Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90859 razy)

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 10, 2015, 09:45:48 »
USTAWA o PSP
Art. 36.
1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe jest uzależnione
od posiadanego wykształcenia ogólnego, kwalifikacji pożarniczych
oraz stażu służby albo pracy.
Na stanowiskach oficerskich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego
inżyniera pożarnictwa

Panowie spełniają wymagania do zajmowania stanowisk oficerskich, nie powinno być kroku do tyłu SA. TAK wygląda szkolnictwo w PSP, absolwent SGSP uzupełnia kwalifikacje jakie........
Uważam, że kwalifikacje, stanowisko i stopień. :kwit:

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 10, 2015, 10:10:37 »
Nie, nie myślałem nad tym długo. @andrej w poście wyżej przytoczył właściwy przepis. Panowie inżynierowie pożarnictwa, oczywiście SPEŁNIACIE kwalifikacje merytoryczne (nie wiem jak z pozostałymi) dla zajmowania stanowisk oficerskich w myśl art. 36 ustawy, i żadna szkółka policealna nie jest wam do tego potrzebna. Co do otrzymania **, tutaj art. 53 ustawy o PSP.

Pytanie jeszcze jedno, czy Twój tytuł zawodowy to na pewno inżynier pożarnictwa? Czy może jednak inżynier bezpieczeństwa pożarowego? Bo to by zasadniczo zmieniało postać rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 10:36:41 wysłana przez Oxandrolon »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 10, 2015, 23:50:52 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2023, 07:08:22 wysłana przez Siedem »

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 10, 2015, 23:58:18 »
U mnie w Komendzie sekcyjny inż.  poż. poszedł do operacyjnej tam dostał stopień ** i teraz jeździ na kontrole jako stary wyjadacz.

No to dobrze zrobił  -_-

A teraz może ze spokojnym sumieniem robić show jako "stary wyjadacz"   -_-

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 12, 2015, 16:24:40 »
USTAWA o PSP
Art. 36.
1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe jest uzależnione
od posiadanego wykształcenia ogólnego, kwalifikacji pożarniczych
oraz stażu służby albo pracy.
Na stanowiskach oficerskich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego
inżyniera pożarnictwa

Panowie spełniają wymagania do zajmowania stanowisk oficerskich, nie powinno być kroku do tyłu SA. TAK wygląda szkolnictwo w PSP, absolwent SGSP uzupełnia kwalifikacje jakie........
Uważam, że kwalifikacje, stanowisko i stopień. :kwit:

Dlatego wydaje mi się, że z naszej strony spełniamy warunki do otrzymania **, a reszta zależy od góry. Nie znalazłem też nigdzie, że trzeba najpierw zajmować stanowisko oficerskie, żeby dostać stopień. W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 20 marca 2009 r. nic takiego nie ma. Proszę też kolegów o wyrozumiałość, bo u siebie nie mamy co pytać o przepisy więc postanowiłem tutaj zasięgnąć opinii.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 27, 2015, 16:49:50 »
Nadal nie rozumiem jednego, aspiranci z 15 letnim stażem ( d-ca i z-ca d-cy zmiany)nie mogą być awansowani na stopien mł. kpt, natomiast dyspozytor po tej samej szkole 5 lat służby otrzymuje **, Totalna żenada, gdzie jest tutaj jakaś logika( nie mam nic do dyspozytorów) tylko gdzie jest sens podnoszenia kwalifikacji skoro decydujący  o awansach robią co chcą . Jak widać staż służby nie ma znaczenia  , tylko co????( każdy się domyśla). Brak jasnych zasad awansowania. A staż po odpowiednim kierunku studiów powinien być jakimś wyznacznikiem, a nie żółtodzioby otrzymują** i się śmieją z  d-ców. Brak słów!!!

Offline fizyk22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 01, 2015, 14:29:44 »
Witam,
ukończyłem aspirantkę w 2010r. obecnie zajmuję stanowisko d-cy zastępu, w przyszłym roku kończę zaocznie SGSP IBP dla strażaków w służbie stałej bez skierowania, tylko za zgodą. Raczej nie ma szans w najbliższym czasie wskoczyć na stanowisko z-cy d-cy zmiany i zasadniczo w przeciągu kilku najbliższych lat też nie. I tu jest moje pytanie czy w tym przypadku jest spora szansa na otrzymanie stopnia mł. kpt. czy też nie. Dodam, że wśród ostatnich 4 roczników które kończyło zaocznie SGSP w służbie stałej to stopnia nie dostała tylko 1 osoba (info. z dziekanatu), a nie wierzę, żeby wszystkie osoby zajmowały stanowiska oficerskie. Mam właśnie dylemat czy nie będę tym 1 z 400. Czy zajmowanie stanowiska oficerskiego w tym przypadku jest niezbędne? I czy może szukać drogi przez PSK ?
Przeczytałem wiele wątków ale większość się tyczyły studiów cywilnych dla podoficerów i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 01, 2015, 15:32:38 »
Witam,
ukończyłem aspirantkę w 2010r. obecnie zajmuję stanowisko d-cy zastępu, w przyszłym roku kończę zaocznie SGSP IBP dla strażaków w służbie stałej bez skierowania, tylko za zgodą. Raczej nie ma szans w najbliższym czasie wskoczyć na stanowisko z-cy d-cy zmiany i zasadniczo w przeciągu kilku najbliższych lat też nie. I tu jest moje pytanie czy w tym przypadku jest spora szansa na otrzymanie stopnia mł. kpt. czy też nie. Dodam, że wśród ostatnich 4 roczników które kończyło zaocznie SGSP w służbie stałej to stopnia nie dostała tylko 1 osoba (info. z dziekanatu), a nie wierzę, żeby wszystkie osoby zajmowały stanowiska oficerskie. Mam właśnie dylemat czy nie będę tym 1 z 400. Czy zajmowanie stanowiska oficerskiego w tym przypadku jest niezbędne? I czy może szukać drogi przez PSK ?
Przeczytałem wiele wątków ale większość się tyczyły studiów cywilnych dla podoficerów i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź
Sprostowanie osób tych były dwie i obie z jednej Komendy. Jeśli z niej nie jesteś to się nie martw chyba że przepisy się zmienią ale na to nie mamy wpływu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ono85

  • Gość
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 01, 2015, 19:44:24 »
ej jeden z nich został dowódcą zmiany i woda sodowa pozdrawiam :gwiazdki:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 01, 2015, 21:59:54 »
Do tej pory jak był wniosek to był stopień.
P.S. Jeden został d-ca zmiany a ten 2gi w prewencji?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 02, 2015, 07:41:00 »
ej jeden z nich został dowódcą zmiany i woda sodowa pozdrawiam :gwiazdki:
chlopak z radomska?

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 02, 2015, 09:24:15 »
Kto jest na tyle zorientowany żeby mi wytłumaczyć jedną kwestię.
Załóżmy gościu skończył aspirantkę i chce w przyszłości otrzymać stopień oficerski na stanowisku kierowniczym. Idzie na SGSP i...
- w służbie stałej skierowany nie musi później robić SPF
- studiując cywilnie sam musi być później wysłanym na SPF?
- studiując cywilnie, ale przed samą obroną składa dokument o zmianę statusu studenta i otrzymuje inżyniera pożarnictwa --> musi być później wysłany na SPF czy nie?
 

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 02, 2015, 10:48:03 »
Kto jest na tyle zorientowany żeby mi wytłumaczyć jedną kwestię.
Załóżmy gościu skończył aspirantkę i chce w przyszłości otrzymać stopień oficerski na stanowisku kierowniczym. Idzie na SGSP i...
- w służbie stałej skierowany nie musi później robić SPF
- studiując cywilnie sam musi być później wysłanym na SPF?
- studiując cywilnie, ale przed samą obroną składa dokument o zmianę statusu studenta i otrzymuje inżyniera pożarnictwa --> musi być później wysłany na SPF czy nie?
 

Przypadek 1
Nie musi robić SPF.

Przypadek 2
Musi robić SPF

Przypadek 3
Nie musi robić SPF, ale tej możliwości już nie ma.

Podsumowując, wszystko rozbija się o tytuł z jakim kończy się SGSP.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 10:51:34 wysłana przez młody16 »

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 04, 2015, 17:27:50 »
Jesteś pewien w 100%, że nie ma takiej możliwości jak przypadek 3? Znajomy konczyl w tym lub poprzednim roku i tak zrobil.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 04, 2015, 17:59:26 »
Z tego co wiem to regulamin studiów się zmienił i nie ma takiej możliwości już. Tym co się udało są inż. poż. i nic więcej nie muszą mieć.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 04, 2015, 18:14:05 »
A jak z przenosinami na studia w stalej? Oprocz zgody 01 jak do tego podchodzi dziekanat i ewentualnie na ktorym semestrze?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 05, 2015, 14:01:37 »
A jak z przenosinami na studia w stalej? Oprócz zgody 01 jak do tego podchodzi dziekanat i ewentualnie na ktorym semestrze?

Myślę, że na forum nie otrzymasz odpowiedzi na twoje pytanie.
Każdy przypadek jest inny, idziesz do Pań w dziekanacie i tam się pytasz.