Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 408902 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #975 dnia: Luty 08, 2023, 20:30:14 »
@vade o to mi chodzi:
No to ta siatka dalej jest zdupcona przez tan dodatek 15+. Kolega wspominał, iż w jego JRG jest trzech starszych operatorów st.ogn. ze stażem 24 i 25 lat pensje równają się z z-ca d-ca zmian.
A za dwa lata to p. d-ca sekcji będzie miał  2% więcej.
Dla mnie to argumentacja z "czapy" 25 lat stażu i st. ogn. równa się z bliżej nieznanym z-cą dowódcy zmiany (np. 6 lat służby i mł. kpt) ... Powiem ci, że u mnie na bank co najmniej jeden st. operator ma więcej niż wszyscy zastępcy dowódcy zmiany. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #976 dnia: Luty 08, 2023, 20:37:24 »
Proszę Was każdy z nas to weźmie jak dojdzie do danego  wieku i będzie pobierać dane świadczenia. Zacznijmy walczyć o podwyższanie dodatków służbowych bo przez 25 lat nie bierzemy max dodatku służbowego i każdemu pasuje.  :fiuu: :fiuu: :fiuu:
To chyba też nie jest tak, że każdy ma dostać max służbowego przez cały okres służby? . To też zależy od zaangażowania, chęci, jakości w wykonywaniu obowiązków, czasami dobrych pleców.  ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 21:17:37 wysłana przez vade »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #977 dnia: Luty 08, 2023, 20:40:53 »
Nie pisze typu Kolego bo bo nie jesteś nawet ba podobnym stopniu mojego wieku a tymbardziej mojego kryzysu. Kryzys dopadł Vb i to już zauważyłem że dawno.
ba (red. na) podobnym stopniu mojego wieku Mogę prosić tłumaczenie chociaż tego fragmentu ale wolał bym całej wypowiedzi bo męczy mnie klikanie po tych słownikach slangowych a to Vb to ja już nawet nie wiem czy dopadła mnie Veřejná bezpečnost → Milicja Obywatelska Źródło pl.wiktionary.org czy o francuski granatnik chodzi czy to język programowania.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 21:18:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #978 dnia: Luty 08, 2023, 20:53:30 »
 


M************************kę
Weź usuń to zdanie ładnie proszę...
To jakoś umiałeś przeczytać dokładnie i zareagować, choć nie rozumiem dlaczego miałbym to usunąć? Jest jakiś konkretny powód? Kogoś to obraziło?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #979 dnia: Luty 08, 2023, 21:25:43 »
To jakoś umiałeś przeczytać dokładnie i zareagować, choć nie rozumiem dlaczego miałbym to usunąć? Jest jakiś konkretny powód? Kogoś to obraziło?
Od zawsze proszę aby o tym nie pisać... Bo jesteśmy nieliczni którzy tak mają... Usuń proszę  :straz:
[/quote ]
Usunąłem, ale uważam to za temat otwarty. Bo to też jest sytuacja co najmniej ...... trudna delikatnie mówiąc.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #980 dnia: Luty 09, 2023, 10:12:17 »
Proszę Was każdy z nas to weźmie jak dojdzie do danego  wieku i będzie pobierać dane świadczenia. Zacznijmy walczyć o podwyższanie dodatków służbowych bo przez 25 lat nie bierzemy max dodatku służbowego i każdemu pasuje.  :fiuu: :fiuu: :fiuu:
To chyba też nie jest tak, że każdy ma dostać max służbowego przez cały okres służby? . To też zależy od zaangażowania, chęci, jakości w wykonywaniu obowiązków, czasami dobrych pleców.  ^_^
w tych czasach nie ma sensu doszukiwanie się czy ten ma większy zakres czy więcej służby jak większość przełożonych pracuje max rok i następni ....kto o tobie pamięta co robiłeś 10 lat temu liczy się tu i teraz.... taki r......l a i jeszcze dodam najwięksi ściemniacze lecą do nowego komendanta bo mu się należy a 15 lat wstecz walił w pręta i dostaje ...

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #981 dnia: Luty 09, 2023, 11:04:25 »
Proszę Was każdy z nas to weźmie jak dojdzie do danego  wieku i będzie pobierać dane świadczenia. Zacznijmy walczyć o podwyższanie dodatków służbowych bo przez 25 lat nie bierzemy max dodatku służbowego i każdemu pasuje.  :fiuu: :fiuu: :fiuu:
To chyba też nie jest tak, że każdy ma dostać max służbowego przez cały okres służby? . To też zależy od zaangażowania, chęci, jakości w wykonywaniu obowiązków, czasami dobrych pleców.  ^_^
w tych czasach nie ma sensu doszukiwanie się czy ten ma większy zakres czy więcej służby jak większość przełożonych pracuje max rok i następni ....kto o tobie pamięta co robiłeś 10 lat temu liczy się tu i teraz.... taki r......l a i jeszcze dodam najwięksi ściemniacze lecą do nowego komendanta bo mu się należy a 15 lat wstecz walił w pręta i dostaje ...
Dowódca zmiany, jest jak dupa od srania aby leserom śrubę robotą podkręcać. A jak szef zmiany pizda to czego oczekujesz?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #982 dnia: Luty 09, 2023, 14:12:10 »
Adminie, królu złoty gdzie jesteś?  :gwiazdki:
Ja już od kilku stron nie wiem czego dotyczy temat, czytając ostatnie komentarze, a przypominam tytuł - "podwyżki 2023 nowe".
Cenna uwaga . Proszę Wszystkich o trzymanie się tematu, oraz przestrzeganie regulaminu 🙂 👍 Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2023, 19:39:15 wysłana przez wujo 2010 »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #983 dnia: Luty 09, 2023, 14:18:56 »
Będzie projekt rozporządzenia - tabele - będziemy rozmawiać - teraz szkoda czasu na snucie domysłów i pseudo wyliczenia

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375

Offline Ognikowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #985 dnia: Luty 10, 2023, 01:05:23 »
 Odkąd pamiętam przez 31 lat służby co roku tak było, nikt nic nie wie, albo nie powie. Ani w sprawie skierowania na szkołę, ani w sprawie awansu, ani w sprawie podwyżek. I widzę nadal to się nie zmienia. Współczuję Wam Panowie. Ja kilka lat temu po 31 latach odszedłem na emeryturę i to był najlepszy ruch, choć mamili mnie dodatkiem 2,5 tys. :rofl: Mam święty spokój, co roku waloryzacja i sam sobie mogę obliczyć ile dostanę. Do tego pracuję, bo jak siedzisz w domu to się uwsteczniasz. Zarabiam więcej niż średnia krajowa. Jedynie czego żałuję to, że nie przeszedłem na emkę 8-10 lat wcześniej, bo byłbym młodszy i zrobiłbym specjalizację z tego co robię i teraz w cywilu zarabiałbym 2 razy tle ile obecnie, ale.... nie narzekam. Każdemu, kto męczy się klimatem w PSP, a po służbie ma swój interes, umiejętności, specjalizację polecam przejście po 22 latach na emeryturę i zrobienie z siebie speca w cywilu. Koleżanka z policji np. zrobiła sobie kwalifikacje nauczyciela z matematyki, fizyki. Teraz ma emkę 4tys, uczy tych przedmiotów w 3 szkolach po 6 godzin razem 18 i ma 2400 plus jeszcze korepetycje. Polecam, bo widzę, że w formacji jak było 35, 30, 25  lat temu tak jest nadal i szkoda czasu na czekanie na cud nomalności.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2023, 02:59:01 wysłana przez Ognikowy »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #986 dnia: Luty 10, 2023, 07:23:15 »
Odkąd pmiętam przez 31 lat służby co roku tak było, nikt nic nie wie, albo nie powie. Ani w sprawie skierowania na szkołę, ani w sprawie awansu, ani w sprawie podwyżek. I jak widzę nadal to się nie zmienia. Współczuję Wam Panowie. Ja kilka lat temu po 31 latach odszedłem na emeryturę i to był najlepszy ruch, choć mamili mnie dodatkiem 2,5 tys. :rofl: Mam święty spokój, co roku waloryzacja i sam sobie mogę obliczyć ile dostanę. Do tego pracuję, bo jak siedzisz w domu to się uwsteczniasz. Zarabiam więcej niż średnia krajowa. Jedynie czego żałuję to, że nie przeszedłem na emkę 8-10 lat wcześniej, bo byłbym młodszy i zrobiłbym specjalizację z tego co robię i teraz w cywilu zarabiałbym 2 razy tle ile obecnie, ale.... nie narzekam. Każdemu, kto męczy się klimatem w PSP, a podczas służby ma swój interes, umiejętności, specjalizację polecam przejście po 22 latach na emeryturę i zrobienie z siebie speca w cywilu. Koleżanka z policji np. zrobiła sobie kwalifikacje nauczyciela z matematyki, fizyki. Teraz ma emkę 4tys, uczy tych przedmiotów w 3 szkolach 2400 i jeszcze korepetycje. Polecam ^_^
Gratuluję emki! Nie mogę nie odpowiedzieć! Osobiście nie mam nic przeciwko dorabianiu na emce, ale ja nie pewno nie chciałbym dorabiać! Mam tak wiele zainteresowań, hobby, że miałbym jak wypełnić czas nie uwsteczniając się - oczywiście jak jej dożyję...

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #987 dnia: Luty 10, 2023, 14:34:27 »
Jest nowa tabela propozycji rozdzielenia podwyżek ze strony służbowej, ktoś cis źle policzył?

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #988 dnia: Luty 10, 2023, 14:48:12 »
Jest nowa tabela propozycji rozdzielenia podwyżek ze strony służbowej, ktoś cis źle policzył?

Pokażesz ją?

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #989 dnia: Luty 10, 2023, 15:14:49 »
Witam Panów, okazuje się, że KG wycofuje się rakiem z poprzednich wyliczeń przedstawionych na spotkaniu z ZZ.
Obecne obliczenia, są takie że średnia podwyżka (grupa + wysługa) to 484,23 zł (100zł wyparowało)
Otóż koszt minimalnego dodatku 8% służbowego to „55,20 zł na każdy etat (a nie jedno czy dwa piwa)
Na dodatek, skutek przechodzący podwyżki 9,36 % na rok 2024 był pobożnym życzeniem, bo okazuje się, że na wzrost mnożnika w 2024 roku zabezpiecza się 41,13 zł z tegorocznej podwyżki…(na placówce komendantom zabrakłoby za rok na wysługę, nie mówiąc o awansach) :rofl:

Jakby tego było mało to jak na razie nie ma zwiększonego finansowania świadczeń „mieszkaniowych”. Komendanci mają szukać w swoich budżetach.

Apel do Panów związkowców, może staniecie w jednej linii i zapukacie wspólnie do Ministerstwa, bo ewidentnie coś poszło nie tak.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #990 dnia: Luty 10, 2023, 15:22:52 »
W policji też im coś nie grało z wyliczeniem i zadziałali u ministra, mam nadzieja że nasze ZZ też dają radę.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #991 dnia: Luty 10, 2023, 15:22:58 »
Budżet jest napięty jak badanie j. Nietrafione Propozycje różnych dodatków, które jednym wchodzą,przechodzą innym nie. Nowe dysproporcje zamiast naprawy. No cóż mogło pójść nie tak? A w policji poszło o kalkulator co liczył 7,8 % a nie 9,3%

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #992 dnia: Luty 10, 2023, 16:39:42 »
Cóż ja mogę powiedzieć, może teraz część osób zrozumie dlaczego Florian nie podpisał porozumienia.

Liczę, że przewodniczący wszystkich związków dogadają się ze sobą i zareagują odpowiednio.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #993 dnia: Luty 10, 2023, 16:40:57 »
Czekam na odniesienie się do tej sytuacji przedstawicieli Solidarności!!!

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #994 dnia: Luty 10, 2023, 16:51:42 »
Czy ma ktoś tą tabele, a może to kolejny temat do kłótni.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #995 dnia: Luty 10, 2023, 17:02:47 »
A gdzie ten co najwiecej krzyczał z solidarności, ze to tak pięknie wszystko miało być?  :rofl:

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #996 dnia: Luty 10, 2023, 17:08:49 »
Czy ma ktoś tą tabele, a może to kolejny temat do kłótni.
Kolego Tomala7777 - tabela jest jak najbardziej prawdziwa, to załącznik do pisma do przewodniczącego Floriana.  Nie wiem jak dalej przewodniczący na terenie województwa przekazywali informacje, na moim spłynęło "do samego dołu" - pytaj kogoś u siebie, jeśli nie dotarło to poproś, żeby Ci załatwili. Ja nie byłem adresatem, więc nie będę tym, który upubliczni.
A gdzie ten co najwiecej krzyczał z solidarności, ze to tak pięknie wszystko miało być?  :rofl:
Sprawdza, jakie piwo kosztuje ponad 50zł, żeby propaganda dalej się kręciła  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #997 dnia: Luty 10, 2023, 17:15:14 »
Czyli pito... lenie i obstrukcja F przyniosły negatywny skutek?!
Serio?!
Na naprawdę jestem zaskoczony.
 :wall:

Online ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #998 dnia: Luty 10, 2023, 17:18:14 »
Wiedziałem.... To wina Tuska

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #999 dnia: Luty 10, 2023, 17:18:52 »
Czyli pito... lenie i obstrukcja F przyniosły negatywny skutek?!
Serio?!
Na naprawdę jestem zaskoczony.
 :wall:

Nie, namowa tabela pokazuje poziom matematyki w Solidarności !!