Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Ratownicywo Wysokosciowe - Zakres Podstawowy.

<< < (3/5) > >>

DobraZmiana:
Wzruszyłem się  :gwiazdki:
A podejmując temat zapomniałem że to PSP i KSRG czyli ktoś, coś, gdzieś sobie dłubie.
Czyli jest jak zawsze, wytyczne swoje, program swoje, a przemyślenia instruktorów na szkoleniu jeszcze co innego :)
Biedne to społeczeństwo, że akceptuje taką lewiznę.
A co jest przekazywane na szkoleniu tych co mają szkolić to ja świetnie wiem, tak jak to że trafiając na nie, nie muszą posiadać żadnych kwalifikacji wysokościowych
Był czas przywyknąć że to kraj hobbystów


royrob:
Chyba Kolego DobraZmiana nie rozumie o co Ci chodzi. Miałeś podać jakieś konkretne przykłady tego co krytykujesz, a nie ogólne stwierdzenia.
Jedyne w czym masz rację to to, że zasady z programem są rozbieżne, ale to wynika z tego, że zasady są z 2013 roku a program z 2015 i to zasady miały być, dociągnięte do programu, ale z różnych przyczyn do tego jeszcze nie doszło.
Program jest w 100 % zgodny z tym co "instruktorzy" przekazują na szkoleniu, tyle tylko że należy wiedzieć, że program to nie podręcznik więc ma inną formę i treść.
Jeżeli doskonale wiesz co było przekazywane na warsztatach to rozumie, że brałeś w nich udział w Krakowie, Łodzi lub w Warszawie, ale gdybyś doskonale wiedział to nie twierdził byś, że szkolenie jest rozbieżne z programem.
Jeszcze co do jednej rzeczy miałeś rację: faktycznie osoby które były kierowane z ośrodków szkolenia na warsztaty nie musiały posiadać żadnych kwalifikacji wysokościowych, ale skoro ośrodki i szkoły mają się zajmować szkoleniem to pokaż mi ilu ludzi w tych ośrodkach i szkołach jest z takimi kwalifikacjami.

DobraZmiana:
No to podstawy ustaliliśmy że jest burdel w temacie  ^_^

Czyli ludzie kupują sprzęt który niema odzwierciedlenia w programie szkolenia  :tuba: i tak od dwóch lat :)

Co do samego wykazu też trochę brakuje by profesjonalnie działać ale ..............

max[]:
Kto rozstrzygnie co jest ważniejsze, zasady organizacji ratownictwa czy program szkolenia.

Cytując program szkolenia :


--- Cytuj ---2. Sprzęt pożarniczy i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego w zakresie
podstawowym – 1T, 1P
Materiał nauczania:
Sprzęt pożarniczy wykorzystywany w działaniach ratownictwa wysokościowego na poziomie
podstawowym – drabiny przystawne i mechaniczne, podnośniki hydrauliczne. Środki
techniczne do ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym – szelki
bezpieczeństwa, karabinki, liny, taśmy, bloczki podwójne, przyrządy zjazdowe
z automatyczną blokadą, lonże regulowane, uprzęże ewakuacyjne, trójnogi.
--- Koniec cytatu ---

Chyba nie są to wytyczne jednoznaczne. Co więcej sprzet do realizacji zajęć jest znacznie lepiej wyspecyfikowany....

DobraZmiana:
Nie kumam - jak w cywilizowanym kraju można cokolwiek rozstrzygać  :gwiazdki:

Albo się tworzy program szkolenia na bazie zasad, albo nie wprowadza go do czasu jego uwzględnienia w zasadach organizacji i normatywach sprzętu.

Kolejny bubel i niedopatrzenie Bura Szkoleń KG, ale przecież wymaga to wysiłku by było normalnie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej