Autor Wątek: kilka pytan SGSP  (Przeczytany 16306 razy)

Offline lukasz997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
kilka pytan SGSP
« dnia: Wrzesień 22, 2006, 23:35:46 »
witam!!
mam kilka pytan w zwiazku ze studiami dla osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.
po pierwsze jak wygladaja te studia?? czy sa skoszarowane?
po drugie co mozna po nich robic??gdzie pracowac??

chcialbym rowniez wiedziec czy jesli studia dla strazakow sa skoszarowane to znaczy ze jest tak jak w wojsku?? tzn. nie mozna wracac pozniej niz o 22, trzeba chodzic w mundurze itp??
 

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2006, 17:40:43 »
Witaj
Pozwól że Ci odpowiem na pytania. Studiuję na SGSP WIBP cywilne, jestem na drugim roku.

Jak wyglądają studia?
- Jak studia kolego, życie studenta to nie przelewki, proponuję za wczasu trenować wątrobę :-) . Prócz nauki trzeba się przecież jakoś rozerwać co nie? Pierwszy rok to delikatny hardcor: warto być kumatym z chemii fizyki i matematyki. Do tego dochodzi wszechobecna "mechanika" a pod koniec roku jest ciepło. Ja chemii osobiście nauczyłem się wlasnie na sgsp, wczesniej nie mailem o niej pojecia. W liceum była ona po porstu do d... . Ogólnie mówiąc- klimat fajny, szkoła mi się podoba, wykładowcy- różnie są bestie i są naprawdę w deche. Jak wszędzie.
 
Cywilne nie są skoszarowane, no bo niby z jakiej racji skoro mundura nie masz????


Kolego jeżeli chodzi o pracę po tych studiach to masz możliwości i możliwości. A jeżeli te ci się nie podobają to masz jeszcze inne możliwości ;-) Tzn. Możesz pracować w PSP (jako cywil), prowadzić szkolenia p.poż i bhp*(moja działka) (*jak sobie studium zrobisz z bhp), robić plany zabezpieczeń- budynków i samolotów (do tego drugiego trzeba zdobyć dodatkowe uprawnienia- robota bardzo płatna, odpowiedzialna i ciężka do zdobycia), możesz pracować w firmach zajmujących się produkcją sprzętu p.poż. , możesz instalować czujki, alarmy, klapy co tylko zechcesz, nabijać gaśnice, wyznaczać drogi ewakuacyjne, podpisywac plany budynków do "oddania" itd. Masz dużo możliwości.

Skoszarowane studia dla strażaków- tyle co wiem od przyjaciół (przyszłych strażaków), pobudeczka o 6, cisza nocna o 22:00. Do tego dochodzi służba itp. Chodzą w mundurach i niektórzy kablują na nich jak identyfikatora nie mają. Mają masę obowiązków, i ogolnie nie jest to różowe. Chłopaki się naprawdę musza namęczyć żeby zostać strażakiem. poświęcenie przede wszystkim.

Offline Furby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2006, 20:25:11 »
Bylem w SGSP po testy z fizyki i juz nie bylo wiec jak ktos by mial to chetnie odkupie, prosze o kontakt gg 4429847 lub furby6@wp.pl a jesli nie masz to napisz co na tych testach jest i czy ciezko je przejsc :) pozdrawiam...

Offline lukasz997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2006, 21:39:26 »
 wie ktos moze ile trzeba miec procent z matury zeby sie dostac na studia cywilne i zawodowe jesli zdaje sie rozszerzona mature z matematyki i fizyki????

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2006, 01:10:35 »
Ja też bym odkupił a przynajmniej prosił bym o info bo też jestem zainteresowany

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2006, 18:03:30 »
wie ktos moze ile trzeba miec procent z matury zeby sie dostac na studia cywilne i zawodowe jesli zdaje sie rozszerzona mature z matematyki i fizyki????
W tym roku zostały wprowadzone zmiany w zdawaniu matury, pisze sie tylko jeden poziom.. Prawdopodobnie w walce o miejsca w SGSP będą brane osoby które zdają poziom rozszerzony, na stronce SGSP jeszcze nie ma nowego przelicznika matury na punkty ale myślę że ok 75% z rozszerzonego powinno wystarczyć. Oczywiście mam na myśli studia mundurowe
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 18:06:19 wysłana przez gochniak »

Offline krzysiu_krawiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2006, 22:06:18 »
Jeśli nie mam matury z matmy, fizy ani chemii to czy jest jakiś test do sgsp  czy musi być matura z tych przedmiotów?

Offline lukasz997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2006, 16:26:19 »
jak sie nie zdaje matematyki i fizyki na maturze to pisze sie test z nich a z tego co patrzylem to testy te sa latwiejsze od matury. jesli natomiast pisze sie z tych przedmiotow mature ale zle pojdzie to mozna napisac podanie zeby pisac test wstepny z jednego lub obu przedmiotow

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2006, 12:32:58 »
Jesli w liceum jade na trójach i z matury mam około 50-60 % to czy mam szanse żeby się dostać do sgsp??
Aha i mature mam podstawową z polskiego niemieckiego a z chemi rozszerzoną??

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2006, 18:31:26 »

Aha i mature mam podstawową z polskiego niemieckiego a z chemi rozszerzoną??

.. Twoje wyniki z matury nie będą chyba brane pod uwagę, byle ta matura była. Natomiast przyłóż sie do testów z fizy i matmy..

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2006, 00:44:18 »
odnośnie testów do SGSP to ja też porsze o kontakt jeśli ktoś byłby w posiadaniu gg 851676

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2006, 00:09:17 »
Pytanko??

Jaki przedmiot jest warzniejszy w SGSP Matematyka czy Fizyka??

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2006, 00:10:34 »
Ma ktoś w posiaadaniu Testy do SGSP chętnie odkupię :mellow:??

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:23:14 »
Ja takze jestem zainteresowany.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:31:57 »
Pytanko??

Jaki przedmiot jest warzniejszy w SGSP Matematyka czy Fizyka??

jak dla Ciebie to język polski :P a poważnie to jedni powiedzą, że równo, ale wg mnie troszkę bardziej matma. poucz się też lepiej chemii bo warto ją mieć dobrze opanowaną.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2006, 12:40:22 »
według mnie także matma jest ważniejsza niż fiza, bo nie znając matmy nie rozwiążesz nawet łatwych zadań z fizy, chodzi mi o przekształcanie wzorów a nawet same obliczenia mogą okazać sie trudne.

Offline Dawid-OSP-Psary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Ochotnicza Straż pożarna w Psarach Śląskich
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2006, 16:17:34 »
Witam.
Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś testy do sgsp w Warszawie?? proszę o pomoc -_-

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2007, 19:26:34 »
rowniez jestem zainteresowany testami moje gg ; 3309372 moge za nie zaplacic.

Offline ratowniczka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2007, 11:38:21 »
Ja również byłabym zainteresowana testami do SGSP. Jakby ktoś miał to proszę o kontakt 5206918

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2007, 18:35:33 »
Słuchajcie, nie wiem czy teraz sa dostepne "od ręki", bo zawsze były, ale proponuję zajrzeć na stronę SGSP i skontaktować sie telefonicznie żeby zasięgnąć informacji na temat testów.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2007, 19:15:14 »
krótko na temat: nakład wyczerpany

gzyms

  • Gość
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2007, 23:44:28 »
a nawet jeśli ktoś ma to raczej woli dać swoim znajomy albo zostawić dla siebie. przecież jesteśmy rywalami w drodze do szkoły :wacko:
a tak na poważnie, to sam szukałem,dzwoniłem prosiłem tam w SGSP ale nic się nie da zrobić. pytałem się po róznych forach ale ogólnie biednie to wygląda. Ja się uczyłem z testów do 2003 roku. brakuje mi najnowszych ale nie będę płakał
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 23:47:31 wysłana przez gzyms »

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2007, 19:28:01 »
mam pytanie odnośnie progów punktowych do SGSP:
W zeszłym roku można było z matury (ew. testów) zdobyć max 120pkt, a ile można było zdobyć punktów z toru przeszkód?
Jaki był minimalny próg do zakwalifikowania się do dalszego etapu rekrutacji?
proszę o odpowiedzi, szczególnie tych, którzy zdawali do SGSP w ubiegłym roku

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 26, 2007, 20:31:29 »
mam pytanie odnośnie progów punktowych do SGSP:
W zeszłym roku można było z matury (ew. testów) zdobyć max 120pkt, a ile można było zdobyć punktów z toru przeszkód?
Jaki był minimalny próg do zakwalifikowania się do dalszego etapu rekrutacji?
proszę o odpowiedzi, szczególnie tych, którzy zdawali do SGSP w ubiegłym roku

W ubiegłym roku, łapały sie już osoby które miały 75 pkt. oczywiście musiały spełniać minima z matmy (ok. 28 pkt)  i fizy ( ok 28 pkt).. Co do sprawnościówki to osoby te musiały sie zmieścić w określonym czasie ( w ubiegłym roku ok. 51 s)