Autor Wątek: Od stycznia zakaz dorabiania  (Przeczytany 42029 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2016, 03:58:51 »
Jgk nie nerwowo tylko kolejne straszenie które przerabiam, wiem że ta władza jest zdolna do wszystkiego a martwić to się będzie głównie km/kw/ i kg, jak coś takiego wejdzie, obstawiam że chodzi tylko o niektóre "dochody" którymi zajmują się głównie prewentyści..

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2016, 07:48:09 »
Cytuj
wujo2010  uwierz ryzyko oraz zagrożenia związane z akcjami znam pomimo że działam tylko w osp ksrg.Piwnice, poddasza ,butle gazowe w tych miejscach a nawet wybuchające też się zdarzały.

Jesteś w OSP to służba ku chwale ojczyzny zdecydowałeś się na to , ale pracujesz dodatkowo żeby zapewnić byt rodzinie . Ja podobnie jak Ty jestem w OSP czasami do tego dopłacam , ale gdy moja praca w PSP nie zapewni mi środków , aby godnie żyć to na hobby nie będę miał czasu ani chęci rozumiesz ? Rodzina dla mnie jest ważniejsza i jej utrzymanie . Pozdrawiam :) 
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 07:56:17 wysłana przez Butel »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2016, 08:03:19 »
Venom Tak jak pisze maniek1981 zobaczymy cz jak zakaz faktycznie wejdzie cz zdejmiesz mundur bo stwierdzisz że najwyższy czas po tylu latach?
Chętnie zapytam wtedy co się stało dlaczego nie jesteś kowalem swojego losu i nie walczysz o swoje jak miliony polaków o podwyżkę aby utrzymać rodzinę tylko kulisz ogon i uciekasz ze służby?

jgkNigdy nie dorabiałem, nie dorabiam i dorabiał nie będę. Jestem na zasłużonej emeryturze.

Offline kpt. żbik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 04, 2016, 09:29:14 »
Powiem tak, mnóstwo cywili dorabia i nikt się do nich nie czepia jak są na etacie. Przykłady prosze: nauczyciel-korepetycje, lekarz- wyzyty prywatne, prawnik- firmy plus swoje kancelarie, pielęgniarka- wizyty domowe. Ratownik wopr- szkółki pływania. Nawet pani która pracuje w sklepiku dorabia jako fotograf (była na moim ślubie/weselu). Każdy kto ma cheć, siłe i czas może dorabiać. To jeden argument. Drugi to robimy (pracujemy) w naszym wolnym czasie. A wolnym czasie każdy może robić co chce. To tak jak ja bym komuś zabronił w domu ogladać TV albo czytać książke po pracy. No tak nie ma. Problem jest żę dostajemy za to wynagrodzenie i to boli. Na zakończenie napisze ze dla każdego strażaka praca w PSP to priorytet a reszta jest dodatkiem nigdy nie przekładanym ponad.  :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2016, 13:23:10 »
Powiem krótko- przepis mówiący o wyrażeniu zgody na dodatkowe zarabianie to nic innego jak przywilej dla komendanta w celu "ułożenia" sobie podwładnych- ALBO MI DONOSISZ, PŁASZCZYSZ SIĘ PRZEDE MNĄ, ALBO NICI Z DODATKOWEJ PRACY- .

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 04, 2016, 17:51:17 »
Łapy precz od mojego wolnego czasu !!!!!!
To ile pracuje to jest moja sprawa i tylko moja !!!!
I nikt  nie będzie mi mówił co ja mam robić w MOIM w MOIM wolnym czasie !!!!!  :angry: :angry: :angry:

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 04, 2016, 17:52:03 »
kpt. żbik wszystko się zgadza ale chyba  nie doczytałeś tego co pisałem.Pisałem że powinno dotyczyć to wszystkich.
Prywatny biznes jak najbardziej ale prywatny załóż własną firmę odprowadź uczciwie podatki itd.
Ale po co lepiej omijać przepisy bo prawo pozwala pensja z podatków a dorabianie na umowach z których nie ma podatku.Przykład ostatnio głośno o umowach dla ochroniarzy.

inspektor884 swój wolny czas oczywiście możesz poświęcać na co ci  się żywnie podoba np urlop,zaplanowane wolne, jednakże wolny czas o który ja mam na myśli  wielokrotnie wynika z sytemu twojej pracy i jest wymuszona przepisami tak że według mnie nie do końca to twój prywatny wolny czas tylko "równoważnik" za ilość przepracowanych godzin.
Gdybyś z tym wolnym czasem mógł robić co ci się podoba nie musiałbyś mieć zgody 01 na jego wykorzystanie np w dodatkowej pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 18:06:33 wysłana przez jgk »

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2016, 19:21:43 »
podobno żyjemy w cywilizowanym świecie i takie coś jak jakieś zgody o których wspomina officer już dawno powinny być zniesione .

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2016, 19:51:23 »
Kończę służbę i mam 48 h wolnego czasu !!!! ten czas należy do mnie, nie do komendanta, nie do dowodcy... tylko do mnie !!!
Kolejną patologią są nadgodziny płatne 60 % i dyżury domowe w wymiarze 72h w miesiacu oczywiscie dobroczynnie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2016, 19:54:06 »
Cytuj
W kancelariach Sejmu, Senatu i prezydenta czy też w Rządowym Centrum Legislacji. Tam urzędnicy nie mogą pracować na dodatkowym etacie, ale już nie ma przeszkód, aby dorabiali na zleceniu bez informowania o tym szefa. Tak stanowi art. 19 ustawy z 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 269 ze zm.). Przepis ten zastrzega tylko, że urzędnik nie może wykonywać zajęć, które pozostawałyby w sprzeczności z jego obowiązkami albo mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczość lub interesowność.

– Przepisy zmuszają naszych urzędników, ale już nie pracowników obsługi, do tego, aby występowali o zgodę na pracę na dodatkowym etacie. Nie możemy żądać, aby ujawniali się ci, którzy dorabiają na zleceniu. Wydane jest jednak wewnętrzne zarządzenie, aby informować o miejscu dorabiania – wyjaśnia Aleksandra Skorupka, dyrektor biura prawnego i spraw pracowniczych Kancelarii Senatu.

Przyznaje, że regulacje dotyczące dorabiania przez pracowników sfery budżetowej powinny być ujednolicone, aby przełożeni nie musieli się domyślać, gdzie ich podwładny jeszcze pracuje i czy nie zagraża to np. bezpieczeństwu państwa.
Pełna swoboda

Z kolei art. 30 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1202) nie uzależnia wykonywania przez gminnego czy powiatowego urzędnika jakichkolwiek zajęć poza pracą od zgody pracodawcy. Przepis ten tylko przestrzega przed wykonywaniem zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z obowiązkami służbowymi, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.

– W samorządach jest już wolna amerykanka, bo nie trzeba w ogóle spowiadać się przełożonemu z podejmowania dodatkowego zatrudnienia. Urzędnicy chętnie więc prowadzą szkolenia lub zajęcia na uczelniach, a co gorsza, zakładają też firmy architektoniczne czy geodezyjne, które są później najskuteczniejsze w załatwianiu niezbędnych formalności w urzędzie – przestrzega dr Stefan Płażek.

Całkowita dowolność panuje wśród nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

– Nie mam żadnego wpływu na to, że nauczyciele dorabiają, bo przepisy nie wymagają w takich sytuacjach mojej zgody. A takie praktyki mogą się odbić na jakości kształcenia w macierzystej placówce – uważa Ewa Józefowicz, dyrektor Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim. Według niej szef placówki powinien mieć informację o dodatkowej pracy nauczycieli, bo pozwoliłoby mu to ocenić, czy nie jest ona dla nich zbyt obciążająca.

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2016, 20:14:19 »
I właśnie do tego zmierzam SIUSIEK, bo prawda jest taka ze w straży są gówniane pieniądze a żeby mieć co zreć to trzeba dorobić !!!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2016, 20:29:39 »
Zgadza sie wszystko...Więc dorabiajmy wszyscy skoro jeszcze można.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2016, 21:03:24 »
Cytuj
Kończę służbę i mam 48 h wolnego czasu !!!! ten czas należy do mnie

Lektura stosownego rozporządzenia o czasie służby sporo wyjaśni bo to, co napisałeś na pewno nie wynika ani nie odpowiada obowiązującym przepisom.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 04, 2016, 21:13:44 »
No to teraz nie rozumiem toku waszego myślenia jako strażaków.
Jeden cz  drugi pyta jakie są  przeszkody aby założyć mundur i mieć przywileje których nie ma się jako cywil teraz wyskakujecie z tekstem że w PSP są gówniane pieniądze zatem  nie pozostaje nic innego tylko powiedzieć zmień pracę zdejmij mundur zostań cywilem będziesz miał lepiej.
inspektor884 Nie znam przepisów ale zapewne kończąc służbę i dostając 48h "wolnego" dostajesz je ponieważ byłeś na służbie 24h gdybyś był 8h na służbie dostał byś 48h zapewne nie,gdybyś przychodził do pracy na 12h ile dostał byś wolnego zakładam że 24h wtedy  zapewne 01 nie dał by ci pozwolenia na dorabianie bo owe wolne ma być wykorzystane na odpoczynek który wynika z ustawy podobnie mają kierowcy zawodowi 9h jazdy pauza 11 godz przepracujesz od 45-56h w tygodniu 48h odpoczynku bo tak mówi przepis.

Oczywiście tam też znajdą się "fachowcy" którzy wolą  kombinować , niż domagać się uczciwej zapłaty za to co robią.
Prawda jest taka że w ten sposób w przyszłości utrudnimy możliwość pracowania naszym dzieciom bo co powiesz mu kiedy znajdzie kiepską pracę  poszukaj sobie  dodatkowego  zajęcia bo inaczej nie dasz rady bo ja tak robiłem pytanie tylko cz jedno dodatkowe zajęcie wystarczy.
 

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 04, 2016, 21:14:29 »
Witam podłączę się do dyskusji.
Generalnie to że piszemy o zgody o pozwolenie na pracę dodatkową to oznaka uczciwości ze strony pracujących na innych etatach nie chcemy nic ukrywać pokazujemy że nasze dodatkowe prace nie kolidują z interesem PSP oraz tokiem pełnienia służby .
Dorabiamy nie z powodu że jesteśmy pazerni na kasę ale z powodu że chcemy zapewnić godny byt rodzinom .
Osobiście dorabiam nie zbieram nadgodzin czy sądzicie że gdy nagle nam się zakaże dorabiania to przestaniemy .
Polak potrafi i znajdzie sposób . Powstanie tylko szara strefa w PSP. Wszyscy będą o tym wiedzieć ale nikt o tym nić nie będzie mówił .     

Ps. Mój wpis nie miał zranić żadnego Turbo Ratownika który zamiast piżamy w domku chodzi do łóżka w koszarówce bo tak jest oddany służbie .
 Nigdy nie mówię że mało zarabiam w PSP na waciki zawsze starczy.   
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 22:23:56 wysłana przez potok »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 04, 2016, 21:26:23 »
Współczuję wszystkim strażakom dorabiającym z powodu marnych pieniędzy w PSP. Z pistoletem przy głowie przychodzicie do służby czy  myślicie, że straż padnie jak was nie będzie? Po co się męczycie. Złóżcie stosowny raport i sobie ulżyjcie. Biznesmeni k.wa w mundurze. Później są asy co na służbie fikają na lewiznę bo stały klient z TAXI zadzwonił i kurs trzeba było zrobić (ewentualnie zyskiem dzieli się ze zmianą). Zdarzają się przypadki, że KBP nie wypisana bo Pan szanowny dowódca za dychę, na telefonie wisi od rana, ponieważ jego firma dekarska własnie kończy dach a część rynien nie dojechała na budowę. Ewentualnie na zabezpieczeniu operacyjnym obiektu rozdają swoje prywatne wizytówki w celu szybszego napisania instrukcji no bo przecież aktualizację można zrobić - po południu w czasie wolnym, wydrukować na służbowej drukarce. To są sceny znane mi osobiście, realizowane przez strażakow, ktorych spotkałem na swojej drodze służbowej. Już nie wspomnę o kolesiach tak zmęczonych, że po śniadaniu o 8:30, śpią na siedząco. To najczęściej są stolarze lub ewentualnie rolnicy podczas żniw. Moim zdaniem jak nie odpowiadają komuś pieniądze to niech się nie męczy i odejdzie. Straż dla strażaków a nie biznesmenów. BTW jakby biznesmeni odeszli to paradoksalnie strażacy zaczeliby zarabiać więcej :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 04, 2016, 21:39:39 »
Tak analizując wasze odpowiedzi dochodzę do wniosku że PSP dla niektórych jest błogosławieństwem i kurą znosząca złote jajka.
Odzienie za free, dodatki,może kiepska ale nie dla wszystkich  pewna pensja no i najważniejszy argument  masa wolnego czasu po służbach który trzeba wykorzystać do zarobkowania
Zatem nawiązując do słów waszego kolegi po fachu jesteście słabymi kowalami własnego losu skoro wybraliście taką drogę a szczęścia szukacie w etatach cywilnych
Szkoda że zwykły człowiek  ot tak sobie nie może  tak jak Wy podjąć jakiejkolwiek  pracy w waszych szeregach aby dorobić  dodatkowo utrudniając wam tym samym możliwość pracowania na pełnych etatach bo dopiero wtedy jedn cz drugi zrozumiałby jak to jest.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 04, 2016, 22:05:28 »
Współczuję wszystkim strażakom dorabiającym z powodu marnych pieniędzy w PSP. Z pistoletem przy głowie przychodzicie do służby czy  myślicie, że straż padnie jak was nie będzie? Po co się męczycie. Złóżcie stosowny raport i sobie ulżyjcie. Biznesmeni k.wa w mundurze. Później są asy co na służbie fikają na lewiznę bo stały klient z TAXI zadzwonił i kurs trzeba było zrobić (ewentualnie zyskiem dzieli się ze zmianą). Zdarzają się przypadki, że KBP nie wypisana bo Pan szanowny dowódca za dychę, na telefonie wisi od rana, ponieważ jego firma dekarska własnie kończy dach a część rynien nie dojechała na budowę. Ewentualnie na zabezpieczeniu operacyjnym obiektu rozdają swoje prywatne wizytówki w celu szybszego napisania instrukcji no bo przecież aktualizację można zrobić - po południu w czasie wolnym, wydrukować na służbowej drukarce. To są sceny znane mi osobiście, realizowane przez strażakow, ktorych spotkałem na swojej drodze służbowej. Już nie wspomnę o kolesiach tak zmęczonych, że po śniadaniu o 8:30, śpią na siedząco. To najczęściej są stolarze lub ewentualnie rolnicy podczas żniw. Moim zdaniem jak nie odpowiadają komuś pieniądze to niech się nie męczy i odejdzie. Straż dla strażaków a nie biznesmenów. BTW jakby biznesmeni odeszli to paradoksalnie strażacy zaczeliby zarabiać więcej :)
uwazalem cie za madrego czlowieka,ale po tych bredniach co tu wypisyjesz to zmieniam zdanie. boli cie ze ktos dorabia to sam wez sie za robote. nikt nie robi tego z przyjemnosci tylko zeby wykarmic rodzine. ty moze lezysz po sluzbie albo masz wysoka pensje ,a inny idzie dorobic do lichej pensji. wiadomo nie moze to kolidowac z obowiazkami sluzbowymi, a o takich rzeczy co ty opisujesz to ciezko spotkac na jrg bo kazdy ma nad soba 11,12 i 13 ktorzy pilnuja zeby  nie bylo przegiecia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 22:16:00 wysłana przez Fireman21 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 04, 2016, 22:28:57 »
To nie brednie. To samo życie w moim mieście. Co do dorabiania to w mojej wypowiedzi chodzi o ludzi, którzy przedkładają dodatkowe zarobkowanie przed straż i jej dobre imię. Dlatego nazywam takie osoby biznesmenami. Przykłady podałem. Co do moich zarobków to są takie same jak każdego na mojej grupie zaszeregowania. Z grubsza pensje są jawne. Co do dodatkowego zarobkowania to w moim przypadku było to na zasadzie "jak sie trafi to fajnie jak nie to nic się nie stało - przeżyję". Zawsze były to sprawy okazjonalne. Pozdrawiam.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2016, 22:42:35 »
To nie brednie. To samo życie w moim mieście. Co do dorabiania to w mojej wypowiedzi chodzi o ludzi, którzy przedkładają dodatkowe zarobkowanie przed straż i jej dobre imię. Dlatego nazywam takie osoby biznesmenami. Przykłady podałem. Co do moich zarobków to są takie same jak każdego na mojej grupie zaszeregowania. Z grubsza pensje są jawne. Co do dodatkowego zarobkowania to w moim przypadku było to na zasadzie "jak sie trafi to fajnie jak nie to nic się nie stało - przeżyję". Zawsze były to sprawy okazjonalne. Pozdrawiam.
nie mozna sprowadzac wszystkich  dorabiajacych do ludzi o ktorych wspominasz.na jednostkach sa d-cy zmiany,jrg ktorzy maja nie dopuszczac do takich sporadycznych patologi o ktorych wspominasz. jezeli ktos przegina to brak zgody na dodatkowe dorabianie i nastepny sie dwa razy zastanowi co dla niego jest wazniejsze psp czy   chalturzenie.tyle w temacie.pozdrawiam

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 04, 2016, 23:24:57 »
W naszej firmie jest patologia i pewnie zaraz się oburzy jakiś podziałowiec z 10 letnim stażem, no cóż nie dorabiam po służbie a trochę jej już mam i co z tego zapier... codziennie mam mniej niż gość z 10 letnim stażem na podziale i gdzie tu ku.. sprawiedliwość i 3 kierunki studiów. Ktoś kiedyś powiedział i po co się uczyć, wystarczy się zapisać do słusznych związków a reszta sama się jakoś rozwiąże i to bez kwalifikacji. Ponoć w biurze tylko się kawę pije, zapraszam a biurokracja i jeb... tabelki wykończą bardziej niż niejedna akcja. Wracając do sedna nie ma czasu na dorabianie w systemie 8 godzinnym, bo 8 godzinny jest tylko z nazwy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2016, 10:05:17 »
Wracając do sedna nie ma czasu na dorabianie w systemie 8 godzinnym, bo 8 godzinny jest tylko z nazwy.
Jak bym ci powiedział ile w swojej 8 godzinnej "karierze" napisałem raportów o dodatkowe zarobkowanie to byś nie uwierzył. A to fakt, że czasem trzeba dłużej posiedzieć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 05, 2016, 10:29:28 »
Ponoć w biurze tylko się kawę pije, zapraszam a biurokracja i jeb... tabelki wykończą bardziej niż niejedna akcja. Wracając do sedna nie ma czasu na dorabianie w systemie 8 godzinnym, bo 8 godzinny jest tylko z nazwy.

Macieju skończ waść wstydu oszczędź. Już dawno tak idiotycznego wpisu na tym forum nie czytałem. "Tabelki wykończą bardziej niż niejedna akcja"  :wall: Powinieneś siedzieć cichutko i cieszyć się że tacy jak Ty od tabelek i cała rzesza gaciowych, kadrowych i księgowych może nazywać się "Strażakami" z zachowaniem wszystkich przywilejów włącznie.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 05, 2016, 11:37:29 »
Już mnie to zaczyna bawić. Jakikolwiek by nie był temat zawsze skończy się na 8h kontra zmiany  :szalony:

A wracając do dorabiania. Kto nie musi bo ma żonę dobrze zarabiającą, chatę dostał w spadku albo mieszka z rodzicami to pewnie nie musi...

Reszta oraz Ci co chcą zapewnić wykształcenie dzieciom (tylko teoretycznie bezpłatne  :wall:) albo popławić się w luksusie dwa tygodnie w ciepłych krajach (ironicznie - jaki kurka luksus - każdego powinno na to być stać) niestety musi dorabiać - no chyba że zmuszamy ludzi do życia w biedzie albo żeby kradli....

Cywile- lekarz - drugi etat, prywatna praktyka, dyżur w szpitalu, pogotowiu. Nauczyciel - korepetycje, inna szkoła (patrz profesorowie na kilku uczelniach). Budowlaniec- fuszka popołudniu albo w weekend. Nawet Panie sprzątające - w innej firmie albo po domach...
Kto ma siły i chęci (potrzebę, konieczność) ten dorabia. Kto nie może ten idzie po zapomogę, zasiłek do pomocy społecznej. No może strażacy też powinni. (Strażak 2 tys., żona dziecko - pewnie się załapie ...tfu aż mnie telepie ).

Pomysł/plotka z 10 grupą - już widzę las rąk i raporty o przeniesienie o grupę niżej. No i co dalej? W podziale dowódce zmiany znajdziemy (jakiś młody się znajdzie - kilka lat i on napisze raport, albo zgłosi się ten z "szarej strefy"). W biurze min. 10 grupa (d-ca JRG, zastępca, naczelnik, kierownik i st. spec. ) może być problem żeby od zaraz zastąpić - "frajerów" coraz mniej....

Pożyjemy zobaczymy - mówimy o hipotetycznej sprawie...


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2016, 12:20:37 »
Pomysł/plotka z 10 grupą - już widzę las rąk i raporty o przeniesienie o grupę niżej. No i co dalej? W podziale dowódce zmiany znajdziemy (jakiś młody się znajdzie - kilka lat i on napisze raport, albo zgłosi się ten z "szarej strefy"). W biurze min. 10 grupa (d-ca JRG, zastępca, naczelnik, kierownik i st. spec. ) może być problem żeby od zaraz zastąpić - "frajerów" coraz mniej....
Pożyjemy zobaczymy - mówimy o hipotetycznej sprawie...
Kolejna plotka.
Najlepsze jest to że o tym nic nie wiedzą nawet KW bo o tym o czym była mowa dotyczyło tylko bardzo wysokich grup, żadnych naczelników czy st. specjalistów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.