Autor Wątek: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!  (Przeczytany 33775 razy)

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« dnia: Grudzień 10, 2016, 12:20:19 »
Jak skutecznie gasić pożary? Pewnie tego mieli uczyć się strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Małopolski, którzy w czwartek wzięli udział w szkoleniu w Pionkach pod Radomiem. Strażacy przez cały wieczór gasili. Tyle że pragnienie............... http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-strazacy-gasza-pragnienie-na-szkoleniu/br37x4g

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:42:03 »
Zaczęło się podpier.alanie jeden drugiego w walce o stołki.
Więcej chętnych w poczekalni niż miejsc przy korycie.
To jest dopiero początek wyścigu szczurów.  :szalony:
Nikt nie może być pewien swojego miejsca, za plecami stoją następni chętni, trzeba niestety oglądać się za siebie.
I kto do takiej sytuacji doprowadził?  :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:51:04 »
Jak skutecznie gasić pożary? Pewnie tego mieli uczyć się strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Małopolski, którzy w czwartek wzięli udział w szkoleniu w Pionkach pod Radomiem. Strażacy przez cały wieczór gasili. Tyle że pragnienie............... http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-strazacy-gasza-pragnienie-na-szkoleniu/br37x4g
Śmiać mi się chce skoro było już po szkoleniu i pili w miejscu do tego przeznaczonym czyli w restauracji to nie wiem o czym ten artykuł. Ale należy zwrócić uwagę, że na stronie fakt24.pl wcześniej pojawiały się artykuły na temat KG 01. Tak więc podejrzewam, że ta sama osoba która atakowała wcześniej uderzyła też teraz. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:32:32 »
Co kierowało, co chciał osiągnąć, kolega firek, dając tytuł taki sam jak tytuł na stronie Faktu, plus wstępniak, żywcem przeniesiony z artykułu?
Może kolega coś na ten temat napisać, bardzo bym prosił.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:39:45 »
Co kierowało, co chciał osiągnąć, kolega firek, dając tytuł taki sam jak tytuł na stronie Faktu, plus wstępniak, żywcem przeniesiony z artykułu?
Może kolega coś na ten temat napisać, bardzo bym prosił.

Bardzo proszę. Zauważ, że większość artykułów z rożnych mediów właśnie tak kopiują też inni. Wrzuciłem to tak jak leci. W innych wątkach znajdziesz też artykuły na temat strażaków czy to PSP czy OSP żywcem skopiowane z TVN24, WP, Onetu czy innych. Doszukujesz się drugiego dna w czymś co powinno być napiętnowane.

Śmiać mi się chce skoro było już po szkoleniu i pili w miejscu do tego przeznaczonym czyli w restauracji to nie wiem o czym ten artykuł. Ale należy zwrócić uwagę, że na stronie fakt24.pl wcześniej pojawiały się artykuły na temat KG 01. Tak więc podejrzewam, że ta sama osoba która atakowała wcześniej uderzyła też teraz. 
Samo picie w miejscu do tego przeznaczonym nie wzbudziło by raczej sensacji, gdyby nie to, że pod knajpę podjechały autobusy oznakowane.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 13:45:09 wysłana przez firek998 »

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2016, 15:30:37 »
Przypominam że po  szkoleniu czy to do 16 czy 18 każdy ma czas wolny bo delegacja jest po 8 godzin dziennie , a w ośrodku nikt nie pił. A to nie zbrodnia pić w knajpie, w końcu mieli wolne :kwit:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2016, 16:49:38 »
Wszystko się zgadza, mogą wypić po szkoleniu, lecz solą w oku były te autobusy , które stały przed restauracją. To rozkręciło aferę. Jakby nie było to jednak służbowe autobusy, nawet po godz. 16tej czy 18tej. Całą dobę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2016, 17:54:00 »
Wszystko się zgadza, mogą wypić po szkoleniu, lecz solą w oku były te autobusy , które stały przed restauracją. To rozkręciło aferę. Jakby nie było to jednak służbowe autobusy, nawet po godz. 16tej czy 18tej. Całą dobę.
To co do autobusów z rejestracją zaczynającą się na KR ma Mazowiecki KW?
Przecież ten artykuł mimo iż nie powinien dotyczyć J.K to został w taki sposób napisany aby czytelnikowi wydawało się, że On jest sprawcą a tak naprawdę tylko użyczył Ośrodka Szkolenia w Pionkach.  Jak dla Mnie to sprokurowany artykuł prasowy, który miał uderzać w Mazowieckiego KW.  Ale nie wyszło bo wystarczy spojrzeć na komentarze ludzi którzy pod artykułem zostawili.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 19:40:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jrg641

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2016, 13:56:41 »
W 2004 i 2005 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało "Faktowi" tytuł "Hieny Roku" za wyróżnienie się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. Przyznanie tej "nagrody" Faktowi zagwarantował krzykliwy, często obraźliwy styl artykułów oraz powszechne celowe wprowadzanie czytelników w błąd, itp., itd......

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:02:21 »
W 2004 i 2005 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało "Faktowi" tytuł "Hieny Roku" za wyróżnienie się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. Przyznanie tej "nagrody" Faktowi zagwarantował krzykliwy, często obraźliwy styl artykułów oraz powszechne celowe wprowadzanie czytelników w błąd, itp., itd......
Zabrnęliśmy o kilometr za daleko strażak popier*olił strażaków do prasy. Jak takiego człowieka nazwać?
Podobno zdjęć jest kilkadziesiąt więc zrobił je strażak który na 99% wtedy nie pił lub wypił symbolicznie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:48:23 »
Albo przechodzień, którego zaintrygowały właśnie te autokary...

W Łodzi też mamy takiego jednego, nazywa się "Roman konfident" i podp..dala wszystkich kierowców na policję za drobne wykroczenia...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2016, 16:12:56 »

W 2004 i 2005 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało "Faktowi" tytuł "Hieny Roku" za wyróżnienie się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. Przyznanie tej "nagrody" Faktowi zagwarantował krzykliwy, często obraźliwy styl artykułów oraz powszechne celowe wprowadzanie czytelników w błąd, itp., itd......
Zabrnęliśmy o kilometr za daleko strażak popier*olił strażaków do prasy. Jak takiego człowieka nazwać?
Podobno zdjęć jest kilkadziesiąt więc zrobił je strażak który na 99% wtedy nie pił lub wypił symbolicznie.

Jeśli masz rację to aż się prosi o wspomnienie sceny z filmu "Psy" Pasikowskiego:
https://youtu.be/st0h3416PsM#t=1m44s (1m44s-nie wiem czy od razu przeniesie)
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2016, 16:13:27 »
Eqinox - nie wiem czemu cytujesz mnie , dopisując pytanie o KW masowieckiego i zwracając uwagę na rejestrację autobusów, nie interesuje mnie kto , co , jak w tym zdarzeniu , napisałem tylko , że autobusy mogły przykuć uwagę innych....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:37:50 »
Jeśli masz rację to aż się prosi o wspomnienie sceny z filmu "Psy" Pasikowskiego:
https://youtu.be/st0h3416PsM#t=1m44s (1m44s-nie wiem czy od razu przeniesie)
Niestety mam. Ale koledzy prewentyści namierzą gościa. Takiej hecy jeszcze nie grali w PSP.
Albo przechodzień, którego zaintrygowały właśnie te autokary...
Tak i taka grupa ludzi, nikt z niej nie zauważył, że mają kilkadziesiąt zdjęć.  A była noc i musiało być robione z lampą błyskową (patrz na ich jakość) więc na "swojego" uwagi nie zwrócili a obcy by telefon/aparat miał w studzience ściekowej.
PS. Strażacy którzy uczestniczyli w szkoleniu niech szukają pomocy u wrogów człowieka który ich podpie**lił. Jeśli nie wiedzą kto może pomóc to proszę o PM. Pamiętajcie stare przysłowie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 19:04:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:53:43 »
Dobry obiektyw i nie trzeba żadnej lampy żeby takie zdjęcia zrobić. Co więcej można wtedy pstrykać ze sporej odległości więc obstawiam, że to osoby z zewnątrz.
W Pionkach dzieje się wiele i często jeżeli o strażaków chodzi więc najprawdopodobniej ktoś polował od dawna i w końcu upolował.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:57:17 »
W Pionkach dzieje się wiele i często jeżeli o strażaków chodzi więc najprawdopodobniej ktoś polował od dawna i w końcu upolował.
Mogę się z tobą założyć, że robota z wewnątrz. Już kilku ludzi wie kto  :milcz:.
Poczytaj komentarze pod zdjęciami.... Cywil z Pionek znał z nazwiska mł. byrg....... Wiedział też że niosą "Kierownika Sekcji Kontrolno Rozpoznawczej" ale wiedzę mają przypadkowi obywatele z Pionek!!!!!! A i ksywę "Świder" też znają w Pionkach chociaż chłop z Małopolski.
Swoją drogą uważam, że choroba filipińska lub odwodnienie będzie najlepszym tłumaczeniem a jeśli chodzi o piwo to wiadomo "lech free" lub "żywiec zero" co do butelki wódki trudniej uzasadnić ale upierał bym się, że nie piłem a siedziała z nimi koleżanka która lubi "Wyborową" i nie pracuje w PSP.  A co do zdjęcia z kieliszkiem to pił bym "AMOL" takie lekarstwo lekarz mi kazał.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 19:19:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2016, 19:27:32 »
W Pionkach dzieje się wiele i często jeżeli o strażaków chodzi więc najprawdopodobniej ktoś polował od dawna i w końcu upolował.
Mogę się z tobą założyć, że robota z wewnątrz. Już kilku ludzi wie kto  :milcz:.
Poczytaj komentarze pod zdjęciami.... Cywil z Pionek znał z nazwiska mł. byrg....... Wiedział też że niosą "Kierownika Sekcji Kontrolno Rozpoznawczej" ale wiedzę mają przypadkowi obywatele z Pionek!!!!!! A i ksywę "Świder" też znają w Pionkach chociaż chłop z Małopolski.
Swoją drogą uważam, że choroba filipińska lub odwodnienie będzie najlepszym tłumaczeniem a jeśli chodzi o piwo to wiadomo "lech free" lub "żywiec zero" co do butelki wódki trudniej uzasadnić ale upierał bym się, że nie piłem a siedziała z nimi koleżanka która lubi "Wyborową" i nie pracuje w PSP.  A co do zdjęcia z kieliszkiem to pił bym "AMOL" takie lekarstwo lekarz mi kazał.

Dobre informacje o filipińskiej chrobotnie ma było RP. :fiuu:

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2016, 09:50:48 »
Jak dla Mnie to ktoś prywatną wojnę rozgrywa, a ze reszta formacji rykoszetem dostaje  :wall: za dużo nazwisk w artykule, nie sądzicie

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2016, 10:30:43 »
Wszyscy tutaj mają rację i że wojna i że polowanie i jakiś kret ryje.

Ale prawda jest taka że kolacja typu "official supper" po szkoleniu raczej nie powinna się chyba omc "wleczeniem" kończyć to po pierwsze.

Jeśli już wiadomo że będzie alkoholizacja to może "elyta" PSP powinna wpaść na pomysł żeby się do knajpy przejść na nogach albo zamówić taksówki, ale co ja piszę toż to BIEDNI prewentyści kogo na to stać.

I ogólnie trzeba uważać na to co się robi, jak się jeździ samochodami czerwonymi czy nie łamie się wtedy przepisów i jak wygląda w mundurze jaki by nie był czy "gajer" czy "czarnuch", nie raz już takiego strażaka zarzyganego widziałem a inni też mają oczy.

Nie mamy Państwo instynktu samozachowawczego, albo ciągle mamy go zbyt mało...

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:10:38 »
Alkohol jest dla  ludzi, ale czy naprawdę nikomu nie zdarzyło się przesadzić? Daleki jetem od oceny.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:58:07 »
Fakt - kupi wszystko, krety - wszedzie a teraz to już.... Kol ze związku twierdzi że chodziło o innego prewentystę - związkowca który w Małopolsce był / jest  współdpowiedzialny za robienie porządków i stara gwardia szuka odwetu??  Natomiast dowódca zmiany ( były prewentysta - chyba był zbyt skrupulatniy i podpadł miejscowemu $$, dlatego km przeniósł go na podział ), mówi że w jego ocenie komuś prewentyści podpadli jakiś biznesmen, co teraz się mści, za kontrolę itp, jedno pewne ktoś to zlecił wskazał szczegóły "spotkania" a fakt wysłał swojego " reportera" jak u "sowa i przyjaciele " tylko tam były podsłuchy..

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2016, 13:07:23 »
siema, a Ty dalej , jakbyś nie rozumiał. To nie chodzi , że alkohol jest dla ludzi a nie dla strażaków, tu chodzi o społeczeństwo, lub "życzliwych", którzy poklepują po plecach jacy to jesteśmy wspaniali , ratujemy , pomagamy a każdy z nich nie wahałby się odebrać nam i tak coraz mniejsze przywileje z tytułu wykonywanego zawodu.... Brutusy Społeczeństwa dzierżący zdradzieckie sztylety w dłoniach, których kole w oko , że służbowymi "rydwanami" "senatorowie" udali się na posiłek zakrapiany alkoholem. JRG pracują na wizerunek pozytywny , oczywiście nie ujmując pracownikom komend, lecz nie oni są na pierwszej linii, więc szanujmy to co wypracowane jest przez lata, bo inni (czyt. społeczeństwo) przestaną nas szanować. Ludzie zrobili się roszczeniowi i coraz częściej mówią , że za ich podatki się bawimy. Nie zauważyłeś jeszcze tego. Tej nagonki. Jakie kokosy zarabiamy. Jak to nam dobrze. Jak to szybko z ogromna kwotą na emki zmykamy.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2016, 13:39:10 »
Dobrze to rozumiem, tak trochę przekornie napisałem, ale uwagi i wskazania słuszne

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2016, 16:51:28 »
A pomyśl mało to razy po śledziku lub jajeczku czy czymś innym , komendant czy dowódca był odwożony do domu służbowym samochodem,  :gwiazdki: :fiuu: panowie oficerowie lubią się zabawić i podnieść kieliszek,  :tuba:
a to była ewidentnie ustawione,  pismaki kiedyś nie puszczały takich informacji bo wiedzieli ze nie będa mieli tematów od nas :komp:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Tak strażacy gaszą pragnienie... na szkoleniu!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2016, 17:07:08 »
Fakt - kupi wszystko, krety - wszedzie a teraz to już.... Kol ze związku twierdzi że chodziło o innego prewentystę - związkowca który w Małopolsce był / jest  współdpowiedzialny za robienie porządków i stara gwardia szuka odwetu??
Jedno co się zgadza, że na 100% chodzi o związkowca (bądź byłego związkowca) pochodzącego z Małopolski. Ale tu nie stara gwardia poluje a Moim zdaniem "swoi" się zwalczają.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.