyć o jak najwięcej.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1712 dnia: Czerwiec 07, 2023, 07:42:50 »
Naliczanie wynagrodzenia z kwoty bazowej zostanie zastąpione średnią krajową.
Tak więc mnożnik będzie stosowany od kwoty 7430,65 zł.
Dodatkowo zmianie ulegają również kwoty i zasady otrzymywania tzw. "mieszkaniówki"
Kwota wypłacana co miesiąc będzie ustalana na poziomie średniej ceny M2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego czyli 5252 zł. Dodatek będzie wypłacany dla każdego funkcjonariusza, który nie zajmuje lokalu służbowego. Funkcjonariusze, którzy pobrali już jednorazowe "mieszkaniówki" będą mieli je odliczone od obecnej kwoty.
Wprowadzony zostanie również dodatek za dojazdy bez względu na odległość i naliczany będzie z tzw. "kilometrówki". Odległość od miejsca zamieszkania x 6.00 zł
Wyrównany zostanie również wiek emerytalny, który wynosić będzie 15 lat dla wszystkich. Podstawa naliczania wzrośnie do 60% aż do 100% po 25 latach służby. Dodatkowo lata cywilne będą naliczane tak jak w służbie.

Tylko proszę o głosy w wyborach na sołtysa mojej wsi.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1713 dnia: Czerwiec 07, 2023, 07:51:45 »
Naliczanie wynagrodzenia z kwoty bazowej zostanie zastąpione średnią krajową.
Tak więc mnożnik będzie stosowany od kwoty 7430,65 zł.
Dodatkowo zmianie ulegają również kwoty i zasady otrzymywania tzw. "mieszkaniówki"
Kwota wypłacana co miesiąc będzie ustalana na poziomie średniej ceny M2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego czyli 5252 zł. Dodatek będzie wypłacany dla każdego funkcjonariusza, który nie zajmuje lokalu służbowego. Funkcjonariusze, którzy pobrali już jednorazowe "mieszkaniówki" będą mieli je odliczone od obecnej kwoty.
Wprowadzony zostanie również dodatek za dojazdy bez względu na odległość i naliczany będzie z tzw. "kilometrówki". Odległość od miejsca zamieszkania x 6.00 zł
Wyrównany zostanie również wiek emerytalny, który wynosić będzie 15 lat dla wszystkich. Podstawa naliczania wzrośnie do 60% aż do 100% po 25 latach służby. Dodatkowo lata cywilne będą naliczane tak jak w służbie.

Tylko proszę o głosy w wyborach na sołtysa mojej wsi.

Wow, jak Ty mi zaimponowałeś…

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1714 dnia: Czerwiec 07, 2023, 10:00:32 »
Tadzik, mój wpis to oczywiście sarkazm odnoszący się do poziomu obecnej dyskusji w tym wątku.
Zero merytoryki a wyłącznie przedwyborcza gównoburza.

Zamiast walczyć o zmianę sposobu naliczania naszych wynagrodzeń podniecamy się obietnicami procentowych podwyżek, które nijak mają się do zmian kosztów życia.
I nie ma znaczenia jaka partia jest przy władzy.
Od lat wciąż nasz zawód jest słabo opłacany pomimo rosnących wymagań a my musimy żebrać o każdą złotówkę na utrzymanie naszych rodzin.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1715 dnia: Czerwiec 07, 2023, 10:08:44 »
Może odrazu zaplanujmy strażacka misję kosmiczna na Marsa. Bądźmy choć trochę realistami :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1716 dnia: Czerwiec 07, 2023, 10:25:48 »
Może odrazu zaplanujmy strażacka misję kosmiczna na Marsa. Bądźmy choć trochę realistami :straz:

Najbardziej realne to jest kupowanie głosów przed wyborami, za pomocą kasy z budżetu. Może szanowne związki, zamiast podniecać się kolejną proponowaną podwyżką (która powinna być wypłacona na początku roku, skoro jest tak dobrze w budżecie), to zajęłyby się budżetami komend, bo zaczyna brakować KASY na wszystko? Dadzą nam 8%, a dalej remonty my, naprawy my, bo "weźcie zróbcie chłopaki, bo nie ma kasy żeby zatrudnić firmę do tego. Materiał wam damy, tylko zróbcie". To jest wstyd, że w obecnych czasach, przy ciągłym rozwoju zagrożeń musimy robić za budowlańców.
Ale przecież wiadomo że nic z tym nie zrobicie, bo to będzie mały efekt wizualny, lepiej sobie potem zrobić zdjęcie z ministrem i ogłosić wielki sukces w postaci 8%, z czego to 8 pewnie trafi do tych najwyżej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1717 dnia: Czerwiec 07, 2023, 10:48:45 »
Powiem Ci @simek92, że moim zdaniem ZZ są od reprezentowania pracowników a nie pracodawców a jak słyszę tę historię jak to brakuje w budżecie w komendzie na wszystko to ci powiem, że jak by to nagrali jak zaczynałem służbę, teraz i jak będę odchodził to by była ta sama historia. To po prostu nudne jest. I nie związki nie powinny tego robić! Zresztą byłem na spotkaniu w którym uczestniczył vice minister Wąsik i on sam powiedział, że miał na ten rok 400 mln zł środków finansowych i wolał je dać ludziom w różnych formach (podwyżki, dziadkowe czy wzrost równoważników) niż przeznaczyć je na rzeczowke itp.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1718 dnia: Czerwiec 07, 2023, 10:49:48 »
Budżet słowo klucz.Brakuje na wszystko,auta stoją po warsztatach i świeć oczami z czego zapłacić.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1719 dnia: Czerwiec 07, 2023, 13:12:26 »
Budżet słowo klucz.Brakuje na wszystko,auta stoją po warsztatach i świeć oczami z czego zapłacić.

głupoty piszesz, komendy kasy mają mnóstwo, tylko z dysponowaniem rożnie bywa

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwiec 07, 2023, 13:15:20 »
Powiem Ci @simek92, że moim zdaniem ZZ są od reprezentowania pracowników a nie pracodawców a jak słyszę tę historię jak to brakuje w budżecie w komendzie na wszystko to ci powiem, że jak by to nagrali jak zaczynałem służbę, teraz i jak będę odchodził to by była ta sama historia. To po prostu nudne jest. I nie związki nie powinny tego robić! Zresztą byłem na spotkaniu w którym uczestniczył vice minister Wąsik i on sam powiedział, że miał na ten rok 400 mln zł środków finansowych i wolał je dać ludziom w różnych formach (podwyżki, dziadkowe czy wzrost równoważników) niż przeznaczyć je na rzeczowke itp.

No jasne że wolał dać na podwyżki, przecież jakby nie dal, to by sam sobie strzelił w stopę, czyt. straciliby pewnie głosy. Cóż, jak widać łatwo kupić ludzi i omamić ich procentami. Przypomnę, że jakoś ciężko było o kasę na początku roku, a teraz nagle proszę, tu wam damy, tam też, piszcie wnioski kasa się znajdzie. Żenada i tyle.
A nudne to jest powtarzanie przez Ciebie tego, że kiedyś tak było i teraz niech też tak będzie. Otóż nie, warto by było, żeby coś się w końcu zmieniło, bo mamy na garażach samochody po parę milionów, a socjal na pierwszym piętrze woła o pomstę do nieba. Zamiast drukować durne plakaty na każdy płot, lepiej było tą kasę przeznaczyć na poprawę warunków socjalnych, ale co ja tam wiem, przecież dadzą podwyżkę i powinienem być zadowolony.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwiec 07, 2023, 13:53:37 »
Może komendy woj. tak,ale w powiatowych bieda piszczy.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwiec 07, 2023, 16:30:46 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwiec 07, 2023, 17:07:43 »