Autor Wątek: kilka pytan SGSP  (Przeczytany 16307 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 21, 2007, 13:47:39 »
Nie chce mi się w to wierzyć, bo po 2 latach aspirantki będzie się miało mł.asp., a po 3,5 roku SGSP będzie niższy stopień? Kolejna plotka. Tak samo jak nie miało być naboru na dzienne i zaoczne do SA. I plotkarze się zdziwili. Gdyby mieli przez 2 czy 3,5 roku szkolić podoficera to by zbankrutowali, bo koszt utrzymania przez 2 lata jednego kadeta w SA to około 20 tys. zł. Prędzej by zrobili ze szkół ośrodki szkolenia PSP i prowadzili kursy szeregowców i podoficerów i jeszcze zarabiali na kursach dla OSP. A poza tym gdyby miały być niższe stopnie np. po SA to by nie zmniejszali tak drastycznie liczby miejsc. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline r8k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 21, 2007, 14:14:43 »
ja_chce_do_psp ma całkowitą racje. Pomijając już moje wcześniejsze dywagacje na temat ustaw, to im  się po prostu nie opłaca. Żeby pakować w nas takie pieniądze, a potem tylko dać uprawnienia do obsługi prądownicy.
A, że mówią o tym nawet starsze roczniki SGSP? Gdzieś ta plotka musiała przecież powstać.
Nawet zastępca Komendanta Głównego nic o tym nie wie, a on chyba jest lepiej zorientowany niż jakikolwiek pchor.

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 21, 2007, 14:48:25 »
najlepiej zadzwońcie do dziekanatu i się zapytajcie (chociaż te babki tam są niekumate więc poproście o przełączenie do któregoś prorektora) i tam Wam wszystko wyjaśnią. Wg mnie to też jest bez sensu że po aspiranntce będzie się miało wyższy stopień, ale za to nie ma się inżyniera czyli wyższego wykształcenia.
EDIT: albo zaczekajcie jeszcze troszke i jak już będziemy po zamczysku na szkole to się dopytam ludzi ze starszych roczników, oni napewno są bardziej kumaci.
A jeśli narazie nikt nie ma pewnych informacji to nie ma co dyskutowac bo jeszcze się zrobi niezdrowa atmosfera ;P poczekamy zobaczymy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2007, 14:51:27 wysłana przez goździkowa »
TROUBLEMAKER

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 21, 2007, 15:52:29 »
Napiszę w tej sprawie do MSWiA i jak dadzą mi odpowiedź to napiszę co i jak z ich strony wygląda. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 21, 2007, 20:12:49 »
Napiszę w tej sprawie do MSWiA i jak dadzą mi odpowiedź to napiszę co i jak z ich strony wygląda. Pozdrawiam
Nie wywołuj wilka z lasu.  -_-
Czy z każdą plotką będziesz zwracał się do MSWiA ? ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 21, 2007, 20:27:17 »
Cytuj
Napiszę w tej sprawie do MSWiA i jak dadzą mi odpowiedź to napiszę co i jak z ich strony wygląda.
przecież pracująca tam rodzina go nie oszuka ;-)
a tak poważniej to masz rację - po co siać panikę. Nie nalezy z byle czym lecieć za wysoko bo zwraca sie uwagę na jakiś problem, a jak on zostanie zauważony to można sie będzie zaraz spodziewać jakichś zmian - stara prawda głosi "ciszej jedziesz- dalej zajedziesz"
EGO = 1 / wiedza

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 23, 2007, 13:23:35 »
r8k napisał:
Cytuj
Mam jednak nadzieję, że promowanie osób  z rozszerzoną maturą się nie skończy, bo byłoby to lekkie zaniżenie standardów (bez urazy dla osób z podstawową maturą).

Słuchaj teraz ....

W rekrutacji na rok 2008/09 napisali ,że będą brane pod uwagę wyniki z matur podstawowych ,a w przeciwnym wypadku ( czyli zdawanie matury na poziomie rozszerzonym ) będzie stosowany przelicznik. I jaki w tym myk ? A taki ,że przecież NIE MOŻESZ ZDAWAĆ MATURY Z MATY I FIZYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM JEDNOCZESNIE!! Bo teraz jest tak ,że na maturze piszesz :
|- j. Polski ,                                         \
|- j. obcy                                              \__ wybierasz sobie poziom podst. lub rozsz.
|- jakiś przedmiot np. Matematyka/Fizyka    /

+ Fizyka/Matematyka którą TRZEBA pisać na poziomie rozszerzonym.


Wiec nie można tu powiedzieć o zaniżeniu standardów ,a wręcz przeciwnie ...poprzeczka sie podnosi.
(testy w SGSP były łatwiejsze od matur)

PS. Chciałem uświadomić wszystkich , którzy o tym nie wiedzieli ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2007, 13:32:04 wysłana przez Seretsu »

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 23, 2007, 15:09:40 »

(testy w SGSP były łatwiejsze od matur)
napewno nie z fizyki
TROUBLEMAKER

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 23, 2007, 15:54:53 »
Właśnie ,że testy z fizyki były łatwiejsze... Jestem po pierwszej klasie LO i zrobię około połowę zadań , jeżeli chodzi o testy, a z maturka podstawową jest trochę gorzej ..

Testy w SGSP   
czas: 60 min
pytań : 20
odpowiedzi : test wyboru


Matura podst.
czas 120 min
pytań : 20
odpowiedzi : 10 test wyboru + 10 zadań otwartych .

Na maturze można stracić trochę punktów na zadaniach otwartych i dlatego matura jest trochę trudniejsza ( takie jest moje zdanie ) Ale na maturze jest więcej czasu......wiec wszystko zależy od tego jak jest sie jest przygotowanym  -_-





Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 23, 2007, 15:57:30 »
ha po pierwszej klasie... zobaczymy jak będziesz po 3 i będziesz się miał materiału z 3 lat uczyć
a moim skromnym zdaniem to co sprawia że egzaminy w szkole sa trudniejsze to jest ich forma.
egzamin wielokrotnego wyboru jest tak hardcorowy że szkoda gadać. niby 20 zadań ale na każde a,b,c trzeba poświęcić troszkę czasu a nie jak w zwykłych testach: ta odpowiedź jest dobra to nad resztą już się praktycznie nie muszę zastanawiać
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2007, 16:39:20 wysłana przez goździkowa »
TROUBLEMAKER

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 28, 2007, 13:52:54 »
co do gwiazdek to nie tak do końca że ma ich nie być, tylko po prostu jest juz w PSP zbyt wiele etatów oficerskich i nie ma tych ludzi gdzie upychać. z moich informacji wynika, że jeśli już by mieli coś zmieniać, to po szkole wychodziłoby się owszem z niższym stopniem ale tylko w razie braku miejsc dla oficerów, a gdy tylko takowe by się zwolniło to od razu dostawałoby się awans i gwiazdki. jak ktoś już dostaje gwiazdki to w mało której jednostce chcą go dać na podział jako ratownika a w biurach już jest nadmiar miejsc więc najprościej dać mu niższy stopień a jak sie zwolni miejsce to awans.