Autor Wątek: Od stycznia zakaz dorabiania  (Przeczytany 42027 razy)

Offline PolishRescue

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2016, 14:42:21 »
Jesteśmy dorosłymi, w pełni praw ludźmi. Powinniśmy tylko składać oświadczenie, że dodatkowa praca nie będzie utrudniała służby i nie będzie godziła w jej dobre imię. I tyle. Bo tak jak koledzy wcześniej pisali. To mój czas wolny! A mam go tyle bo pracuje w takim a nie innym systemie. Jak ktoś pracuje od 8 do 16 to przecież też może pójść na nocke do pracy. I proszę mi tu nie sciemniac. Bo każdy może sobie dorobić. Tylko wielu osobom się nie chce a później są zazdrośni, że ktoś ma się lepiej. Ot taka polska mentalność.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2016, 16:52:01 »
A ja sądzę, że żadnego zakazu dorabiania nie będzie skoro  KG zachęca  do w współpracy w pismach resortowych i wspomina, że potrzebna jest zgoda na dodatkowe zarabianie, wiec skoro można w pismach branżowych to wolno też będzie inaczej wzbogacać portfele.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2016, 18:29:45 »
macieju nie pleć głupot, że 8 godzinni nie moga  "nie maja czasu dorabiać". Pracowałem tak jak Ty i w biurze i na podziale. Znam i tu i tam pracę. Jestem już na emce i nie muszę ciągnąc sprawy gdzie jest lepiej. Powiem krótko o wiele lepiej jest w biurze- będziesz chciał to moge Ci w następnych postach przewdstawić różnicę., a teraz co do dorabiania. Pracując na 8 godzin miałem mozliwość takiej samej pracy jak i na podziale - MONITORING W SKLEPIE. Różnica była taka, że w biurze następnego dnia byłem zmęczony, trudno było ale się dawało radę, po pracy spanko w domu do wieczora i kolejna doróbka. Na podziale z kolei taka różnica, że zmęczony byłem w sklepie po służbie, ale oczywiście radę dawałem. Wszystkie doróbki były związane z chęcią poprawy bytu rodzinnego. Krótko mówiąc jak zarabiałbym 5 tysi to noga w sklepie na monitoring by nie stanęła. Teraz ma 5 tysi i monitoring niech obsługuja koledzy ze zmiany. To tyle w temacie doróbki.
Ps. Proszę zapoznać się z moim poprzednim postem , a zrozumiecie po co całe to zamieszanie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 06, 2016, 15:08:19 »
Idę o zakład, że gdyby system pierdyknął i PSP byłaby cywilna jak PRM to w szeregach PSP jeździłoby na kontrakcie wielu na najniższej stawce. Godzin by robili tyle co ratownicy medyczni, nie byłoby mundurowek, trzynastek braku lokalu i problemow z urlopami. Dorabiania też by nie było, bo żeby zarobić należałoby wyrobić taką liczbę godzin, że nie byłoby na nic więcej czasu. Dodatkowo niepewność czy w kolejnym roku dostanie się kontrakt. W PRM to działa.  Kto wie co przyniesie nowy dzień. Ja bym wolał pozastawić obecny stan, zmodernizowany w taki sposób,  że Strażak obligatroryjnie robi 9 służb a 10 to WS. Oczywiście zapłacone jako 100% nadgodzin. Czyli stan minimalny nie jest maksymalnym. Urlop byłby urlopem. Grafik byłby prosty. Byłoby bezpieczniej ponieważ moznaby rozważyć podniesienie stanu minimalnego o jednego strażaka. Strażacy dorabialiby w straży dwie służby miesięcznie. Mogloby to być wyplacane co miesiąc. Goła pensja bylaby na takim samym poziomie wiec ciągle byśmy wracali i ubolewali nad stażystą co ma grosiwa podstawowej pensji a życie naraża. Przez to, że w ramach obecnej kadry zwiekszyłoby się bezpieczeństwo i nie trzeba by bylo dotrudniać i szkolić nowych ,możnaby zaoferować również nowe rozwiązania dla 8h. Dla mnie słabe jest to, że pracując na 8h i biorąc służbę w środku tygodnia mogę zrobić 8godzin nadgodzin albo wcale gdy dwa dni wezmę wolne. Wolałbym po służbie mieć wybór czy chce być pozostawiony czy iść do domu bo np nocka była do kitu. Narazie slabo wyglądają plusy jezeli chodzi o przejscie z podzialu do pionu operacyjnego albo 8h na JRG. Kasa jest wieksza tylko o paliwo. Godziny robi się o wiele trudniej niz na zmianach. Chyba ze pracujesz 5 dni i służbę  weźmiesz  sobotę ale to już zboczenie jest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 06, 2016, 15:16:08 »
Idę o zakład, że gdyby system pierdyknął i PSP byłaby cywilna jak PRM to w szeregach PSP jeździłoby na kontrakcie wielu na najniższej stawce. Godzin by robili tyle co ratownicy medyczni, nie byłoby mundurowek, trzynastek braku lokalu i problemow z urlopami.
I na koniec stawka w Ustrzykach była by minimalna a w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku oficerowie na PB dostawali by jak lekarze w PRM, kierowcy też nie mieli by lipy tylko "zwykli" strażacy mieli by słabo.
Dodatkowo niepewność czy w kolejnym roku dostanie się kontrakt. W PRM to działa.  Kto wie co przyniesie nowy dzień.
Wiesz tylko jest to problem ratowników medycznych a nie lekarzy bo ich jest za mało.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 06, 2016, 17:04:12 »
Hasici sądząc po loginie to masz tyle służy co gwarancja na oranżadzie, swoje już wyjeździłem teraz wg Ciebie mam cicho siedzieć, teraz też jak trzeba kilka razy w miesiącu zabieram ciuchy i idę na podział, tabelki zabieram ze sobą i walczę z nimi gdy pozostali szkolą się na discovery. Tak jak pisałem wcześniej oburzy się stary podziałowiec 10 lat służby i wielki gieroj. Idź gościu do biura, ja przeszedłem wszystko i biuro jest niedocenione, a bez gaciowego z gołą dupą byś łaził, a kto by ci mundurówę czy inne profity  wyliczył. Weź się puknij.

Po pierwsze co ma login do lat służby? Hasici znaczy po czesku Straż Pożarna. Widzisz związek?
Poza tym ocenianie kogoś pod względem służby świadczy o Tobie że jesteś mocno ograniczoną osobą. I nie pitol mi tutaj że bez funkcjonariuszy za biurkiem chodził bym z gołą dupą czy nie dostawał wypłaty. Jest to robota w ogóle nie związana z pożarnictwem, co wiedzą doskonale wszyscy a wielu tutaj "Strażaków" nie może przełknąć. Plując dodatkowo jadem tak jak Ty jacy wy to poszkodowani nie jesteście bo dorabiać nie można...
Opinie w tym wątku można podzielić na pisane przez PB i biuro. Łatwo można określić co przez kogo jest napisane i dlaczego niektórych pojęcie "dorabianie" tak bardzo boli.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2016, 06:16:02 »
Uwaga!  Wyczyszczono ze spamu, itp..

Wracamy do do tematu, wszystkie inne wpisy nie związane z tematem i łamiące regulamin polecą do kosza!

Pozdrawiam.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 07, 2016, 13:24:22 »
napiszę krótko- Dla mnie to ten temat to tzw. podpucha, mająca na celu odwrócić sytuację od tematu ważnego dla przepchnięcie- jakiego- chyba nie trzeba tłumaczyć.
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 07, 2016, 17:25:12 »
napiszę krótko- Dla mnie to ten temat to tzw. podpucha, mająca na celu odwrócić sytuację od tematu ważnego dla przepchnięcie- jakiego- chyba nie trzeba tłumaczyć.
Jasne najpierw wydaje się 7 miliardów aby dotrzymać obietnicy wyborczej a potem nagle zwrot o 180 stopni i kop w "jaja" mundurowych.  :rofl: :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 07, 2016, 18:46:56 »
napiszę krótko- Dla mnie to ten temat to tzw. podpucha, mająca na celu odwrócić sytuację od tematu ważnego dla przepchnięcie- jakiego- chyba nie trzeba tłumaczyć.
Pozdrawiam
Panu już podziękujemy...Nie widzisz jak rząd pcha co może w służby. Nawet gdyby to miałybyć ostatnie lata dobrego to ja to odbieram jako dobry ruch w naszą stronę. Nie wierzę że jak to się mówi za plecami robiliby pod górkę w innym temacie ...reforma, odebranie przywilejów.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 08, 2016, 15:19:36 »
Pozwolę sobie dokończyć myśl odnośnie systemu w PSP o który pytano.
Nie ma cywilnej, prywatnej -Straży Pożarnej dlatego uważam  że system jest zamknięty dla całej rzeszy osób poza tymi którym udało się dostać w szeregi PSP.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 08, 2016, 15:54:54 »
Pozwolę sobie dokończyć myśl odnośnie systemu w PSP o który pytano.
Nie ma cywilnej, prywatnej -Straży Pożarnej dlatego uważam  że system jest zamknięty dla całej rzeszy osób poza tymi którym udało się dostać w szeregi PSP.
Jesteś w błędzie..zwyczajnie nie dostałeś się do PSP i masz żal do wszystkich. Mi też Ciebie jest żal że Ty masz żal do nas...poprostu nie pasujesz do tej elity.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 08, 2016, 22:17:00 »
Nie wiem czemu dyskusja  na temat dorabiania jest wiązana z jakiś niedostaniem się do  PSP. :wall:  :gwiazdki:
To że komuś moje zdanie się nie podoba to jest  jego sprawa, ale czytając posty z waszej branży też nie popierają dorabiania.
Jakoś nikt ich nie wyprasza hmmm.
Szkoda że usunięto sporą część ale taka wola admina.
Czysto teoretyczne pytanie które sporo wyjaśni w kwestii dorabiania.
Poparlibyście  możliwość stworzenia prywatnych,cywilnych straży pożarnych, poza systemem jaki obowiązuje obecnie, jako zakładów pracy które miały by takie same przywileje i byłyby konkurencją dla was. Czy blokowalibyście ten pomysł bojąc się o etaty ?????
Bo tak jak pisałem chroni was system który pozwala  dorobić wam prawie w każdej dziedzinie o ile masz chęci,umiejętności,itd. Natomiast ten sam system  nie pozwala  nauczycielowi, pielęgniarce na których się powołujecie dorobić w PSP.
Co do dorabiania przez lekarzy jako przykład, to chyba za wysoko mierzycie nigdy nimi nie będziecie,ci ludzie  nie muszą pracować na etacie aby mieć pieniądze,wystarczy im prywatny biznes nie tylko im.
Zobaczymy cz znajdzie się ktoś kto normalnie podyskutuje bez odszczekiwania i bycia pokrzywdzonym.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 08, 2016, 22:28:52 »
Nie wiem czemu dyskusja  na temat dorabiania jest wiązana z jakiś niedostaniem się do  PSP. :wall:  :gwiazdki:
Bo ubolewałeś, że nie ma w prywatnych szkół pożarniczych które zapewniły by Ci etat za pieniądze, nie sądzisz, że to może być przyczyna?
Bo uznałeś, że szkoły PSP są tylko dla rodzin strażaków... Otóż gość pleciesz bzdury które wynikają z twojej frustracji.
Co do dorabiania przez lekarzy jako przykład, to chyba za wysoko mierzycie nigdy nimi nie będziecie,ci ludzie  nie muszą pracować na etacie aby mieć pieniądze,wystarczy im prywatny biznes nie tylko im.
Czemu za wysoko? ile kształci się lekarz? Bo ja już rozmieniłem 7 lat szkół i ośrodków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 08, 2016, 22:59:03 »
Nie chodziło mi o szkoły tylko niedostępność do systemu przez zwykłego nadającego się człowieka.
Pisano o przejrzystości w naborach do PSP ze każdy ma wgląd tyle że 500 chłopa może startować  nadawać się może 100 ale co z tego jak,  2 może  5 etatów do obstawienia a reszta do domu.
Ale cz wszyscy  którzy ukończyli szkoły pożarnicze te systemowe pracują w PSP? Według mnie nie.A mogli by w cywilnej straży.
Piszemy szkoły ilu  poszło z ulicy do PSP  nie mając nic i kończyło studia już pracując, to jedno nie wiem cz wiesz ale szkoły zawodowe,technika  wprowadziły już kierunki nauczania  "strażak","wojskowy" itd  i co kadencja tych ludzi skończy się po tych szkołach wielu tak,ale będą tacy którzy zaczną szukać studiów w tym kierunku a skoro jest potrzeba  to i być może powstaną  prywatne a wykładowcami będą  np emeryci z uczelni PSP albo będą  tam dorabiać.
Kiedyś szkoły były tylko publiczne a dziś są również prywatne wyższe uczelnie również.
Jeśli chodzi o lekarzy a mam niejednego w rodzinie to ich czas  kształcenia uzależniony jest od tego jaką/kie specjalizacje  wybrał.
Tak jak z prawem jazdy chcesz A robisz chcesz więcej robisz B jeszcze więcej robisz C itd.
Ty kształcąc się dostajesz awanse lekarz podobnie tyle że na doc. prof.itd.  Zdolny lekarz poświęci całe życie i nie osiągnie wszystkiego  natomiast Tobie  system pozwoli do pewnego momentu i zapewne koniec.
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2016, 23:14:49 wysłana przez jgk »

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 08, 2016, 23:20:31 »
Kolego piszesz o szkołach średnich o profilu "wojskowym" czy innym to tylko chwyt szkół aby przyciągnąć młodzież do siebie. Kończąc taka szkołę nie uzyskuje się żadnych kwalifikacji. To są normalne szkoły licealne w których raz w tygodniu prowadzone są zajęcia "kierunkowe".
Dodatkowo gwarantuje ci że wszyscy którzy skończyli szkoły systemowe jak ty to nazywasz pracują w jednostkach straży pożarnej. Dodatkowo może uswiadomie ci więcej że jeżeli ktoś kończy taką szkołę dziennie to ma OBOWIĄZEK pracować w PSP.
Kolego nie masz pojęcia widzę o najprostszych przepisach i zasadach a wypowiadasz się jakbyś znał system od podstaw.
Rada: trochę pokory i więcej kolego czytaj.
Nie pozdrawiam.

zyraf

  • Gość
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 08, 2016, 23:32:26 »
Jeśli chodzi o lekarzy a mam niejednego w rodzinie to ich czas  kształcenia uzależniony jest od tego jaką/kie specjalizacje  wybrał.
Tak jak z prawem jazdy chcesz A robisz chcesz więcej robisz B jeszcze więcej robisz C itd.
Ty kształcąc się dostajesz awanse lekarz podobnie tyle że na doc. prof.itd.  Zdolny lekarz poświęci całe życie i nie osiągnie wszystkiego  natomiast Tobie  system pozwoli do pewnego momentu i zapewne koniec.
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie.

Takie same farmazony piszesz o lekarzach jak i o PSP...dopytaj przy najbliższej okazji w rodzinie jak to działa i o co chodzi z tym kształceniem, specjalizacją, stanowiskami a tytułami naukowymi.... :wall: :wall: :wall:
Pokazałem żonie, która jest lekarzem Twoje mądrości i skomentowała to krótko..."odpuść, gość jest sfrustrowany albo ma problem z własnym ego, o każdym zawodzie ma więcej do powiedzenia niż jego przedstawiciel"

dlatego spuśćmy zasłonę milczenia na tego pana i wróćmy do tematu.  :stop: nie karmy trolla



Co do dorabiania i zakazu - mało prawdopodobne. Zbyt duże oczekiwania są np w stosunku do ratowników medycznych aby na siebie brali ciężar medycznych działań podczas akcji. Nie czarujmy się nie mając kontaktu z ZRM czy pracą na SORe wypadamy z rytmu i z czasem zostaje nam sam kwit świadczący o wykształceniu a umiejętności, szybkość działania spada. Ja w to nie wierze, żę będzie zakaz aczkolwiek nie uważam tego za złe rozwiązanie w sytuacji jak pensja w PSP odpowiednio zostałaby podniesiona - po co mi wtedy druga praca. Na jacht nie zbieram  :rolleyes:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 09, 2016, 01:11:09 »
No tak, ale ów zakaz dorabiania miał dotyczyć określonych grup. I chyba też dziedziny dodatkowej pracy miały być w jakiś sposób określone.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 09, 2016, 06:41:36 »
Co do samego dorabiania - jako zwykły strażak jestem zmuszony dorabiac aby utrzymać mieszkanie,  samochód, i inne potrzeby. Nie jest mi na rękę pracować po 300 h miesięcznie na dwa etaty i nie robię tego dla przyjemności. Jeśli podniosą pensje to ok mogę pracować tylko w straży, jeśli nie - będę dorabiac nawet na "lewo", bo jakiś mądrala z forum czy zza biurka nie włoży mi do garnka ani nie opłaci czynszu. Co do cywilnych szkół i ogólnego kompleksu co do funkcjonariuszy PSP to bez komentarza..

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 09, 2016, 07:11:49 »
Cytuj
Poparlibyście  możliwość stworzenia prywatnych,cywilnych straży pożarnych, poza systemem jaki obowiązuje obecnie, jako zakładów pracy które miały by takie same przywileje i byłyby konkurencją dla was. Czy blokowalibyście ten pomysł bojąc się o etaty ?????

Chciałbym zaznaczyc, ze PSP nie jest firmą produkcyjna wiec nie przynosi zysków jako tako. Idąc tym tokiem rozumowania trzeba by ustalic cennik za usługi ratownicze co wg mnie jest CHORE! Nie wyobrażam sobie, aby ktos płacił "prywatnej strazy" np.600zł za sciągnięcie kota z drzewa :gwiazdki:
Państwo opłaca straż, a straż jest dla dobra publicznego.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 09, 2016, 09:47:40 »
Wywiad z komendantem głównym PSP w listopadowym „Przeglądzie Pożarniczym”

Cytuj
Straż pożarna moich marzeń to taka, w której strażacy zarabiają godnie i nie muszą prosić o zgodę na dodatkowe zarobkowanie, bo nie mogą utrzymać rodziny ze swojej pensji – mówi komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Wywiad-z-komendantem-glownym-PSP-w-listopadowym-Przegladzie-Pozarniczym/idn:36070

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 09, 2016, 10:00:44 »
Panowie brednie z tym zakazem dorabiania. U nas raporty możemy składać , nie ma z tym problemu niepotrzebne bicie piany  :kwit:
Co nie zmienia faktu że przydało by się zarabiać tyle żeby nie trzeba było dorabiać . Pozdrawiam  :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 09, 2016, 16:46:40 »
jgk , Twoje posty pasują w tej dyskusji jak do krowy podkowy...., Twoje przykłady i porównania są chybione i nikogo nie przekonują, wręcz przeciwnie jak zauważyłeś. Już nie będę się rozpisywał , że jest to forum dla zawodowców, bo to już wiesz..
 ..... przekład ze 100 kandydatami na 2-5 miejsc.... to ilu chciałbyś przyjąć ? 20 na 2 miejsca?
...... przykład ze szkołami o profilu "strażackim" , już wyjaśnili koledzy , że jest to wabik dla zainteresowania daną szkoła młodzieży , nic nie dający dla naboru do PSP
...... "cywilne straże" - a co to jest Twoim zdaniem , dwugłowe ciele czy inne ustrojstwo? Chcesz do takiej straży... to może zakładowa straż pożarna, lotniskowa straż pożarna, wojskowa straż pożarna ( nie myśl , że tylko żołnierze tam pracują na zmianach ). Rozbawiłeś wielu taką myślą przewodnią.
...... wiesz dlaczego nauczyciel, pielęgniarka ( pomijając płeć), lekarz, pilot F-16 i Ty nie możecie dorabiać w PSP ? Bo tu nie ma umowy na zlecenie, umowy o dzieło , kontraktów itd. Tylko i wyłącznie nawiązanie stosunku służbowego.
....... a wiesz dlaczego strażak z PSP może dorabiać w Twoim zawodzie i w wielu innych? Bo jeśli ma kwalifikacje medyczne po szkole medycznej , może dorobić w służbie zdrowia, jeśli ma kwalifikacje kierowcy zawodowego , może pojeździć na umowę-zlecenie, nie wiem jak jest z dorabianiem w szkole....ale jeśli ktoś ma wykształcenie pedagogiczne, to może i ze szkołą umowę podpisać - choćby do prowadzenia klasy "pożarniczej".
...... to wyłącznie sprawa strażaka, czy chce dorobić czy woli odpocząć bo jego finanse mu na to pozwalają, a Twoje wywody , że Komendant P/M jest "właścicielem i dysponentem" wolnego czasu strażaka , jest mega śmieszne i mega głupie.
      OSZCZĘDŹ SOBIE TE MASOCHISTYCZNE POSTY , BO CIĄGLE STOISZ POD PRĘGIERZEM NASZYCH ODPOWIEDZI NA TWOJE PRZEMYŚLENIA.
     

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 09, 2016, 18:48:03 »
... Poparlibyście  możliwość stworzenia prywatnych,cywilnych straży pożarnych, poza systemem jaki obowiązuje obecnie, jako zakładów pracy które miały by takie same przywileje i byłyby konkurencją dla was. Czy blokowalibyście ten pomysł bojąc się o etaty ????? ...
Dyskutować można prawie o wszystkim, ale ...
Uprawnienia (a nie przywileje) państwo przyznało dla niektórych służb państwowych i Skarb Państwa ponosi z tego tytułu określone koszty.
Nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie miałoby ponosić koszty dodatkowych uprawnień pracowników prywatnych firm.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Od stycznia zakaz dorabiania
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 09, 2016, 20:40:42 »
czyli wynika z tego że jesteście jednymi ludźmi którzy mogą pracować w PSP i poza nią natomiast reszta społeczeństwa to tłumoki bez kwalifikacji.