Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 407274 razy)

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 07, 2023, 19:19:46 »
Nie dowiesz się konkretów nikt nie wie czy to 8 czy 10 procent, czy to wejdzie czy nie, generalnie żenada

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 07, 2023, 19:39:01 »
Nie dowiesz się konkretów nikt nie wie czy to 8 czy 10 procent, czy to wejdzie czy nie, generalnie żenada
Chłopie najpierw krytykujesz i wyżywasz @radce od betonów a teraz takie wpisy tworzysz..
Przeczytałem protokół uzgodnienień i na moje oko rozwiązania są klepnięte...
Czy dobrze rozumiem pomysl solidarnosci? Tabelka + 10 proc dodatek.
Grupa 1 (2810) - 1proc wyslugi (28) - strazak (1622) = min dodatek = 446 zl
Grupa 7 (3580) - 10proc wyslugi (358) - ogniomistrz (1732) = min dodatek = 567 zl
Roznica w dodatkach niby niewielka, ale jesli chodzi o uposazenie jest bardzo zauwazalna. W przykladzie, grupa 1 (4906), a grupa 7 (6237). Dodatek sluzbowy zawsze byl patologia w strazy (kazdy wie, ze mial malo wspolnego z wyksztalceniem, umiejetnosciami, uprawnieniami), wiec wprowadzenie minimum duzo zmieni na plus. Przepraszam, bo na poczatku tez was nie rozumialem, teraz wydaje sie to zdecydowanie pozytywne i moze ten przyklad otworzy ludziom oczy.
 
Tabelka + 8% dodatku do tego zapis o docelowym dodatku na poziomie 10% i odniesienie do innych służby.

Z całym szacunkiem ale naprawdę nie są te rozwiązania złe i koniec kropka i naprawią siatkę płac może nie na 100% super ale tak na 80%  :rofl:

@mpolskie mam calutki protokół z obu spotkań i mam wątpliwości czy powinienem z tobą się jego treścią przerzucać bo faktem jest, że znajduje się stanowisko PP ale jako załącznik więc na wniosek strony dodatek natomiast wg treści wychodzi mi na to, że dwa ZZ zaakceptowały rozwiązania a jeden nie... A na wcześniejszym spotkaniu  :wacko: :wacko: 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2023, 19:44:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 07, 2023, 19:50:12 »
Stary z całym szacunkiem, nie wiem jak można tymi rozwiązaniami się szczycić, są bardzo skrajne, bardzo słabe i bardzo niesprawiedliwe. Zarabiając 4500 na rękę będę zarabiał 4850. Postulat był o 20 procentowej podwyżce, no ja tego nie widzę... A skrajny przypadek z drugiej strony, 15 lat służby, warszawa i 1300 podwyżki. Nie wiem dla kogo i o co walczyliście, na dobre to wyszło tłustym kotom i dziadkom, na pewno nie ogółowi, który w większości zalapie się na plus minus 4 paczki brutto

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 07, 2023, 20:03:11 »
Tu już tylko rysunki mogą pomóc! Słowa nie dotrą :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 07, 2023, 20:09:12 »
Stary z całym szacunkiem, nie wiem jak można tymi rozwiązaniami się szczycić, są bardzo skrajne, bardzo słabe i bardzo niesprawiedliwe. Zarabiając 4500 na rękę będę zarabiał 4850. Postulat był o 20 procentowej podwyżce, no ja tego nie widzę... A skrajny przypadek z drugiej strony, 15 lat służby, warszawa i 1300 podwyżki. Nie wiem dla kogo i o co walczyliście, na dobre to wyszło tłustym kotom i dziadkom, na pewno nie ogółowi, który w większości zalapie się na plus minus 4 paczki brutto
4-4,5 paczki brutto to będzie mieć podejrzewam, że mniej więcej dostanie 10% tak jak 10 % dostanie powyżej 1300 zł ale to już Waroszowiaki i wreszcie PSP ma to co miała Policja od bardzo dawna wiec nie wiem w czym problem uśredniona podwyżka jest mniej więcej równa inflacji podanej przez GUS a to, że ktoś po raz pierwszy od wielu lat podzielił to inaczej niż zawsze to sorry  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 07, 2023, 22:38:10 »
Nie rozumiem jak można zapewnić minimalny dodatek 8% jeżeli całość podwyżki jest w grupy bez kwoty dla komendantów. W naszej komendzie obecnie średni dodatek to ok. 10 %, a dla zapewnienia min. 8% potrzeba średnio ok. 150 zł na etat. Już w ubiegłym roku miało być 75 zł na różne cele: podniesienie dodatków funkcyjnych, regulację zaległości, awanse itp a do komendy dotarło niecałe 70 zł na etat i poszło na pochodne przy podniesieniu grup 2-5 (bo tego nie zapewniono) oraz wyższe dodatki stażowe, bo świadczenia motywacyjne zatrzymały odejścia ze służby ale nikt nie zapewnił funduszy na wyższe dodatki stażowe. Dla informacji średni dodatek stażowy w naszej komendzie przekracza 19 %. Skończy się tym, że komendant nie będzie dawał mianowania na wyższe stanowiska  bo trzeba podnieść też dodatek służbowy a obecnie jest zasada, że mianowania na wyższe grupy są co najmniej wtedy aby nie blokować awansów w stopniu. Doprowadzi to do jeszcze większego niezadowolenia i jak zwykle wina komendantów powiatowych, którzy mają być lepsi od Salomona i znaleźć fundusze i w dodatku za najniższą podwyżkę ze wszystkich grup. Już do biura i na dowódców JRG nie można wyciągnąć z podziału, bo finansowo trzeba stracić i podobnie będzie z komendantami, chyba że przed samą emeryturą bez większego angażowania się. Popatrzcie jak jest w Policji, tam hierarchia podwyżek jest zachowana.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 08, 2023, 06:09:09 »
@stran pozwól że odpowiem na Twoje pytania:
1. wolne środki to pieniądze które komendant moz wydać ba co chce a w przypadku tej podwyżki takowych nie będzie ale środki na min 8% będą.
2. skoro stażowe średnie w twojej komendzie jestem tak wysokie to podwyżki 2023 też będą powyżej średniej.
Co do braku awansów itp. moim zdaniem zeszły rok był ostatnim w którym ZZ zgodziły się na jakiekolwiek wolne środki i powinny wzorem przywołanej przez Ciebie policji nie godzić się więcej na to rozwiązanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 08, 2023, 06:26:06 »
@stran pozwól że odpowiem na Twoje pytania:
2. skoro stażowe średnie w twojej komendzie jestem tak wysokie to podwyżki 2023 też będą powyżej średniej.

Zaraz zaraz. To znaczy że do komendanta trafią różne kwoty z tych 631zl? Czyli każda komenda będzie miała inna średnia w zależności od potrzebych środków? Bo ktoś ma ludzi z większym stażem? Co sie stanie za kilka lat jak Ci starzy stażem odejdą i przyjdą nowi? Średnia zostanie więc komendant będzie miał spora nadwyżkę bo miał wysoko ustalona średnia? A ten coś dziś mało dostanie bo ma niskie staże to za kilka lat nie zwiąże końca z końcem.

Tak wynika z Twoich postów bo twierdzisz że podwyżka będzie większa tam gdzie większe są staże a komendanci mają nie dostać wolnych środków.

Robi się ciekawie. Ostatnie tworzenie srodejich przy podziale 75zl było ciekawe a teraz to już całkiem będzie świetnie..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 08, 2023, 06:37:26 »
@pawel1993 myślę, że to oczywiste, że każdy dostanie wg potrzeb z jakimś wyprzedzeniem zapewne wg stanu na 31.12.2022
Co do tych mitycznych średnich to u mnie w województwie co dwa lata potrafią się zmieniać więc tak nie będzie oczywiście jeśli taka będzie wola kw.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 06:42:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 08, 2023, 10:34:09 »
Panie Eqinox, mam do Pana pytanie, w sprawie dodatku +15. Mianowicie : dodatek 5 % po 15 latach, rośnie z każdym rokiem o 1% do max 15% dodatkiem
Pytanie : czy chodzi o 15 lat samej służby, czy lata z cywila też się liczą ? ( No 12 lat straży, + 3 lata cywila =15 ) a to daje 5% dodatku.
Dodatek będzie liczony od czego, od której pozycji na pasku wypłaty ?
Dziękuję za odp.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #960 dnia: Luty 08, 2023, 10:58:26 »
Widzę, że Equinox urósł do rangi wręcz boga 😉 to tak pół żartem pół serio 😜 oczywiście masz na pewno chłopie dużą wiedzę ale bywały momenty, że Ci się wiele rzeczy zupełnie nie sprawdzało z tego co mówiłeś. Przekazuj nam tylko same dobre informację 😉💪🏻

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #961 dnia: Luty 08, 2023, 14:06:41 »
Paweł 1993 tyś się z choinki urwał?
Ci jest dziwnego w tym że średnie są nierówne?
Masz jakiś poziom wyjściowy plus zmiany w czasie obligatoryjne, awanse i stąd różnice.
Pół biedy jak jest tak jak teraz że są jakieś podwyżki.
Za PO-PSL bywało tak że żeby dostać awans w stopniu rezygnowałeś z części służbowego.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #962 dnia: Luty 08, 2023, 15:58:07 »
Widzę, że Equinox urósł do rangi wręcz boga 😉 to tak pół żartem pół serio 😜 oczywiście masz na pewno chłopie dużą wiedzę ale bywały momenty, że Ci się wiele rzeczy zupełnie nie sprawdzało z tego co mówiłeś. Przekazuj nam tylko same dobre informację 😉💪🏻
Przypomniałeś mi lata młodości swoim wpisem kiedyś moją ulubioną płytą była Kinematografia . Skoro piszesz, że bywały momenty, że się myliłem to na pewno prawda ale jak na tyle lat i chyba dość dużą chęć odpowiadania i pomocy innym to nie jest źle, że są to momenty i wierz mi na słowo, że w przypadku plotek i planów to bazuje na tym co usłyszę.
Panie Eqinox, mam do Pana pytanie, w sprawie dodatku +15. Mianowicie : dodatek 5 % po 15 latach, rośnie z każdym rokiem o 1% do max 15% dodatkiem
Pytanie : czy chodzi o 15 lat samej służby, czy lata z cywila też się liczą ? ( No 12 lat straży, + 3 lata cywila =15 ) a to daje 5% dodatku.
Dodatek będzie liczony od czego, od której pozycji na pasku wypłaty ?
Dziękuję za odp.
Wg obecnego projektu 14 lat w PSP i rok MON to 15 i wszelkie konfiguracje z latami (okresami) równorzędnymi do służby wchodzą natomiast 14 lat w PSP i rok za kierownicą karetki już nie.
Na moim pasku uposażenie zasadnicze rodzielone jest na dwie części tzw. grupę i wysługę i od tego będzie liczone wg projektu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 08, 2023, 17:32:57 »
U nas w związku z tymi dodatkami trochę zamieszania powstało. Bo d-ca sekcji st. asp. 22% wysługi. To 3680x22% =810 i 3680+810=4492 i 4492x 12%=(539 dodatek 15+)to teraz 4492+1872+539=6903 polus dodatek służbowy
miał 3150x22%=693 to 3150+1872+693=5715 plus dodatek służbowy. To 6903-5715=  1188 podwyżki.  To po tych kalkulacjach d-ca zmiany kpt. z 13 letnim stażem biorąc pod uwagę różnice w dodatku służbowym ma 150 mniej od tego d-cy sekcji. Nie rozpisywałem kpt. ale każdy może sam sobie to policzyć.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 19:02:27 wysłana przez vade »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #964 dnia: Luty 08, 2023, 18:18:50 »
Ale tak to działa.
Ściśnięte grupy i dodatek stażowy tak działa.
Ale za to za dwa lata p. Kpt dostanie dodatkowe 5proc

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #965 dnia: Luty 08, 2023, 18:37:34 »
Ale tak to działa.
Ściśnięte grupy i dodatek stażowy tak działa.
Ale za to za dwa lata p. Kpt dostanie dodatkowe 5proc

No to ta siatka dalej jest zdupcona przez tan dodatek 15+. Kolega wspominał, iż w jego JRG jest trzech starszych operatorów st.ogn. ze stażem 24 i 25 lat pensje równają się z z-ca d-ca zmian.
A za dwa lata to p. d-ca sekcji będzie miał  2% więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 19:08:59 wysłana przez vade »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #966 dnia: Luty 08, 2023, 19:03:59 »
Czy ten zastępca zmiany też ma staż 24/25lat?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #967 dnia: Luty 08, 2023, 19:15:07 »
Czy ten zastępca zmiany też ma staż 24/25lat?
No przecież, że nie. Chodzi o to,że te wszystkie dodatki zamiast naprawiać siatkę płac to wprowadzają bałagan i dysproporcje. Po co się angażować i starać jak kasa z wiekiem przyjdzie.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #968 dnia: Luty 08, 2023, 19:17:37 »
czyli co chcesz zabrać stażowe bo młody mniej zarabia? On kiedyś też będzie stary i będzie zarabiać więcej :tuba:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #969 dnia: Luty 08, 2023, 19:46:15 »
Czytam tu jojczenie, że ludziom się nie chce czy nie opłaca robić szkół, awansować itd. Bo jest mały przeskok w grupach, no i trzeba naprawić siatkę płac.  Po czym wrzuca się jakiś dodatek, który jeszcze bardziej roz......la place. Młodzi wkur.... jak patrzą na podwyżki starych. Znowu nie liczy się co umiesz co chcesz tylko ile masz przerobione , a jak nie masz to jakoś z wielkim ci przyjdzie

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #970 dnia: Luty 08, 2023, 19:51:25 »
Czy ten zastępca zmiany też ma staż 24/25lat?
No przecież, że nie. Chodzi o to,że te wszystkie dodatki zamiast naprawiać siatkę płac to wprowadzają bałagan i dysproporcje. Po co się angażować i starać jak kasa z wiekiem przyjdzie.
To przepraszam, co to za porównanie. Porównaj tych obu Panów z takim samym stażem, inaczej sam wprowadzasz bałagan.
Kasa z wiekiem zawsze przychodzi, ale trzeba sobie postawić pytanie jaka ma przyjść. Czy starczy na tym st.ogn, czy może jednak zrobić aspirantkę i czekać jaka przyjdzie na asp.szt.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #971 dnia: Luty 08, 2023, 19:54:10 »
Was niektórych to powinno się leczyć  w każdym normalnym kraju starszy pracownik na tym samym stanowisku ma większe stawki a dodatek stażowy to wymysł demokracji...
Dodatek ten nie ma charakteru motywacji do lepszej pracy tylko do dłuższej pracy bo nie ma nawet w nim wymogu pozytywnej opinii czy braku kary dyscyplinarnej to jest po prostu coś co ma przynieść zysk dla budżetu... Jeśli ktoś uważa, że może jakimkolwiek gadaniem coś w tym zmienić to jest w wielkim błędzie bo w 70% przypadków będzie on wynosił poniżej 500 (średnio) więc jeśli każdego kto go otrzyma zatrzyma na rok to się zwróci 15-20 krotnie a jeśli zatrzyma do 32 lat to w ogóle inwestycja życia budżetu państwa.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #972 dnia: Luty 08, 2023, 20:15:45 »
No wreszcie zacząłeś normalnie gadać i musze przyznać ci racje. A to ze d-ca sekcji będzie zarabiać więcej niż d-ca zmiany to sorry ale d-ca zmiany mógł się przyjąć wcześniej. Ciekawe czy jak ten d-ca zmiany będzie brał dodatek za lata służby a d-ca sekcji będzie miał dużo mniej to czy będzie mu  go żal. Panowie to co ma powiedzieć d-ca zmiany jak ma 5 lat służby i nie ma żadnego dodatku za lata służby a st. ratownik st.ogn ma 29 lat służby i bierze dodatek za lata to tez jest nie sprawiedliwe. Proszę Was każdy z nas to weźmie jak dojdzie do danego  wieku i będzie pobierać dane świadczenia. Zacznijmy walczyć o podwyższanie dodatków służbowych bo przez 25 lat nie bierzemy max dodatku służbowego i każdemu pasuje.  :fiuu: :fiuu: :fiuu:

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #973 dnia: Luty 08, 2023, 20:20:50 »
MATRON27 Ma racje każdy z NAS to otrzyma. trzeba walczyć o dodatki służbowe bo ja mam 25 lat służby d-ca zmiany a dodatku mam 900zł , bo wiecznie nie ma kasy w komendzie. i tak przez 25 lat jesteśmy r.... w d.... :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #974 dnia: Luty 08, 2023, 20:23:28 »
Was niektórych to powinno się leczyć  w każdym normalnym kraju starszy pracownik na tym samym stanowisku ma większe stawki a dodatek stażowy to wymysł demokracji...
Dodatek ten nie ma charakteru motywacji do lepszej pracy tylko do dłuższej pracy bo nie ma nawet w nim wymogu pozytywnej opinii czy braku kary dyscyplinarnej to jest po prostu coś co ma przynieść zysk dla budżetu... Jeśli ktoś uważa, że może jakimkolwiek gadaniem coś w tym zmienić to jest w wielkim błędzie bo w 70% przypadków będzie on wynosił poniżej 500 (średnio) więc jeśli każdego kto go otrzyma zatrzyma na rok to się zwróci 15-20 krotnie a jeśli zatrzyma do 32 lat to w ogóle inwestycja życia budżetu państwa.
Bardzo Ciebie proszę przeczytaj jeszcze raz co napisałem i kogo porównałem. Starszy pracownik 2 lub 3 grupy niżej, z mniejszym zakresem obowiązków. Całkiem nie dawno sam pisałeś jak to niema chętnych na wyższe stanowiska bo sie nie opłaca. I nie doradzaj komuś leczenia nie będąc pewny swojego zdrowia.