Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 407594 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 05, 2023, 12:51:12 »
Przecież my też podobno strajkujemy, czy też protestujemy  :)
Oj to duża róznica  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 05, 2023, 13:05:50 »
… nie róbcie sobie jaj i nie porównujcie pracy strażaka (nikomu nie ujmując) z pozycjonowaniem towarów na półkach i przesuwaniem ich nad skanerem przy kasie…

Do programistów nie można porównywać, do górników tez nie można porównywać, polityków też nie,
Budowlańców, lekarzy, przedsiębiorców, czy specjalistów branżowych tym bardziej…
A jakie uzwiązkowienie jest w Wojsku Polskim? (Ah, zapomniałem, że w wojsku jest inna „pragmatyka” i porównań z nimi tym bardziej robić nie wolno :zamknij:)
 panowie związkowcy wszystkim wytłumaczą, że musimy się cieszyć, bo jest super i na więcej nie zasługujemy :rofl:

A poprzedni wpis dotyczył świadczenia po 15 latach, które nie wpływa na średnie uposażenie strażaka czy policjanta. Wielokrotność kwoty bazowej w Policji i Straży Granej nadal pozostanie wyższa niż w PSP i tego nie zdementowałeś.

Doliczanie świadczeń „antyemerytalnych” do porównywania średnich uposażeń w służbach jest nieuzasadnione, bo za chwilę dodatek potężnej mocy sprawi, że wszyscy Policjanci będą służyć do 32 lat i wtedy tam średnio wyjdzie więcej, no bo będą służyć dłużej, to musi zadziałać prawda…?  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 05, 2023, 13:11:40 »
A poprzedni wpis dotyczył świadczenia po 15 latach, które nie wpływa na średnie uposażenie strażaka czy policjanta. Wielokrotność kwoty bazowej w Policji i Straży Granej nadal pozostanie wyższa niż w PSP i tego nie zdementowałeś.
Doliczanie świadczeń „antyemerytalnych” do porównywania średnich uposażeń w służbach jest nieuzasadnione, bo za chwilę dodatek potężnej mocy sprawi, że wszyscy Policjanci będą służyć do 32 lat i wtedy tam średnio wyjdzie więcej, no bo będą służyć dłużej, to musi zadziałać prawda…?  :rofl:
No przecież pokazałem ci jaki dział budżetu rośnie i są to uposażenia więc do jasnej cholery jak czegoś nie rozumiesz to nie jest moja wina a ja nie jestem od tego aby wszystko tłumaczyć. Tak średnia urośnie w związku z tym świadczeniem w roku 2024 gdy już nie będzie brane z rezerwy...
Sorry taki mamy klimat i prawdopodobnie przeskoczymy Policję wiec zniknie debilny zarzut do ZZ, że Policja ma więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 05, 2023, 16:20:30 »
A poprzedni wpis dotyczył świadczenia po 15 latach, które nie wpływa na średnie uposażenie strażaka czy policjanta. Wielokrotność kwoty bazowej w Policji i Straży Granej nadal pozostanie wyższa niż w PSP i tego nie zdementowałeś.
Doliczanie świadczeń „antyemerytalnych” do porównywania średnich uposażeń w służbach jest nieuzasadnione, bo za chwilę dodatek potężnej mocy sprawi, że wszyscy Policjanci będą służyć do 32 lat i wtedy tam średnio wyjdzie więcej, no bo będą służyć dłużej, to musi zadziałać prawda…?  :rofl:
No przecież pokazałem ci jaki dział budżetu rośnie i są to uposażenia więc do jasnej cholery jak czegoś nie rozumiesz to nie jest moja wina a ja nie jestem od tego aby wszystko tłumaczyć. Tak średnia urośnie w związku z tym świadczeniem w roku 2024 gdy już nie będzie brane z rezerwy...
Sorry taki mamy klimat i prawdopodobnie przeskoczymy Policję wiec zniknie debilny zarzut do ZZ, że Policja ma więcej.

Poczekajmy na ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy poszczególnych służb, a wtedy porównamy mnożniki. 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 06, 2023, 14:37:15 »
Ale którego? Przed 15+ czy po?


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 06, 2023, 19:25:58 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0K64QrVXb4Tqqyu8gbzLE65pYpyqVJ6UhzXZmohWuyGEC298uMnWYtwjzkYdnqvCnl&id=100064538209220
No przecież mówiłem, że dogadane bo nie może jeden ZZ mieć inne zdanie niż reszta.
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 06, 2023, 19:38:56 »
Tak czytam protokół ze spotkania i mam pytanie do Eqinoxa i radcy, pisaliście:
Cytuj
To ja powiem tak koszt tego jest mniejszy niż 1 piwa w przeliczeniu na strażaka i z uwagi na zaokrąglenia (grupy zaokrągla się do pełnych 10 zł) to 50% strażaków by tego piwa nie odczuło.
Florian wytoczył wojnę o taką poważną kwotę?

Kwota w grupie to pochodna mnożenia kwoty bazowej i wielokrotności w danej grupie. Później to się zaokrągla. I jeśli popatrzycie w tabele to 2 zł nic nie zmienią. A o takiej kwocie miesięcznie na etat mowa z tytuł regulacji służbowego
Natomiast w protokole ze spotkania zapisano wprost na temat finansowania 8% minimalnego służbowego: "spełnienie tego warunku wymaga przeznaczenia średnio na etat 58,49zł z kwoty 581,58zł" - nie wiem skąd taka różnica - może pijemy piwa o innej wartości albo ja źle to interpretuję - a jeśli tak to będę wdzięczny za wyjaśnienie dlaczego strona służbowa mówi o przeznaczeniu na etat 58,49 a Wy ok. 2zł .  :cooo:
I dalej: "Określenie minimalnej wysokości dodatku służbowego na 8% dotyczy ok. 10 650 strażaków" - a więc zabieramy od wszystkich (przypominam, że z podwyżki o którą wszystkie 3 związki walczyły z powodu inflacji, która dotknęła każdego), żeby dać tylko ok. 33% strażaków - a realnie nie przekazano żadnej symulacji i danych, nawet szacunkowych - ilu strażaków spośród tych ok. 10,6tyś ma teraz dodatek na tyle bliski 8%, żeby tej podwyżki realnie nie odczuć.

Jakoś nie przypominam sobie, żeby inne służby, które mają minimalny służbowy na 10% dawały na to pieniądze z jednej podwyżki od razu? Może jako związki zawodowe powinniśmy się dogadać i wspólnie zawalczyć o to, żeby znalazły się na to środki z innej puli, tak żeby dorównać w tym innym służbom a nie ślepo klepać pomysły decydentów? Szczególnie, że jako działacze związku który ma dużą siłę przebicia przekazujecie tu wypowiedzi, które pozwalają przypuszczać, że to nie są duże pieniądze w przeliczeniu na strażaka (patrz pkt. 1).
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2023, 19:43:09 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 06, 2023, 20:03:22 »
10650 osób (z czego zapewne 90% przyjętych na nowych zasadach) to zapewne ogółu 35% strażaków i pewnie z 70% przyjętych na nowych zasadach. Planowane jest 10% dodatku służbowego więc pewnie jeszcze więcej strażaków go otrzyma. Oczywiście ten dodatek będzie rósł co roku.
Szczerze to nawet nie wiem kiedy inne służby wprowadziły to minimum.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 06, 2023, 20:11:55 »
10650 osób (z czego zapewne 90% przyjętych na nowych zasadach) to zapewne ogółu 35% strażaków i pewnie z 70% przyjętych na nowych zasadach. Planowane jest 10% dodatku służbowego więc pewnie jeszcze więcej strażaków go otrzyma. Oczywiście ten dodatek będzie rósł co roku.
Szczerze to nawet nie wiem kiedy inne służby wprowadziły to minimum.
Tak bronicie nagle spłaszczania grup a teraz chcecie wprowadzić minimalny służbowy 10 procent.
Przecież to kolejne spłaszczanie tym razem dodatku służbowego.
W dalszym ciągu nie będzie opłacało się awansować jeśli nie zostaną wprowadzone określone minimalne dodatki dla poszczególnych stanowisk a nie dla wszystkich jak leci.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 06, 2023, 20:14:37 »
Dodatek służbowy na poziomie 10% jest w innych służbach do których strażacy często lubią się na forum porównywać
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 06, 2023, 20:17:19 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0K64QrVXb4Tqqyu8gbzLE65pYpyqVJ6UhzXZmohWuyGEC298uMnWYtwjzkYdnqvCnl&id=100064538209220
No przecież mówiłem, że dogadane bo nie może jeden ZZ mieć inne zdanie niż reszta.
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:
Czas do 15.03, czyli strażacy pieniadze z podwyżki dostana najszybciej w kwietniu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 06, 2023, 20:18:44 »
Mam wielką nadzieję, że w marcu  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 06, 2023, 20:23:09 »
Dodatek służbowy na poziomie 10% jest w innych służbach do których strażacy często lubią się na forum porównywać
Chyba nie zrozumiales o co mi chodzi. W wielu przypadkach te 10 procent w tej chwili będzie miał i stażysta i dowódca zastępu. Czyli tak naprawdę różnica w dodatku pomiędzy nimi to będzie kilkadziesiąt złotych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 06, 2023, 20:24:11 »
A o ile wzrosła różnica w grupie?
Gdzieś naprawdę trzeba znaleźć złoty środek bo inaczej jedni by dostali 200 inni 700 a to za duża różnica jak na jedną podwyżke
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 06, 2023, 20:33:08 »
Ale Eqinox nie odniosłeś się skąd różnica tego przykładu, który podawałeś o piwie. No bo jednak za 58 zł to ja kilka piw kupię i to w sobotę w pubie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 06, 2023, 20:37:01 »
Ale Eqinox nie odniosłeś się skąd różnica tego przykładu, który podawałeś o piwie. No bo jednak za 58 zł to ja kilka piw kupię i to w sobotę w pubie
Nie mam tego dokumentu więc ciężko mi się odnieść ale ogarnę go  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 06, 2023, 20:39:45 »
10650 osób (z czego zapewne 90% przyjętych na nowych zasadach) to zapewne ogółu 35% strażaków i pewnie z 70% przyjętych na nowych zasadach. Planowane jest 10% dodatku służbowego więc pewnie jeszcze więcej strażaków go otrzyma. Oczywiście ten dodatek będzie rósł co roku.
Szczerze to nawet nie wiem kiedy inne służby wprowadziły to minimum.
Najpierw 90%, potem 70% - ale nie będę już tak łapał za słówka - a co z pierwszą częścią mojego posta, która została bez odpowiedzi, skąd Wam wychodziło że minimalny służbowy wiąże się z zabraniem ok. 2-3zł na etat, więc nikt tego miał nie odczuć a stronie służbowej 58,5zł? To jednak znaczna różnica, mogąca mieć wpływ na osąd wielu osób.

Teraz dla osób, które sądzą, że ta podwyżka zróżnicuje w grupach, biorę hipotetycznie st. str. na 1 grupie, 2% wysługi i st. ogn. na 6 grupie z 10% wysługi - liczone na szybko - przed podwyżką różnica w uposażeniu tych strażaków wynosiła 1137zł (brutto), po podwyżce i minimalnym służbowym różnica w uposażeniu będzie wynosiła 1172zł (brutto) - a więc zróżnicowano różnicę między grupą 1 a grupą 6 o całe 35zł brutto. Zaznaczam, że nie liczyłem jak to by wyglądało w stosunku do innych grup.

Eqinox, to Protokół ze spotkania kierownictwa KG PSP z przewodniczącymi central związków zawodowych, podpisany przez przewodniczących dwóch związków, wcześniej pisałeś, że trzeci związek go nie podpisał, więc na pewno wiesz o czym mowa - ten sam, w którym jako załącznik jest pismo NSZZ PP, w którym piszą wprost, że propozycja ustalenia minimalnego dodatku służbowego na poziomie 8% wymaga doprecyzowania w zakresie sposobu wprowadzenia tej zasady i konieczność proporcjonalnego wzrostu dodatków służbowych dla pozostałych grup i stanowisk a przeznaczone i wyliczone kwoty przez KG wymagają przeliczenia/urealnienia "średnich" w poszczególnych komendach powiatowych/miejskich oraz uzgodnień na terenach województwa - więc okazuje się, że nie tylko jeden związek miał uwagi odnośnie wprowadzenia min. służbowego ad-hoc na te 8% w sytuacji jaką mamy. Ale rozumiem - to nie pasowało do narracji, że tylko jeden związek jest zły  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2023, 20:45:43 wysłana przez mpolskie »

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 06, 2023, 20:58:07 »
A o ile wzrosła różnica w grupie?
Gdzieś naprawdę trzeba znaleźć złoty środek bo inaczej jedni by dostali 200 inni 700 a to za duża różnica jak na jedną podwyżke
Czyli tak naprawdę nie naprawiacie siatki płac a dajecie wszystkim mniej więcej po równo. To nie trzeba było tak odrazu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 06, 2023, 21:28:37 »
Czyli tak naprawdę nie naprawiacie siatki płac a dajecie wszystkim mniej więcej po równo. To nie trzeba było tak odrazu?
Od początku pojawieniea się tej tabelki mówiłem "młodym" forum, że nie są tam wcale jakoś wybitnie stratni a demonizowanie rozwiązania to strzał na ślepo. Tak siatka płac jest poprawiona bo grupy wyglądają już ok... Potem pora na następne etapy.
Najpierw 90%, potem 70% - ale nie będę już tak łapał za słówka - a co z pierwszą częścią mojego posta, która została bez odpowiedzi, skąd Wam wychodziło że minimalny służbowy wiąże się z zabraniem ok. 2-3zł na etat, więc nikt tego miał nie odczuć a stronie służbowej 58,5zł? To jednak znaczna różnica, mogąca mieć wpływ na osąd wielu osób.
Teraz dla osób, które sądzą, że ta podwyżka zróżnicuje w grupach, biorę hipotetycznie st. str. na 1 grupie, 2% wysługi i st. ogn. na 6 grupie z 10% wysługi - liczone na szybko - przed podwyżką różnica w uposażeniu tych strażaków wynosiła 1137zł (brutto), po podwyżce i minimalnym służbowym różnica w uposażeniu będzie wynosiła 1172zł (brutto) - a więc zróżnicowano różnicę między grupą 1 a grupą 6 o całe 35zł brutto. Zaznaczam, że nie liczyłem jak to by wyglądało w stosunku do innych grup.
Eqinox, to Protokół ze spotkania kierownictwa KG PSP z przewodniczącymi central związków zawodowych, podpisany przez przewodniczących dwóch związków, wcześniej pisałeś, że trzeci związek go nie podpisał, więc na pewno wiesz o czym mowa - ten sam, w którym jako załącznik jest pismo NSZZ PP, w którym piszą wprost, że propozycja ustalenia minimalnego dodatku służbowego na poziomie 8% wymaga doprecyzowania w zakresie sposobu wprowadzenia tej zasady i konieczność proporcjonalnego wzrostu dodatków służbowych dla pozostałych grup i stanowisk a przeznaczone i wyliczone kwoty przez KG wymagają przeliczenia/urealnienia "średnich" w poszczególnych komendach powiatowych/miejskich oraz uzgodnień na terenach województwa - więc okazuje się, że nie tylko jeden związek miał uwagi odnośnie wprowadzenia min. służbowego ad-hoc na te 8% w sytuacji jaką mamy. Ale rozumiem - to nie pasowało do narracji, że tylko jeden związek jest zły  :rofl:
Ależ łap za słówka tylko naucz się intepretować:
90% z 10650 to osoby nowo przyjęte które zapewne obejmie nowe naliczenie dodatku i stanowią one około 70% ogółu przyjętych na nowych zasadach. Jak tylko odstane protokół do ręki odniosę się i do stanowiska PP też ale logicznym jest, że jak coś się podnosi to trzeba kasę dać  :rofl:. Ale nie korzystaj z tabel ze strony Floriana bo najpierw zawierały tylko błędy a dalej zawierają dane z sufitu jak wymieniony przez ciebie st. ogn. z 10 letnią wysługą gdzie min. o ile dobrze pamiętam aby osiągnąć ten stopień to 13 lat służby i to przy 100% spełnieniu wymagań ustawowych więc uśrednione 10 jest nierealne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 06, 2023, 21:42:04 »
Super, w takim razie zamiast starszego przyjmij tam ogniomistrza z 10 letnim stażem służby - w takim razie różnica po naprawie siatki płac zmieni się z 35 brutto o których pisałem na 29 brutto.

Przypominam, że ówczesny 01 KG w 3,5 roku otrzymał awanse, na które przepisy przewidywały 19 lat, więc nie pisz proszę o realnych czasach awansów w stopniu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 06, 2023, 21:45:14 »
Super, w takim razie zamiast starszego przyjmij tam ogniomistrza z 10 letnim stażem służby - w takim razie różnica po naprawie siatki płac zmieni się z 35 brutto o których pisałem na 29 brutto.

Przypominam, że ówczesny 01 KG w 3,5 roku otrzymał awanse, na które przepisy przewidywały 19 lat, więc nie pisz proszę o realnych czasach awansów w stopniu.
Weź to mi tu rozpisz te wyliczenia to zapewne będę miał co poprawiać  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 06, 2023, 22:11:16 »
Przyjąłem dodatki jakie są u mnie w komendzie - stażysta 150zł, 6 grupa ma u nas średnio 384 z groszami, zaokrągliłem w dół do 380 - to wystarczy do obliczeń. Od razu sam napiszę, że nie musisz sprawdzać w tabeli na stronie Floriana bo są takie same jak tam - Ty powiesz, że wziąłem je stamtąd i są z kosmosu a ja wiem, że to średnie z mojej komendy - a jeśli tak się mamy przerzucać to szkoda naszego czasu na klepanie w klawiaturę :D

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 07, 2023, 06:57:42 »
mpolskie
Powiem tyle
Teoretycznie dziecko w 4 klasie umie czytać ze zrozumieniem i zapamięta tekst czytany.
I teraz spójrz na Twoje ostatnie posty i wcześniejsze posty które atakujesz.
I teraz pytanie tak po prostu masz czy robisz to świadomie (bo uważasz nas za idiotów)?

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 07, 2023, 18:57:41 »
Czy dobrze rozumiem pomysl solidarnosci? Tabelka + 10 proc dodatek.

Grupa 1 (2810) - 1proc wyslugi (28) - strazak (1622) = min dodatek = 446 zl

Grupa 7 (3580) - 10proc wyslugi (358) - ogniomistrz (1732) = min dodatek = 567 zl

Roznica w dodatkach niby niewielka, ale jesli chodzi o uposazenie jest bardzo zauwazalna. W przykladzie, grupa 1 (4906), a grupa 7 (6237). Dodatek sluzbowy zawsze byl patologia w strazy (kazdy wie, ze mial malo wspolnego z wyksztalceniem, umiejetnosciami, uprawnieniami), wiec wprowadzenie minimum duzo zmieni na plus. Przepraszam, bo na poczatku tez was nie rozumialem, teraz wydaje sie to zdecydowanie pozytywne i moze ten przyklad otworzy ludziom oczy.