Autor Wątek: Krzowski -co to za człowiek?  (Przeczytany 26025 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Krzowski -co to za człowiek?
« dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:24:22 »
Co sądzicie na temat tego co sie dzieje teraz w straży /reorganizacja/
KRZOWSKI MUSI ODEJŚĆ. Czy pod tym hasłem ktoś sie podpisze?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2006, 08:54:22 wysłana przez bulon »

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:47:28 »
Witam przyjacielu.
Moze tylko chwila wspomnień.
Pan Krzowski... miałem kiedyś przyjemność poznać Pana Krzowskiego.
Poświecił mi chwilę swojego czasu zupełnie bezinteresownie.
Moje odczucia(zapewne subiektywne):człowiek o dużej wyobraźni, kompetentny,"ludzki",o bardzo konstruktywnym toku myślenia,bezinteresownie pomocny!.
Mogę tylko powiedzieć tyle, że poznać tego Pana dla mnie było czystą przyjemnościa.
Nadmienie tylko że (podkreślam) bezinteresownie bardzo mi pomogł. Powiem jeszcze kolego, że nastepnym razem jesli bedziesz pisał o kims z nazwiska, to (zwarzywszy na funkcje, stopień i stanowisko) należy podać "Pan" lub "tytuł".... kultura tego wymaga!
Pozdrowienia! NIE WSZYSTKO CO NOWE JEST NOWOTWOREM!!!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2006, 23:39:47 »
A Ty klonie pewnie zostałeś niewinną ofiarą restrukturyzacji, może w związku z nią to Ty musisz odejść i stąd w tobie tyle jadu?
Wreszcie po wielu latach komuś starczyło jaj, żeby wzruszyć to nasze strażackie bagienko.
Widać, ze opór materii jest ogromny, o czym świadczy Twój post.
Pozdro dla Pana Generała.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2006, 01:27:02 »
Na temat Pana Krzowskiego już pisałem w temacie "Nowy Komendant Główny" na "Gorących dyskusjach...." więc się nie będę powtarzał.
W całej rozciągłości zgadzam się z tym co napisał omci sam_go.
Pozdrawiam !

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2006, 09:42:17 »
I ja dorzucę swoje 3 grosze, bo tyle akurat mam... :wacko:

1. To, że jestesmy w necie i zamiast nazwisk posługujemy się loginami, czyli jakby trochę anonimowo, nie daje nam żadnego prawa do używania cudzych nazwisk, tym bardziej, kiedy piszemy o naszych przełożonych.
2. Panie klonie, hasło zawarte w Pańskim poście świadczy o skrajnej frustracji, być może jak pisał mój poprzednik, związanej z przyszłymi skutkami reorganizacji ??!!
3. Osobiście nie miałem przyjemności spotkać Pana KG, ale faktycznie jak widać ma wiele odwagi, żeby przeprowadzić naszą służbę przez ten trudny okres (reorganizacji), niejednokrotnie rozmawialiśmy o przeroście stanowisk administracyjnych, o tym że na podziale jest coraz mniej ludzi i oto znalazł się człowiek, który stara się to wszystko ogarnąć i powstrzymać postępujący spadek rangi poszczególnych korpusów, zarówno oficerskiego, aspiranckiego jak i również podoficerskiego. na monożyło się nam stanowisk w biurach z jednoczesnym skurczeniem się obsad na podziale bojowym.
Myślę, że aby to wszystko mogło wrócić do normalności należy dokonać czasami radykalnych posunięć.
4. Rzucenie hasła wprost przekalkowanego ze sztandarowego sloganu Samoobrony (tylko z innym nazwiskiem) niczemu nie służy, równie dobrze można napisać KLON musi odejść! Ale to chyba nie jest przyjemne prawda? Może powinienem podać argumenty dlaczego? Jesli to forum ma czemuś służyć to przede wszystkim konstruktywnej wymianie poglądów.

konkluzja: 'Psy szczekają, a karawana jedzie dalej" - ta reorganizacja naprawdę jest potrzebna, ten kto wylewa żółć na forum boi się o własny stołek, może i słusznie?...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2006, 14:39:44 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 11:16:13 »
Podpisuje się pod porzednimi postami.

A co do Klona..... dla niektórych chcąc dla  innych niechcąc Komendant Krzowski jest Komendantem Głównym, czyli szefem wszystkich strażaków, i wysoce nie taktowne jest krzyczeć  propagandowymi sloganami. A gdybyś chciał byc uczciwy to pod chasłem "Krzowski musi odejśc" pierwszy byś się podpisał IMIENIEM i NAZWISKIEM (bo pod loginem każdy jest odważny) a tak to przypominasz mi głupkowatych lidzików w biało czerwonych krawatach stojących w anonimowej kupie podczas blokady drogi.

więc na przyszlość odrobinę kultury.

pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2006, 12:44:12 »
klon popis nie z tej ziemi !! :wacko:
a temat był już poruszany ( głowa i ręce nie bolą gdy naciska się "SZUKAJ" )
a od siebie to gościu w porzo !!!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

kacper88

  • Gość
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2006, 18:34:52 »
Ludzie, bracia, wujostwo, strażacy ratujcie!!?
" taką gospodarkę czytaj straż na rozpie.... " On.
Mój wujek dobry dla mnie człowiek straci posadę naczelnika w KG i to z takim doświadczeniem 30 letnim za biurkiem tyle orderów i odznaczeń.
Koniec z moją karierą, za co ja dzieci wykarmię nie chce na podział!!! Tam może cos mi się stać. Żona na etacie w KM sama trójki nas nie wykarmi.
A synek widać ze już się garnie do pracy w straży i co ja mu powiem ze już nie mogę ...
Co za czasy idą?
Ja popieram Klona, po co nam zmiany jest dobrze, nam.
A co innym ma być lepiej niż mi.
Na tym kończę może coś się odkuje na tym przetargu.



Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2006, 20:16:03 »
Przesada niczemu nie służy, ani ze strony klona, ani ze strony pozostałych kolegów.
Sama determinacja do wprowadzenia zmian to trochę mało - potrzeba jeszcze konkretnych zamierzeń. A propozycje zmian w organizacji komend (czasami sprzeczne z nowym rozporządzeniem) trudno chyba nazwać przemyślanymi, szczególnie w odniesieniu do stanowisk kierowania.
A podwyżkę w uposażeniu Kom. Głownego w wysokości 460,- + dodatek służbowy + wysługa tj. około 780,- zł miesięcznie brutto przy porównywalnej wysokości około 120,- zł dla ratownika to minister narzucił wbrew woli Kom. Głównego?
Czy to jest solidarne państwo?
A tak w ogóle oglądając relacje TV to nasuwa się pytanie, czy obecna ekipa zdąrzy ze zmianami?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:19:55 »
Nie miałem okazji Pana Komendanta poznać.
Moja ocena Jego poczynań neutralna
Nie będę wychwalać bo w moim odczuciu jak na razie nie ma za co
Nie będę krytkować chociaż byłoby za co ale dajmy jeszcze trochę czasu zobaczymy co dalej

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2006, 21:22:57 »
Ludzie, bracia, wujostwo, strażacy ratujcie!!?
" taką gospodarkę czytaj straż na rozpie.... " On.
Mój wujek dobry dla mnie człowiek straci posadę naczelnika w KG i to z takim doświadczeniem 30 letnim za biurkiem tyle orderów i odznaczeń.
Koniec z moją karierą, za co ja dzieci wykarmię nie chce na podział!!! Tam może cos mi się stać. Żona na etacie w KM sama trójki nas nie wykarmi.
A synek widać ze już się garnie do pracy w straży i co ja mu powiem ze już nie mogę ...
Co za czasy idą?
Ja popieram Klona, po co nam zmiany jest dobrze, nam.
A co innym ma być lepiej niż mi.
Na tym kończę może coś się odkuje na tym przetargu.


Co to ma być?
Bardzo dobrze że odchodzi. 30 lat się nasiedzial, hemoridy mu juz pewnie dokuczają od tego siedzenia. Czas najwyższy zrobic miejsca dla młodych ludzi, bardziej kompetentnych i otwartych na świat. Popieram Pana Generala w calej rozciągłości. Dziwi mnie tylko jedno, ze ludzie z 30 letnim doswiadczeniem odchodzacy z KG będą ponoc zatrudnieni jako cywile, i tu kieruję jedyny minus dla naszego kierownictwa. Emeryt to emeryt. Trzeba dac wreszcie szansę mlodym ludziom. Zrobil swoje i odchodzi.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2006, 23:22:09 »

Co to ma być?


Czy nie dostrzegłeś kolego ironii w tym poście. Nasz nowy kolega błysnął dowcipem widocznie zbyt mało zrozumiałym dla co niektórych. Smutne :(
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2006, 10:37:50 »
pełne poparcie dla działań komendanta !!
wreszcie znalazł się ktoś odważny i pier..... pięścią w stół !!
Panie gen. niech Pan nie idzie na żadne ustępstwa o reorganizacji mówiło się od 2 lat była szansa ułożyć wszystko bezboleśnie ( a wszyscy myśleli, że ich to nie dotyczy)
porządek musi być bez wględu na ustrój !

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2006, 14:23:36 »
Skojarzyłem sobie stary tekst, który ku przestrodze można by w tym momencie przytoczyć. Interpretację pozostawiam wam.

....
kiedy przyszli po rasistów nie zrobiłem nic by ich powstrzymać....
kiedy przyszli po nacjonalistów nie zrobiłem nic by ich powstrzymać...
kiedy przyszli po komuchów nie zrobiłem nic by ich powstrzymać....
kiedy przyszli po cyklistów nie zrobiłem nic by ich powstrzymać....
kiedy przyszli po urzędników nie zrobiłem nic by ich powstrzymać....
kiedy przyszli po mnie nie było już nikogo kto by ich powstrzymał.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 22, 2006, 18:08:00 »
goral bagieny z gorlic czlowiek....z......?

kacper88

  • Gość
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 22, 2006, 20:20:26 »
A tak już bardziej poważnie To trzeba "Chłopinie" dać szansę tylko czy zdąży?
Mnie ciekawi jedna z ważniejszych kwestii to;
Czy będzie realizowana jasna i przejrzysta ścieżka "kariery", awansów i zajmowania stanowisk?
Bo my mamy już nasze regulaminy, rozporządzenia i zarządzenia a komendanci swoje hmm.
Mam taką nadzieje, że będzie równa szansa  dla wszystkich białych czerwonych i zielonych.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2006, 23:09:51 »
Tak jak w temacie Co to za człowiek...?? dla zainteresowanych http://ww2.tvp.pl/tvppl/images/2005/12/16/333365/img500.jpg ^_^ ^_^ ^_^

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 23, 2006, 09:11:43 »
Nieaktualne, brak wężyka i lampasów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2006, 10:30:13 »
Przypominam temat brzmi: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???

Gdyby brzmiał: Jak wygląda jego mundur lub pagon to link do zdjęcia byłby inny  ^_^

Swoją drogą jak googlarka przerobiła temat to w grafikach niewiele materiału aż 2 zdjęcia  :angry:.
Jakiś niemedialny??

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2006, 14:15:03 »
To było tylko podchwytliwe pytanie aby zobaczyć prawdziwą opinie KG i jestem pełen podziwu dla tych co staneli w obronie i ja sam przyłaczam sie do tego. POZDRAWIAM KG 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2006, 15:45:25 »
Ale z Ciebie jajcarz, haha
Pozazdrościć poczucia humoru.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2006, 00:13:46 »
hmm... niestety nie poprę wiekszosci kolegów co głoszą jak dla mnie herezję popierając ta reorganizacje której główną twarzą jest (bo firmuje ją) nasz obecny szef. nie bedę go oceniał ocenią go wyniki , myśle ,ze juz niedługo. smiac mi sie chce ,ze wierzycie w te cuda , bo jak sie dowiedziałem ta szumna reorganizacje dotyczy nas czyli dołów a kg to co...? z przykroscia zawiadamiam ,ze w kg reorganizacja sie nie udała , statut kg po raz kolejny nie został przyjety i skonczy sie to ,,mieszanie krwi,, zapewne kosmetycznymi zmianami regulaminowymi. jakiez to dla nich smutne, prawda? nasmiewano sie z tych co mają ponad 30 lat słuzby i przymusowo spuszczano na emę a nasz miłosciwie panujacy jak sie z tym czuje (mając na karku już prawie 33latka w dzielnej słuzbie) wywalając kolejnego 30 latka. naiwność i zadziorność niektórych kolegów czasem irytuje.
nie jestem przeciwnikiem zmian , wręcz przeciwnie ale przemyslanych i racjonalnych a nie mydlacych oczy jednym i otumaniających innych.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2006, 12:48:11 »
Cytuj
nasmiewano sie z tych co mają ponad 30 lat słuzby i przymusowo spuszczano na emę a nasz miłosciwie panujacy jak sie z tym czuje (mając na karku już prawie 33latka w dzielnej słuzbie) wywalając kolejnego 30 latka.

no tak, ale kogo Ty masz na mysli z tymi 33 latami służby, bo chyba nie p. Krzowskiego?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:29:59 »
do ROBARD
KRZOWSKI Kazimierz Władysław
małopolski komendant wojewódzki straży pożarnej, wykszt. wyższe - inżynier pożarnictwa
dane na 8 grudnia 1999

Ur. 14 października 1953
Stan cywilny, wyznanie, rodzice, rodzeństwo, tradycje rodzinne, miejsca zamieszkiwania, żona, dzieci, życiowe autorytety: 
Edukacja
Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza w Warszawie, specjalność taktyczna (dyplom 1977) 
DANE Z BIULETYNU INFORMACYJNEGO MAŁOPOLSKI
1977 DYPLOM - LATA NAUKI W WOSP ILE DAJE W SUMIE?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2006, 20:15:32 »
A skoro tak, to OK, teraz zwracam honor poprzednikowi  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.