Autor Wątek: Od stycznia zakaz dorabiania  (Przeczytany 42033 razy)

Offline PolishRescue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Od stycznia zakaz dorabiania
« dnia: Listopad 01, 2016, 21:19:30 »
Podobno od stycznia wchodzi zakaz dodatkowego zarobkowania  :huh:

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2016, 21:25:36 »
Podobno od stycznia wchodzi zakaz dodatkowego zarobkowania  :huh:
He he nie ma problemu  :P niech podwoją wypłatę a z chęcią sobie odpuszczę dorabianie  :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2016, 21:26:33 »
Ciekawe co zrobią ci co mają gospodarstwa i hektary ziemi. Będą musieli z dnia na dzień przepisać sprzedać oddać.

Offline kpt. żbik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2016, 21:31:11 »
Gościu nie siej zamętu... A w 2012 miał być koniec swiata i nie było. Jak będzie czarno na białym to będziemy sie martwić, a na zapas nie ma co !!!  :gwiazdki:

Offline 1986lukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2016, 21:40:30 »
Panowie ma być zakaz dorabiania w innych jednostkach ochrony ppoż.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2016, 21:48:37 »
A kto dorabia w innych jednostkach ochrony ppoż.- garstka ludzi  :gwiazdki:





Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2016, 22:02:01 »
Podobno od stycznia wchodzi zakaz dodatkowego zarobkowania  :huh:
Takiego zakazu nie da się wprowadzić od tak sobie. Dla przykładu jeden z moich kolegów jest strażakiem i rolnikiem członkiem grupy producenckiej dostał dotacje unijną wysokości prawie 2 mln. zł. pod warunkiem 5 letniego okresu trwałości projektu. Zgoda na dodatkowe zarobkowanie nie ma terminu więc rodzi się pytanie kto oddał by UE te pieniądze? Skoro firma przestanie istnieć nie z jego winy!
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2016, 00:02:28 »


Co nie zmienia tego, że o planach zakazu dodatkowego zarobkowania mówi się coraz głośniej (wiem że ostatnio potwierdził to jeden z 01 KW) i tylko zmienia się wersja - dla wszystkich albo powyżej 10 grupy. Jak zapewne większość życzyłbym sobie żeby to faktycznie były tylko plotki, ale jak to mówią w każdej plotce jest ziarno prawdy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 07:41:46 wysłana przez Butel »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2016, 08:41:13 »
To można będzie nagrody dzielić równo bo u nas 8 h twierdzą że tylko ono mają dostawać bo nie mają możliwości dorobić, a czy wynajęcie mieszkania jest formą dodatkowego zarobkowania?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2016, 08:53:31 »
mój 01 też otym wspomniał ostatnio po jakieś naradzie także jakiś temat jest.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2016, 09:02:40 »
A kto prowadziłby ubezpieczenia w komendach? Przecież księgowe mają umowy zlecenia z ubezpieczycielami na prowadzenie polis grupowych. A kto prowadziłby sprawy ppoż. w wielu przedsiębiorstwach, szkołach, instytucjach? Jak wykoszą strażaków, to problem będzie rozległy  :P
Wiele spraw da się nieoficjalnie robić, ale po co tworzyć szarą strefę? Pomysłodawca chyba nie zdaje sobie sprawy z mnogości problemów, jakie by powstały nie tylko w strażach pożarnych, ale nawet w OSP - wielu zawodowych strażaków jest kierowcami w OSP, funkcyjnymi w zarządach OSP, pracownikami gmin ds. ppoż. itp. Jaja byłyby nie z tej ziemi ...

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2016, 09:07:30 »
Panowie już widzę jak wszyscy "dorabiający" strażacy rzucają robotę w wypadku wejścia takiego zakazu w życie

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2016, 14:32:37 »
A ja podobno miałem wygrać 6 w totka uwielbiam takie informacje.

Offline PolishRescue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2016, 17:41:35 »
Panika to będzie gdy nie dostaniesz zgody  :rofl:.
Sami widzicie, że jeżeli 01 KM/KP czy nawet 01 KW coś mówi, to znaczy że jest temat. Tylko wszyscy wolą dyskutować czy będziemy pracować na przykład na 4 zmiany.
Ze mną problemu nie będzie, bo swoją firm przepiszę na żonę i tyle. Tylko po co tyle komplikacji. A ciekawe co za chłopakami, którzy pracują jako kierowcy, ratownicy medyczny, wodni, inspektorzy ochrony przeciwpożarowej, biegli sądowi, rzeczoznawcy itd. Jakby ktoś z KG to potwierdził albo zaprzeczył, to ucięłoby to wszystkie spekulacje.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2016, 21:30:09 »
Witam.
Nie mam zamiaru obrażać kogokolwiek ale jako  człowiek pracujący na etacie bez możliwości dorabiania z powodu zawodu jaki wykonuje przez 5 lub 6 dni w tygodniu bez wolnych dni pomiędzy nimi jak mają to strażacy uważam że powinien obowiązywać zakaz dorabiania poza jednym wyjątkiem o którym napisze.
Oczywiście zaraz ktoś powie żebym sobie zmienił pracę skoro mi nie pasuje ale to samo mogę  powiedzieć o Was .Jeśli wam mało z etatu w straży to zrób to sam.Tak się składa że to ja i wielu innych  będziemy  dymać do 67 roku a nie do 55 lub w rewelacyjnej opcji 15 lat i na emke jak Wy co więcej to z naszych podatków dostajecie pensje.
Macie wiele przywilejów o którym my cywile możemy zapomnieć.
Wielokrotnie podejmując  pracę dodatkową powodujecie  likwidację całych etatów przez co  powstają jakieś śmieszne umowy zlecenia itd .Sami piszecie że wielu z was do pracy w straży przychodzi tylko po to aby odpocząć po dodatkowej pracy.
 Uważam że jedyną formą dorabiania powinna w 100% własna działalność.Nie zatrudnienie na umowie śmieciowej gdzieś tylko własny biznes np sklep,rolnictwo gdzie nikomu nie zabierasz zatrudnienia a wręcz przeciwnie.Powinno to dotyczyć wszystkich bez wyjątku również poza służbami mundurowymi.
Zadajcie  sobie pytanie cz dzięki pracy w straży bez dodatkowego zarobkowania jesteście w stanie utrzymać rodziny.Oczywiście na realia w rejonie w którym mieszkacie.
Jeśli nie jest to sygnał informujący że wasza i nie tylko wasza formacja zaczyna się staczać i należy zadać sobie pytanie po co niektórzy kończyli jakieś studia itp.szkoły skoro i tak musicie dorabiać.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2016, 21:41:44 »
My szukamy, żeby coś dorobić ale innych zostało ściągniętych z emerytury, lub jest na emce i dalej jest zatrudniany KP

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2016, 22:08:32 »
Witam.
Nie mam zamiaru obrażać kogokolwiek ale jako  człowiek pracujący na etacie bez możliwości dorabiania z powodu zawodu jaki wykonuje przez 5 lub 6 dni w tygodniu bez wolnych dni pomiędzy nimi jak mają to strażacy uważam że powinien obowiązywać zakaz dorabiania poza jednym wyjątkiem o którym napisze.
Oczywiście zaraz ktoś powie żebym sobie zmienił pracę skoro mi nie pasuje ale to samo mogę  powiedzieć o Was .Jeśli wam mało z etatu w straży to zrób to sam.Tak się składa że to ja i wielu innych  będziemy  dymać do 67 roku a nie do 55 lub w rewelacyjnej opcji 15 lat i na emke jak Wy co więcej to z naszych podatków dostajecie pensje.
Macie wiele przywilejów o którym my cywile możemy zapomnieć.
Wielokrotnie podejmując  pracę dodatkową powodujecie  likwidację całych etatów przez co  powstają jakieś śmieszne umowy zlecenia itd .Sami piszecie że wielu z was do pracy w straży przychodzi tylko po to aby odpocząć po dodatkowej pracy.
 Uważam że jedyną formą dorabiania powinna w 100% własna działalność.Nie zatrudnienie na umowie śmieciowej gdzieś tylko własny biznes np sklep,rolnictwo gdzie nikomu nie zabierasz zatrudnienia a wręcz przeciwnie.Powinno to dotyczyć wszystkich bez wyjątku również poza służbami mundurowymi.
Zadajcie  sobie pytanie cz dzięki pracy w straży bez dodatkowego zarobkowania jesteście w stanie utrzymać rodziny.Oczywiście na realia w rejonie w którym mieszkacie.
Jeśli nie jest to sygnał informujący że wasza i nie tylko wasza formacja zaczyna się staczać i należy zadać sobie pytanie po co niektórzy kończyli jakieś studia itp.szkoły skoro i tak musicie dorabiać.

Osoby dymające jak to określiłeś do 67 roku życia mogą pracować nawet na 8 etatów - patrz przykład lekarzy, którzy potrafią przepracować w ciągu doby 37 godzin. My funkcjonariusze niestety musimy prosić się o zgodę jaśnie pana Komendanta. To że część funkcjonariuszy zarobkuje dodatkowo nie znaczy że tarzamy się w dwusetkach gówno robiąc. Najczęściej wiąże się to z wyrzeczeniami, poświęceniem rodziny. Przeciętna ilość przepracowanych godzin przez strażaka wynosi grubo ponad normatyw przeciętnego 8-mio godzinnego kowalskiego. Jeżeli ktoś zdecyduje się na "dorobienie" kilku złotych to jest to przede wszystkim jego problem jak to pogodzi i jego utracone zdrowie. Nic do tego Panom KOMENDANTOM z Suskim na czele. Gdyby Strażacy mieli choć zbliżone uposażenia do innych służb mundurowych zapewne połowa zastanowiła by się czy jest sens nie widywać się z dziećmi.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2016, 22:25:38 »
Witam.
Nie mam zamiaru obrażać kogokolwiek ale jako  człowiek pracujący na etacie bez możliwości dorabiania z powodu zawodu jaki wykonuje przez 5 lub 6 dni w tygodniu bez wolnych dni pomiędzy nimi jak mają to strażacy uważam że powinien obowiązywać zakaz dorabiania poza jednym wyjątkiem o którym napisze.
Oczywiście zaraz ktoś powie żebym sobie zmienił pracę skoro mi nie pasuje ale to samo mogę  powiedzieć o Was .Jeśli wam mało z etatu w straży to zrób to sam.Tak się składa że to ja i wielu innych  będziemy  dymać do 67 roku a nie do 55 lub w rewelacyjnej opcji 15 lat i na emke jak Wy co więcej to z naszych podatków dostajecie pensje.
Macie wiele przywilejów o którym my cywile możemy zapomnieć.
Wielokrotnie podejmując  pracę dodatkową powodujecie  likwidację całych etatów przez co  powstają jakieś śmieszne umowy zlecenia itd .Sami piszecie że wielu z was do pracy w straży przychodzi tylko po to aby odpocząć po dodatkowej pracy.
 Uważam że jedyną formą dorabiania powinna w 100% własna działalność.Nie zatrudnienie na umowie śmieciowej gdzieś tylko własny biznes np sklep,rolnictwo gdzie nikomu nie zabierasz zatrudnienia a wręcz przeciwnie.Powinno to dotyczyć wszystkich bez wyjątku również poza służbami mundurowymi.
Zadajcie  sobie pytanie cz dzięki pracy w straży bez dodatkowego zarobkowania jesteście w stanie utrzymać rodziny.Oczywiście na realia w rejonie w którym mieszkacie.
Jeśli nie jest to sygnał informujący że wasza i nie tylko wasza formacja zaczyna się staczać i należy zadać sobie pytanie po co niektórzy kończyli jakieś studia itp.szkoły skoro i tak musicie dorabiać.

Tylko Ty pewnie nie poświęcisz życia w swojej pracy. A tu chodzi o godną zapłatę za pracę często z narażeniem własnego życia.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2016, 22:52:58 »
Bardzo proszę, nie mam nic przeciwko. W zamian żądam wynagrodzenia w wysokości 4,5- 5 tysięcy PLN i rezygnuję z dorabiania.

Sądzę, że nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań. Jak sądzicie? :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 22:58:05 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2016, 07:44:26 »
Tak się składa że to ja i wielu innych  będziemy  dymać do 67 roku a nie do 55 lub w rewelacyjnej opcji 15 lat i na emke jak Wy co więcej to z naszych podatków dostajecie pensje.
Z mojej perspektywy. Jak 30 lat temu zakładałem mundur to koledzy się ze mnie śmiali że wolą zarobić złotówkę na spocznij niż 2 złote na "baczność" i uciekali ze strachu przed ZSW na studia. W dniu dzisiejszym mówią podobnie jak Ty. Ja się pytam co stało na przeszkodzie abyś także założył mundur?? Jeden znajomy geodeta też marudził że on chce takie przywileje emerytalne ale pensję już chciał zachować swoją gdyż wtedy zarabiałem 3 tys a on 12 tys. Nie zachowuj się jak baba tylko bądź kowalem własnego losu i pretensje mniej do siebie. Czuwaj!!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2016, 10:59:12 »
Powracając do tematu dorabiana itp. Ciekawe czy nasz wielmożny 01 pobiera emeryturę i dodatkowo otrzymuje normalnie pensję z racji zajmowanego stanowiska? To przecież jest na takiej samej zasadzie co nasze dorabianie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2016, 11:11:14 »
Strażak przywrócony do służby nie pobiera emerytury.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2016, 13:02:16 »
Jak zabronią dorabiania, każdy najpierw napiszę o podwyżkę np:3000-4000 a 01 i tak nie da takiej kasy wtedy złożycie papier o emkę lub o odejście ze służby, wolna wola każdego w końcu każdy zna swój budżet domowy.  :szalony:
Poza tym musi być jakiś okres przejściowy. :tuba:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2016, 22:08:56 »
A co grozi za dorabianie bez zgody?,  co nie dostanę nagrody?? A niech sobie weźmie, zwolni mnie???  Niech tak się stanie to zapłata ZUS pogrążył komende po 19 latach służby, dodatkowo koszty sądowe itp, nie dołożyli złotowki do mojego wykształcenia się, kursów i maszyn abym mógł teraz dorabiać więc teraz niech.....

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2016, 22:30:51 »
mulat81 oj nerwowo tylko dlatego że się kształciłeś i tak dalej kogo to obchodzi setki tysięcy wykształconych ludzi traci pracę z dnia na dzień i cz obchodzi to kogokolwiek? Przecież nigdzie  nie macie zapisu że nie można was zwolnić lub wymienić a będzie miał kto tak naprawdę .
Jesteście takimi samymi śmiertelnikami jak miliony polaków tyle że utrzymaniu  z ich pieniędzy.
wujo2010 uwierz ryzyko oraz zagrożenia związane z akcjami znam pomimo że działam tylko w osp ksrg.Piwnice, poddasza ,butle gazowe w tych miejscach a nawet wybuchające też się zdarzały.
Venom Tak jak pisze maniek1981 zobaczymy cz jak zakaz faktycznie wejdzie cz zdejmiesz mundur bo stwierdzisz że najwyższy czas po tylu latach?
Chętnie zapytam wtedy co się stało dlaczego nie jesteś kowalem swojego losu i nie walczysz o swoje jak miliony polaków o podwyżkę aby utrzymać rodzinę tylko kulisz ogon i uciekasz ze służby?