Autor Wątek: kilka pytan SGSP  (Przeczytany 16305 razy)

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2007, 10:53:41 »
czy jest jakiś limit czasowy na tor przeszkód do SGSP w Warszawie czy porostu trzeba go tylko zaliczyć??

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2007, 11:05:41 »
oczywiście że jest limit czasowy. najpierw tor biegają studenci mundurowi i cywilni i po ich czasach ustala się limit dla kandydatów.
TROUBLEMAKER

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:17:33 »
na jakim poziomie są to czasy??

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:41:55 »
Czasy jak czasy są lepsze i gorsze. Dziś tam biegałem i jeden kolo zrobił tor w 38 s, ale częściej się zdarzają ok. 1min a nawet 1min 30sek. Średnio wychodzi ok.48-50sek.

Offline turo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:48:17 »
ale chodzi mi o to w jakim czasie muszę sie wyrobić żebym miał zaliczony.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2007, 19:31:04 »
czas musi być jak najlepszy :D a potem to przeliczają za pomocą specjalnych przeliczników matematycznych (tak mi powiedzieli). Czas decyduje o dostaniu sie do szkoły w razie równej liczby punktów z teorii.

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:36:36 »
Witam !
Jednak doszło do tego ,że trzeba będzie od następnego roku napisać maturę z matmy i fizyki ;(
( http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja/senat_rekr_mund_08_09.pdf )


".....(b)Wymaga się, aby kandydaci mieli na świadectwie dojrzałości ,,nowa matura" w części
pisemnej oceny z matematyki oraz fizyki i astronomii. W postępowaniu rekrutacyjnym będzie
uwzględniany wynik P z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym wyrażony
w procentach.
W przypadku, gdy kandydat będzie miał tylko wynik R z poziomu
rozszerzonego, to wynik ten zostanie przeliczony na wynik P w następujący sposób:
P = R, gdy R < 30 % oraz P = (6R + 100)/7 dla R z przedziału od 30% do 100%. ...."

Jeżeli chodzi o ten wzór to rozumiem bo np.

Matmę rozszerzona pisze na R = 60%
to według wzoru podstawową mam 65,71%

P = (6*60%+100)/7 = 65,71%

To w takim razie mogę zdawać maturę podstawową z matmy i fizyki żeby sie dostać do SGSP??
Podejrzewam ,że chodzi im tylko o wynik z matury podstawowej z obu przedmiotów.

Przeczytajcie to co napisałem i jak trzeba będzie to poprawcie bo nie wiem czy dobrze to zrozumiałem.



z góry dzięki za odp.



 

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 06, 2007, 09:37:09 »
kolo co zrobił 38s jest ode mnie z grupy:] ale to sportowiec i biega;) ogółem w tym roku było mniej tak dobrych czasów niż rok temu, sporo oscylowało w granicach 47-50s

Offline dodak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2007, 16:28:26 »
no własnie jak to jest? :huh:

Offline gabriel89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2007, 18:04:41 »
Ale to chodzi o szkoły główną w warszawie czy też o wszystkie aspirantki w Częstochowie, Krakowie i Poznaniu

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2007, 18:42:28 »
Ja tę informacje znalazłem na stronie głównej SGSP  , a na stronach aspirantek niczego podobnego nie widziałem .

Offline Kaczy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 14, 2007, 17:56:11 »
Ja w tym roku startowałem do SGSP. Niestety nie zostałem wstepnie zakwalifikowany. Troszke zwaliłem ten tor przeszkód. Ale co sie odwlecze to nie uciecze....:) Dostałem sie na WAT na jeden z lepszych kierunków elektronika i telekomunikacja wiec mam nadzieje ze tam podołam a na SGSP postaram sie w przyszłym roku. A wam jak poszło???

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2007, 16:21:14 »
Do aspirantek wystarczy wykształcenie średnie bez matury, więc nie może się to tyczyć SA, bo najpierw musieliby zmienić ustawę. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline r8k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 16, 2007, 17:44:40 »
W tym roku był już używany ten przelicznik dla maturzystów 2007 (w tym dla mnie).
Z tym, że podstawę mnożono razy 0.25, rozszerzenie razy 0.35 a otrzymane wyniki sumowano.
W ten sposób mając 38% z rozszerzenia można było przebić kogoś kto zdał samą podstawę na 100%.
Mam jednak nadzieję, że promowanie osób  z rozszerzoną maturą się nie skończy, bo byłoby to lekkie zaniżenie standardów (bez urazy dla osób z podstawową maturą).

PS. Dla uspokojenia przyszłych aspirantów: skoro to regulamin SGSP to na pewno nie tyczy się on SA.


Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:17:51 »
Cytuj
W tym roku był już używany ten przelicznik dla maturzystów 2007 (w tym dla mnie).

Ciekawe , gdzie znalazłeś ten przelicznik ,który napisałem wyżej jak on będzie obowiązywał dopiero za rok  :huh:  ( Podejrzewam ,że mówisz o innym przeliczniku)

Cytuj
W ten sposób mając 38% z rozszerzenia można było przebić kogoś kto zdał samą podstawę na 100%.

Jak widzisz w następnym roku będzie inaczej bo brany będzie pod uwagę tylko wynik matury podstawowej . A jeżeli masz maturę rozszerzoną to jest wzór dzięki któremu można przeliczyć punkty na podstawową (  (6*R+100)/7  ) i gość który dostaje 38%  z rozszerzonej ( tak jak mówiłeś ) w przeliczeniu według wzoru ma 46,8% na podstawowej. Czyli gość który napisze podstawową na 47% ma więcej niż ten co napisał rozszerzoną na 38% .

Cytuj
Mam jednak nadzieję, że promowanie osób  z rozszerzoną maturą się nie skończy, bo byłoby to lekkie zaniżenie standardów (bez urazy dla osób z podstawową maturą).

I promowanie się nie skończyło ,ale jest niekorzystne dla tych ,którzy chcą pisać rozszerzoną bo czym więcej masz punktów na rozszerzonej tym mniej masz w przeliczeniu na podstawową . Podejrzewam ,że zrobili to specjalnie dlatego ,że jest coraz mniej chętnych do SGSP ( ktoś na forum wspominał ,że parę lat temu było 2 RAZY WIĘCEJ kandydatów niż w tym roku )


PS. Jeżeli coś pokręcilem to pisać  -_-





Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 18, 2007, 15:44:09 »
Ja w tym roku startowałem do SGSP. Niestety nie zostałem wstepnie zakwalifikowany. Troszke zwaliłem ten tor przeszkód. Ale co sie odwlecze to nie uciecze....:) Dostałem sie na WAT na jeden z lepszych kierunków elektronika i telekomunikacja wiec mam nadzieje ze tam podołam a na SGSP postaram sie w przyszłym roku. A wam jak poszło???
dokładnie na ten sam kierunek i uczelnię w ubiegłym roku poszedłem, ale  zrezygnowałem po kilku miesiącach żeby przygotować sie do egzaminów na SGSP... i nie żałuję teraz tego :D udało sie.. pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2007, 15:48:09 wysłana przez gochniak »

Offline r8k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 18, 2007, 20:00:17 »
Drogi Seretsu odnośnie warunków rekrutacji 2008/2009 masz całkowitą rację - porażka dla "rozszerzonych".

Ja natomiast próbowałem przybliżyć tegoroczne warunki rekrutacji 2007/2008 które były moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.
Ciekawe , gdzie znalazłeś ten przelicznik ,który napisałem wyżej jak on będzie obowiązywał dopiero za rok  :huh:  ( Podejrzewam ,że mówisz o innym przeliczniku)

Przelicznik (6*R+100)/7 to nic innego jak "przelicznik giertychowski" stosowany przez uczelnie wyższe już podczas rekrutacji tegorocznej.

W tym roku wygladało to tak, że osoba z rozsz 38% miała naliczany poziom podstawowy czyli w przybliżeniu 47% (w tym roku ułamki zaokraglali).
A następnie dokonywano działania:
38%*0,35 + 47%*0,25 = 25,05 pkt

Osoba która miała 100% z podstawy miała działanie:
100% * 0,25 = 25 pkt

Jak widać rozsz 38% przebija podst 100%.
Uważam, że jest to bardzo zdrowy pomysł. Zachęca do zdawania matury rozszerzonej.

Oczywiści tak było w tym roku i mam nadzieje, że regulamin przedstawiony nam przez Seretsu jest poprostu niedopracowany.

I promowanie się nie skończyło ,ale jest niekorzystne dla tych ,którzy chcą pisać rozszerzoną bo czym więcej masz punktów na rozszerzonej tym mniej masz w przeliczeniu na podstawową . Podejrzewam ,że zrobili to specjalnie dlatego ,że jest coraz mniej chętnych do SGSP ( ktoś na forum wspominał ,że parę lat temu było 2 RAZY WIĘCEJ kandydatów niż w tym roku )

Nie wiem jaki sens miałoby dyskryminowanie lepszych kandydatów. Przecież i tak na mundurówke potrzeba max 70 osób, więc czy kandydatów jest 800 czy 400 to nie ma wielkiej różnicy.
Powiem więcej: w tym roku były ostrzejsze limity niż rok wcześniej, więc mimo, że konkurencja była mniej liczna to dostać było się trudniej, a poziom rywalizacji był wyższy.

Offline kubavwujek

  • VWmaniak
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 19, 2007, 15:19:36 »
witam
mam pytanie odnośnie egzaminu wstępnego z matematyki na WIBP na cywilne
to pytanie raczej dla tych ktorzy juz zdawali
mianowicie jaki jest poziom trudnosci tego egzaminu?
a)poziom jest taki jak na maturze podstawowej
b)poziom jest taki jak na maturze rozszerzonej
dodatkowo chcialbym zobaczyc jakies przykladowe testy/zadania

z gory dziekuje     pozdravwiam, Kuba

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:36:46 »
człeku, w tym roku znalazłem na liscie chłopaka który miał w sumie 60 punktów (na 120 możliwych) i się dostał. a nie jest powiedziane że on miał najmniej pkt z wszystkich przyjętych, bo nie patrzyłem na wsyzstkich. Żeby dostać się do tej szkoły to wcale nie trzeba być mega mózgiem jak to ludzie piszą na tych forach.
TROUBLEMAKER

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 20, 2007, 11:10:04 »
to mnie zrobili bo ja miałem ponad 60 i nie byłem na liście przyjętych. Czas też nie najgorszy na torze przeszkód. Plecaki górą

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 20, 2007, 14:41:13 »
a łapałeś się w limitach?
TROUBLEMAKER

Offline r8k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 20, 2007, 16:05:32 »
to mnie zrobili bo ja miałem ponad 60 i nie byłem na liście przyjętych. Czas też nie najgorszy na torze przeszkód. Plecaki górą

Warunkiem wstępnego zakwalifikowania było osiągnięcie następujących wyników:
Matematyka - co najmniej: 26,48 pkt.
Fizyka - co najmniej; 27,79 pkt.
Sprawność fizyczna - mężczyźni - czas nie większy niż: 50,55 s.
Sprawność fizyczna - kobiety - czas nie większy niż: 59,03 s.

Więc zastanów się dwa razy zanim zaczniesz kogoś oskarżać o oszustwo. Limity były ustalane ze średnich a nie brane z kosmosu, a sprawnościówka monitorowana i nagrywana przy dziesiątkach świadków, więc nie ma tu mowy o przekrętach.

Jeżeli się nie dostałeś to nie z powodu plecaków ale dlatego, że miałeś za słabe (co nie znaczy, że złe) wyniki.

Żeby dostać się do tej szkoły to wcale nie trzeba być mega mózgiem jak to ludzie piszą na tych forach.

Oczywiście, że nie trzeba być mega mózgiem (choć z pewnością pomaga to w studiowaniu), ale trzeba mieć dobrze (nie mówię, że świetnie) opanowaną wiedzę z matmy i fizy i być sprawnym fizycznie.
Nie zawsze te cechy idą w parze i właśnie na tym polega trudność dostania się na tą uczelnię.
 

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 20, 2007, 23:56:05 »
Jeżeli wiecie coś na ten temat to napiszcie ... :huh:

I mam juz 2 pytania :

1. Jakie będą stopnie po SGSP jeżeli nie będzie to mł. kpt ?
2. Kiedy ponownie będą nadawane te stopnie i czy wogóle ?

Narazie tyle pytań jak coś mi przyjdzie do głowy to napisze ...

Offline r8k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 21, 2007, 09:19:55 »
Wedle obowiazującej ustawy o Straży Pożarnej - SGSP jest jedyna drogą do stopni oficerckich.
Więc kto powiedział, że nie będzie gwiazdek?
Nie ma żadnej ustawy, ani nawet zapowiedzi ustawy która miałaby o tym mówić.
Nawet w Komendzie Głównej nic o tym nie wiedzą.
Po SGSP dostaje się mł. kpt., koniec i kropka. Nie ma co rozpuszczać plotek i szerzyc niepokojów.

Offline goździkowa

  • TROUBLEMAKER
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • TROUBLEMAKER
Odp: kilka pytan SGSP
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 21, 2007, 12:46:06 »
gwiazdek nie będzie.
niech sę wypowiedzą osoby które obecnioe studiują w SGSP bo one są najbardziej w temacie. Zresztą na samych egzaminach gdy czekałem przed salą zapytałem się jakiegoś chłopaka z 2 roku (poznałem po mudnurze) i on mi powiedział że jeśli się nic nie zmieni to nie będzie już dla nich i dla wszystkich następnych
TROUBLEMAKER